Dříve nekromancie, teď obecně o stylu diskuzí

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

O téhle věci jsme se ještě před tím, než se začala řešit na RPGF, s Markusem bavili a gró celého rozhovoru bylo vpostatě (jak jsem to vnímal já) v tom, že na RPGF je takový zvláštní přístup k novým diskusím na staré téma, který se dá shrnout právě tím "to už se tu probralo", v lepším případě "tady máš 30 stran diskuse, piš, až je pročtěš, brouku".

Přitom na jiných forech (ne všech, pochopitelně) je přístup k thread necromancy spíše opačný. Ano, diskuse se archivují, a ano, odkazuje se na ně. Rozhodně ale nejde o nějaký grognardský self-inflicted pocit vědecké instituce, ve které se účastníci diskursu nejprv musí prokousat vším, co už bylo v dané komunitě k tématu řečeno.

Kontroverze ohledně nové "směrnice" jsem si všiml nejprve na d20.cz. Někteří si Markusův thread na téma nekromancie vyložili jako nějaký suprema lex, smernici přes kterou nejede vlak. Možná není úplně košer takové názory smést ze stolu jako paranoidní. Pokud si to takhle vyloží jeden člověk, pak se jich najde i víc. Před návratem tématu do Hraní obecně bych zvážil revizi stylu a možná i obsahu tak, aby k podobným dorozuměním nedocházelo...
Zvážil bych osekání prvního příspěvku na:
1. Když oživujete mrtvou diskuzi, vždy se napřed zamyslete, zda nebude lepší rovnou založit novou. Bylo by fajn odkázat v úvodním příspěvku na předchozí diskuzi a nějak ji shrnout, ale není to nutné.

2. Založí-li někdo novou diskuzi, neposílejte ho prosím k šípku s tím, že "tohle už jsme probrali". Samozřejmě můžete poslat odkaz na starou diskuzi, ale nezabíjejte tu novou.

Tohle téma jsem zařadil do Hraní obecně, protože se týká prakticky jenom "obecných diskuzí".
A zbytek nechat na zenu. Méně je možná více. :think:

On relatively unrelated note, na d20.cz jsem zahlédl názor, že řešení necromancie je pokus o atentát na paměť fora a skrývá se za ním snaha o změnu RPGF na chatovací forum...
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Conlai, tvůj japonský skill "osekání nepotřebných blbostí" mne vždycky okouzloval.

Ten rámeček by byl celkem vpohodě, a těžko by se proti němu někdo bouřil; a úplně neprůstřelné by to bylo udělat po této diskusi.
Udělalo se to ale jinak, a vznikla mírná kontroverze (to snad taky není smrtelné).
Tak se blížíme někam, kde jsme mohli být i bez kontroverze.

Stran té D20 - pachatelem jsem částečně zase já, dal jsem tam odkaz, inspirován Alnagovými myšlenkami, které jakoby vypadly z mého postu tady.
Je možné, že ďábelský Alnag si nejprve přečetl mne, a ptom to napostoval na D20, aby mne vylákal, ale moc to nepředpokládám.

A s "pamětí fóra" neblbni, protože to spojení poprvé vnesl na scénu Bifi, a to tady, a navíc ještě bez nějakého útočení.


Mám pocit, že paranoidní tu už není jen Sosáček, ale kdekdo. Zas se tak nic strašného neděje. Alnag má stroj času, útočí se na paměť fóra, všechno řídí Sirien, převlečený jako Galth - normálka, ne?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ach ano, omlouvám se, pokud to vyznělo jako krutovládná direktiva, skutečně mělo jít jen o doporučení. Ba co víc, v diskuzi jsem doufal. Opět se ukazuje, že jsem se ještě nenaučil vážit slov a že vše, co řeknu, bude použito proti mě. Konspirační teorie jsou poslední dobou velmi populární. :P

No nic...

Jo a ještě chci podotknout, že atentát na paměť není mím cílem. Ani nechci nic nijak hromadně překopávat. Zdejší diskuzní "kultura" mi přijde velmi dobrá, přinejmenším na poměry internetových standardů. Můžeme se pyšně plácat po zádech. Přesto si však myslím, že člověk se může vždy zlepšovat, a i fórová kultura má své zlozvyky. Jako jeden z těch zlozvyků vidím, že ještě neumíme pořádně vtahovat nové tváře do diskuzí. Ba co víc, občas se mi zdá, jako bychom jim házeli klacky pod nohy. Cílem celé téhle "direktivy" bylo upozornit na tyto klacky v naději, že si je lépe uvědomíme a budeme si na ně dávat pozor.

Na druhou stranu, v poslední době se to tu novými diskutéry nějak nebývale hemží, takže možná jsem já ten paranoik.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Markus píše:Na druhou stranu, v poslední době se to tu novými diskutéry nějak nebývale hemží, takže možná jsem já ten paranoik.
Ano, přesně 36 nově registrovaných uživatlů za 32 dnů 8)
Pokud opravdu házíme (házíte, jestli mluvíš jen o veteránech) klacky pod nohy nově příchozím, pak jejich náhlý přírůstek bych připisoval spíš nějaké sezóní anomálii. Neřekl bych že se zvyklosti fóra nějak změnili v posledních dvou, třech měsících (ani na odrážecí ploše* ani jinde ve "vítání" nových tváří...teda, avatarů).

Zase nejsem ztělesněním kolektivního nadvědomí, ovládající svůj osobní roj diskutérů, takže můj názor není směrodatný :>:o/
_______________________
*btw, chtěl bych poděkovat Joeovi a ostatním kteří příjemně přivítají každého "nováčka". Je fajn vědět že člověk se může spolehnout že na něj někde na světě čeká plyšový tentononc, koláčik a fronta - a svoje plyšový vědýrko mám pořád doma nad krbem, na čestným místě :D
Takový přivítání je podle mě pro nováčka docela dobrej start, mě osobně to navnadilo. Uhh, už jsem asi 3 řádky offtopic, tak rači už mlčím
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

skew píše:Ano, přesně 36 nově registrovaných uživatlů za 32 dnů 8)
Tak to je jasné - banování vede k přílivu nováčků!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak abychom to nějak uzavřeli. Chytnu se Conlaie a navrhnu následující znění:
Pár vodítek pro nakládání se starými, mrtvými diskuzemi. Oživování totiž může být super, ale také může klást zbytečné překážky před nové přispívající. Proto prosím:

1. Před oživením staré diskuze se rozhodněte, zda není rovnou lepší založit diskuzi novou. Oživovat diskuzi je vhodné, pokud jste četli celou starou debatu a chcete pokračovat v načaté linii. Pokud naopak chcete založit novou linii rozhovoru na podobné téma, asi bude lepší založit zcela novou diskuzi.

2. Při zakládání tématu by bylo fajn odkázat na stará podobná témata (pokud o nich víte), případně je stručně shrnout. Ale chápu, že ne vždy je na to čas a chuť, takže to rozhodně neberte jako "povinnost".

3. Když někdo založí diskuzi na téma, které už to kdysi bylo, dopřejte mu to. Pravděpodobně nechce navazovat na starou diskuzi. Bude od vás hezké, když pošlete doplňující odkaz na staré diskuze, ale zkuste to prosím udělat nějak taktně :wink:

4. A na závěr - když už oživujete starou diskuzi, snažte se prosím, aby váš příspěvek měl nějaký přínos. Je strašně otravné, když se mezi novými příspěvky objeví rok stará diskuze, kde jedinou novou věcí je citace a smajlík.

Díky!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Markus :clap:

Se návrhy souhlasím v celé formě.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Vcelku souhlasím. Jen to odkazování na "diskuze, které už ru byly" bych nedoporučoval vůbec.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Dříve nekromancie, teď obecně o stylu diskuzí

Příspěvek od Nekra »

Zákaz tzv. "nekromancie" považuji za špatnou, resp. nedotaženou (a hloupou) věc.

Jsem toho názoru, že pokud se do tématu nemá přispívat, lze to dát najevo velmi jednoduchým krokem - zamknutím příslušné diskuze (ať již to učiní zakladatel(ka) diskuze či admin/moderátor).

Přijde mi hloupé rozdělovat témata ohledně přispívání podle toho, zda jsou stará nebo nová. (I když ta nová si čtenáře získávají snáze.)
Jednoduše: Do zamčených témat nelze přispívat. Do nezamčených témat lze přispívat. Kdyby bylo nežádoucí do nich přispívat, bylo by to přeci zakázáno a tudíž by byla zamčená. :)

Za nejhorší na tom považuju lidi, co jsou proti přispívání do starých diskuzí, ale nezamknou je a místo toho zbytečně buzerují "nekromanty".
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host