Dřív: Dračí Hlídka, Teď: multiposting

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Multiposting

Příspěvek od Markus »

Selhan píše: 19. 12. 2020, 13:25 (Mimochodem jsem si poprvé rozdělil téma, hahaha - je to teda mnohem větší patlačka, než jsem čekal :D)
Použil jsi možnost "Rozdělit od vybraného příspěvku", ne "Rozdělit vybrané příspěvky", že? :wink:

EDIT: Když už sem píšu, taky na posílání odkazů do různých témat nevidím nic špatného, když to dává smysl a není toho tolik, že by to přecházelo ve spam. Sám navíc nějaké odkazy posílám do více diskuzí – když se tématicky hodí, například svůj nedávný článek o WFRP jsem poslal jak do tématu o WFRP, tak jsem z něj založil novou diskuzi.

Ne každý, kdo sleduje téma Dračí Hlídka, bude sledovat i samostatnou diskuzi Mrkweho skupiny... ve které streamují i jiné hry. Posílat odkazy do příslušných diskuzí je celkem logické.

Problém s tím mají asi lidi, co potřebují sledovat úplně všechny diskuze... ale v zásadě nevím, proč třeba York nebo Jerson neignorují diskuzi mrkwovy skupiny. Kdyby ji ignorovali a nerozkávali, tak to logicky nemůžou vidět dvakrát na dvou místech. :)

V mém přehledu "Aktivních témat" beztak zabírá spoustu prostou Rozličný pokec, který mi tam svítí pořád, páč ho neotevírám. A k tomu PbP. Takže jestli tam svítí o jednu kostičku víc v nějaké družinové/streamové sekci, to mě moc netrápí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřív: Dračí Hlídka, Teď: multiposting

Příspěvek od Jerson »

Asi takhle - když Mrkew zveřejní nové video, tak mi to ukáže youtube, ukáže se mi to na FB asi ve třech skupinách, ukáže se mi to v několika místnostech na několika serverech na Discordu (jako že na jednom Discordím serveru to vidím třeba ve dvou diskusích, a na jiném serveru to vidím opět), a taky na D20, a pak na RPGF.

Chápu, proč to dávat do více skupin na FB a na více serverů na Disrordu - každá FB skupina je samostatná bublina, totéž každý server na Discordu. Nicméně jeden server, či jeden diskusní či článkový portál už považuju za jednu komunitu, na kterou stačí jedno upozornění.

Druhá věc, kvůli které jsem se ozval, bylo specificky "Dračí hlídka - obecná diskuse". Pro mě odkaz na video, i když hrané v systému Dračí hlídky, není příspěvek do diskuse - nemůžu na něj reagovat odpovědí bez toho, abych shlédnul video (na což nemám čas a ani technické možnosti).

Psal jsem to spíše jako informaci, že specificky na RPGF nemá moc smysl multiposting. Pokud by šlo o nějaké čtenáře, kteří sledují Mrwkova videa, ale nový kousek by minuli kvůli tomu, že by se objevil jen v tématu o jeho videích a nikoliv v tématu Hlídky ... asi si nedovedu představit scénář, podle kterého by se to mohlo stát. Osobně bych třeba víc ocenil jeden příspěvek, ve kterém by byly odkazy na nová videa doplňované, a když na něj narazím, dostanu je hezky pohromadě spíše než rozházená v diskusi.

Obecně mi multiposting žíly netrhá, i když z hlediska efektivity by pro mě bylo lepší dostat informaci o nových videích jen jednou (celkově) - nicméně to za současného stavu aplikací asi není možné.
Nic víc v tom není.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Dřív: Dračí Hlídka, Teď: multiposting

Příspěvek od Vandalicus »

+1 :D

Zrovna jsem mel rozepsany vicemene totozny prispevek. Ciste za me - "Obecna diskuze ke hre XYZ" nema byt self-promo, kde jsou odkazy na dany stream 4 z poslednich 8 prispevku. Stejne tak by se me nelibilo, kdyby kazdy druhy prispevek byl zapis ze hry - protoze presne na tyhle veci mame sekci "Vase hry".
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host