Pepa vs. Sirien vs. Marky

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Markus »

Na žádost Pepy tohle téma přece jenom odemykám - chce veřejně dořešit, co zůstalo nedořešené, a než abych ho nutil zakládat nové téma, to můžu rovnou otevřít tohle.

Snažte se prosím vyjadřovat k věci (což je hádám Pepův spor Markym a možná s některými dalšími) a kroťte se. Předem upozorňuju, že jestli se tu zase začnou řešit nahé obrázky na d20 nebo otázka, jestli je Sirien prasák, tak to okamžitě a nenávratně zamykám a je mi jedno, že si to nedopovíte. Tohle si běžte řešit na d20, sem to nepatří.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Pepa »

Já jsem měl samozřejmě odpověď i Markymu, která přímo navazuje na ten předchozí přepostovaný příspěvek...

Myslím si, že k té vstřícnosti (s ohledem na nějakou už špatnou minulost) je strašně důležitý nějaký ten "mentální posun"...

Takže když jsi, Marky, před dvěma měsíci napsal tohle:
MarkyParky píše:Já jsem ho prostě v tom vlákně načapal u lži...
... tak jsem pochopil, že ty to i po těch letech myslíš opravdu vážně. Ty si opravdu myslíš, že jsem tehdy opravdu záměrně lhal!

Takže když já u tebe nevidím žádný "mentální posun", tak je pro mě extrémně těžké cokoliv říct...

Navíc mězi větami: "bylo to nedorozumění" a "budu to považovat za nedorozumění", je přece astronomický rozdíl... A ty používáš tu druhou!

A mám-li být úplně upřímný, tak kvůli tvojí první větě, jsem to málem ani nečetl...
MarkyParky píše:Milý Pepo,
Když začínáš nabízení ruky k smíru, nebo omluvu, nebo jakoukoli vážnou věc, jízlivostí, tak jak to asi může dopadnout...?

Takže já se tě chci, Marky, naprosto vážně zeptat: Opravdu si myslíš, že jsem tehdy úmyslně lhal? Opravdu si myslíš, že nešlo o omyl, mýlku, nepochopení nebo nešťastné nedorozumění?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od sirien »

Ok no, tak když je to zábavnější a estetičtější téma zakázané, tak teda k věci no:
Pepa píše:Byl jsem slušný a vstřícný na Siriena? Ano, byl.
Jako máš namysli když si mi začal povýšeně rozkazovat a pak se dětinsky uraženě vztekat když sem ti, zprvu vcelku mírně, naznačil, že to takhle fakt fungovat nebude?

Ve věci, ve které když jsem byl skutečně slušně požádán (Eeriem), tak jsem obratem vyšel vstříc? (V kontrastu k tvojí ne-žádosti)

Ten případ, kdy Tvoje chování bylo tak "slušné a vstřícné", že několik dalších lidí z nichž mě mnozí moc nemusí napsalo, že si fakt ujel a byls mimo?


Ne, vstřícný a slušný si fakt nebyl, tak si přestaň hrát na ublíženýho, krokodýlí slzy sympatie nebudí.

Na druhou stranu máš pravdu, že Markyho nařčení že lži je v tvém případě nepravdivé. Lhaní vyžaduje záměr. Ty nelžeš, ty prostě jen nepotkáváš realitu.


PS - vše výše zmíněné se opírá o faktografii která je pro zájemce snadno k nalezení tady:

https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 02#p451502
Naposledy upravil(a) sirien dne 24. 6. 2020, 14:56, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Pepa »

Promiň, Siriene, ale když jsem vstoupil na RPG Fórum, ty jsi na něm nebyl*.

Kolovaly se o tobě "hrozivé" legendy...

Pak jsi přišel (kolem toho roku 2015) a já (i přes všechny ty legendy) se rozhodl (ano, bylo to vědomé rozhodnutí!) s tebou jednat naprosto vstřícně, přátelsky, a "open-minded", jak jednám s každým novým, koho neznám.

Když jsi ale začal psát vulgarity, tak jsem se ozval, protože mi to začalo vadit. Jestli jsem se ozval povýšenecky? To už ať každý posoudí sám...

EDIT: *příliš nepobýval (upraveno na žádost Jersona)
Naposledy upravil(a) Pepa dne 24. 6. 2020, 14:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Jerson »

Pepa píše: 24. 6. 2020, 14:15 Promiň, Siriene, ale když jsem vstoupil na RPG Fórum, ty jsi na něm nebyl.
Jen pro formu:
Sirien registrován: 06. 06. 2004
Pepa registrován: 25. 05. 2013
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Pepa »

Jersone, snad víš, jako všichni tady, že Sirien sem chodí "jen tak občas" a třeba se tady také neukáže několik měsíců.

Takže mám pocit (ale nebudu to tvrdit zase stoprocentně), že v okamžiku, kdy jsem se zaregistroval, tak tady toho času "zase tak moc nepobýval"...

Ale můj point je, že "legendám o Sirienovi" jsem opravdu nevěřil a prvotně jsem k němu skutečně vstřícně a přátelsky přistupoval.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od York »

Pepo, je mi jasný, že to myslíš dobře, ale bojuješ s větrnými mlýny. Když u někoho nezaberou dvě prosby o změnu chování, tak třetí ani čtvrtá to fakt nespraví. Naopak tím, že v tom budeš pokračovat, postupně otrávíš i lidi, kteří si tě vážili.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od OnGe »

Pepa píše:OnGe: Promiň, ale já si myslím, že na svolávání davu způsobem "pojďme se zamyslet nad..." nebo i "nebylo by dobré, kdybyste se zamysleli nad..." není nic špatného.
Jenže ty jsi nesvolával dav k zamyšlení. Pojďme si ocitovat původní předmětný text:
Pepa píše:Myslíte si, že uvádět teoretické články/blog o RPG nahými fotografiemi je v pořádku? (Jak dělá jeden nejmenovaný autor na jednom nejmenovaném serveru.) Nebo to už je nevkusné, samoúčelné, a může to RPG komunitu už stavět do poněkud nechtěného světla?

Pokud si myslíte, že to je ok, tak ok. Ale pokud si myslíte to druhé, tak by se s tím taky mělo něco dělat. Minimálně se tomu autorovi ozvat, napsat mu, že si to nepřejete z takových a takových důvodů, a on to na základě mnoha negativního feedbacku třeba dělat přestane...
Tady nastoluješ otázku "Myslíte si, že uvádět teoretické články/blog o RPG nahými fotografiemi je v pořádku?" za sebe na ni odpovíš "Nebo to už je nevkusné, samoúčelné, a může to RPG komunitu už stavět do poněkud nechtěného světla?" a pak vyzýváš ty, co by v tom s tebou souhlasili, aby přistoupili k činu a napsali autorovi, že se jim to nelíbí a ať s tím kouká něco dělat. A to "minimálně". Viz.: "Ale pokud si myslíte to druhé, tak by se s tím taky mělo něco dělat. Minimálně se tomu autorovi ozvat, napsat mu, že si to nepřejete z takových a takových důvodů, a on to na základě mnoha negativního feedbacku třeba dělat přestane."

Následně deklaruješ, že tím každý může vylepšit komunitu o ten svůj milimetr, což už opravdu moc prostor k zamýšlení nedává.

Takže ano, ani já nevidím na "pojďme se zamyslet nad..." nebo i "nebylo by dobré, kdybyste se zamysleli nad..." nic špatného. Ty jsi ovšem dělal něco dočista jiného.
Jerson píše: 24. 6. 2020, 14:18 Jen pro formu:
Sirien registrován: 06. 06. 2004
Pepa registrován: 25. 05. 2013
Jako ne že na něm nebyl "ještě", ale že na něm nebyl "už".
Naposledy upravil(a) OnGe dne 24. 6. 2020, 14:33, celkem upraveno 1 x.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Markus »

Sirien tu nebyl, dokud jste neseslali kouzlo "přivolej Siriena". A už by asi zase odešel, kdybyste ten rituál neudržovali při životě.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Lorwyn »

Ahoj Pepo,
Prošla jsem si dotyčnou diskuzi a ano, jednáš tam (a i později) s lidmi povýšeně. V vhádce se Sirienem, který dělá totéž ale jinou formou je to teprve zajímavé.

V dotyčné diskuzi (ale i v jiných) vystupuješ jako samozvaný obránce hodnot, slušnosti a kultury, ale nejednáš tak. Brojíš proti sprostým slovům a nahým ženám, ne proti významům a skutečné hrubosti. Mě to přijde v lepší dny neefektivní, v horší alibistické nebo hrozně, hrozně divné (proto udivená sova). Tvoje přání, aby se k sobě lidé chovali slušně sice zní pěkně, ale tvoje akce k němu nevedou, účinek mají skoro opačný.

Žádný spor s tebou nemám a snad jsem ani neměla, můžeš to brát jako pohled třetí strany, pokud o něj stojíš.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Aegnor »

Markus:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Jerson »

Pepa píše: 24. 6. 2020, 14:27 Jersone, snad víš, jako všichni tady, že Sirien sem chodí "jen tak občas" a třeba se tady také neukáže několik měsíců.
Co ti na to mám říct. Sirien sem moc často nepíše, ale to neznamená, že by sem nechodil a nečetl to tady. Ostatně pokud si pamatuju, tak v té původní diskusi Sirien psal do tématu GoT docela často, zatímco ty nikoliv, ne?
Jinak viz to co psal Markus - nepiš o tom, co nechceš vyvolat, když (ne)jmenovaná bytost je často vzdálená jen na jedno kliknutí. (To tedy není rada, jen parafráze z různých fantasy a magických textů.)

Záměrně se zdržuju hodnocení jak tvého, tak jeho chování, jen poukazuju na to, že nechodit na fórum, nepsat na fórum a nečíst fórum jsou tři různé stavy.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Pepa »

York píše:Pepo, je mi jasný, že to myslíš dobře, ale bojuješ s větrnými mlýny.
Já nebojuju s žádnými větrnými mlýny. Já jsem toto téma nechal znovuotevřít, abych se usmířil s Markym. (Protože to téma bylo zamčeno zrovna v ten nejnevhodnější okamžik.)

Jediné, co mě proteď zajímá, je to, jak mě vnímá Marky. Jak vnímáte vy ostatní, to mě samozřejmě zajímá také (děkuji za "feedback"), ale odložte to, prosím, teď na chvíli stranou. (Moc prosím!)

Jediný člověk, na kterého tady a teď zareaguji, bude už jenom Marky.

Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od OnGe »

Existují tu soukromé zprávy, které jsou vhodné když chceš něco řešit s konkrétní osobou. Téma k tomu může sloužit taky, akorát ti tam budou chodit (a psát) lidi.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od York »

OnGe píše: 24. 6. 2020, 14:50 Existují tu soukromé zprávy, které jsou vhodné když chceš něco řešit s konkrétní osobou. Téma k tomu může sloužit taky, akorát ti tam budou chodit (a psát) lidi.
A provádět temný rituály...
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů