Plusíšky aneb možnost dávat lajky nebo +1

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Plusíšky aneb možnost dávat lajky nebo +1

Příspěvek od Markus »

OK, souhlasím, embedding nebude. Mentions budou - díky za odkaz na modul, Bouchi! Potřebuju si vyhradit čas na update enginu a zavedení modulu, bude to nejspíš v lednu.

S lajky si nejsem úplně jistý, je to takový feature bloat. Ať se vyjádří komunita.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Sosacek »

Ja chci dislajky nebo hejty.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od York »

Selhan píše: 15. 12. 2020, 10:19Jedna věc, co možná trochu chybí mně, by byla možnost dávat příspěvkům lajky. Víte, často se mi stane, že někdo pošle nějaký odkaz nebo příspěvek, ke kterému nemám co dodat krom "díky, to je super", a zase se mi nechce to dané téma zahltit tak informačně hutnými posty, zvlášť když už to někdo napsal přede mnou. Na druhou stranu, rád bych dal přispěvateli vědět, že si nepíše jen sám pro sebe. Co myslíte?
Problém je, že lajky maj silnej gamifikační faktor, motivujou lidi k tvorbě obsahu, kterej jich dostane co nejvíc. Má to ty výhody, co píšeš, ale hodně to pak diskusní prostor změní. Taky bych řekl, že občasná věta "Díky, to je super" potěší víc než olajkovanej každej příspěvek. Osobně jsem rád za fórum bez lajků.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Vitus »

Sosacek píše: 15. 12. 2020, 10:36 Ja chci dislajky nebo hejty.
+1

Protože psát to +1 s citátem mi přijde hodně krkolomné :D .

EDIT: Ale na tom Yorkově názoru taky něco je, hm, budu nad tím meditovat. :think:
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od OnGe »

Že ti někdo napíše "Díky, to je super" má přinejmenším stejný gamifikační faktor jako lajky. Já si ovšem myslím, že bysme tu spíš užili hejty. Ale ani jedno provedení bych stejně nepoužívat moc často, takže je mi to vlastně celkem fuk.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Jerson »

Lajky chci, ale jen tehdy, když jich budu hodně dostávat, nejvíc ze všech. Jinak je to jen blbý způsob odměňování lidí, kteří píšou líbivé příspěvky místo aby napsali vlastní názor.

Ale teď vážně - lajky prosím ne.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16253
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od MarkyParky »

Lajka.jpg

LAJKY NA FÓRU NECHCEME
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Vitus »

MarkyParky píše: 15. 12. 2020, 11:10
Chudinka Lajka, položila život za pokrok lidstva a teď tohle. :lol: (pardon za OT)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mně fakt nevadí, že nějaká zlá megakorporace uvidí, že jsem někde repostnul tweet, co má 13 likes a 2 retweety. $lol$

Naopak je blbý, když chci obsah toho tweetu hodit sem jako obrázek nebo gif a musím pro to dělat milion pět operací namísto toho hodit do postu link, kterej to všechno udělá za mě. Nemusím šermovat s vkládáním odkazu do [url /url] nemusím šermovat s opisováním titulku do [url /url], nemusím stahovat videa, předělávat je na gify, házet je na hosting service jen proto, že to tady chci postnout. Doba pravěká už byla.


Souhlas s tím, že lajky na fórech nejsou zas tak super.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Jerson »

No, bez gifů se tady na fóru taky obejdu. I když u něco jednodušší odkazy by se mi líbily.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od OnGe »

Odkaz se ti z url udělá sám, takže bohatě stačí když před to napíšeš, proč by to měl někdo kliknout. Což bys asi měl dělat tak jako tak.

Jinak pointa není v tom, že zlá megakorporace vidí že jsi ty repostnul tweet, ale že vidí všechny, co kdy projdou kolem.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Selhan »

Ano, globálně mají gamifikační faktor, ale jak konkrétně by to mělo uškodit zrovna tady? Ano, třeba na redditu je to dost určující věc, ale jak se mění diskuzní prostor tady? Jaké "líbivé" věci jen za honěním lajků by tady kdo mohl dávat? Zmizí příspěvky +1, asi zmizí i pár příspěvků s nějakým větším obsahem, protože bude autor moc líný to rozepisovat, a jen klikne, to je pravda - ale přijde mi, že se tady momentálně stejně feedback moc není.

Jsem nicméně určitě proti dislajkům. Ty jsou dobré leda tak k tomu, aby byly politické debaty v rozličném ještě horší.
OnGe píše: 15. 12. 2020, 11:26 Odkaz se ti z url udělá sám, takže bohatě stačí když před to napíšeš, proč by to měl někdo kliknout. Což bys asi měl dělat tak jako tak.

Jinak pointa není v tom, že zlá megakorporace vidí že jsi ty repostnul tweet, ale že vidí všechny, co kdy projdou kolem.
+1
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Quentin »

Selhan píše: 15. 12. 2020, 11:33 Ano, globálně mají gamifikační faktor, ale jak konkrétně by to mělo uškodit zrovna tady? Ano, třeba na redditu je to dost určující věc, ale jak se mění diskuzní prostor tady? Jaké "líbivé" věci jen za honěním lajků by tady kdo mohl dávat? Zmizí příspěvky +1, asi zmizí i pár příspěvků s nějakým větším obsahem, protože bude autor moc líný to rozepisovat, a jen klikne, to je pravda - ale přijde mi, že se tady momentálně stejně feedback moc není.

Jsem nicméně určitě proti dislajkům. Ty jsou dobré leda tak k tomu, aby byly politické debaty v rozličném ještě horší.
+1

Já většinou jen lurkuju a nějaké to +1 bych rád rozdal. A když postnu odkaz na blog nebo něco podobného, tak bych nějaké +1 na egoboosting taky bral.

Vliv na politické debaty mě moc netankuje, chodím sem kvůli rpgčkám :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od boubaque »

Tak tomu neříkejme "lajky", ale třeba "poděkování". Že se to bude v rozličném používat jinak, mě netankuje, a v diskusích o RPG to třeba využijí lidi, co by jinak jen lurkovali, a dozvíme se, že třeba o nějaký nekomentovaný obsah je zájem, ale nestojí lidem za slovní hodnocení. Mně to přijde jako dobrý nápad.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od OnGe »

boubaque píše: 15. 12. 2020, 12:41 Tak tomu neříkejme "lajky", ale třeba "poděkování". Že se to bude v rozličném používat jinak, mě netankuje, a v diskusích o RPG to třeba využijí lidi, co by jinak jen lurkovali, a dozvíme se, že třeba o nějaký nekomentovaný obsah je zájem, ale nestojí lidem za slovní hodnocení. Mně to přijde jako dobrý nápad.
To je docela dobrá poznámka, protože sledovatelný, ale těžko komentovatelný obsah tu máme. Třeba zápisy ze hry, PbP, různá oznámení a podobně. Na to by se palečkování užilo.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti