Vlákno přání a stížností

Organizační sekce. Na RPG Fóru se snažíme řešit maximum věcí veřejně, proto zde naleznete organizační diskuze prakticky ke všem důležitým událostem a plánům Fóra.
Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od OnGe » 15. 3. 2018, 11:46

To děláš dobře - až toho bude dost, vydáme to knižně pod titulem "Žalozpěvy starého Yorka". Myslím, že takováto literatura na našem trhu stále chybí.
Dead band play no song

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:s_easy: Končina - určitě jste o ní slyšeli
:?: Horní progressbar - to se budete divit...

York

Příspěvek od York » 15. 3. 2018, 12:37

OnGe píše:
15. 3. 2018, 11:46
až toho bude dost, vydáme to knižně
Hej, pracky pryč! Všechna práva vyhrazena.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 15. 3. 2018, 14:14

Tys nečet TOS?
Dead band play no song

Thrun_neregistrovaný

Příspěvek od Thrun_neregistrovaný » 6. 1. 2019, 19:43

Zapomněl jsem heslo, tak kdyby to nějaký moderátor mohl zkopírovat, prosím, sem do toho vlákna: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... start=1080

Jestli chceš hrát Dračí doupě, dej se dohromady se skupinou, ať už svojí nebo nějakou existující, a hraj. Nemá smysl se nechat omezovat tím, komu se tvoje hra bude nebo nebude líbit, kromě lidí, co jsou u stolu.
No, že by mi šlo přímo o DrD... Já jsem se zaregistroval na rpgf, abych vůbec zjistil co a jak. A po šesti dnech čtení jsem si řekl, že tohle si vlastně pamatuju z doby před dvaceti lety, a že se k tomu nebudu vracet. A trochu jsem si na to konto veřejně povzdechl...

To, že tě nebaví číst fóra o rybaření přece nic neříká o tom, jestli tě baví chodit na ryby.
Rybařit mohu i bez lidí. Naopak papírová erpégéčka bez lidí hrát nemohu, proto ta moje šestidenní rekognoskace. Jenže po přečtení místních diskusí jsem si řekl, že pnp rpg vlastně ani hrát nechci. A trochu jsem si na to konto...

tvůj postup mi nedává smysl. Jako že fakt ne.
Nehledej v tom nic složitého: dostal jsem chuť na pnp rpg, optimálně WoD, který jsem kdysi hrál, tak jsem si řekl, že zjistím, jak se věci mají. A když jsem to zjistil, tak jsem si na to konto...

Jestli chceš nasát atmosféru... Když chci nasát atmosféru...
Ok, tak tedy jinak: ne nasát atmosféru, ale sondovat terén, to jsem chtěl. Tak už mám vysondováno zase na dvacet let dopředu.

Toxičnost mnoha místních diskuzí pro mě není důvod rpg nehrát. Maximálně je to důvod nečíst dotyčná témata nebo si nepovídat na foru s některými lidmi.
Toxické diskuse vedou toxičtí lidé. Pro mě to je důvod s nimi nehrát, protože se s toxickými lidmi totiž vůbec nehodlám stýkat.

A konečně, nevím, proč kladeš souvislost mezi jednu omezenou a malou komunitu hráčů rpg her a celé rpg hraní.
Nasměruj mě tedy na lepší komunitu. Ale pochop předtím, že pokud jsem chtěl hrát erpégéčka s lidmi, kteří hrají erpégéčka, bylo pro mě přirozené, že jsem hledal v komunitě lidí, co hrají erpégéčka. Na rybářské forum nebo Honda club jsem nešel. Jenže když jsem si potom zjistil, jak se ta komunita chová, a osvěžil si tím všechny svoje zkušenosti, řekl jsem si, že ne, tohle už ne. A trochu jsem si na to konto povzdechl...

To je vše co mohu v této věci vypovědět.

Thrun

York

Příspěvek od York » 6. 1. 2019, 20:48

Thrun_neregistrovaný píše:
6. 1. 2019, 19:43
Nasměruj mě tedy na lepší komunitu. Ale pochop předtím, že pokud jsem chtěl hrát erpégéčka s lidmi, kteří hrají erpégéčka, bylo pro mě přirozené, že jsem hledal v komunitě lidí, co hrají erpégéčka. Na rybářské forum nebo Honda club jsem nešel. Jenže když jsem si potom zjistil, jak se ta komunita chová, a osvěžil si tím všechny svoje zkušenosti, řekl jsem si, že ne, tohle už ne.
Rád bych jen podotknul, že když chceš s někým něco hrát, tak ten někdo taky musí chtít hrát s tebou. Každopádně přeju hodně štěstí, abys v životě potkával lidi, se kterými si budeš rozumět.

Thrun_neregistrovaný

Příspěvek od Thrun_neregistrovaný » 7. 1. 2019, 17:35

Žijeme jen jednou, a je škoda ten čas promarnit. Takže ano, rozhodl jsem se ze svého života vytěsnit lidi, kteří mě nezajímají, obtěžují mně, nebo se jich štítím. Chápu, že se mi to asi nepodaří dokonale. Ale to přece neznamená, že bych ještě měl vyhledávat dotyky nedotknutelných.

Tím bych už naši korespondenci snad opravdu ukončil.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 7. 1. 2019, 18:11

Ale misto toho jsi venoval spoustu casu tomu, abys nam to rekl.
it reaches out it reaches out it reaches out

Thrun_neregistrovaný

Příspěvek od Thrun_neregistrovaný » 7. 1. 2019, 19:38

O co se ve vztahu ke mně snažíš?

Každopádně tohle pro mě není ztráta času a dokonce to mělo ještě jeden nečekaný přínos. To svoje mnohaleté hraní jsem totiž vždy považoval za přínosné a na odehrané hry jsem vzpomínal s nostalgií. Proto jsem taky asi dostal chuť se k RPG vrátit.
Ale díky rpgf jsem si uvědomil, že ve skutečnosti to zase až takový šlágr nebyl. Moc hezkých prožitků vlastně nebylo, zato vždy spousta handrkování se okolo pravidel, podivínů, kteří mě příliš nezajímali, jejich příběhů, které mě zajímaly ještě míň, trmácení se po prdelích světa spojené s nemožností snadno vypadnout, a hulvátů v hernách nebo na netu.
Nebýt toho uplynulého týdne asi bych si na tyhle podrobnosti nevzpomněl, k RPG se pokusil vrátit, a to zklamání by pak bylo ještě horší a navíc naživo. Ale stejně mě to trochu mrzí, protože jsem na to svoje někdejší hraní roky hezky vzpomínal.

No nic, to je jedno.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 7. 1. 2019, 19:52

Napište někdo za "Diskuzní server věnovaný stolním RPG hrám" něco jako "Varování: nechoďte sem, pokud máte pěkné vzpomínky na jakékoli RPG hry - místní bohové a nedotknutelní by vám je mohli pokazit. Pokud sem i přes tento fakt přijdete a o pěkné vzpomínky jakoukoli cestou přijdete, je to jen vaše vina a nikdo na tomto fóru za to nenese odpovědnost.".

Díky. Mohlo by to zamezit spoustě nechtěných situací.

Konec ironie a hlášení.
Blog 1. 9.
Slovanologie 13. 1.

Show must go on!

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 7. 1. 2019, 20:03

To je jako když se člověk po dvaceti letech vrátí na místo, kde jako kluk trávil léto, jde si zaplavat do řeky a zjistí, že je proti proudu papírna. Tak už to chodí, nostalgie je svině. Hlavně nelpět na minulosti a žádnej stres.
Dead band play no song

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 7. 1. 2019, 20:40

Chtel jsem ti ukazat zjevny rozpor v tom co rikas.

Thrun_nereg

Příspěvek od Thrun_nereg » 7. 1. 2019, 20:42

Jo, to je asi docela přesné.

Líbí se mi tenhle blog: https://zpatky.wordpress.com/
V prvním příspěvku "Trocha perspektivy" autor skvěle popisuje cestu od klasického hraní klasických jeskyní v klasickém DxD, přes worldbuilding, realismus, high fantasy, až po indie věci, to je snad defaultní vývoj. A úplně přesně vystihl jeden omyl, kvůli kterému si naše parta otrávila nejeden večer: místo abychom hráli věci, které nás baví, hráli jsme věci, o kterých jsme mysleli, že nás bavit budou. Chyba, chyba... Tomu se asi nedá vyhnout, jak jsme stárli, tak jsme přirozeně tvořili a hledali složitější a složitější věci, ale ty nás míň a míň uspokojovali, protože jsme jednak cítili, že ani takhle složitý svět pořád ještě není dost reálný, zároveň už byl ale dost reálný na to, aby nás sral.

Škoda, že nás nenapadlo se přestat zaobírat realismem, zápletkami a ochotnictvím. Namísto toho jsme měli naházet dvacet postav a jít vykosit nějakou pevnost, spíš G než RP.

https://zpatky.wordpress.com/2015/11/01 ... much-cool/
Všechny čtyři díly téhle reportáže jsou super, ale tohle mě nadchlo fakt nejvíc:
Jednak se mi líbil nápad úvodního „síta“ s nulaúrovňovými postavami. A jednak mě oslovil přístup, kdy zatímco jiné hry by vás na úvodní dobrodružství poslaly řešit karavanu přepadenou loupežníky, tenhle modul se nebojí „dovolit“ hráčům už od první hry zažívat cool věci... Dvouhodinový megasouboj, skoro všichni mrtví. Ti, co přežili, přežili o chloupek a vlastně ani nestihli pobrat zajímavé předměty.

To se mi fakt líbilo, to bych si klidně zahrál.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 7. 1. 2019, 20:55

Jestli si chces pocist, tak hlavne doporucuju Quentinuv blog v podpisu.

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 7. 1. 2019, 21:02

Thrun_nereg píše:
7. 1. 2019, 20:42
To se mi fakt líbilo, to bych si klidně zahrál.
Tak na co čekáš?
Za ten týden, který jsi strávil čtením vláken, které je považované za shnilé i místními teoretiky, jsi už mohl mít první spoluhráče, možná celou družinu. Které samozřejmě hledej ne mezi ostenativními hráči, ale mezi lidmi, které nepovažuješ za podivíny, hulváty a nedotknutelné.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 7. 1. 2019, 21:22

Sosacek píše:
7. 1. 2019, 20:55
Jestli si chces pocist, tak hlavne doporucuju Quentinuv blog v podpisu.
Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Odpovědět

Zpět na „Organizační diskuze“