Sirienův ban

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Taková otázka - kdo je to "my"? Tedy jmenovitě?

(Jinak mě tedy překvapilo, že zrovna já jsem žádnou PMku s žádostní o zklidnění nedostal, fakt bych ji čekal.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jmenovitě:
- Bajo
- Bifi
- Boubaque
- Conlai
- Ecthelion
- Fritzs
- Joe
- Markus
- Vlasák

Tedy všichni moderátoři.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Hm. Jsem z toho voĺaký zmetený.

Navíc se cítím trochu jako spoluviník; kdybych netrval zatvrzele na svém, asi by Sirien neměl na koho reagovat.

Navíc jsem měl dojem, že jsme spor o rychlost/bezpečnost už vzdali, neb jsme shledali nehnutelnost s názory opačné strany (i to se stává). Takže nijak nehrozilo, že by Sirien dále smažil z rotačáku, jak je jeho druhou přirozeností.

Samozřejmě respektuji rozhodnutí moderátorského týmu; jen bych prosil, aby se vzhledem k jisté osudovosti tohoto rozhodnutí bylo -
pro historii zejména - zcela vyjasněno, kdo všechno za tímto rozhodnutím stojí (a zajímavý by byl i názor menšinový, je-li jaký). Jasný je zatím pouze Markus, vrchní krutovládce. *

Díky, a připojuji vlastnoručně podepsanou omluvu za debatu o agresivitě.

Argonantus

*EDIT: s ohledem na změny nad mým postem je můj dotaz už zbytečný
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Argo, Jerson,

v konfliktoch sú dva typy ľudí:

- ľudia, ktorí sa raz za čas na niečo naštvú (resp. ich niekto/niečo naštve) a povedia z mosta do prosta niekomu ostrejšie slová
- ľudia, ktorí sa správajú arogantne a nevedia si dávať pozor na jazyk, takže sa im často stáva, že dehonestujú názory iných, alebo (v niektorých prípadoch) dehonestujú aj iných samých

Myslím, že sa viete zaradiť do jednej z dvoch kategórií a Siriena taktiež.

Joe z pozície moderátora
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Argo, dobrý dotaz. Viníky jsem ti vypsal o kus dále. Co se menšinových názorů týče, našli se mezi námi tací, kteří byli "rozhodně ano", a tací, kteří byli "tak spíš ano". Kdybych měl nějak parafrázovat ty vlažné a váhavé, tak říkali cosi ve smyslu: "Je to tvrdé a doufal jsem, že Sirien časem pochopí, že ostatní nejsou na jeho chování zvědaví, ale bohužel už tomu sám nevěřím." Což jsem se snažil začlenit do "oficiálního" prohlášení.

Jinak ale nechci rozebírat názory jednotlivců - berte to prosím jako skupinový názor moderátorů. Možná se někteří vyjádří sami do téhle debaty, ale to už nechám na nich.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Za seba chcem povedať, že som bol pre "Áno". Viem sa trochu vcítiť do toho, ako sa môže cítiť objekt spomínaných "poznámok", ktoré sa potom už netýkajú debaty, ale samotnej osoby.

Sirien to už niekoľkokrát takto prehnal a nereagoval ani na moderátorske upozornenia.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Myslím, že svůj, ale věřím, že nejen svůj názor ovětlím nejlíp na odpovědích na Argův příspěvek:
Argonantus píše:Navíc se cítím trochu jako spoluviník; kdybych netrval zatvrzele na svém, asi by Sirien neměl na koho reagovat.

Tady nejde o jednu diskusi a už vůbec ne o konkrétní diskusi (i když se jí argumentuje, protože je to nejzřejmější případ). Samozřejmě, k hádce je vždycky potřeba víc stran, ale zkušenosti máme takové, že Sirienovi se dařilo překračovat hranice výrazně časteji, než ostatním. Dokonce si dovolím tvrdit, že za celkem dlouhou dobu se jen málokdy zvedla hladina emocí nad únosnou míru, aby by při tom nebyl Sirien.
Takže nijak nehrozilo, že by Sirien dále smažil z rotačáku, jak je jeho druhou přirozeností.
Tohle je jádro problému. Nejde o konkrétní diskuse, je to právě ta přirozenost projevující se snad ve všech Sirienových diskusích. Přestože já jsem se už naučil na Siriena nereagovat, mnoha lidem jeho projevy stále vadí. A tím narážím na další věc - Sirien tím chováním odrazuje další od diskusí.
Stát si neochvějně za svým je jedna věc, ale degradovat názory ostatních, nebo dokonce je samotné už je problém.
kdo všechno za tímto rozhodnutím stojí (a zajímavý by byl i názor menšinový, je-li jaký).
Přestože já se Sirienem problémy nemám, byl jsem pro ban. Vím totiž proč s ním problémy nemám: nečtu diskuse, kde se začnou objevovat jeho příspěvky delší než dva odstavce. To asi není nejlepší řešení...
Díky, a připojuji vlastnoručně podepsanou omluvu za debatu o agresivitě.
Sebereflexe, kterou jsi tímto prokázal, je něco, čeho se Sirienovi dostává jen ve velmi malé míře. Jiná možnost je, že vychází z úplně jiných principů - pak asi nechápe význam slušnosti. Zatímco ostatní jsou schopní se umírnit a uznat svou chybu, alespoň částečnou, Sirien prokazuje, že chybu u sebe nevidí, a jeho umírněnost má vždycky krátkého trvání.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Těch 90 dní mi bez předchozího varování přijde zbytečně drsné, i když asi méně drsné než permanentní ban, že jo. A obecně nejsem přítel banánů, protože jsou takovým trestem visícím ve vzduchu. Navíc jak poznamenal Argo jistá míra kolektivní viny tu asi bude. Argumenty pro, jste už uvedli vy.

Předpokládám, že PMkovaní jedinci byli Vallun, Sosáček, Eleshar a Nekra?.

Zdali to pomůže lepší atmosféře na fóru, nejsem schopen posoudit.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Sirien ma 3 mesice ban? :eyecrazy:

Si delate prdel? jeste by jste mohli vyhodit conlaie a errica, aby tu nahodou nebyli nejaci lide, co maji k rpg co rict

Co na tom, ze se pere s lidma v rozlicnym? to je stejne bezcenna sekce pro lidi, co nemaj v praci co delat.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

+1

(zaroven nerozumim tomu, proc nemohli pockat, kdyz se konecne rozhoupali k tomu ze teda jako ten ignorelist bude.)

Invictus: jo, ale ja jsem dostal PMku ktera mi rikala at se nehadam se Sirienem (se kterym jsem byl spolu s Jersonem na stejne strane v diskusi) a to potom co jsem tam 4 dny nepsal. hmm.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

S tím mě napdalo: nešlo by spíš udělovat lokální bany? Možná v tomto případě o to nejde, ale když třeba je někdo problémový v rozličném (kde často dochází k ostré výměně velmi rozdilných názorů), ale ve vlastni sekci Akcí, Překladů apod. už ne (protože se tam nemá jak agresivita projevit, nebo si to aspoň neumím představit) pak by byla škoda dotyčnému zakázat přístup na všechny části Fóra...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

sos píše:(zaroven nerozumim tomu, proc nemohli pockat, kdyz se konecne rozhoupali k tomu ze teda jako ten ignorelist bude.)
taky pravda

i kdyz jsem byl proti ignore listu, tak pokud je to opacna varianta od banovani lidi, tak chci radeji ignore.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Naoki píše:S tím mě napdalo: nešlo by spíš udělovat lokální bany? Možná v tomto případě o to nejde, ale když třeba je někdo problémový v rozličném (kde často dochází k ostré výměně velmi rozdilných názorů), ale ve vlastni sekci Akcí, Překladů apod. už ne (protože se tam nemá jak agresivita projevit, nebo si to aspoň neumím představit) pak by byla škoda dotyčnému zakázat přístup na všechny části Fóra...
Predpokladám, že by na to musel byť plugin -> musel bz ho niekto implementovať -> určite sú dôležitejšie veci (a príchod nového fóra).
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

ja tvrdim, ze timhle bananem forum jen ztrati (sirien ma 5.21% ze všech příspěvků - z toho urcite slusna cast v rpg orientovanych tematech)

Tydenni ban byl vtipnej, ale trimesicni je vrazda.

btw ban znamena, ze se nemuze lognout, takze nevidi ani PM?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Quentin: No jestli to je ban na ip a ne na účet, tak to lze snadno obejít, ale pokud se sem nedostane, nebo pokud nemá nastavený odesílání na mail jako třeba já, tak tuším Pmky neuvidí dřív než za tři měsíce.

2Sos: No asi chudáci předpokládali, že když si v jedné diskuzi se Sirienem, tak se s ním hádáš. Ale teda jinak lol+1.
i kdyz jsem byl proti ignore listu, tak pokud je to opacna varianta od banovani lidi, tak chci radeji ignore.
Tomu říkám efektivní manipulace s lidma. Chcete ignore list? Nechcete? Tak budou bany! Chcete ignore list? :lol:
Ne nic ve zlým. Jen hlod.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti