RPG fórum na Discord a zpět

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Muzzug »

Sosacek píše: 16. 10. 2020, 15:59 To jsem tu tlacil pred par lety, a jak to dopadlo.
Zas to chápu - migrace by asi nebyla úplně jednoduchá, takže v rámci "funguje to, nech to bejt" je v pořádku, že do toho Markus nechce vrtat. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Markus »

Hlavně fórum je 20 let staré, prolinkované s internetem a kromě diskuzní hodnoty má i hodnotu archivní. Kdyby se rozbily všechny odkazy vedoucí do diskuzí na Fórum, byl by to fatální problém.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od skaven »

Muzzug píše: 16. 10. 2020, 14:54 Souhlasím. :) Co jsem si tak všiml, tak je teď v oblibě přecházet na Discourse.
Discourse je boží! Hlasuju pro Discourse! Určitě bude k mání nějaký komplexní export...
Sosacek píše: 16. 10. 2020, 15:59 To jsem tu tlacil pred par lety, a jak to dopadlo.
Jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Markus »

Import existuje, ale rozjebe do odkazy, což bojkotuju.

Dopadlo to tak, že jsem to Sosáčkovi bojkotoval, protože by to rozjebalo odkazy.

EDIT: Nehledě na to, že ten Discourse mi teda přijde dost pekelnej :)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Sosacek »

skaven píše: 16. 10. 2020, 16:59
Sosacek píše: 16. 10. 2020, 15:59 To jsem tu tlacil pred par lety, a jak to dopadlo.
Jak to dopadlo?
Takhle:
Markus píše: 16. 10. 2020, 16:22 Hlavně fórum je 20 let staré, prolinkované s internetem a kromě diskuzní hodnoty má i hodnotu archivní. Kdyby se rozbily všechny odkazy vedoucí do diskuzí na Fórum, byl by to fatální problém.
EDIT: ninja'd
But nobody came.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Muzzug »

Markus píše: 16. 10. 2020, 17:01 EDIT: Nehledě na to, že ten Discourse mi teda přijde dost pekelnej :)
Ale můžeš tam rozávat odznáčky! :D

Ale vážně. Argument s odkazy je jasný. Překopávat to manuálně asi nemá smysl a rozbít to je blbost. Ale... Máš nějakou statistiku prokliků na starší odkazy? :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Markus »

Ne, ale nepotřebuju jí. Prostě to nedovolím :P
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od skaven »

Jako nějaká komplexní migrace je fakt náročný podnik a chápu Markuse, že se mu do toho nechce. Leč tenhle systém je prostě fakt z minulého tisíciletí (a ano, RSS přestali používat i dinosauři před nějakou tou dekádou :D) a patrně to bude mít časem vliv na to, že sem lidi postupně přestanou chodit (resp. nebudou přibývat noví diskutující). Ale bylo by super to aspoň opluginovat...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Markus »

Tak, že je samotné médium internetového fóra věc velmi předpotopní a že tu na něm asi jenom dožijeme my staří dědkové (a babky!) a poslední zhasne, s tím se asi tak nějak počítá.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od skaven »

Markus píše: 16. 10. 2020, 18:51 Tak, že je samotné médium internetového fóra věc velmi předpotopní a že tu na něm asi jenom dožijeme my staří dědkové (a babky!) a poslední zhasne, s tím se asi tak nějak počítá.
Já bych to úplně nezavrhoval... Třeba Reddit je taky v podstatě forum a jak to frčí... Stačilo by dodat nějaké ty funkcionality, co usnadní používání, ideálně mít mobilní appku a dekádu ještě vydržíme!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od PetrH »

Mě by se líbilo nějaké discord zrcadlo RPGF. Prostě něco jako discord RPGF a začít to provazovat? Ale kdo já jsem... je strašná pravda, že archiv, struktury a vše je prostě forum lepší, už jen proto, že google umí v rámci domény hledat, na discordu ne:) (možná se pletu). forum je jak katalog, knihovna, discord hospoda, oboje je gut, ale když to spolupracuje a ne nahrazuje jedno či druhé.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Selhan »

Mně notifikace popravdě taky nechybí. Určitě nejsem proti tomu to udělat, ale používat to nebudu.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od kostrivec »

Osobně hlavní sílu RPG fóra vidím také v té stálosti, jako Markus. Je to naindexované, jsou tu příspěvky roky staré (a stále hodnotné), funguje to bez instalace na kdejaké kraksně..
Tohle měnit nechci, jde mi jen o pohodlí.
PetrH píše: 17. 10. 2020, 15:44 Mě by se líbilo nějaké discord zrcadlo RPGF.
Takhle nějak bych to chtěl, ale opravdu jako zrcadlo - tedy co je tady je tam a co je tam je tady. To se může snadno zvrtnout, protože krafat na Discordu je snazší, ale dokud to nevyzkoušíme, nezjistíme.

Technicky by to s event listenery bylo čistší než parsování nějakého mailu. Byť to bude náročnější na údržbu, protože mi je jasné, že nekompatibilní změny v jádře phpBB prostě budou.

Uvidím, jestli se na to někdy hecnu (zatím jsem jenom z rychlíku omrknul ten addon a přijde mi, že pro inspiraci dobrý, ale moje potřeby nenaplní).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od Jerson »

Discord je opravdu na krafání, nikoliv na internetovou debatu.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG fórum na Discord a zpět

Příspěvek od PetrH »

Ano ono tady je dost takových nudných neforových temat hlavně v rozličném....
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů