[databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

:!: :!: Upozornění: Databáze používá (od roku 2017) jiné uživatelské účty než fórum, takže jestli se nemůžete přihlásit, nejspíš tam účet vůbec nemáte nebo tam máte nějaké staré heslo. Můžete si ho obnovit.

Databáze RPG je komunitní projekt RPG Fóra a zároveň jeho hlavní stránka. Cílem je postupně vybudovat databázi RPG her a produktů, se sofistikovanými možnostmi řazení a vyhledávání. Asi je nad naše síly vytvářet kompletní databázi všech RPG na celém světě, ale bylo by fajn kompletně zmapovat aspoň domácí scénu. :arrow? Tady je podrobná dokumentace. V tomhle tématu je úvodní představení a následná diskuze.

Pomozte nám budovat a spravovat databázi! Funguje tak trochu na principu wiki. Každý registrovaný uživatel může přidávat nový obsah a upravovat obsah stávající. A samozřejmě můžete hodnotit a komentovat jednotlivé záznamy!

Známé chyby:
  • Zlobí full-textové vyhledávání. Někdy funguje, jindy ne. Našeptáváč je ale spolehlivý.
  • Hry s překladem se zobrazují zdvojeně.
  • Odkazy na externí recenze zatím nejsou upravovat - chybí UI
  • 21 hlas
  • Našeptávač leze při menších rozlišeních ven z obrazovky.
Výhledové plány:
  • Ve formuláři řadit tagy vodorovně.
  • Lepší řazení souvisejících produktů pod anotacemi (nejdřív základní příručky, pak až další věci)
  • Lepší filtry - zpřístupnit filtrování podle žánrů a mechanik, vícenásobný výběr
  • Sloučit sloupce Typ a Kategorie
  • Doplň odkaz na RSS feed
  • Uvést u každého, kolik má komentářů
  • Nějaký lepší způsob, jak vyfiltrovat dobrodružství podle systému
  • Chtělo by to půlhvězdičky
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Diskuze ke kategorizaci RPG her a produktů

Příspěvek od Markus »

alladjex píše: 24. 2. 2021, 16:58 DOTAZ: Proč když zadám ve vyhledávání například Powered by the Apocalypse tak mi to nic nenabídne
Díky za nahlášení. Koukám na to... je to tím, že Powered by the Apocalypse (a všechny "systémy") není v tom enginu zadaný jako "obsah", ale je to po technické stránce jenom štítek/kategorie. A to vyhledávání hledá jenom v obsahu, ale ne ve štítcích.

Můžeš leda vyhledat fulltextovým vyhledáváním třeba slovo "powered" a to ti pak najde jednotlivé hry, které to slovo mají zmíněné v textu. Ale na to je potřeba full-text* vyhledávání, ne ten našeptávač - ten štítky nebere.

Bohužel tady narážíme na technické limity enginu, se kterými nedokážu nic dělat. :-?

*Když zrovna funguje, což často nefunguje. Je to zabugované a furt jsem neměl čas to řešit.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Selhan »

No je to každopádně škoda, vyhledávat štítky by bylo super.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Tím už se podle mě fakt dostáváme mimo záběr RPG. Recenze filmů tam IMHO nepatří.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

je to hodně na hraně. Uznávám, že ten můj článek je asi za ranou (a asi bude lepší, když ho smažeš). Nicméně dokážu si představit existenci recenze, která se bude věnovat např. knihám ze světa Warhammer Fantasy z herního pohledu (zápletky, motivy, místa...) - taková by tam pak naopak patřila. Ale to je naštěstí pokud vím jen extra hypotetická úvaha, protože o žádné podobné recenzi nevím. Jen tak k zamyšlení.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Vitus »

Sirien píše: 3. 3. 2021, 23:08 je to hodně na hraně. Uznávám, že ten můj článek je asi za ranou (a asi bude lepší, když ho smažeš). Nicméně dokážu si představit existenci recenze, která se bude věnovat např. knihám ze světa Warhammer Fantasy z herního pohledu (zápletky, motivy, místa...) - taková by tam pak naopak patřila. Ale to je naštěstí pokud vím jen extra hypotetická úvaha, protože o žádné podobné recenzi nevím. Jen tak k zamyšlení.
Pardon, že se do toho vkládám, ale navíc Star Trek Adventures (a i ostatní RPG ze stejného světa) mi přijdou spíše postavené na seriálech, než na těch filmech, takže vlastně propojení s recenzí pouze na filmy je za mne krapátek zavádějící. :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Vážně myslím, že tam recenze filmů (nebo knih atd.) nepatří. Chápu, že některé světy vycházejí z literárních/filmových předloh a články k nim můžou být relevantní i pro RPG hry zasazené do těchhle světů. Ale záměrně je tam podmínka, aby každý článek byl přiřazený ke konkrétní hře nebo produktu – zdůrazňuje se tím vazba na RPG. Kdybych povolil dávat recenze i ke světům obecně, tak se takhle vazba rozsype a vlastně tím vznikne prostor k tomu, aby tam bylo úplně cokoli, bez ohledu na souvislost s RPG.

Např. recenze komiksů Mouse Guard, která bude rozebírat styl ilustrací a příběh komiksů, fakt nepatří mezi recenze hry Mouse Guard. A její zařazení pod případný svět Mouse Guard by stejně bylo na nic, protože je z hlediska RPG dost irelevantní.

Oproti tomu nějaké "představení reálií světa Mouse Guard" - ne komiksu, jeho stylu malby a jeho příběhu, ale fakt reálií - se klidně může přiřadit jako recenze/představení pod anotaci hry Mouse Guard, protože je pro ni relevantní.

Beru to tak, že ta nutnost přiradit článek ke konkrétnímu hernímu produktu slouží jako filtr toho, co tam patří a co ne.

Ještě to zkusím promyslet. Zatím jsem tu recenzi Star Treků skryl (nesmazal - je tam, jen ji vy nevidíte).
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

to asi dává smysl. Tu recenzi smaž.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od KDolecek »

Dělá vám někomu vyhledávání v databázi toto?
Bez názvu.png
Jsem na laptopu s rozlišením 1920x1080 v prohlížeči Firefox 86.0.1
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Vitus »

Myslíš, jako že ta přednabídka, co vyjede, vlastně zajede částečně mimo obraz ?
Zkusil jsem to na tom laptopu, co mám otevřený teď a taky mi to udělalo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Markus »

Potvrzuju bug a píšu si. Já na to se 4K rozlišením nikdy nenarazil. :) Zjevně budu muset změnit velikost buď vyhledávacího pole nebo toho vyskakovacího okna.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Gediman »

Všiml jsem si, že když vložím externí recenzi, vloží se současně jako nová položka do databáze (nebo jak to říct). To předtím nebylo. To je nová funkce, nebo jsem někde něco špatně zaškrtnul?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Děláš to správně a funguje to pořád stejně, jen se teď ta recenze ukáže navíc i na hlavní stránce, aby byla víc vidět - tj. novinka je zobrazování na hlavní stránce pro lepší viditelnost, ale jinak je to pořád totéž.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od KDolecek »

Po pravidelnějším vyhledávání na RPGGeek chci vyjádřit ocenění nad tím, že našeptávač ve zdejší databázi ukazuje, které záznamy jsou Hry, Produkty, Rodiny, protože to velmi zjednodušuje orientaci. Na RPGGeek napíšu pojem a dostanu na výběr z pěti identických výsledků a až po jejich otevření zjistím, o jaký typ záznamu se jedná.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti