RSS

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: RSS

Příspěvek od Joe »

Markus,

100 noviniek vo Feede si nechal preto, že je to default?
Čo keby som ich zmenil na takých 200 aspoň? (Predtým bolo myslím 250...)

EDIT

Aha, kukám, že ich je 200... ok, budem to sledovať.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS

Příspěvek od LZJ »

Link na RSS feed jsem si už customizoval - trochu jsem experimentoval s formátem.
Zjistil jsem, že jde i vyhodit odkaz na uživatele a hash, pak čtení RSS neovlivňuje moje přihlášení, přečtená témata, ale ukazuje pěkně všechno nové.

Narazil jsem ale, když jsem si chtěl aktualizovat odebírané skupiny témat. Při generování jsem si pěkně v GUI naklikal, co jsem chtěl. Ale je nějaké rozumná cesta k editaci? Profil ve fóru si to zjevně nepamatuje a cestu k převedení adresního řádku s čísly fór názvů jsem nenašel. Nemohl by aspoň ten web na generování RSS u skupin zobrazovat i jejich čísla?
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS

Příspěvek od Almad »

Nešlo by, aby byla RSS i u http://rpgforum.cz/clanky/ ?

Bakuluju a nestíhám a nějak sem vůbec nezachytil že tam ta sekce je, a v rss rpgf ani rpg.sk se mi neukazuje...
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS

Příspěvek od Markus »

LZJ: Omlouvám se, nějak se mi podařilo přehlídnout tvůj dotaz :( Nejsem si jist, zda rozumím otázce. Jde ti o to, zda jde upravit vlastnosti RSS feedu, který používáš? Pokud ano, tak... ne, nejde. Chceš-li cokoliv změnit (např. sledované sekce), musíš si vygenerovat nové URL a přihlásit se k jeho odběru.


Almad: Všechny články by měly být oznámeny na hlavní straně (a tudíž v defaultním feedu), ačkoliv častokrát oznamuji několik článků jedinou novinkou. Například články z nejnovějšího Drakkaru jsou na hlavní straně oznámeny tímto. Je to praktičtější, než plácnout tam v jedné hodině 10 nových novinek.

Pokud z nějakého důvodu chceš feedy pro samostatné sekce, dokážu je nastavit. Implicitně nejsou zapnuté, protože jsem to nechtěl komplikovat a protože musím každý feed nastavit manuálně (přičemž kombinací je bazilion). Ale na žádost dokážu vygenerovat feed pro libovolnou kombinaci různých typů obsahu nebo tagů. Jde separátně generovat typy obsahu (článek, anotace, novinka), kategorie článků a dokonce i klíčová slova.

Abych nekecal, tady je feed pouze pro články:
http://rpgforum.cz/clanky/feed
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: RSS

Příspěvek od Joe »

Nejako mi blbnú RSSky...

Prichádzajú mi vždy s týždňovým oneskorením a udržujú sa pravidelne na tomto odstupe... Keď si pridám feed nanovo, tak prídu aj dnešné, ale potom znovu začnú chodiť týždeň staré veci a pri tom aj ostane...

Čože by to mohlo byť?


(Feed som si už vytváral nanovo niekoľkokrát, okrem toho, že sa mi párkrát pripomenul, že pri "behu smartfeed došlo k chybe"...)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS

Příspěvek od Markus »

Popravdě řečeno netuším. To, že ti přijdou i staré zprávy, je ale normální a závisí to na nastavení tvého feedu. Máš-li nastaveno dejme tomu přijímání 100 zpráv a přitom není dost nových, feed to do toho počtu naplní starými (které jsi ještě nečetl). Když si feed vybíráš denně, nemáš šanci si toho všimnout, protože všechny zprávy přijmeš hned. Ale jestli jsi byl například na dovolené, feed ti bude průběžně posílat zprávy, které ještě nemá označené jako přečtené...

...alespoň tohle jsem vysledoval z toho, jak se to chová. Ten program sem sám nepsal. Ještě v srpnu chci aktualizovat fórum i RSS software na nejnovější verze, tak doufejme, že se tím opraví případné bugy.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: RSS

Příspěvek od Joe »

Markus píše:Ještě v srpnu chci aktualizovat fórum i RSS software na nejnovější verze, tak doufejme, že se tím opraví případné bugy.
To dúfam :)

Budem ešte experimentovať...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: RSS

Příspěvek od Joe »

Zistil som, že s nastavením "&sort_by=postdate_desc", teda "Od nejnovějšího po nejstarší" to funguje, ako má.
Ostatné tri dávajú tie divné príspevky, staré týždeň.


Markus, ďalšia otázka - dá sa vyhodiť z kódu pridávanie "no_mail@example.com"? A nechať tam iba autora, ktorý je teraz za tým?


EDIT: Našiel som, kde by sa to malo zmeniť:
htdocs/forum/includes/feedcreator.class.php - vyhodiť
no_email@example.com z riadku 998

EDIT2
Upravil som to a funguje :)
Ak nemáte nikto nič proti, nechám to tak...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů