Projekt: Anotace RPG her

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Bajo »

Markus píše: 22. 4. 2020, 15:37 Samostatná témata pro jednotlivé moduly mi přijdou extrémně nepraktická. To množství kliknutí, když se na ně chceš podívat! To už máš fakt lepší sypat do všechno do jednoho megatématu.
To uz tu ale vice mene mame, akorat by nekdo musel udelat prvni prispevek jako rozcestnik a prehled. A updatovat ho. To mi prijde taky extremne neprakticke, proto jsem chtel ty anotace $P (na ktere si pockam). Jsem radsi pro tvorbu jednorazove narocneho management systemu s minimalni naslednou udrzbou potrebnou pro prehlednost (anotace), nez pro tvorbu minimalniho management systemu s naslednou narocnou udrzbou potrebnou pro udrzeni prehlednosti (diskuzni tema).
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od MarkyParky »

Markus píše: 22. 4. 2020, 15:37 Samostatná témata pro jednotlivé moduly mi přijdou extrémně nepraktická. To množství kliknutí, když se na ně chceš podívat! To už máš fakt lepší sypat do všechno do jednoho megatématu.
Jakože 1x kliknout rovnou na modul, jehož anotace tě zajímá, je víc, než 5x kliknout v megatématu/vyhledávání ve snaze ten modul vůbec najít? :eyecrazy:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

Marky: To je jiný "use case". :) Já jsem předpokládal, že tě nezajímá konkrétní modul, ale že chceš rychle projet dostupné anotace a zkoumat, co tě zaujme.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od MarkyParky »

Takže
>Marky: jeden klik na každých 50 záznamů + minimu točení kolečkem (hlavičky jsou stručné) + 1 klik na prohlédnutí, s přidanou hodnotou další komentářů od jiných lidí a dodatečné diskuse
vs
>Markus: jeden klik na každých 15 záznamů + mrtě točení kolečkem (protože uvidím celé anotace), bez jakékoliv přidaného hodnoty?
????

Nebo si někde těžce nerozumíme?

EDIT: Nebo ty jako myslíš, ten usecase, kdy někdo bude prolézat jednu anotaci za druhou a hledat, jestli ho v těch textech něco nezaujme? Tak někdo s anotacemi vůbec zachází?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

MarkyParky píše: 22. 4. 2020, 16:31 EDIT: Nebo ty jako myslíš, ten usecase, kdy někdo bude prolézat jednu anotaci za druhou a hledat, jestli ho v těch textech něco nezaujme? Tak někdo s anotacemi vůbec zachází?
Ano. Myslím ten usecase, kdy si někdo rozklikne téma "Anotace dobrodružství" a prostě jede odshora dolů a rychločtením skenuje, která ho zaujmou. Přijde mi to užitečnější, než když si rozklikne potenciální sekci "Anotace dobrodružství", ve které ale uvidí jenom jejich názvy (nulová informační hodnota) a bude je muset separátně rozklikávat, aby se o nich cokoli dozvěděl.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Tak ankety se opravdu při změně počtu položek zresetujou, vyzkoušel jsem to. Kromě toho max počet možností je 30, to bychom asi přetáhli.

Napadá mě jedině anketa ve stylu "Líbí se vám tenhle modul? Ano/Ne". V té sice nejde hodnotit stupnicí, ale když se to zprůměruje přes víc hlasujících, tak by to mohlo dát celkem dobrou představu o popularitě. Nevýhoda je, že výsledky ankety se zobrazí až po rozkliknutí příspěvku.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Markus »

Smysluplné hodnocení asi na fóru nezprovozníte.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od MarkyParky »

Markus píše: 22. 4. 2020, 16:42 Ano. Myslím ten usecase, kdy si někdo rozklikne téma "Anotace dobrodružství" a prostě jede odshora dolů a rychločtením skenuje, která ho zaujmou. Přijde mi to užitečnější, než když si rozklikne potenciální sekci "Anotace dobrodružství", ve které ale uvidí jenom jejich názvy (nulová informační hodnota) a bude je muset separátně rozklikávat, aby se o nich cokoli dozvěděl.
Hm.
A jak je četný proti usecase "Slyšel jsem o nějakém dobrodružství/systému a chci si o něm přečíst pár řádků?"

Jako fakt se ptám - protože četnost je to, co by mělo rozhodnout.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

Markus píše: 22. 4. 2020, 17:07 Smysluplné hodnocení asi na fóru nezprovozníte.
Anketa líbí/nelíbí imho celkem smysluplné hodnocení dá, počet hvězd může navíc každej napat do anotace (můžem třeba dávat smajlíky $D $D $D :-)= :-)= ). Nezprovozníme ale automaticky generovanej přehled. Na druhou stranu budou vždycky nahoře poslední hodnocené, to má taky něco do sebe.

Jako jasně, custom-made systém to plně nenahradí, ale imho by to bylo v pohodě použitelný, šlo by to nasadit hned a nevyžadovalo by to žádnou údržbu.
Naposledy upravil(a) York dne 22. 4. 2020, 17:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Jerson »

Pár věcí:
Musí být na psaní anotací člověk registrován? Pokud ano (jako že asi ano), tak nikdo anotace psát nebude. Já sám jsem za posledních pět let dával odkaz na Anotace alespoň čtyřikrát, naposledy shodou okolností minulý týden. Pokud nikdo nenapsal ani čárku, tak je někde chyba, protože ten odkaz mohlo vidět několik stovek a možná několik tisíc lidí.

Pokud jde o recenze a nějaké hodnocení přímo na fóru, na to se klidně můžete vykašlat. Nová generace na fóra nehraje a berou je jen jako další místo, kam můžou házet reklamu na své kanály a produkty, případně seznamovací inzeráty. Můžeme si psát anotace navzájem pro nás dinosaury, ale že by je někdo pročítal (na fóru), to myslím nehrozí.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od York »

MarkyParky píše: 22. 4. 2020, 17:10 A jak je četný proti usecase "Slyšel jsem o nějakém dobrodružství/systému a chci si o něm přečíst pár řádků?"
Typická use case podle mě jsou:
1) "Zajímají mě pro a proti u jedné konkrétní věci, kterou zvažuju koupit nebo hrát."
2) "Chci se podívat, co vůbec existuje."
3) "Chci si něco zahrát a zajímá mě jen to nejlepší, nechci procházet dlouhý seznamy."

1 dobře splňuje diskuse ke každýmu produktu, 2 dobře splňuje buď diskuse ke každýmu produktu s představením v prvním příspěvku nebo nějakej automaticky generovanej seznam (zatímco jedna megadiskuse mi na to moc nepomůže, protože tam bude spousta názorů na přeskáčku, typicky bez představení produktu, ke kterému se vztahují). Na bod 3 by bylo nejlepší nějaké automatické udělátko, ale fungoval by i ručně vytvořenej seznam toho nejlepšího s odkazama.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Quentin »

Já bych se určitě spokojil s 1 modul = 1 téma. Popis modulu v prvním (připnutém) příspěvku a hodnocení a názory v diskuzi. A do názvu tématu dát modul + pár tagů [deadly][high level][dračí hlídka][megadungeon]
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od MarkyParky »

Quentin píše: 22. 4. 2020, 17:29 Já bych se určitě spokojil s 1 modul = 1 téma. Popis modulu v prvním (připnutém) příspěvku a hodnocení a názory v diskuzi. A do názvu tématu dát modul + pár tagů [deadly][high level][dračí hlídka][megadungeon]
Takhle nějak bych si to představoval já.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt: Anotace RPG her

Příspěvek od Selhan »

Já bych jen tak mimochodem vlastně rád nahlásil, že se mi k psaní anotací na portálu nejde zaregistrovat, jelikož mi to neukáže captchu. Už asi dva roky.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host