Dřív: Dračí Hlídka, Teď: multiposting

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Dřív: Dračí Hlídka, Teď: multiposting

Příspěvek od Jerson »

Debatu jsem oddělil z tématu Dračí Hlídka - Obecná diskuze, kde jsme na to narazili -Selhan

mrkew píše: 12. 12. 2020, 20:10
Jen abys věděl, na fóru není nutné dávat stejně odkazy do více než jednoho tématu, v novinkách se to pak lidem zbytečně zobrazuje několikát.
Stačí když dáš odkaz na nové video do tématu o svém kanále, kde budou hezky pohromadě.
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od mrkew »

Novinkách?

Já to bral, že ne každý může sledovat naše vlákno a když si náhodný kolemdoucí bude procházet tohle vlákno tak si to najde naše video a uvidí jak se hlídka hraje :)
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od York »

mrkew píše: 13. 12. 2020, 21:40 Novinkách?
Nahoře v Rychlých odkazech máš volbu Nepřečtené příspěvky. Když dáš stejnej příspěvek na dvě místa, tak všem, kdo tohle používaj, vyskočí dvakrát. Plus potřetí na Kostce ;)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Jerson »

Jak píše York.
Vum že je zvykem dávat upoutávky na různá místa na net, takže třeba na FB čtu obvykle to samé ve trech až čtyřech skupinách (nemyslím jen od tebe), a tak dva az pětkrát na Discordu, ale na diskusních portálech typu RPGF a d20.cz fakt stačí všechno napsat jednou, jsou mnohem přehlednější. :-)
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od mrkew »

Nějak jako skupina nechápeme tu pointu co se nám snažíš říct. Co je nepřehledné mít video o DH ve vlákně o DH? Někdo náhodný si zde bude listovat. Ha jééé video a podívá se a něco z toho si odvodí a nebo ne.
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

mrkew: Zkusím to nějak názorně vysvětlit. Nejde o to, do jakého vlákna dáš jedno video.

Jde o to, že když ho dáš do více vláken, tak na něj nutně lidé narazí opakovaně nebo se jim opakovaně objevuje v notifikacích.


Kdyby zdejší komunita fungovala tak, že každý chodí jen do jednoho vlákna nebo sekce, tak by ta vaše strategie dávala smysl a oslovila víc lidí. Ale ona tak nefunguje.

Lidé tu většinou prochází více sekcí nebo používají funkce, které jim vytahují novinky a nepřečtené zprávy napříč fórem. A ti pak vidí tvé upoutávky vícekrát. Takže množením ti impakt neroste a lidem to naopak přijde jako spam.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 16. 12. 2020, 10:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od mrkew »

Ah, díky za vysvětlení. Teď už to chápeme.

Tak my si zůstaneme ve svém vlákně :)
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od crowen »

Z mojho pohladu je pridanie videa do viacerych vlakien OK. Nie kazdy chodi vsade, a nie kazdy pozrie novinky, kde sa mu to zobrazi viac krat. Plus, ak som v nejakom vlakne dlho nebol, a prida sa tam to video, dostanem notifikaciu.

Je tu risk, ze to niekto uvidi viac krat, ale to podla mna nie je problem, teda ked to tu mrkew nebude kazdy den spamovat v desiatkach vlakien.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Selhan »

Jasně, já taky zvládnu odklepnout mrkweho notifikaci dvakrát, ale úplně bych nechtěl, aby se to stal standard a takovýhle násobných notifikací začalo chodit více. Nebylo by lepší, kdybychom ti přidali odkaz na téma/stream hodili do toho připnutého info postu nahoře, tam jak jsou už odkazy na recenze?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od boubaque »

Selhan píše: 16. 12. 2020, 22:34 Jasně, já taky zvládnu odklepnout mrkweho notifikaci dvakrát, ale úplně bych nechtěl, aby se to stal standard a takovýhle násobných notifikací začalo chodit více.
Jaké vám chodí notifikace? Vy máte zapnuté sledování konkrétních témat? Nebo používáte pro orientaci ty červené kostičky na hlavní stránce?

Mně popravdě vůbec netankuje, že mrkew hodí upozornění/upoutávku do tří různých vláken, pokud to tematicky sedí a pokud jsou opravdu cca 3. V tom balastu, kdy plno lidí píše informačně zcela prázdné příspěvky, se to ve skutečnosti úplně ztratí.
mrkew píše: 16. 12. 2020, 10:22
Takže Mrkwi (jak se to skloňuje? :D ), co se mě týče, nevidím důvod, proč bys to nemohl poslat víckrát při zachování jisté střídmosti.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Selhan »

Ok, ale máš něco proti tomu návrhu, který jsem dával já? Že bychom to dali do připnutého příspěvku? Jak píšu, mě konkrétně mrkew taky nevadí, ale obecně mi přijde lepší se multipostingu toho samého na fóru vyhnout. Když bychom tu měli mít každý stream dvakrát, tak už je to na prd. To bych to radši vymyslel nějak líp.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od mrkew »

Tady do toho vlákna nehážu pozvánky na stream (kromě té první). Jen odkazy na YT. Což je 1x týdně víc ne. Pak máme svoje vlákno a dále to nedává smysl abych to dával do dalších. Prostě jsem se řidil logikou hrajeme DH - hodím to do DH a k nám. Hraju gurps, hodím to do gurpsu + k nám. Hraji ZZ - hodím to do ZZ + k nám. Což naše DH kampaň končí tak za dvě sezení max a pak bude max nějaké zrekapitolování systému jako takového. Jestli bude nějaká další série z DH, tak až příští rok a to ještě uvidíme kdy a jak.

Z mojho pohladu je pridanie videa do viacerych vlakien OK. Nie kazdy chodi vsade, a nie kazdy pozrie novinky, kde sa mu to zobrazi viac krat. Plus, ak som v nejakom vlakne dlho nebol, a prida sa tam to video, dostanem notifikaciu.
Takhle nějak jsem bral, že tohle forum funguje. Jsem tady již několik let a po letech pasivního čtenáře, jsem se odhodlal byt aktivní.

Úplně vám do těch notifikaci nevidím, já nic neodklikávám, nevidím tam žádnou fajfku ani nic a netuším jak velký počet lidí to zde takhle používá.

boubaque: díky :) - abych řekl pravdu moc to nesklonuji, prostě Mrkew, u Mrkwe, s Mrkwí.

Selhan: klidně připnout asi tu konkrétní sérii na YT, ať se nepřipíná naše celé vlákno kde je trošku více věcí :D. Osobně mě multipost nevadí (pokud jich není do milion vláken, u nás max 2 vlákna), protože abych hledal nějakou věc o hlídce v tématu s názvem třeba XYZ, asi by mi to nedošlo.
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od York »

mrkew píše: 18. 12. 2020, 16:27Úplně vám do těch notifikaci nevidím, já nic neodklikávám, nevidím tam žádnou fajfku ani nic
Řeč není o notifikacích, ale o funkci "Nepřečtené příspěvky". Však si to vyzkoušej, klikni vlevo nahoře na "Rychlé odkazy" a z menu vyber "Nepřečtené příspěvky".

Aby to fungovalo a viděl jsi jen nový příspěvky, musíš všechny příspěvky průběžně buď číst nebo označovat jako přečtený. Fórum bohužel neumí "vypnout odběr" konkrétních diskusí.

mrkew píše: 18. 12. 2020, 16:27a netuším jak velký počet lidí to zde takhle používá.
Tipnul bych si, že pravidelní čtenáři prakticky všichni, protože bez toho by se uscrollovali a uklikali k smrti ;)
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od mrkew »

Aha to by davalo smysl :D já tam totiž viděl furt to stejné tak jsem myslel že to nefunguje :D
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Multiposting

Příspěvek od Selhan »

No, viděl bych to tedy tak, že to prozatím necháme, jak to je - zvlášť jestli je to jen nějaký kratší shot a ne celá kampaň, tak mi to osobně vlastně nevadí vůbec. Kdyby se to do budoucna začalo množit, tak to můžeme zase otevřít, hm? Souhlasíš, Jersone?
Jerson píše: 12. 12. 2020, 21:34
(Mimochodem jsem si poprvé rozdělil téma, hahaha - je to teda mnohem větší patlačka, než jsem čekal :D)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti