[databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

:!: :!: Upozornění: Databáze používá (od roku 2017) jiné uživatelské účty než fórum, takže jestli se nemůžete přihlásit, nejspíš tam účet vůbec nemáte nebo tam máte nějaké staré heslo. Můžete si ho obnovit.

Databáze RPG je komunitní projekt RPG Fóra a zároveň jeho hlavní stránka. Cílem je postupně vybudovat databázi RPG her a produktů, se sofistikovanými možnostmi řazení a vyhledávání. Asi je nad naše síly vytvářet kompletní databázi všech RPG na celém světě, ale bylo by fajn kompletně zmapovat aspoň domácí scénu. :arrow? Tady je podrobná dokumentace. V tomhle tématu je úvodní představení a následná diskuze.

Pomozte nám budovat a spravovat databázi! Funguje tak trochu na principu wiki. Každý registrovaný uživatel může přidávat nový obsah a upravovat obsah stávající. A samozřejmě můžete hodnotit a komentovat jednotlivé záznamy!

Známé chyby:
  • Zlobí full-textové vyhledávání. Někdy funguje, jindy ne. Našeptáváč je ale spolehlivý.
  • Hry s překladem se zobrazují zdvojeně.
  • Odkazy na externí recenze zatím nejsou upravovat - chybí UI
  • 21 hlas
  • Našeptávač leze při menších rozlišeních ven z obrazovky.
Výhledové plány:
  • Ve formuláři řadit tagy vodorovně.
  • Lepší řazení souvisejících produktů pod anotacemi (nejdřív základní příručky, pak až další věci)
  • Lepší filtry - zpřístupnit filtrování podle žánrů a mechanik, vícenásobný výběr
  • Sloučit sloupce Typ a Kategorie
  • Doplň odkaz na RSS feed
  • Uvést u každého, kolik má komentářů
  • Nějaký lepší způsob, jak vyfiltrovat dobrodružství podle systému
  • Chtělo by to půlhvězdičky
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Faskal »

Citoval jsem tady nějaký vědecký článek podle jeho doi: 10.13140/RG.2.2.15600.17925
Když se ten odkaz dá jako url: 10.13140/RG.2.2.15600.17925, tak odkazuje na https://rpgforum.cz/forum/10.13140/RG.2.2.15600.17925
Což je hlavní stránka databáze RPG her, fascinující.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Za to nemůže databáze, ale automatické rozpoznávání URL tady na Fóru. PHPbb si myslí, že zadáváš URL, ale jelikož tomu chybí https://, tak to předpokládá, že ten odkaz má vést z aktuálního umístění.

Asi *too much effort*, abych zjišťoval, v čem je problém. :roll:
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Selhan »

Nejsem si jistý, že je to problém, takhle je to podle mě intended. Takhle odkazy fungujou - když tam nedáš celou cestu, tak se předpokládá, že máš na mysli současný adresář.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Faskal »

Super, díky.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Přes noc proběhl rozsáhlý hack (?), jehož výsledkem je, že nám to přidalo jeden náhodný hlas víceméně ke každé anotaci. Budu je postupně odmazávat, ale je to práce na dlouho, tak jen ať o tom víte a nejste překvapení tím, že nesedí hodnoty.

Tohle je něco, co se nějakým způsobem děje už od léta. Vždycky ale jen v malých počtech a nebyl problém to opravovat. Engine Drupal je častým terčem spammerů, kteří se snaží posílat své příspěvky a komentáře. U nás sice nedokážou nic poslat, ale je tam někde nějaká skulina, díky které dokážou přihodit hlas (což jim je k ničemu, ale nám to dělá bordel). Vím o tom, ale kdo ví, kdy se dostanu k hledání nějaké nápravy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Selhan »

Já bych to nemazal. Random gods have decided, hear their word! Copak to je oldschool, si nějaké skóre vybírat dle uvážení? :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Mimochodem to rozhodilo i takovou tu tabulku nejzobrazovanějšího obsahu za měsíc, co je na hlavní stránce vpravo dole. Ke každé z těch položek najednou přibylo až 2000 nových zobrazení. To mám ještě štěstí, že to nedokázalo dát víc než jeden hlas ke každé. :)
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od KDolecek »

Forum neřeší letní a zimní čas?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

Řeší, jen je pár let světového vývoje napřed.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Jerson »

Markusi, jak se v databázi dostanu k možnosti vyfiltrovat si světy podle určité kategorie? Třeba když hledám fantasy, nebo když hledám sci-fi světy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Světy + sci-fi nevyfiltruješ. To je kombinace dvou filtrů, na kterou tam není interface. Můžeš buď všechny světy, nebo všechno sci-fi.

Asi bych věděl, jak ten interface přidat. Akorát teď mizím na víkend, vrátím se k tomu snad později.

EDIT: Tak jinak. Je to tam... Rozklikni si nejdřív žánr (sci-fi) a potom nahoře dej Typ obsahu > Svět.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Muzzug »

No částěčně to vyfiltruješ když si rozklikneš tu kategoriei (třeba sci-fi) a tam vybereš Svět.
Snímek obrazovky 2021-06-04 v 13.26.37.png
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Jerson »

Ha, žánry jsou to, co jsem hledal, je to trochu schované. To je ono.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Jerson »

Jako obvykle nemůžu najít vhodnou diskusi k databázi (proč nemá vlastní sekci?), tak to napíšu třeba sem.

Mám nápad - možná by nebylo od věci jednou za čas (týdně?) představit na FB a Discordech nějaký systém, jeho krátký popis, spolu s odkazem, na kterém by si lidé mohli přečíst jeho hodnocení a přidat vlastní.
Takhle je toho moc najednou a málokdo je tak systematický, že by procházel celou databázi a hledal systémy a příručky, které zná, aby jim napsal hodnocení. Nemluvě o tom, že kromě Siriena si nikdo nedá za domácí úkol, aby takhle zhodnotil všechno najednou, a po prvním či druhém hodnocení mu dojde dech, přičemž se k tomuto úkolu už nevrátí.

Takže třeba vytáhnout Asterion jako celek, a rozhodit odkazy na jeho hlavní příručku, ať to lidé ohodnotí (a ať si udělají účet, pokud ho nemají). Pak rozhodit odkazy na Dračák, na Dvojky, další modul Asterionu, ... atd, v malých dávkách, aby se tím čtenáři nezahltili.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Jo, v zásadě něco takového mám teď v plánu, taky jsem k tomu dospěl. Akorát to chce dělat nějak citlivě - nechci lidi znechutit tím, že je budu spamovat. Dneska jsem na FB poslal první vlaštovku, odkaz na Kinovu recenzi Gradient Descent, protože stojí za zviditelnění.

Takhle bych chtěl upozorňovat na zajímavé recenze. A když zrovna nebudou recenze, tak třeba vytáhnout něco z minulosti, jak říkáš... Uvidíme, jak se to osvědčí.

Mimochodem, v merku mám tyhle skupiny na FB:
- Dračí doupě - pokec
- RPG na Slovensku

Přijde mi, že tam se pohybují hráči skutečných RPG (ne textovek :>;o) ), které tohle zajímá. Do textovkářkých skupin nechci lézt a spamovat tam, to je podle mě míjí účelem.

Jsou na Discordu nějaké skupiny, kde by lidi mohli stát o zviditelňování recenzí a anotací různých RPG her a produktů? Na Discordu se moc nepohybuju.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host