Sirienův ban

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Hm, Jacobe, vůbec tě neznám, ale nemyslím, že tohle extempore nějak moc Sirienovi prospělo.

A to i za stavu, že jsem proti zdrcující většině banů, co kdo kdy kde udělil včetně tohoto (výjimky existují - ale to by si Sirien fakt musel ještě hodně plivnout pod nohy).
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Markusi, tímto tě žádám o vypsaní všech, kdo by dle tebe měli dostat dočasný ban a za co.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Jacobe, při přečtení tvého příspěvku jsme oba dospěli ke shodnému (a snad mylnému) názoru, že jej psal Sirien. V případě, že by tomu tak skutečně bylo, šlo by o porušení banu a proto jsme na ně reagovali. Když se věc vysvětlila, slušně jsme se ti omluvili.

Pokud chceš, můžeme se omluvit znovu, protože jsme se zřejmě dopustili chyby, ale upozorňuji tě, že ani tato naše chyba tě neopravňuje k agresivitě vůči ostatním uživatelům fóra. Tebe i ostatní proto prosím o to, co už žádal Bubák:
Boubaque píše:Pokud se chcete bavit dál, tak buď obecně o pravidlech a podmínkách banu, nebo o tom, jestli si Sirien ban (v této podobě) zasloužil - to ovšem prosím vklidu a s repektem k názoru ostatních.
Předem díky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Ebon Hand píše:Markusi, tímto tě žádám o vypsaní všech, kdo by dle tebe měli dostat dočasný ban a za co.
+1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 23:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob »

A ostatní poprosím, aby se vzdali opakování toho, že dlouholetým uživatelům můžeme leccos odpustit, nebo toho, že oni se Sirienem problémy neměli. Pokud se chcete bavit dál, tak buď obecně o pravidlech a podmínkách banu, nebo o tom, jestli si Sirien ban (v této podobě) zasloužil - to ovšem prosím vklidu a s repektem k názoru ostatních. Díky.
Takže teoreticky se můžeme bavit o tom, jestli si Sirien ban zasloužil, či ne, ale psát o tom nemůžu, protože sem se Sirienem problém neměl ?

Tak co k sakru vlastně můžu ? Nebo kdo se o tom teda smí bavit ?
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

(a) Takže jestli sem to správně pochopil, tak sme se vrátili o 20-40 let zpět, (b) zavádí se cenzura, (c) a pokud se někdo nelíbí režimu, tak s ním taky tak bude naloženo...
(Rozčlenění textu v citaci jsem provedl já.)
(a) komentovat nebudu, protože to evidentně souvisí s (b).

Ad (b): cenzura se nezavádí, cenzura tu funguje od vyvěšení pravidel RPG Fóra. Slovo cenzura je odvozeno od latinského slova censeo (censere), což znamená "posuzovat". A ano, jako moderátoři posuzujeme příspěvky ostatních podle předem daných a veřejně známých pravidel. (Ostatně ve starém Římě byl censor úředník, který dohlížel na morálku.)

Ad (c): Jakási cenzura funguje i v dnešní demokratické společnosti. Neonacisti (ani nikdo jiný) nemůžou jen tak vykřikovat protidemokratická nebo rasistická hesla. Tolik k cenzuře mimo RPG Fórum. Na RPG Fóru ať si každý říká, co chce, pokud to bude mít přijatelnou formu a nebude to odporovat zákonům ČR. Když nějaký opilec obtěžuje lidi v tramvaji, nikdo se nebude pozastavovat nad tím, že ho řidič z vozu vyhodí ... snad kromě opilcova kamaráda.

Pokud někdo zastává neobvyklé názory (minimálně neobvyklé v nějaké komunitě), tak se bude často dostávat do sporů. Ale spory, dokonce i ty emocionálně vypjaté, se dají řešit i slušně, ne jen argumenty ad hominem (kdybys to neznal, Sirien ti to rád vysvětlí a dodá odkaz na Wikipedii) a dehonestací protivníků. Že je jejich názor irelevantní nebo zcestný, se dá říct i jinak, než útokem na jejich osobu.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 23:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob »

Takže podle tebe jsem já a Sirien (neo)nacisté, a opilci ? (s tím druhým bych problém neměl... viz podpis...)

Takže dehonestace v pořádku není, ale označení za NN už v pořádku je ?

Hezký...
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Jakobe,
Boubaque popisoval situace, kdy jsou ospravedlnitelné způsoby (cenzura), které jsi dříve odsoudil. Nemýlí se. Zbytek sis přidal ty.

Ale hlavně - mohl by ses prosím uklidnit?
A odpověz, až budeš k přemýšlení používat mozek, a ne hormony.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Ebon Hand píše:Markusi, tímto tě žádám o vypsaní všech, kdo by dle tebe měli dostat dočasný ban a za co.
!
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 23:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob »

Zbytek sem si nepřidal, to vyplynulo z textu.... Říká se tomu interpretace, a pokud došlo k disinterpretaci, tak to má napsat tak, aby k ní nedocházelo...

Já sem naprosto v klidu, teda až na ty občasné výbuchy smíchu, nasranej nejsem...


Baoubaque napsal příklady, ve kterých je cenzura přípustná, a pak je vztáhnul na mne. Tím řekl, že jsem s nimi schodný....

Nebo se pletu ?
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Jakob: bubaque to napsal tak že tomu všichni rozumíme. Vztáhnul a osobně si to vzal ty... (co se týče těch nácků...wtf)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

boubaque píše:Jakási cenzura funguje i v dnešní demokratické společnosti. Neonacisti (ani nikdo jiný) nemůžou jen tak vykřikovat protidemokratická nebo rasistická hesla. Tolik k cenzuře mimo RPG Fórum.
------------
Když nějaký opilec obtěžuje lidi v tramvaji, nikdo se nebude pozastavovat nad tím, že ho řidič z vozu vyhodí ... snad kromě opilcova kamaráda.
Ano, tohle byla paralela, ale jen paralela. Tebe a Siriena se to týklao tak, že my (moderátoři) jsme získali pocit, že Sirien obtěžoval lidi na Fóru a podobně jako by naložil řidič s cestujícím obtěžujícím ostatní (což v tramvajích nejčastěji bývají opilci), jsme se rozhodli naložit s ním.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Tak si to pojďme formálně rozebrat:
Logický klam
Odpověď Ecthelionovi:
Jacob píše:Pokud neumíš(nebo nečteš, nebo ignoruješ), tak Sirien si tento account
Jen vyskočil problém, začal jsi urážet. Proč jsi moderátory, kteří teď mají dost práce se zvládáním ostatních, neupozornil slušně?
Je to totiž obyčejný osobní utok (ad hominem)
Jacob píše:No co dodat, toto Forum jde do ....
Kamže jde, prosím?
Jacob píše:Ty bys nebyl agresivní, kdyby se do tvého baráku nastěhovali rudočapkáři
To je už jiná kategorie - Škoda, že tady nemám Siriena, který by mi to určil.

Poměrně zajímavá ukázka:
Jacob píše:Tak co k sakru vlastně můžu ? Nebo kdo se o tom teda smí bavit ?
Faskal píše:mohl by ses prosím uklidnit?
Jacob píše:Já sem naprosto v klidu, teda až na ty občasné výbuchy smíchu, nasranej nejsem...
Bubák píše:Jakási cenzura funguje i v dnešní demokratické společnosti. Neonacisti (ani nikdo jiný) nemůžou jen tak vykřikovat protidemokratická nebo rasistická hesla. Tolik k cenzuře mimo RPG Fórum. Na RPG Fóru ať si každý říká, co chce, pokud to bude mít přijatelnou formu a nebude to odporovat zákonům ČR.
Bubák tady konstatuje fakt. Kdyby ti citoval ze zákoníku, tak by tě také urazil? Prostě, zatímco se podle zákonů nesmí vykřikovat rasistická hesla (...), protože je to v zákonech, tak se na RPGF nesmí (co já vím - chovat nepřátelsky vůči ostatním?), protože je to vyvěšené s tím, že kdo s tím nesouhlasí...
=> Tvoje reakce na toto upozornění:
Jacob píše:Takže podle tebe jsem já a Sirien (neo)nacisté,
Tohle mi zavání - "argumentem klacku" - jenom to není přímo řečeno. Já to tam cítím.
Jacob píše:Takže dehonestace v pořádku není, ale označení za NN už v pořádku je ?
To, že sis tam dosadil, že tě označuje za nacistu je tvůj problém.
Také je to "falešné dilema"
Jacob píše:Zbytek sem si nepřidal, to vyplynulo z textu.... Říká se tomu interpretace, a pokud došlo k disinterpretaci, tak to má napsat tak, aby k ní nedocházelo...
Pro úplnost - to jsem jí, kdo neví, co je to interpretace, že s tím tady tak mlátíš o stůl?

Jinak k tomu nemám moc co říct, protože mi tato hádka připadá nesmyslná.

Ach jo, a já mám tak rád Dr. House.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jacobe, přeháníš.

K ostatním:
Spousta lidí píše:Markusi, tímto tě žádám o vypsaní všech, kdo by dle tebe měli dostat dočasný ban a za co.
Můžu přeformulovat, co jsem napsal? Začínám se totiž zamotávat do něčeho, co jsem napsal v rychlosti a zřejmě vyznělo jinak, než jak jsem to myslel. Ani při nejlepší vůli vám nemůžu říct, kdo by "měl" dostat dočasný ban, protože to by ode mě vyžadovalo, abych pečlivě evidoval všechny prohřešky v minulém roce, což jsem samozřejmě nedělal. Co jsem chtěl říct je, že kdybych měl dělat menší bany, tak bych musel pečlivě evidovat všechny prohřešky (což nedělám), a obávám se, že by to zároveň znamenalo častější banování (což nechci). Jestli to vyznělo, že někomu pokoutně vyhrožuju, tak to byla mejlka.

Ale kdyby to takhle pokračovalo delší dobu, tak by nimi rozhodně fuguroval Jacob. :>;o)
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Mozno by bolo dobre vysplitovat (porozdelovat do samostatnych tem) tie viacere prudy diskusie, ktore tu vznikli.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů