[Fórum] Sekce a podsekce fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Ecthelion »

Markus píše:Já jsem pro. Teď jenom počkat, kdo bude protestovat. 8)
Já v zásadě neprotestuji... upřímně sice moc nechápu, proč ty podsekce v Kuchyni vadí (nástroj v podobě podsekcí máme, takže proč ho nepoužít), ale pokud to je nějaký zásadní problém, tak si umím představit, že ty staré debaty o hrách budou v hlavní sekci a ty podsekce se zruší.

Teď jsou hry z jednoho ročníku pohromadě, takže není problém je dohledat (a věřte, že jsem to už potřeboval nejednou)... pokud je hodíme do jedné sekce, tak pokud někdo napíše do starší hry, tak se posune dopředu... a pokud se to stane u víc her, ani srnka už nikdy nedohledá, které hry pro který ročník vznikly a které byly ve kterém roce (bez toho, abys listoval stránku po stránce a dělal si poznámky). Pokud by se tedy měly podsekce sloučit, musí vzniknout nějaké téma, které bude sloužit jako rozcestník (v jednom postu odkazy na jednotlivá témata a seznam her z daného ročníku), jinak se bojím, že to bude ke škodě přehlednosti a moc bych to nedoporučoval. :think:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Protože čím víc kliknutí potřebuješ k tomu, aby ses k něčemu dostal, tím hůř. Upřímně mě nenapadá, kdo - snad kromě organizátorů - by hledal hry podle ročníků, tedy v čem je ta hodnota pro uživatele. Oproti tomu stojí fakt, že prohlídnutí všech vzniklých her, místo aby zabralo jedno kliknutí, jich teď zabírá desítky. A sledování toho, co je nového, je prakticky nemožné.

Tagy jsou dostatečné k odlišení ročníků, IMHO. Že se to může chronologicky zpřeházet, to (a) se nestane, protože tam nikdo nepíše; (b) ničemu nevadí, protože tam jsou tagy.* Jestli jó potřebuješ zvýraznit hry z jednoho ročníku, stiskneš Ctrl+F a napíšeš třeba 2013.

TLDR: Jde o UI/UX design. Příliš moc škatulek škodí. RPG kuchyně – minoritní součást fóra – je rozdělena do devíti sekcí. Wow.

EDIT: * a (c) je vlastně žádoucí, protože aspoň uvidíš nahoře pohromadě všechny hry napříč všemi ročníky, o kterých se diskutuje nebo u kterých se něco děje. V současné době tohle nemáš jak zobrazit.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

Taky jsou v dost divnem poradi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:Protože čím víc kliknutí potřebuješ k tomu, aby ses k něčemu dostal, tím hůř.
Cool. Když budu chtít diskusi třeba ke Gnóthi seauton, své první kuchyňovce, stačí mi teď kliknout na hlavní stránce na sekci RPGK 2008 a mám. Když to sloučíš, budu muset projít několik stránek, abych zjistil, kde skončila, odhadem nejmíň tři kliknutí, než téma najdu. Když nebudu znát přesný rok, je to skoro stejné jako současné řešení, protože jedna sekce má vždy necelou stránku témat.

Tedy, nejsem nijak zásadně proti sloučení kuchyňových sekcí (původně jsem nechtěl vůbec reagovat a čekal jsem, že se proti tomu návrhu nikdo nevysloví), ale jen upozorňuju, že zrovna tenhle argument je v naší situaci neplatný. Tedy že když už chceme argumentovat, je dobré se nad svými argumenty taky zamyslet.

EDIT: doplnění: u kuchyňovek se nebudou zdaleka vždy hledat ty nejaktivnější
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

boubaque píše:Tedy, nejsem nijak zásadně proti sloučení kuchyňových sekcí (původně jsem nechtěl vůbec reagovat a čekal jsem, že se proti tomu návrhu nikdo nevysloví), ale jen upozorňuju, že zrovna tenhle argument je v naší situaci neplatný. Tedy že když už chceme argumentovat, je dobré se nad svými argumenty taky zamyslet.
Jo. Markusi ty jsi to UI ted objevil, zatimco Bubak se jim uz dlouho zabyva a proste kdybys tomu rozumel, tak by sis myslel co on, chapes?

Tenhle argument uz jsem nekde slysel, a nebyl o nic min na pest nez ted.
But nobody came.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od boubaque »

Nějaký protiargument by byl? Já jsem ti ho totiž tehdy (narozdíl od tebe teď) dal.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Nekra »

Jaké sloučení RPGK? Jako sesypání všech ročníků dohromady? Protestuji!

Nalezení správný sekce je jednoduchý. Tagy jsou nejspíš něco, co pořádně není vidět. A nejspíš podle nich nejde hledat ani v Rozšířeném hledání, aspoň já tam nevidím ani jediný slovo "tag". Vlastně jsem "tag" neviděl ani nikde v tématu.

Protestuji proti sesypání všech ročníků RPG Kuchyně do jedné sekce (i když by to bylo otagováno), o tazích/tagách si myslím, že jsou úplně k ničemu (nejsou vidět a nejde podle nich snadno a rychle věc najít). Klidně si tam ty tagy dejte, ale nerušte sekce (jednotlivých ročníků RPGK) - jsou přehledné a snadno k nalezení.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Tohle hledání konkrétních témat by šlo vyřešit tím, že by se založila jedna "důležitá" diskuze s odkazy na všechny hry ze všech ročníků. Byl by to přehled přehlednější než tohle, IMHO.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Nekra »

Když by to bylo nějak přehledně uspořádaný (asi nejdřív dle ročníků a pak podle názvů hry nebo nicku autora/autorky), tak to by to nebylo méně přehledný. Není to ale zbytečně klik navíc? (Hledat ten rozcestník)
Jo a kdybys to zavedl a sekce jednotlivých ročníků zrušil, co bude s těmi ostatními tématy (tam, kde se různě kecá v souvislosti s RPG Kuchyní, ale není to vyhrazený konkrétní hře)?
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

Kolik lidi hleda hry z rpg kuchyne? Jinak nez tim tlacitkem hledat na kazde strance? 3 za rok?

To zabrane misto navic otravuje kazdeho.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od sirien »

(mimochodem Markus má pravdu - inspiraci si můžete vzít z Drakkaru. Když náhodou potřebuju najít něco z obsahu Drakkaru, tak mě ani nenapadne hledat v tom ročníkovém bordelu na webu nebo v diskusích a zásadně jdu do té místní centrální diskuse kde je všechen obsah všech čísel naráz... takže pro Kuchyni by řešení v podobě jednoho uzamčeného vlákna se seznamem obsahu po ročnících s odkazy bylo určitě lepší, než to mít bordeloidně po všech sekcích okolo. A bohatě to stačí po ročnících, ctrl+F umí použít každej a kdo ne, ten si nic najít nezaslouží)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Nekra »

To nevím, jestli 3 za rok :). Nicméně pokud vím, že téma snadno naleznu v příslušné sekci, nemám důvod použít na to vyhledávač.
Ale nemám pocit, že by mne to "zabrané místo" otravovalo :p. To už mne víc děsí ty plány na překopání - že to bude chaos a nenajdu snadno a rychle to, co dřív.

Kromě "uspořádanosti" považuji za důležité i uživatelskou přívětivost (aby to vyhledávání nebylo uživatelsky obtížnější, než je nyní).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Bajo »

Jsem jediny, komu nevyhovuje rozdeleni OSR related dskuzi, kdy cast je pod DnD a OSR (v systemech) a cast v Ohrani obecne? Jako chapu puvodni logiku jak to vzniklo, ale vzhledem k nizssi frekvenci diskuzi v techto oblastech fora mi to skoro prijde az na zvazeni :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Pod systémy je jenom systémová stránka - tj. diskuze ke konkrétním systémům a pravidlům. Všechno ostatní je v Obecném.

Je to trochu schizofrenní rozdělení netýkající se jen OSR, ale všech systémů obecně. V jedné sekci máš diskuze systémové, v jiné nesystémové (třeba žánrové), ve kterých se ti potkávají lidi z různých systémů. Jednu dobu jsem uvažoval, že bych Systémy a O hraní obecně sloučil do jedné megasekce "Diskuze o RPG", ale tím by IMHO vznikl větší bordel než teď.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Bajo »

Markus píše: 20. 4. 2020, 12:55 Jednu dobu jsem uvažoval, že bych Systémy a O hraní obecně sloučil do jedné megasekce "Diskuze o RPG", ale tím by IMHO vznikl větší bordel než teď.
Fakt? Nad tim jsem zrovna uvazoval! :>;o) Skoda no :-?

Edit: Jeste bych mohl zkusit challange, ze:
O hraní obecně
Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
na diskuzi o old school DnD nemusi uplne platit $P
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti