[Fórum] Vlákno přání a stížností

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20992
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem.

TO-DO list:
[*]notifikace přes @?[/list]

🤔🙈Jak používat Unicode emotikony?😱👍
- Na mobilu použijte běžnou klávesnici emotikonů.
- Na PC stiskněte klávesu Windows + . (tečku)
- Uživatelé Macu jsou vysoce inteligentní a přijdou si na to sami
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Jerson »

A ještě jeden dotaz - kdo má na starosti anotace RPG her? Bylo by možné zařadit hry začínající anglickými členy "A" a "The" zařadit normálně, tedy podle prvního písmene dalšího slova?
Naposledy upravil(a) Jerson dne 12. 7. 2016, 12:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od York »

Jerson píše:Řekni mi, jak to udělat.
Vytáhnout si odkazy do samostatného příspěvku. Bude to sice trochu víc práce, ale to bumpování strašně zaspamovalo úplně všem čtenářům fóra. Ti, kdo sem chodí jen občas, teď u dvaceti threadů zjistí, že to je nekromancie X let starých debat a nikoliv nová témata...

(BTW já jsem rád, že ses do toho pustil)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od OnGe »

Můžeš si zkopírovat adresu tématu a hodit si to do tabulky. Můžeš si téma přidat do záložek na fóru. Můžeš si téma přidat do záložek v prohlížeči. Můžeš se zamyslet, jak to udělat, aniž bys rozesral celý fórum a přijít ještě na nějaký způsob, co jsem tu nejmenoval.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
boubaque neprihl.

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od boubaque neprihl. »

Navíc, Jersone, zrovna témata o začátcích hraní jsou často zakládána někým, kdo přišel na fórum, nekoukal nalevo napravo a založil téma, kde položil otázku. Řekl bych, že proto jich bude tolik.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Pepa »

Jersone, proč spamuješ Fórum?

Jestli si chceš najít témata o nováčcích, tak to snad nemusíš dělat takhle "násilně" :-?
Jerson píše:Jen pro představu - prošel jsem a označil všechna témata, která se nějak týkají začátků. Jsou tam zhruba tři kategorie - jaký systém si vybrat, jak začít přípravu, a jak začít hru. 33 témat!!

Zakládat další téma a popisovat znovu, co bylo už desetkrát řečeno, to mi opravdu přijde zbytečné.
S tímhle asi popravdě jako nesouhlasím. Říkáš tři kategorie... Ale pak jsou ještě kategorie jako: "Chci začít, jsem hráč/PJ/hledám spoluhráče". "Chci začít v DrD/DrD 2/DnD/Fateu..." Atd. Atd. Atd.

Tím chci říci, že z všech těchto "nastavení" se dá poskládat tolik možných kombinací, že 33 je ještě dost malé číslo...

Navíc, jak píše boubaque, tak zrovna začátky jsou často zakládány začátečníky, kteří v tématu chtějí řešit svoje problémy. Nechtějí skočit do nějakého předchozího tématu, kde nějaký předchozí začátečník řešil (úplně jiné) jeho problémy.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Ecthelion »

Jersone, já jsem nepochopil, čeho ses pokusil dosáhnout. :think: Nahodil jsi do třiceti témat na poslední stránku nicneříkající hlášku, čímž pádem dočasně vyskočily nahoru. Když do nich někdo přispěje, případně bude někdo přispívat do dalších témat... za čtrnáct dní v tom máš zase absolutní bordel. Časová investice tím pádem naprosto ztracená. Navíc je v celé sekci strašný zmatek.

Kdybys udělal jedno téma, kde bys v prvním příspěvku dal odkazy na všechny taková témata, tak se to neztratí a má to nějaký význam. Tohle řešení, které jsi zvolil, mi přijde asi jako nejhorší možné. :>:o/

Jinak to, že někdo přijde a založí téma (přestože podobné téma tu už je) je naprosto v pořádku - ostatně je to i v pravidlech Fóra. :wink:
Markus píše:4. Zakládejte nové diskuze

Nebojte se zakládat nové diskuze. Pokud si chcete o něčem popovídat a nevidíte vhodnou diskuzi, založte ji sami. Je to mnohem lepší, než v koutku naříkat a stěžovat si, že na Fóru není nic, co by vás zajímalo.

Nedejte se odradit složitou strukturou Fóra. Pokud nevíte, do které sekce poslat svojí diskuzi, nelamte si s tím hlavu a prostě ji někam šoupněte. Nic se nestane, moderátoři ji kdyžtak mlčky přesunou tam, kam patří.
Je lepší, že se diskutuje (i když už to bylo jinde), než kdyby lidi měli strach někde něco založit.
Jerson píše:A ještě jeden dotaz - kdo má na starosti anotace RPG her? Bylo by možné zařadit hry začínající anglickými členy "A" a "The" zařadit normálně, tedy podle prvního písmene dalšího slova?
Zjistím u Alefa, díky za tip. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Jerson »

Ecthelione - jsou témata, která se rozebírala opakovaně - třeba jaké RPG vybrat pro začátečníka, nebo ženy a RPG, nebo řada dalších. Mám problém (jako fakt problém) orientovat se v příliš mnoha položkách, takže se snažím držet počty čehokoliv na minimu. Prostě Occamova poučka o nezmnožování jevů, pokud to není nezbytné.
Z tohoto důvodu, když mi řekneš "Založ nové téma, do kterého dáš odkazy na původní témata", je to jako bys mi řekl "zatluč si hřebík do hlavy" - místo abych skončil s méně tématy, dostanu více témat, ve kterých se budu muset orientovat.
Tvé odcitované pravidlo fóra je super - dopustím se citace z tvé citace:
Ecthelion píše:Pokud si chcete o něčem popovídat a nevidíte vhodnou diskuzi, založte ji sami.
Zvýraznil jsem to důležité. Noví (ale i stávající) uživatelé nevidí vhodnou diskusi. I když tu je, třeba i desetkrát. I když by si ji třeba přečetli od začátku, aby nemuseli klást stejnou otázku znovu. (Tady si dovolím vsuvku - já vždycky čtu diskuse od začátku, a napřed je celé přečtu, než abych hned napsal věc, která mě napadne, ale která se už mnohokrát řešila.) Ale to jde docela těžko, když by museli prohledávat celou sekci na fóru čítající 15 stan seznamu diskusí a luštili, zda se to tu už neřešilo.
Když by se totiž počet diskusí snížil tak, aby nejčastější diskuse byly na první straně výpisu, tak by i stávající i noví uživatelé viděli vhodnou diskusi, mohli by si ji přečíst, mohli by nalézt odpověď v už napsaném, nebo by mohli navázat. A myslím si, že práce moderátora spočívá nejen v tom, aby diskusní témata vhodně odděloval, ale i v tom, aby je vhodně slučoval. Z nějakého důvodu se ale to druhé považuje za zlo - Faskalovo námitky jsem četl, ale nejsou moc relevatní, poslední příspěvek staré diskuse a první příspěvek nové diskuse jsou snad pokaždé jasně časově oddělené, takže ke smíchání by nedošlo.

Samozřejmě než něco navrhnu, tak to vyzkouším na lidech. Jsem moderátorem fóra hry War Thunder, kam hráči byli schopní napsat pětset příspěvků denně a založit deset nových témat. Vzal jsem příspěvky ze tří různých sekcí (konkrétně o bojové technice) a související diskuse sloučil do jedné, přejmenoval je, aby bylo téma jasné. Počet diskusí jsem tím snížil na třetinu, ale hlavně jsem zásadně omezil zakládání nových, protože nováčci teď vidí, zda o daném tanku nebo letadle už diskuse je a pokračují v ní. Můžou si přečíst názory ostatních, místo aby se na ně znovu ptali (a dostávali v čase stále odpovědí, protože nikoho nebaví svou podrobnou odpověď psát po desáté). A funguje to.

Tedy nevidím důvod, proč by to úplně stejně nemohlo fungovat i zde - když chci probrat bezpravidlové hraní, nemusel bych procházet patnáct stran a hledat, zda se tu takové diskuse nevedla (vedla, už asi třikrát), nemusel bych se znovu ptát na základní věci, na které bych si měl dát pozor, prostě bych si je přečetl. A kdy bych měl i poté dotazy, tak bych se zeptal.

Zkusil jsem i ty záložky, ale u nich tohle nefunguje, protože je nemůžu nijak seskupovat, takže se mi různý témata motají mezi sebou podle toho, ve kterém je poslední příspěvek. Nehledě na to, že mi pak výpis témat zabere několik stran a jsem zase tam, kde jsem byl předtím - je toho moc a je to nepřehledné.
Takhle jsem dosáhl toho, že podobná témata budou i za čtrnáct dní v dané sekci u sebe, i když ve výpisu aktivních diskusí zapadnou na další strany - a když by se mi podařilo někoho z moderátorů přesvědčit, aby alespoň na malém vzorku to sloučení vyzkoušel, budou se mi mnohem lépe hledat. Jen jsem netušil, že jich je tak moc.

Poslední věc - sem tam se snažím na tohle fórum dostat nějaké nové lidi s jinými názory. Ne moc často, takže vzorek nebude moc velký, ale reakce je pokaždé prakticky stejná "Je to strašně složité fórum, je tam toho moc, tam psát nebudu." V lepším případě "tak mi tedy nalinkuj diskusi, kterou si mám přečíst/do které mám odpovědět - ale jen jednu!" Mám silný dojem, že zrovna tady by se měl uplatňovat princip KISS, tedy Keep It Simple a možná, možná bychom tu díky tomu měli i víc přispívajících nováčků. Protože nepřátelskost názorů místních uživatelů je odrazuje až na druhém místě, až když začnou číst, nebo něco napíšou. V prvé řadě je odrazuje složitost a rozsáhlost (jako mnoho lidí v mnoha dalších oborech).

Takže asi tak. Pokud někoho můj způsob pobouřil, tak se mu dodatečně omlouvám.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Vallun »

Ten způsob byl pitomý a možná sám zabil diskzsi o banálních zapletkách...:/

Ale s tím slučováním témat fakt souhlasím, to by se hodilo...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Jerson »

Vallun píše:Ten způsob byl pitomý a možná sám zabil diskzsi o banálních zapletkách...:/
A osvětlíš mi, jak (jsem) toho zabití diskuse dosáhl?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od OnGe »

Tím, že jsi vytapetoval aktivní témata trusem.

Můžeš, prosím, přestat obhajovat neobhajitelné, připustit si, že jsi do toho šlápnul a příště už netrhat fialky dynamitem?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Jerson »

Podle toho jak jsi to napsal mi přijde, že jsem spíše hodil dynamit do žumpy.
Podruhé to už rozhodně neudělám.
A kdyby bylo možné smazat vlastní poslední příspěvek (jako to dříve bylo možné) a tím vyřadit téma ze seznamu aktivních diskusí, tak už jsem to dávno udělal. Ale bohužel to možné není, takže tahle moje chyba zůstane hezky vytapetovaná, i když se postupně zase ponoří pod hladinu, pokud se toho neujme nějaký moderátor a nenapraví ji ručně dříve.
Sosacek
Příspěvky: 25775
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:A kdyby bylo možné smazat vlastní poslední příspěvek (jako to dříve bylo možné)
To je dobre, ze pripominas, protoze to nekdo zakazal, typci vsichni rikali "ja to nebyl" a vlastne se nevi, kdo a proc to zakazal. Idealni transparence.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Odilon »

boubaque píše:Myslím si, že omezení mazání posledního postu je zbytečné. I kdyby to někdo zneužil, tak celková škoda je minimální.
Nemyslím si ani, že je dobré dávat limit na editaci starých příspěvků.

Každopádně: Vyzkoušel jsem to na nemoderátorském účtu a smazat poslední příspěvek (např. doublepost) není po nějakou dobu problém. Zkusil jsem to okamžitě i s pětiminutovou prodlevou a v obou případech to šlo. Tak jen aby tu nedocházelo k nějakým zbytečným honům na čarodějnice, že něco jako nejde vůbec.
Zkouším, jestli to pořád platí, nenechte se rušit.

PS. tak smazat to okamžitě jde, teď počkáme pár minut na druhý pokus. Prosím cca 15 minut neposílejte další příspěvek, pokud to nebude něco důležitého. (bbq)
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:To je dobre, ze pripominas, protoze to nekdo zakazal, typci vsichni rikali "ja to nebyl" a vlastne se nevi, kdo a proc to zakazal. Idealni transparence.
To omezení je tu tuším od té doby, co Markus přišel, změnil počet příspěvků na stránku, po křiku to vrátil zpátky a zase odešel.

Bubáku, už je to hodina a kus, zjistil jsi, po jaké době ta možnost smazání zmizí?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Faskal »

Bylo tam nastaveno 30 minut. Kdysi jsem to hledal, ale nenašel.

Teď jsem to nastavil jako "vypnuto". Mohli byste se mi podívat, jestli teď jdou příspěvky mazat? Když si vezmu cizí oprávnění, tam možnost smazat příspěvek vůbec nevidím, nevím ale, jestli je to opravdu pravda.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti