[Fórum] Sekce a podsekce fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Argonantus »

York: Přesně obráceně. Moderovaná diskuse byla ochromená do té míry, že nesměla být zajímavá.
Debata v Historii, moderovaná Faskalem, a tedy vskutečnosti spíš nemoderovaná, s tím neměla problémy.

Moderátorská práva z osobních důvodů nechci, RPGF není můj net, jsem tu standardní uživatel. Navíc nemá cenu dělat moderátora v místě, kam nikdo nepíše.
Pokušení si udělat vlastní net mne popadlo mnohokrát v životě, a pak jsem si to vždycky rozmluvil, protože idea "každý člověk adminem svých stránek" mi připadá proti smyslu internetu, čímž je komunikace s jinými bytostmi.
Užívat cizí stránky vyžaduje kompromisy, ale zatím mi vždycky a všude ty kompromisy stály zato.

Docela dobré k těm idejím je sjet k těm Ecthelionům, ti to mají nastavené zřejmě dost podobně, jako já.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od York »

Argonantus: Ono je to tak trochu tím, že se nám tady dost posunul význam slova "moderátor". Tady je to spíš člověk s bičem, kterým začne práskat, když si tu někdo smaže vlastní příspěvek, nebo tak něco. Původně je ale moderátor osoba, která taktně věnuje nemalé úsilí tomu, aby diskuse běžela a byla hodnotná a zajímavá. Což je taky o dost jiná funkce, než starat se o nějaký server jako celek.

Samozřejmě musí dojít k nějakému průniku záměrů moderátora a diskutujících. Když moderátor chce debatu o konkrétní hře a debatující zajímají historické události, tak jde o zjevné nedorozumění a nelze se moc divit, že to nefunguje.

Hodně se to podobá hraní RPGček. Většinou je k tomu potřeba vypravěč, aby to za něco stálo. A tím obvykle není autor hry ani nakladatel, ale jeden z hráčů. Úplně na stejném principu funguje, když založíš moderovanou diskusi. Technicky vzato na to nepotřebuješ žádná zvláštní práva. Standardně se bere, že zakladatel diskuse je automaticky jejím moderátorem, pokud se tak explicitně vyjádří v úvodním příspěvku.

Plus je tu ta druhá možnost, tedy že někam stranou vykopíruješ zásadní věci z volně plynoucí, nemoderované diskuse. Takový počin může být pro pozdější použití obsažených informací velice hodnotný.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Nekra »

Argnantus:
Tady se nechápeme. Nepovažuji obecně Rozličný Pokec za něco strašného. Pro mne je strašná jeho podmnožina, Historie (a jiný lidi zas třeba děsí něco jinýho).

Myslel jsem si, že údaje o duších jsou vyzobávány z nějakých hororů a spiritistických knížek, což se vůbec nemusí zakládat na realitě, ale může jít čistě o víru či fantazii autorů. Takže historie pro mne pořád nic moc.

Nee, tobě utekla moje superskrytá myšlenka. Když to bude v O hraní obecně, tak na to někdy narazím. Když to přesuneš do Historie, tak na to nenarazím. U některých témat, co jsi popsal, mi to s tou historií ještě dává smysl - o různých válkách, šermech, lodích (když je tam historie zmíněna), některý mi přijdou na hraně (Bohové a hrdinové (nechápu smysl té závorky před tím), Jak by mohl vypadat turnaj v RPG? , Lov zvere a zpracovani ulovku, Měny ) a některé mi přijdou úplně mimo (Duchové , Záře velkoměsta, Dobrodružství na palubě lodi, Fyzikální, ekonomické a společenské zákonitosti v RPG , Reálie Sluneční soustavy pro potřeby RPG, Duchové v RPG ).

Takže i když u tebe nebudu předpokládat zlý úmysl, nahrnutím "kdečeho" do historie ochudíš o možná zajímavá a ani ne moc historická témata lidi, který historie nezajímá (jako třeba já ). Nevidím důvod, proč by v Historii měla být ne zrovna historická témata - větším extrémem by bylo naházet do Historie celý fórum >:(.

Máš historii rád, OK, tak ji asi vidíš všude, ale rozhodně není všude zastoupena tak moc, aby se některá ta témata nehodila víc do jiné sekce. Jako třeba do toho "O hraní obecně", kde jsou nyní.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Argo, já se v tom úplně ztrácím. Já řekl, že Rozličný mi je dost šumák. Tys přišel s tím, že Rozličný má problém v tom, že se dubluje s Obecným, ale teď zase říkáš, že je to dobře, že máte chráněné prostředí, tak já už vlastně nevím.

EDIT: Já si taky myslím, že je dobře, že máte chráněné prostředí. :)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Argonantus »

Nekra píše: Tady se nechápeme. Nepovažuji obecně Rozličný Pokec za něco strašného. Pro mne je strašná jeho podmnožina, Historie
Jasně. Zkus zariskovat, sjet tam, rozkliknout to a podumat, jak moc se liší seznam debat, co vidíš, od toho mého výlovu z O hraní. IMHO se to neliší vůbec nijak a ničím.
Myslel jsem si, že údaje o duších jsou vyzobávány z nějakých hororů a spiritistických knížek
Ano, spiritistické hnutí lze vnímat jako historický problém, neb dnes už vlastně skoro neexistuje, patří například hodně typicky do Ecthelioních světů Příběhů Imperia, kdy byli duchové celkem běžná a všeobecně známá skutečnost a věřilo tomu po světě statisíce lidí.
Nebo ještě dříve, do středověku.
Dnešní popkulturní představa ducha vychází z těchto starších verzí prakticky doslova a domyslela k tomu máloco nového.
Pročež, když se rozhodneš hrát nějakou duchárnu, vůbec neuděláš chybu, když si nastuduješ nějaké ty viktoriánské spiritistické reálie, třeba.

V Historii, kam nechodíš, jsou lautr podobně pojatí draci nebo alchymie. Nevím, nakolik to pro svoje projekty užili jiní lidé (vím třeba prokazatelně o Lotrandovi), ale já to využil pro svoje knihy určitě (ty knihy lze jen s mírnou trochou nadsázky taky prohlásit za fórový projekt, přesně, jak popisují Ecthelioni, kteří fungují velmi podobně).
Což se vůbec nemusí zakládat na realitě, ale může jít čistě o víru či fantazii autorů.
Rozdíl mezi fantazií a realitou je jedním z evergreenů toho, co jsem kdy kde napsal. IMHO o tom víme mnohem méně a je to méně jednoduché, než se nabízí v nějaké rychlé školně pojaté spontánní odpovědi. Zkus si otevřít debatu o nehermetických systémech magie (reálných, stále existujících).
Nee, tobě utekla moje superskrytá myšlenka. Když to bude v O hraní obecně, tak na to někdy narazím.
No, dost tě usvědčuje ten můj předchozí seznam debat, vylovený z Her, který jsi považoval omylem za Historii.
IMHO na to nenarazíš taky, i když do Her chodíš.
Do Historie nejdeš, protože ji nemáš rád, a do Her sice jdeš, ale ne na stranu 6, 9 a 15, takže jako by se stalo.
A to přesně tvrdím, že se stává mnoha návštěvníkům fóra, a proto jsem o tom vyplácal tolik písmenek, že to nějak moc skvěle nefunguje. Což je škoda, protože by se to mnoha lidem mohlo hodit ke hraní i k lecčemu dalšímu.
mi to s tou historií ještě dává smysl - o různých válkách, šermech, lodích
všechno co jsi jmenoval je tam dokonce podruhé, jak snadno zjistíš.
Fyzikální, ekonomické a společenské zákonitosti v RPG , Reálie Sluneční soustavy pro potřeby RPG, Duchové v RPG

Všechno jsou settingové otázky, třeba pro mne daleko zajímavější, než jakékoli systémy.
Lze na ně jít z obou konců - buď od konkrétní hry, nebo prostě od nějaké reality, což mi připadá jednak přirozenější, jednak univerzálnější, protože to poslouží bez ohledu na rasu a přesvědčení hráčů, tedy, bez ohledu na systém, ve kterém hrají.
Tohle je klíčový problém celého RPG fóra - settingové otázky není schopno a ochotno přehledně řešit.

Markus:
Argo, já se v tom úplně ztrácím.

To už nejméně devět let, takže žádná novinka. Není důvod se zneklidňovat.
Já řekl, že Rozličný mi je dost šumák.

Rovněž žádná novinka. Užitečnost a vztah k RPGF se mi nikdy nepodařilo vyjasnit. Mohu s tím žít.
Hint - Rozličný a jeho podsekce jsou řešením většiny settingových otázek, které kdy koho napadly. Vše je jen otázka správného směrování tazatele.
Tys přišel s tím, že Rozličný má problém v tom, že se dubluje s Obecným
Taktéž devět let, kdy problém trvá.
, ale teď zase říkáš, že je to dobře, že máte chráněné prostředí
Je to lepší, než stav, kde jsme začali, tedy naházení do hromad nejrůznějších témat jak v těch Hrách, tak v Rozličném.

Nicméně tato smyčka debaty vznikla, když to chtěl Sosáček vrhnout o stupeň vzad.
Nic to nemění na faktu, že duplicita není úplně ideální stav věcí, protože to moc nefunguje, jak mi tu pěkně demonstruje Nekra.
Běžný uživatel RPG fóra neumí oddíl Historie používat a nehodlá s tím ani začínat.

Návrh, myšlenka, vyvolaná Sosákem, je utrhnout Historii z Rozličného a metnout ji někam do meziprostoru, aby neurážela ani jednu část komunity, a mohly ji naopak s prospěchem užít obě.

Možná, až bude mít Faskal čas, že je lepší vysvětlovač, než já.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Nekra »

Argonantus: Nepodsouvej mi, že jsem si nevšiml, že ten seznam jsi vylovil z "O hraní obecně". Některá sice znějí dost historicky a uznávám to i já, u některých mi zařazení do Historie přijde totálně mimo mísu (a na škodu).

To záleží jak kdy. Ne sice často, ale když není aktivní (ve smyslu dost nahoře v "Aktivní témata") z toho, co mne zajímá, tak, světe div se, někdy fakt brouzdám ve starých věcech (netvrdím, že zas nějak extra často, ale ne zas, že vůbec ne).

Jednou jsem takhle našel nějaká zajímavá stará témata, jako třeba o autoritě vypravěče, o tom, jestli smí upravovat hody kostkami (a divil jsem se, jaký jsem na to měl tehdy názor, protože dnes by takový vypravěč už podle mne zasloužil kostkou do hlavy, i když ne nutně tou dlažební), taky jsem odtamtud (?) povytáhl na chvíli na povrch diskuzi o crossgenderech :*.
Takže tímto vyvracím, že by tam "nikdo nechodil", přestože když už tam někdo leze, tak ne vždy ho napadne vhodná reakce (a radit v tématu po N letech nedává moc smysl) - absencí reakce se neprojeví, že tam někdo leze.
Taky nevyvracím, že se to neděje moc často, takže i pro třeba měsíc bys klidně uspěl na hladině alfa=0,01.
Takže jo, globálně (na RPGF) škody nejspíš fakt malé (následkem zatím plánovaných úprav), ale to, že tam nikdo neleze není pravda. (Dokonce mne tam štvalo, že u těch hodně starých témat (na několika posledních stranách v té sekci) není ta šestistěnka, aby mi označovala, jestli jsem to téma už dočetl do konce, anebo ne >:( .)

Ale settingové otázky neznamená, že to je historie. Jako historii sice napasuješ na kdeco (když se budeš snažit), ale když se toho příliš spláchne do Historie, tak se přehlednost taky nezvýší. Setting není jen historie, setting je i politika, kultura, přírodní vědy (matematika, fyzika, přírodověda, chemie), sociálno a mezilidský vztahy atd. atd.

Takže souhlasím s tím, že ta témata lze pojmout settingově, tedy od reálného světa (byť třeba ti duchové nejsou nutně reální, tam je to spíš o víře, zda na ně někdo věří či ne - jako s bohem), ne jen nutně od hry (i když tam bude nějaký průnik - jak to zapojit do hry, aby to nebylo herně složité, ale dostatečně to odráželo realitu), ale ne všechno, co lze pojmout settingově je historie. Setting není jen historie! Když všechno settingový shrneš do Historie, tak z toho bude taky jeden velkej maglajz.

Ehe, záleží jak to myslíš. Jsem běžný uživatel ve smyslu, že nemám žádné extra pravomoci (opakem jsou moderátoři a admini). V jiném smyslu spíš nejsem běžný uživatel - rozumější je mne považovat za vychýlené pozorování, než za reprezentující vzorek široké populace :).

Jo a to že nemám rád Historii - to snad není zas tak zvláštní. Někdo nemá rád matematiku, někdo fyziku, někdo politiku atd. - myslíš, že by se takoví uživatelé nechali snadno nahnat do sekcí Matematika, Fyzika či Politika? (Ne že by to tu všechno bylo, to je spíš hypotetický dotaz.)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Argonantus »

Nekra:
Zřejmě je můj omyl, že sis nevšiml, že ty debaty jsou z her. Může být; zmátla mne jedna tvoje formulace.
Zařazemí tématu do historie je vždycky k diskusi; většina témat je hraničních a lze to pojmout různě (což se taky běžně děje, i během debaty).
Jinak stačí kouknout na datum posledního příspěvku v debatě. Tím je dost jasno, jak časo se tam leze. Spor o to nemá moc smysl.
Ale settingové otázky neznamená, že to je historie.

Ano, Někdy je to realita, někdy scifi, někdy věda. Čerpat lze z lecčeho, ale moc ne z her samotných nebo ze systémů.

Tp je taky důvod, proč považuji celý Rozličný - a hlavně ty jeho podsekce - za zásadní součást fóra od začátku.
Paradoxně jsem i pro vlastní hraní využil nejvíc Rozličný pokec, ne sekce o RPG. Tam je plno věcí, co vím, a plno věcí, co mne nezajímá, případně plno věcí, co nevyužiju.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od York »

Argonantus píše:Paradoxně jsem i pro vlastní hraní využil nejvíc Rozličný pokec, ne sekce o RPG. Tam je plno věcí, co vím, a plno věcí, co mne nezajímá, případně plno věcí, co nevyužiju.
To ale nejspíš docela hodně souvisí s tím, že hraješ jen jedno rpgčko*. Řekl bych, že to bude u čtenářů RPGfóra obecně asi dost nestandardní.

* Navíc to, o jehož hraní se tu už přímo docela dlouho prakticky vůbec nedebatuje.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já si tu jen odložím takovou poznámku
Markus píše:Založím diskuzi na téma hraní RPGček v předválečné republice, a místo abychom se bavili o hraní, lidi si tam začnou povídat o tom, jestli se Československo mělo po Mnichově bránit, nebo ne, což je z pohledu RPG diskuze nežádoucí plevel. Rozhodně materiál na Rozličný, rozhodně ne do RPG diskuzí.
Tohle je třeba důvod, proč já do RPG diskusí téměř nepíšu (ne že by tím forum zas o tolik přicházelo). Když se začíná debata zajímavě rozjíždět, přijde někdo, kdo ji zarazí zvoláním "OT!".
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Nekra »

Argonantus: Právě že ne.
Pokud někdo přispěl do diskuze, je jasné, že ji musel navštívit. Nicméně z toho neplyne opačná implikace.
Je totiž možné do diskuze vejít, přečíst si v ní něco (ať už celou nebo část), NEpřispět do ní a zase odejít. A přitom diskuze navštívena byla, ale na posledním příspěvku se to neprojeví.

Ve výpisu je počet zobrazení, ale není tam jeho čas. Čas posledního navštívení diskuze není to samé jako čas posledního příspěvku. Pokud máš nějaké důkazy z interních dat, že tady (aspoň v těch starších diskuzích v O hraní obecně) to platí, fajn, sem s nimi, pak tomu nebudu mít problém věřit. Nicméně z toho, že v diskuzi není nový příspěvek neplyne automaticky, že nebyla od té doby navštívena.
Na světě se dějí i málo pravděpodobné věci.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Argonantus »

Sadako +1
On to nakousl York - je to otázka moderátora. Za poslední roky v Rozličném má člověk tendenci zapomínat, že něco takového existuje; Faskal je ideální moderátor, ale nikoli jediná možnost.
Stačí si ale sjet do minulosti, třeba na ten první příspěvek doporučovací debaty o knihách, a je jasné, že nemusí být takto. I z Markusovy poznámky je patrné, že to lze vidět dost jinak.

Na Palbě jsem zažil jinou extrémní historickou debatu, kde řádí teorie "historie nezná kdyby", a co proti tomu, od ďábla jest (což vpodstatě zmaří diskusi o příčinách jakékoli události). Bylo to stejně ochromující, jako nutnost držet se herního fantasy pojetí. Pochopil jsem, že tam nikdy nebudu doma.

Jinak,
ten oddíl O hraní všeobecně, který mne vlastně zajímá nejvíc, je obdoba Rozličného pokecu; vše, co se nevejde do systémových a teoretických tabulek, není snadné to zorganizovat, to se nahází sem, bez ladu a skladu. Moc dobrý systém to není. On to vlastně není systém vůbec.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Tak jsem provedl nějakou základní údržbu. Jelikož se jednalo jen o přesun nepoužívaných sekcí do archivu, nejspíš si žádné praktické změny nevšimnete, až na to, že hlavní stránka je teď trochu prázdnější.

Potřebujeme ještě vyřešit ten Fate starších edic. Není žádoucí, aby měl vlastní sekci mezi živými diskuzemi, protože pak se vnucuje otázka, proč zrovna Fate starších edic by měl být odemčený, zatímco mrtvé sekce jako World of Darkness, Střepy snů nebo Shadowrun byly odsouzeny do archivu.

Reálná řešení jsou dvě:
:arrow? Odsunout Fate starších edic do archivu s tím, že v živé sekci Fate by se buď založila jedna obecná diskuze o "Fate starších edic" (s odkazem na archiv), nebo se tam přesunula některá z těch starých za stejným účelem.

:arrow? Vrátit Face starších edic pod hlavní sekci Fate s tím, že bych všechna témata otagoval, aby byla rozeznatelná. Nejspíš bych jim dal tag [2e]. Případně je možné zachovat těch témat víc, například věnovaných jednotlivým implementacím.

Klaním se spíš k druhé variantě, protože (a) Ta témata chronologicky stejně spadnou naspod, takže míchat se to nebude; (b) Tag je podle mě dostatečné oddělení; (c) Přece jenom jde o mechanicky velmi podobné hry, takže i archivní diskuze můžou mít hodnotu pro člověka hrajícího 4e - často se v nich řeší stejné otázky. V hlavní sekci Fate budou víc na očích. (d) Chápu, jaký mělo rozdělení smysl historicky, ale jaký má smysl mít to separátně teď, mi stále uniká. Viz bod A.

Diskutujte!


EDIT: VVVV Beru na vědomí.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

"Fate starsich edic" obsahuje i Fate 3, ne jenom Fate 2, takze to prosim netaguj 2e.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od sirien »

Prosím považujte můj následující komentář pouze a jenom za konzultaci z titulu zájmu o konkrétní záležitost - nadále si držím svůj postoj, že záležitosti Fóra jsou vaše záležitosti a já vám do nich nechci mluvit

Připomenutí historie věci: Fate starších edic byl odklizen od 4e především kvůli Sparkle a jejímu Rozcestí (pro ty co byli nějakou dobu mimo: jde o převyprávěné FAE v češtině, FAE = Fate Accelerated). Při příležitosti celého Fate 4e Core který unifikuje 3e variace se udělal refresh sekce čistě pro 4e a zbytek se odklidil do separátní subsekce.

Fate 4e je aktuální verze Fate a podle všeho co od Freda víme to je verze, s níž se dlouhodobě počítá jako se základní - tj. pokud kdy bude nějaká 5e, tak potrvá dost dlouho, než se o ní začne vůbec aspoň spekulovat.

Subsekce Fate starších edic obsahuje dvě věci:
- Fate 2e
- Fate 3e

Přitom u Fate 2e je vhodné brát v úvahu 2 různé věci:
- zaprvé, Fate 2e byl první Fate u nás, jeho překlad byl jeden z highlightů místních komunitních překladů a jeho impact na scénu byl ohromný - tj. je tu značná nostalgie k tomu neházet zrovna tuhle věc pryč
- zadruhé, PI ačkoliv v praxi mnoho skupin včetně Éček přebírá 4e jsou stále psané v základu ve 2e, což v důsledku vede k tomu, že Fate 2e je u nás stále reálně žijící systém minimálně v této své inkarnaci

u Fate 3e je pak dobré vzít v úvahu, že na něm stojí několik her, z nichž mnohé reálně nebyly oficiálně překlopeny do 4e a u kterých existují dodnes herní skupiny, kterých se toto týká (např. Diaspora).


Archivace (= a) odklizení z očí a b) uzamčení) věcí které patří k starým Fate tedy není nutně úplně žádoucí. Pokud je reálný tlak na likvidaci oné subsekce, navrhoval bych spíše její opětovné sloučení a otagování všech témat příslušnou edicí, k níž se váží.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

Pro neznale fate pripominam, ze fate 2 a fate 3 jsou diametralne odlisne, zatimco fate 4 je takova trochu vylepsena verze fate 3 a to cislo 4 je spis otazka marketingu nez ze by predstavovalo

Fate 2 a Fate 3 se lisi jak adnd2 a dnd3, fate 3 a fate 4 se lisi jak dnd3 a dnd3.5.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů