Alternativní vzhledy/skiny

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Markus »

Jak jste si všimli, máme jenom jeden skin. Kupodivu množství kamenů, které na mě lítá, je zatím relativně malé... ale budu rychlejší a založím tuhle diskuzi dřív, než bude pozdě.

Takže...
...problém se skiny je v tom, že se strašně dlouho připravují a zabírají dost práce. Nahrát skin na Fórum je ještě celkem rychlé, udělat skin pro zbytek stránek o poznání těžší. Zatímco skiny pro "stránky" se musejí dělat ručně, skiny pro fórum (=ten blok mezi záhlavím a zápatím) se dají stáhnout již hotové a potom jen rychle upravit. Současný skin stránek kreslil Ecthelion, skin Fóra je upravený stažený "progrey" (tuším).

Z čehož plyne, že Fórum může mít jiný skin než zbytek stránek, pokud vám to nebude trhat oči a nastavíte si to v osobním nastavení. A pokud bude nějaký k dispozici :wink:

Po Novém roce se pomalu pustím do přípravy tmavého skinu, který bude stejný jako tenhle, akorát s převrácenými barvami. Příprava té části pro stránky potrvá týdny, ale ta část pro fórum zvládnu udělat během pár dní. S radostí vám ji dám jako vánoční dárek :wink: (ale budete se muset smířit s tím, že budete mít fórum v jiné barvě než zbytek portálu).

Na tomhle místě potřebuju vaši pomoc... projděte si tyto stránky a vyberte si tmavý skin (černé pozadí, světlý text), který se vám nejvíc líbí a který mám použít. Odmyslete si záhlaví a zápatí - to umažu a použiju to stávající (barevně upravené).

Bohužel nemůžu ten skin dodat v nejbližších dnech, dokud nevychytáme ten první. Před vytvářením nového potřebuju vědět, jaké se provádějí modifikace.

A zcela na závěr - předem se omlouvám, ale nehodlám mít více než dva skiny, maximálně ještě třetí "bonusový" čistě pro Fórum. Skiny se strašně pracně udržují a jakmile udělám jakoukoliv vizuální změnu (např. přidám či odeberu nové tlačítko), musím to ručně programovat do každého skinu zvlášť. Při dvou skinech je to dvojnásobek práce co při jednom, a s každým dalším to narůstá.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně se líbí tohle http://demo.phpbb3styles.net/Alienware.V1 ale bojím se, že budu jediná.

Markus: Proč je vlastně defaultní skin světlý? To není šutr, ale zvědavost, aby nedošlo k omylu.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Markus »

Protože jsme slušní lidé... :lol:

Ale teď vážně - myslím, že jakékoliv seriózní stránky by měly být implicitně světlé. Temná je "too geeky" - je skvělá jako alternativní skin, ale pro oficiální účely se nehodí... pokud nechceš být vyloženě dark, cool a in :wink:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Ecthelion »

Navíc se na světlé stránky dá dívat v práci... :wink:
Spousta lidí se na Fórum dívá ze školy nebo zaměstnání, kde by černá obrazovka mezi ostatními světlými přímo křičela.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Joe »

Alienware nevyzerá zle... zväčšiť písmo a tak a môže to byť alternatíva.

Markus,
kľudne zverejni niekde šablónu, niekedy sa hádam nájde čas na experimentovanie ;)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Corvus »

s chronicles asi pocitatat nemam co...

mne by ako docasne riesenie stacilo keby sa vyhodila ta tmavoseda textura z pozadia a nahradila takou farbou ktora by sa nebila s farbou pisma. nie je poriadne vidiet napr. nazvy threadu ked ho clovek prechadza alebo zoznam online uzivatelov dole.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Markus »

No, tak chronicles existují, což o to... V zásadě by to mohl být ten třetí, "bonusový" skin. Akorát hádám asi budeš mít problém přesvědčit ostatní, aby ten bonusový skin byly právě chronicles :lol:

Jinak to, co říkáš, mi nějak nejde do hlavy. Písmo je černé na světlém pozadí a i u té tmavošedé vidím kontrast více než dostatečný. Seznam online uživatelů dole je na čistě bílém pozadí, tam musí být vidět snad všechno. A názvy threadů jsou tmavě červěně, tučně a zvětšeným písmem... tak nevím.

A hlavně ty Chronicles jsou černé písmo na tmavě oranžovém pozadí, to je snad ještě horší kontrast než ve stávajícím designu.

Nemohl bys nějak blíž specifikovat, kde je ten problém? Možná poslat screenshot toho, co špatně vidíš? Ještě mě napadá, že bys mohl mít "špatně" nastavený kontrast na monitoru. Případně nemáš nějakou zrakovou poruchu vnímání barev? Nechápej to prosím jako snahu tě nějak zdiskreditovat. Naopak, snažím se zjistit, kde je jádro pudla.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Vallun »

Všema deseti hlasuji pro to, aby byl na foru dostupný skin ala subsilver (toonovaný do modra), mj. i kvůli komfomritě v práci...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Corvus »

Obrázek

mozno to je len vo mne ale ta cervena na tmavosedej texture mi fakt taha oci a tie sedomodre pismena na nej vobec neprecitam (zoznam uzivatelov na spodku strany je zobrazeny v rovnakej kombinacii.


(btw sirokouhle avatary neviem nazvat inak nez plytvanie miestom)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Mrcek »

tak to to máš nějaké rozhašené, já to mám úplně o.k. , nedivím se, že si stěžuješ, ale asi na nesprávném místě... Jaký používáš prohlížeč?

Obrázek
Naposledy upravil(a) Mrcek dne 15. 12. 2008, 12:13, celkem upraveno 1 x.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Ecthelion »

Corvus: Aha. $D

Teď ještě napiš, jaký používáš prohlížeč, protože takhle to vypadat nemá. :roll:

Širokoúhlé avatary jsou super. :>;o)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Markus »

Kurňa, tady je ta chyba... Internet Explorer 6, že?
Vallun píše:Všema deseti hlasuji pro to, aby byl na foru dostupný skin ala subsilver (toonovaný do modra), mj. i kvůli komfomritě v práci...
Něco takovéhleho?
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Corvus »

prosim pekne normalny IE6 vo win xp sp2

ak vam ten skin nebeha na takejto konfiguracii tak by sa mal nad tym niekto zamysliet.

keby mi to bezalo ako ma tak ako to postol Markus tak sa nestazujem.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Markus »

Aha, no problém je v tom, že v IE 6 to nefunguje. :roll:

IE 6 je strašně zastaralý prohlížeč, který nepodporuje spoustu funkcí, které tyhle stránky vyžadují... Nebo přesněji řečeno, IE6 nepodporuje ten programovací jazyk, ve kterém jsou tyhle designy naprogramovány (CSS). V praxi to vypadá tak, že člověk naprogramuje design, který funguje na všech prohlížečích a potom musí jít a naprogramovat ještě jeden separátní pro IE6. A to jsem, přiznávám, neudělal.

Rozešlu všem hromadnou PM s prosbou, aby si pořídili nový prohlížeč (pokud chcete IE, aktualizace na IE7 je zdarma!). A zcela namyšleně prohlásím, že nemám sebemenší chuť trávit několik dní programováním oprav pro Internet Explorer 6, což je tak neskutečně pitomý program, až to bolí. Chápu, že designér seriózních stránek by si tohle pochybení neměl dovolit, ale tady jsme v komunitě geeků, takže můžu :>;o)

Upravovat design pro IE 6 po mě prosím nemůžete chtít... nejenže je to spousta zbytečné práce (stáhnout jiný prohlížeč nebo aktualizovat na IE7 zabere 5 minut), ale hlavně bych to musel dělat u každého skinu zvlášť. Což je ve chvíli, kdy se bavíme o přidávání nových skinů, velmi nepříjemné.
Corvus píše:(btw sirokouhle avatary neviem nazvat inak nez plytvanie miestom)
Ve skutečnosti bych ten levý sloupec stejně nemohl zúžit ani s úzkými avatary - všimni si například, jak dlouhé jsou řádky "registrován" a "bydliště". Případně ta řada čtverečkových odkazů vespodu.

Mám vplánu zúžit levý sloupec ještě o kousek - zhruba tak, že bude končit u širokých obrázků (tedy obrázky budou mít zleva i zprava stejnou mezeru, teď to tak není). Víc už to ale asi nepůjde.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní vzhledy/skiny

Příspěvek od Mrcek »

Souhlasím s Markusem, v dnešní době používat IE6 je v celku i hazardování, pokud třeba využíváš internetové bankovnictví atp. Ale pokud se ti nebude chtít měnit, tak máš smůlu... Jinak místo IE doporučuju Firefox... :>;o)
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti