Projekt: Anotace RPG her

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

My se nechápeme. Bylo by určitě super je mít, ale někdo to musí udělat. :)

Naprosté minimum, aby to fungovalo i v tom stávajícím systému, je vytvořit nové kategorie obsahu, vytvořit nějaká nová zobrazení - schválně si klikni na Anotace a podívej se, jak je to tam organizované. Ty různé tabulky, tagy, zobrazení, to všechno je nutné nastavit ručně, protože bez toho sice budeš moct přidávat anotace, ale nebudou se nikde zobrazovat. :)

Což o to, já bych to asi dokázal zprovoznit, jenomže jakmile se na tu hlavní stránku podívám a přepnu do mentality "jdu tady něco přepracovávat", tak se na mě vyhrne milion jiných věcí, které je tam třeba udělat a jsou mnohem prioritnější než zprovozňovat jiné anotace a vůbec by to celé potřebovalo spálit a začít od nuly a kde na to mám vzít čas a chce se mi to vůbec dělat a áááááááááááááááááááá, radši to zase zavírám.
drupal.png
Takže já ti ten nápad nebojkotuju, naopak nadšeně říkám, že by se mi to líbilo, ale momentálně nejsem schopný s tím nic dělat a mám spoustu jiných priorit. A bohužel tohle asi není věc, kde bych mohl svěřit klíčky od vozu někomu jinému. V té hlavní stránce se vyznám nejspíš jenom já, takže možnost, že by to udělal někdo jiný, tu asi není. A co plánoval Alef, nevím.

Yorkova cesta je schůdnější - zamyslet se nad tím, jak něco takového udělat ve struktuře fóra, protože to aspoň nevyžaduje technické zásahy a nestojí to na mně.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Markus píše: 22. 4. 2020, 13:18Kdyby se měly vytvářet anotace na knihy/moduly, potřebuješ to nějakým způsobem tagů prolinkovat s anotací systému
Dát do úvodního příspěvku anotace modulu odkaz na téma s anotací systému? Odkazy na témata rpg fórum dělat umí.

edit: Do anotace OSR modulu klidně můžeš dát odkazy na víc systémů.


Možnost vždycky zobrazovat první příspěvek diskuse by určitě pomohla.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Bajo »

Ja jsem asi moc profesne postizeny, ze mi prijde efektivnejsi jit cestou Minimum viable produktu (ktery se iterativne postupne vylepsuje, nebo umre s minimem pouzitych zdroju), nez mit velky perfekcionisticky plan a bud mit zdroje na to to udelat cele a nebo to radsi nedelat.

Takze by mi prislo ve vysledku lepsi zacit flakat moduly mezi systemy (s vidinou ze se treba casem podari vhodne upravit uvodni stranku), nez to tam nemit vubec. Chapu, ze nekdo zacne panikarit s predstavou naprosteho chaosu, ale to je subjektivni pohled u ktereho by bylo fer si rict nejaka hodnotici kriteria a objektivni pro a proti.

Pokud teda neprijdete s nejakym resenim v ramci struktury fora. Ale to bude chtit asi samostatnou sekci, jinak mi prijde uzitecnost a prehlednost mensi, nez mit naflakane anotace modulu mezi anotacemi systemu. Lepsi nez to hledat mezi diskuzema. A bude to chtit nejaky rozcestnik, ktery bude vizualizovat prehedne obsah.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Bajo píše: 22. 4. 2020, 13:40 Pokud teda neprijdete s nejakym resenim v ramci struktury fora.
• Místo novinek na úvodní stránce založit sekci Novinky. První příspěvek diskuse bude příslušná novinka, diskuse k ní bude prostě normální diskuse.

• Místo anotací založit sekci Anotace s podsekcemi Systémy a Moduly (a cokoliv dalšího nás napadne). Každá anotace bude diskuse. První příspěvek bude obsahovat stručný popis systému. Každý další příspěvek bude jedno uživatelské hodnocení. Když přidáš anketu, budeš mít i průměrný hodnocení.

• Úvodní stránku zrušit, adresu rpgforum.cz přesměrovat rovnou na rpgforum.cz/forum.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

Bajo píše: 22. 4. 2020, 13:40 Ja jsem asi moc profesne postizeny, ze mi prijde efektivnejsi jit cestou Minimum viable produktu
V tomhle jsem s tebou zajedno. A ten "minimum viable produkt" je pro mě: smazat celou hlavní stránku, nechat tam jenom anotace a ideálně ještě vyřešit, jak je zobrazovat lidem, co chodí rovnou na fórum.

Rozšířit stávající engine bez jakékoli jiné změny o nový typ anotací není zas tak moc práce a asi bych to zvládl, potíž je v tom, že ten stávají engine by se měl ideálně celý smazat, takže jakákoli práce investovaná do toho teď potom přijde vniveč a nechce se mi investovat práci do něčeho, co má jít do kytek. Ale samozřejmě chápu, že pokud na to ještě třeba pět let ani nesáhnu, tak by ta trocha práce teď možná stála za to. Áááááááá. Promiň, momentálně trpím paralýzou, najednou se ze dne na den vynořilo spousta návrhů a požadavků, většinou to stojí a padá na mně, musím to nějak prioritizovat. Nejdřív fórum, k tomuhle se můžu vrátit za pár měsíců.

Sežeňte mi někdo Alefa :) Zajímalo by mě, kam se ve svých úvahách dostal on.

EDIT: York ^^^^^^ Celé Fórum jsou novinky.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Bajo »

Markus: Ok, byl to jen napad. Byl jsem v nalazeni nejake anotace psat, takhle holt teda nic psat nebudu $P Kazdopadne souhlasim, ze vyvoj RPG fora je jeden velky ucpany bottleneck, stojici na dvou lidech a mozna by prioritne stalo za to nejprve vyresit tento problem. Mozna nejak radikalne, koncepcne, i treba za cenu nejakych penez (nekoho zaplatit, at to udela do podoby, kterou bude snadne udrzovat na pristupnem serveru). Treba by se na to prachy vybraly.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

Já jsem bottleneck rozhodně na portále, ten jsem dělal já a nikdo jiný mu IMHO nerozumí :) A zároveň je to takové moje děťátko a chtěl bych to dostat do stavu, kdy to bude schopné důstojně existovat beze mě.

Fórum samotné je na mě vesměs nezávislé, důkazem budiž to, že vesele funguje i v obdobích, kdy se tu několik let neukážu. A přístupy k moderování a administraci fóra má tolik lidí, že už je ani nedokážu spočítat. :) Na tvorbě se průběžně podílí a podílelo dost lidí (včetně třeba Sosáčka nebo OnGeho, něco organizovali Alef0, crowen a ecthelioni - tuším), a když je něco fakt potřeba, tak to někdo udělá. Zdejší "komunita" je soběstačná a funkční a z fóra se stala obecně spíš věc "nás všech". Můj přístup k fóru je momentálně "radši na to moc nehrab, když to funguje", byť občas se nějaké menší iniciativě ubránit nedokážu. Viz třeba to, co řešíme vedle, ale to jsou vesměs drobnosti vyžadující pár hodin práce max.

Co se těch anotací týče, v tuhle chvíli bych ti asi doporučil založit si vlastní téma, klidně "Anotace OSR modulů" nebo cokoli. A prostě to všechno sypej do něj ve formátu, jaký uznáš za vhodné. Jestli někdy zprovozním anotace, nebude problém tam ty tvoje texty překlopit. Ostatně i anotace RPG systémů původně fungovaly takhle, než jsem je překlopil na portál. Nebude pochopitelně fungovat pětihvězdičkové hodnocení a recenze uživatelů (jinak než formou příspěvku v tématu), ale to na fóru asi nevymyslíme.

Na rozdíl od Yorka bych nezakládal separátní diskuzi pro každou knížku, protože to by nám vygenerovalo solidní chaos malinkatých mrtvých diskuzí s jedním příspěvkem a IMHO po tom není poptávka.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Markus píše: 22. 4. 2020, 14:08Na rozdíl od Yorka bych nezakládal separátní diskuzi pro každou knížku, protože to by nám vygenerovalo solidní chaos malinkatých mrtvých diskuzí s jedním příspěvkem a IMHO po tom není poptávka.
Otázka byla, jak překlopit stávající anotace do struktury fóra. A stávající anotace fungují tak, že každý uživatel může ke každému produkdu napsat anotaci (tedy příspěvek). Tj. nejsou to diskuse o jednom příspěvku, ale o tolika příspěvcích, kolik anotací k danýmu produktu lidi napíšou.

Jak bys to chtěl dělat jinak? Jednu velkou diskusi, ve který by byly napřeskáčku příspěvky s anotacemi pro různý produkty?
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Bajo »

Markus píše: 22. 4. 2020, 14:08 Co se těch anotací týče, v tuhle chvíli bych ti asi doporučil založit si vlastní téma, klidně "Anotace OSR modulů" nebo cokoli. A prostě to všechno sypej do něj ve formátu, jaký uznáš za vhodné. Jestli někdy zprovozním anotace, nebude problém tam ty tvoje texty překlopit. Ostatně i anotace RPG systémů původně fungovaly takhle, než jsem je překlopil na portál. Nebude pochopitelně fungovat pětihvězdičkové hodnocení a recenze uživatelů (jinak než formou příspěvku v tématu), ale to na fóru asi nevymyslíme.

Na rozdíl od Yorka bych nezakládal separátní diskuzi pro každou knížku, protože to by nám vygenerovalo solidní chaos malinkatých mrtvých diskuzí s jedním příspěvkem a IMHO po tom není poptávka.
To by se asi nijak nelisilo od vlakna o OSR publikacich, ktere uz mame.

Me prave slo o to udelat nejaky prehled / databazi s hodnocenima a komentarema, kde mas i prehledovou stranku - seznam, hodnoceni a kratky popisech. Neco jako treba Anotace RPG systemu, co mame na uvodni strance $P (coz byl muj napad, puvodne, jestli si pamatujes, ukradnuty z tehdejsiho RPGsite.net). To mi prijde tou cestou, co popisujes, nedosazitelne v ramci jednoho diskuzniho tematu.

Odpovidajici user case: Hledam nejaky dobry modul, ktery se osvedcil u uzivatelu RPG fora, ale chci si precist ty komentare, v cem je tak dobrej. Tohle proste diskuzni vlakno neudela.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

Nasadil jsi mi brouka do hlavy. Začínám se vrtat v portále. Snažím se vymyslet minimum viable product, s cílem promazat/archivovat to do důstojné podoby, která vydrží dlouhodobě žít beze mě, a rozšířit anotace na všechny knížky obecně. Dej mi pár měsíců, třeba se mě něco vyleze. :) Promiň, víc ti v tuhle chvíli slíbit nedokážu.

Je silně doporučeno mě průběžně popohánět, třeba tím, že mě budeš tahat na pivo (až to bude povolené). :)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Bajo »

ok, v pohode. Nestoji na tom nic zasadniho, byl to jen napad. Obcas se pripomenu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Bajo píše: 22. 4. 2020, 14:14Odpovidajici user case: Hledam nejaky dobry modul, ktery se osvedcil u uzivatelu RPG fora, ale chci si precist ty komentare, v cem je tak dobrej. Tohle proste diskuzni vlakno neudela.
Když budou anotace ke každému produktu ve vlastním vlákně, tak si je přečteš celkem snadno.

Potíž je v tom hodnocení - připomněl jsem si, jak fungují ankety na fóru, a průměrný hodnocení z nich nevytáhnem. Šlo by udělat hlasování o oblíbených produktech, ale nejsem si jistej, jestli jdou do stávající ankety přidávat nový položky, aniž by ji to zresetovalo.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Bajo »

Navic by se to prumerne hodnoceni muselo rucne updatvat v nazvu prispevku, pokud clovek chce videt to hodnoceni v ramci toho seznamu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

Samostatná témata pro jednotlivé moduly mi přijdou extrémně nepraktická. To množství kliknutí, když se na ně chceš podívat! To už máš fakt lepší sypat do všechno do jednoho megatématu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Bajo píše: 22. 4. 2020, 15:32 Navic by se to prumerne hodnoceni muselo rucne updatvat v nazvu prispevku, pokud clovek chce videt to hodnoceni v ramci toho seznamu.
S jednou všeobsažnou anketou (kde by každej produkt byl jedna položka) bys právě nemusel, v té bys viděl všechno najednou. Problém je jen s tím přidáváním položek (nejsem si jistej, jestli to nefunguje tady nebo na Kostce).
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů