[databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

:!: :!: Upozornění: Databáze používá (od roku 2017) jiné uživatelské účty než fórum, takže jestli se nemůžete přihlásit, nejspíš tam účet vůbec nemáte nebo tam máte nějaké staré heslo. Můžete si ho obnovit.

Databáze RPG je komunitní projekt RPG Fóra a zároveň jeho hlavní stránka. Cílem je postupně vybudovat databázi RPG her a produktů, se sofistikovanými možnostmi řazení a vyhledávání. Asi je nad naše síly vytvářet kompletní databázi všech RPG na celém světě, ale bylo by fajn kompletně zmapovat aspoň domácí scénu. :arrow? Tady je podrobná dokumentace. V tomhle tématu je úvodní představení a následná diskuze.

Pomozte nám budovat a spravovat databázi! Funguje tak trochu na principu wiki. Každý registrovaný uživatel může přidávat nový obsah a upravovat obsah stávající. A samozřejmě můžete hodnotit a komentovat jednotlivé záznamy!

Známé chyby:
  • Zlobí full-textové vyhledávání. Někdy funguje, jindy ne. Našeptáváč je ale spolehlivý.
  • Hry s překladem se zobrazují zdvojeně.
  • Odkazy na externí recenze zatím nejsou upravovat - chybí UI
  • 21 hlas
  • Našeptávač leze při menších rozlišeních ven z obrazovky.
Výhledové plány:
  • Ve formuláři řadit tagy vodorovně.
  • Lepší řazení souvisejících produktů pod anotacemi (nejdřív základní příručky, pak až další věci)
  • Lepší filtry - zpřístupnit filtrování podle žánrů a mechanik, vícenásobný výběr
  • Sloučit sloupce Typ a Kategorie
  • Doplň odkaz na RSS feed
  • Uvést u každého, kolik má komentářů
  • Nějaký lepší způsob, jak vyfiltrovat dobrodružství podle systému
  • Chtělo by to půlhvězdičky
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Je to tenhle kus kódu.

Kód: Vybrat vše

    $output .= '<div class="star star-' . $n . ' star-' . $zebra . $first . $last . '">';
    if ($rating < $star_value && $rating > $prev_star_value) {
      $percent = (($rating - $prev_star_value) / ($star_value - $prev_star_value)) * 100;
      $output .= '<span class="on" style="width: ' . $percent . '%">';
    }
    elseif ($rating >= $star_value) {
      $output .= '<span class="on">';
    }
    else {
      $output .= '<span class="off">';
    }
    if ($n == 1) {
      $output .= $numeric_rating;
    }
    $output .= '</span></div>';
Přičemž mi přijde, že je tam chyba.

Vůbec tam není zaokrouhlení.

Místo toho se ta první podmínka se snaží vykreslit částečně naplněnou hvězdičku, ale z nějakého důvodu nedopadne, a tím pádem to proleze na druhou podmínku a ta nakreslí nesprávně plnou.

Zkoumám dál.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Pátrání pokračuje.

Je to správný kus kódu.

Tohle:
Hvezdicky.PNG
to má kreslit - a kreslí, když si doma manuálně:

> vynutím spuštění správné podmínky a
> ještě tam opravím chybný vzorec pro výpočet šířky.


Jsou v zásadě dvě možnosti, jak se tenhle problém dá vyřešit:

Varianta 1: Částečné hvězdičky nechceme a chceme zaokrouhlovat na celé hvězdičky.

Pak by se musela:
> První podmínka vyhodit
> Druhá přepsat na "($rating+0.5) >= $star_value"
> Třetí nechat


Varianta 2: Částečné hvězdičky chceme

Potom bych potřeboval debugnout, co je obsahem proměnné $rating.
Nevím, jak takhle na dálku nejlépe debugovat, ale všiml jsem si, že v prvním spanu nějaký debug hozený je - můžeš mi to tam tím pádem přidat tím, že kód:

Kód: Vybrat vše

    if ($n == 1) {
      $output .= $numeric_rating;
    }
změníš na

Kód: Vybrat vše

    if ($n == 1) {
      $output .= $numeric_rating;
      $output .= '/';
      $output .= $rating;
    }
a já si to pak ve vygenerovaném HTML zkontroluju a rozmyslím se, co s tím dál a proč se ta podmínka nespouští.

Nebo se domluvíme na nějakém jiném, lidštějším způsobu debugu (nemáš někde testovací platformu, ať to neladíme na živém?).
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Už to vidím, ono je to vidět i v té numeric_rating.

Je vždy celočíselný, což znamená, že rating se někde předtím zaokrouhluje na násobek 20, kde nemá. A proto se nikdy netrefí první podmínka.

Budu pátrat dál.

EDIT:
Je to opravdu tak, funkce theme_fivestar_static, používaná pro vykreslení grafických hvězdiček, je v pořádku, ale dostává parametr $variables['rating'] zaokrouhlený na nejbližší vyšší násobek 20. To způsobuje problém s tím, že neprojde první podmínka pro částečné vykreslení hvězdičky.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 11. 2. 2021, 01:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Jerson »

Markus píše:
Markusi, jak vložím odkaz na svou recenzi pro původní verzi DrD2?
Recenze je tady: http://www.d20.cz/clanky/produkty/4781.html ale nenašel jsem v editační možnosti, kam to vložit.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Přesně jak píše Aegnor. V pravém menu na přidávání obsahu máš "Vložit externí recenzi".

Zeptá se tě to, k jakému produktu to patří – tam bys asi v tomhle případě měl vybrat původní vydání DrD II., potažmo můžeš vybrat dvě věci – jednak DrD II samotné, jednak jeho původní vydání. Záleží na tom, jestli je ta recenze platná i pro DrD II obecně, nebo jestli je fakt o té konkrétní verzi.

EDIT: Např. ta Sirienova je přidána pod obojí. Podle mě je to tak v pohodě, zvyšuje to šanci, že to někdo najde.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Sirien píše: 10. 2. 2021, 22:35 Čekat až si toho všimne nebude moc fungovat - nechceš spíš definovat nějaký postup / proces logování podobně podezřelých postů s tím, že by se pak jednou za čas jejich autoři oslovili s tím, že to možná mají blbě?
Tak jsem to prostě přesunul. PardGalenovo hodnocení evidentně patřilo k Hlídce, ne k jejím příručkám. A pak ještě Tarfillovo hodnocení mělo být u původní verze DrD II, ne u celku. Lidi jsou z těch různých verzí zmatení.

Nechci z tohohle přesouvání dělat pravidlo. Je to docela vopruz (musím ručně zasahovat do databáze) a ne vždy je možné takhle jednoduše posoudit, kam to patří. Na druhou stranu když je to takhle evidentní, tak to jde. Ještě jsem jim mohl poslat e-mail s vysvětlením a prosbou o nápravu. Akorát tohle je rychlejší. :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

...podle mě to je špatně, protože sem DrD II v té recenzi dál hroznou sodu, která ale s vydáním revize z velké části přestala být platná (bez ohledu na kvalitu revize samotné - i pokud je blbá, tak by byla blbá z jiných důvodů, než v té recenzi uvádím a rozepisuju). A mám za to že článek přicvaknutý k položce má hlavně vypovídat o té položce, ne se řídit logikou "větší šance že ho někdo najde" - má fungovat pro návštěvníka databáze co chce informace o DrDII, ne pro mě jako autorské promo.

Ano je možné, že jsem tuhle chybu udělal původně já když jsem to zadával. Teď nevím jak to opravit, tak bych asi poprosil Markuse? Moje recenze má být jen u původního vydání DrDII, nikoliv u hry jako celku.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Opraveno. Na editaci externích recenzí tam momentálně chybí UI pro uživatele. Vím o tom (viz seznam známých chyb v záhlaví), akorát to nemá moc prioritu a zatím jsem to neřešil.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

Napadla mě jedna věc - nestálo by za to u recenze zobrazit počet recenzí dotyčného?

Ono to ukáže nějakou váhu toho názoru minimálně co do rozhledu, ALE, HLAVNĚ, u her s nízkým počtem hodnocení to naznačí, odkud tyto pochází.

Pokud budu mít obskurdní hru které dají 3 lidi za 5, ale budou u sebe mít napsáno 1, 4 a 2 hodnocení, tak vidim, že to je trochu jinejch 5.0, než u jiný obskurdní hry jejíž 3 hodnotitelé mají 15, 3 a 22 hodnocení.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Je to opakovaně navrhovaná funkce, mám ji zapsanou nahoře na to-do listu, ale v zásadě čekám, až to do toho Drupalu někdo implementuje, protože z nepochopitelného důvodu to tu funkci nemá.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

Opačná žádost - prosím rozšiř mojí recenzi Příběhů impéria i na základní příručku jako produkt (nikoliv na krabici)

https://rpgforum.cz/anotace/pribehy-imp ... i-prirucka
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od sirien »

Markus: prosím nastav pole "revize" jako povinné (pokud není zaškrtnuta možnost netvořit revizi) - vždycky bych tam rád i napsal co sem zrovna měnil, ale v půlce případů na to zapomenu a zpětně to už doplnit nejde.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Technická diskuze k Databázi RPG

Příspěvek od Markus »

Hele, mně se to moc jako povinné nastavovat nechce. Byl by to trochu opruz, blokátor odesílání - ve většině případů by se někdo pokusil odeslat formulář a hodilo by mu to chybu "Doplň tohle pole a pak to zkus znova". Nemám tyhle bloky v UI rád a samotného mě štvou. Když chci třeba naklikat jenom rychlou změnu nějakého tagu, tak se mi k tomu nechce vypisovat odůvodnění.

Jako chápu, že je to užitečné a sám se to snažím vypisovat, ale mít to povinně mi přijde jako fakt otrava.
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [databáze RPG] Diskuze ke kategorizaci RPG her a produktů

Příspěvek od alladjex »

DOTAZ: Proč když zadám ve vyhledávání například Powered by the Apocalypse tak mi to nic nenabídne a musím na to buď přes Apocalypse World a nebo v menu - což sem zjistil teď - přes Databáze RPG >Systémy? Pro lidi znalé věci - což já nejsem :D - to asi není problém, ale když má systém vlastní stránku, tak by asi bylo fajn se moc na ni z vyhledávání dostat ... bych řek :)
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů