Chcete oficiální reklamní téma ?

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.

Chtěli by jste takové téma ? (především, ale nejen, v případě druhé odpovědi se neváhejte vyjádřit v diskusi)

Ne, je to zbytečné / otravné.
1
6%
Možná, za určitých podmínek.
1
6%
Ano - především mě zajímají novinky.
9
50%
Ano - chtěl bych ho využít a přispět v něm.
2
11%
Ano - chtěl bych v něm přispět a zajímají mě i novinky.
5
28%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Chcete oficiální reklamní téma ?

Příspěvek od skew »

Čaute,
chtěl jsem založit tohle možná trochu kontroverzní, téma a tak jsem se na Markovu radu rozhodl udělat anketu o tom, jestli by o něj byl zájem, případně jak by mělo ve finále vypadat.

O co jde ?
Někteří z vás určitě máte svoje stránky nebo blog, kde se věnujete RPG. Dost lidí taky vyvýjí vlastní systém nebo setting, píše překlady k pravidlům, nebo třeba i zápisy ze svých her. Každý určitě ocení nějakou zpětnou vazbu, ale ne vždy se jí dočká v takové míře, jak doufal.

Jedním z důvodů je určitě i ten, že lidi o vás (vašich stránkách, blogu, whatever) prostě neví. Třeba by si to i přečetli a okomentovali, ale prostě to nenajdou, protože zrovna nemají čas a / nebo náladu hledat na netu články věnované RPG.

Proto jsem chtěl vytvořit takové téma, které by upozorňovalo na vaše nově vzniklá díla.
Z hlediska autorů jsou výhody jasné, ale myslím že i pro ostatní by to mohl být přínos.
Beru to tak, že tady na fóru je třeba dost zajímavého materiálu, ale člověk se musí skrz všechno proklikat a aktivně ho vyhledávat, což může být jednak nuda, jednak to zabírá čas, a jednak pořád nemusíte najít to, co by vás zajímalo (rozumnějte: někde může být zahrabanej článek který by vás zajímal, ale nenajdteho ho). Navíc by linky vedly i mimo fórum a ne každej si třeba chce zakládat téma v sekci webových stránek.
Takhle by jste si hodili tohle téma do záložek a koukli co je nového, nemuseli by jste se už proklikávat skrz fórum nebo kontrolovat ostatní stránky (přinejmenším ne ty, které by jste tu našli).

Jak bych si to zhruba představoval:
:arrow? každý příspěvek by byl věnován jednomu dílu (autor příspěvku = autor / spoluautor díla)
:arrow? dílo může být umístěno zde na serveru nebo i kdekoliv jinde (d20, hrynahrdiny, dracidoupe...); může se jednat i o článek v časopise apod.
:arrow? příspěvek by obsahoval stručný popis - tak dvě až pět odrážek - obsahující například: obsah díla, autorův záměr, ostatní autory (nebo třeba původní autory v případě překladů), nějaké další odkazy související s dílem ("článek na vazuje na [link]")
:arrow? příspívající by se měl vyhýbat jakémukoliv hodnocení, nechceme spam, jen upozornění na novinky
:arrow? každé dílo je povoleno propagovat pouze jednou. Jestli chcete, pochlubte se, že na stránkách vaší herní skupiny přibyla sekce s hláškami, ale opovažte se sem házet oznámení, že v té sekci přibyl další jeden hlod (ať už je sebevtipnější) ! Mějte zkrátka dostatek soudnosti.

Neočekal bych asi extrémní nával příspěvků, takže by bylo fajn přidávat sem i odkazy na nějaké vaše starší práce. Pokud chcete, můžete přihodit i nějakej ten banner.

Příklad příspěvku:
Johny_z_Montany píše:Proč mám rád D&D
-můj článek o tom, co se mě osobně líbí na D&D
-snažil jsem se taky shrnout, proč hodně lidí preferuje D&D nad jinými systémy a vyvrátit některé pomluvy, které proti němu jiní lidé šíří
-následuje diskuse o obsahu článku, rád uvidím jakoukoliv odezvu
I kdyby se náhodou někdo "zvenčí" o takovýmhle spamerským tématu dozvěděl a zaregistroval se, jen aby zviditelnil nějaké svoje dílo, tak se snad stejně nic nestane. Vždyť kolik z těch 1150 uživatelů je opravdu aktivních ? Maximálně by takového člověka mohlo zaujmout i něco jinýho tady na fóru než jenom propagace vlastního díla, což určitě není na škodu.

Ještě moc nevím, jak bych ho případně nazval, chtělo by to nějakej cool slogan. $D

Co si o tom všem myslíte ? Nějaké návrhy na finální podobu, pravidla ?
Co by se případně muselo změnit, aby jste tuhle myšlenku podpořili ?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Co přesně je na tom kontroverzní?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Rozhodne jsem pro, pac na RPG.sk to moc nefunguje, ale Markus ted RPG.sk predelava, tak treba tam neco takoveho bude mozne.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Rozhodně jsem pro. Kdybych někdy podobnou funkci oficiálně naprogramoval do enginu, není problém přetáhnout obsah z tématu. Navíc když se to neosvědčí v příspěvcích, bude vidět, že o to není moc zájem. A naopak - když se to osvědčí, tím větší motivaci budu mít něco podobného zautomatizovat.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Pieta píše:Co přesně je na tom kontroverzní?
Měl jsem na mysli, že je to vlastně neplacená reklama... Někomu to může připadat jako vnucování se. No, snad takových lidí moc není.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

skew píše:Měl jsem na mysli, že je to vlastně neplacená reklama... Někomu to může připadat jako vnucování se. No, snad takových lidí moc není.
IMHO zbytečné obavy. Už tu máme nějaké to vlákno, věnované odkazům na malé hry, což je taky reklama, a nikdo to neřeší. Tak to neřeš ani ty a prostě ho založ, a komu vadí reklama, nebude tam chodit.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Zaujimava myslienka. Hlasoval som za tretiu moznost.
Akurat by mozno trebalo dat pozor aby sa to nezvrtlo na reklamy typu:"Kupujte moj praci prasok! Je najlepsi na svete. Najlacnejsi, najucinnejsi, najvonavejsi."
Mozno by bolo lepsie tomu dat iny nazov ako "reklama", napriklad "uputavky" alebo nieco take. Slovo reklama ma dost irituje.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

V anketě jsem (zatím) nehlasoval, ale jsem celkem pro. Měl jsem ještě celkem nedávno v plánu projít Fórum a hodit odkazy na fungující projekty do jednoho tématu. Tohle by vlastně bylo takové rozšíření i mimo hranice Fóra a musím říct, že se mi celkem líbí. (Bohužel teď nejmíň do konce listopadu nebudu mít čas se na tom nějak podílet.)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Ok, takže reklamní téma bylo právě založeno, najdete ho tady:

Obsah fóra RPG Fórum -> O hraní obecně -> [Vaše tvorba] Dejte vědět, co je nového...
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

skew: Nastavil jsem to téma jako důležité, aby viselo pořád nahoře a nemusel ho nikdo dlouho hledat :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

boubaque:
Díky ! :D
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Diversity is a the key to survival.

Nijak myslím nebude vadit, pokud bude vlákno na RPGF a navíc rozcestník na rpg.sk...
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

A ví vůbec lidé, že zde existuje toto vlákno, když chtějí propagovat své projekty o kterých nikdo neví?

Jakože furt žádný příspěvek.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Musí se najít někdo, kdo to rozjede, a tím namotivuje ostatní :wink:
(na mě nekoukejte, já už blog nemám)
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti