Pepa vs. Sirien vs. Marky

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Pepa vs. Sirien vs. Marky

Příspěvek od Pieta »

<Uživatel dostal za příspěvek varování. Jeho první v historii, takže zatím bez timeoutu.>
Tohle je kompletní text varování, které nejmenovaný uživatel nedávno dostal někde tady.

Nevím, možná mám zkreslené představy, ale nemělo by varování obsahovat takové detaily, jako třeba za to přesně je, které pravidlo příspěvek porušil, a tak? Aspoň pokud je cílem varování komunikovat, jaké chování je na fóru přípustné a nepřípustné, což bych tak nějak čekal, že je.
Tenhle styl varování nekomunikuje téměř nic kromě "je možné dostat varování".
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Bajo »

Podle me to Pieta nemyslel jako polemiku s opravnenosti toho varovani, ale spis polemiku s tim, jake informace by to varovani mohlo ve verejne forme obsahovat (tedy ze by tam treba byla i zminena pasaz, ktere prekrocila hranu a vysvetleni cim ji prekrocila).

Coz asi neni od veci navrh. :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Markus »

Jsem debil, co se neumí dívat na sekce, a myslí si, že píše do soukromé diskuze, když píše do veřejné. Promazáno. Omlouvám se. A k nějakému veřejnému příspěvku se dostanu později.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Pieta »

(-:

Já bych to klidně směřoval i soukromě, ale ono jaksi u toho zásahu není ani napsáno, kdo ho provedl. Což je další věc, která by tam myslím formálně patřila.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Markus »

Ale abych ti odpověděl: Já jsem nedlouho předtím žádal diskutující, aby se snažili diskutovat o tématu a ne aby se vzájemně obviňovali z demagogií, argumentačních faulů atd. Tohle bylo v reakci na to, ale uznávám, že jsem mohl být jasnější a uvést podrobnosti. A podepsat se. Ono to je teď stejně pasé, protože moje představa, že budu v diskuzi vynucovat nějaká tvrdá opatření, se ukázala být nereálná. A kdybych měl stejné měřítko jako na Markyho aplikovat i na ostatní, tak bych musel rozdávat bany horem spodem a sedět u toho od rána do večera. Čímž se Markymu veřejně omlouvám a beru to varování zpět.

V tuhle chvíli se spokojím s tím, když se lidi nebudou veřejně urážet a pokusí se držet slušné diskuze - což se víceméně daří a tímto vám všem děkuji.

Tím bych tenhle svůj podíl na víření internetových dramat nejradši uzavřel.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Sosacek »

Ono je to tezky.

Z pohledu moderatora je jasny a rozumny rict "tak a od ted dost, panove" ale protoze vasniva vymena nazoru je tam a zpatky, nevyhnetelne to znamena ze jedna strana "dostala ranu, kterou nemuze vratit" a odejde s kyselym pocitem. Ale kdyz se to udela pozdeji, tak to zase ma ten druhy. A kdyz to neudela, tak bude vsechno v plamenech.

To moderovani neni prdel.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Vallun »

Sosacek píše: 7. 4. 2020, 14:45 Ono je to tezky.

Z pohledu moderatora je jasny a rozumny rict "tak a od ted dost, panove" ale protoze vasniva vymena nazoru je tam a zpatky, nevyhnetelne to znamena ze jedna strana "dostala ranu, kterou nemuze vratit" a odejde s kyselym pocitem. Ale kdyz se to udela pozdeji, tak to zase ma ten druhy. A kdyz to neudela, tak bude vsechno v plamenech.

To moderovani neni prdel.
+1
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Bajo »

Hodne nam to usnadni, kdyz si lidi nebudou mit potrebu vracet podpasovky, nebo kdyz je vubec nebudou citit potrebu delat. Ano, chapu, ze je tam seda zona, ve ktere se da pohybovat a kazdy ji vnima trochu nekde jinde (nebojte se byt na sebe prisni v tomto smeru, pro jistotu 8) ).

Kazdopadne za feedback jsme taky radi. Minimalne ja za sebe si Pietovu pripomenku beru k srdci (komunikovat spise vice, nez mene, pokud bych nekdy daval bany nebo varovani, coz nedavam, ale clovek nikdy nevi).
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od OnGe »

Jinými slovy: kdybyste drželi hubu, nemuseli bysme vás šikanovat.

ajejejejej...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Pepa »

York píše:Marky měl třeba zrovna extrémní smůlu - v drtivé většině svých příspěvků je vzorem slušnosti a korektnosti a zrovna v tomhle trochu ujel.
Ahoj, všichni!

Pamatujete si na mě? Pamatujete si na diskuzi mezi mnou a Markym o dojičce, vose, a Dračím Doupěti II? Nebyl jsem spíš já tím vzorem slušnosti a korektnosti? Nebyl to spíš Marky, který mě tak očernil? Nebyli to moderátoři, kteří se ho zastali, a já jsem pak musel ve velké hanbě Fórum opustit?

Inu... Co se stalo, nedá se odestát. Já jenom upřímně věřím v to, že se lidé dokáží změnit a že jednoho dne opět očistím svoje jméno...

Takže do té doby: Na viděnou!

Pepa
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Vallun »

Pamatujete si na mě?
Ano...
Pamatujete si na diskuzi mezi mnou a Markym o dojičce, vose, a Dračím Doupěti II?
Vůbec...
Nebyl jsem spíš já tím vzorem slušnosti a korektnosti? Nebyl to spíš Marky, který mě tak očernil?
A nebylo to spíš nedorozumění z více stran?

Písemná komunikace bez nonverbálního kotnextu vyžaduje větší toelranci a předporozumění, občas je to těžké no.



Jenom neívm o tom, že by jakoukoliv diskusi vylepšil odchod inteligentního protějšku...proto doufám,že si to boa rozmyslíte...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od boubaque »

Pepa píše: 7. 4. 2020, 18:30 Ahoj, všichni!

Pamatujete si na mě? Pamatujete si na diskuzi mezi mnou a Markym o dojičce, vose, a Dračím Doupěti II? Nebyl jsem spíš já tím vzorem slušnosti a korektnosti? Nebyl to spíš Marky, který mě tak očernil? Nebyli to moderátoři, kteří se ho zastali, a já jsem pak musel ve velké hanbě Fórum opustit?
Ahoj Pepo, to víš, že si na tebe pamatujeme. A myslím, že nebudu jediný, koho mrzí, žes odešel. Ale nerozumím tomu, proč bys musel odcházet anebo proč bys měl odcházet v hanbě.

Každopádně je to už nějaká doba (EDIT: abychom se o tom mohli pobavit bez silnych emoci), tak se o tom pojďme pobavit.

Jakým způsobem jsi byl očerněn?
A kdy a jak se měli moderátoři zastat tebe (vycházím z toho, že píšeš, ze jsi byl vzor korektnosti), a neudělali to?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od Argonantus »

Bizarní debatu o dojičce a vose jsem si přečetl a připadá mi, že je Pepa poměrně samonasírací.
Dospěl sám vlastní dedukcí k tomu, že ho ostatní označili za lháře, a pak se urazil.
Jinak celá debata je od samého začátku až do konce totálně magorská, takže mne dost překvapuje, že se někdo může vytočit kvůli takové krávovině (doslova). Nejde tam o životy, světonázory, náboženství, osobní poměry ani nic podobně napínavého.

Jinak s Pepou jsem to měl mnohokrát jako s Ongem - prostě jsme si totálně nerozuměli, v ničem a naprosto. A možná je to urazilo, což je mi líto, protože čemu nerozumím, to neumím řídit.

Jestli do toho měli či neměli moderátoři zasahovat, případně jak, to netuším. IMHO se katastrofě nedalo zabránit.

Ale jen tak jdu okolo. Do debaty jsem nepsal a můžete mne všichni ignorovat, pokud se vám můj názor nelíbí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od OnGe »

Argonantus píše: 9. 4. 2020, 10:28 Jinak s Pepou jsem to měl mnohokrát jako s Ongem - prostě jsme si totálně nerozuměli, v ničem a naprosto. A možná je to urazilo, což je mi líto, protože čemu nerozumím, to neumím řídit.
Co zase já? Urážení, řízení, porozumění, cože???
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Srozumitelnost moderátorských akcí

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 9. 4. 2020, 10:28 Bizarní debatu o dojičce a vose jsem si přečetl a připadá mi, že je Pepa poměrně samonasírací.
Dospěl sám vlastní dedukcí k tomu, že ho ostatní označili za lháře, a pak se urazil.
Měl jsem tehdy přesně stejnej pocit, ale už si to moc nepamatuju, takže ruku do ohně za to nedám.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti