Založení informační sekce

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od York »

Gediman píše:Já sem přes hlavní stránku chodím, protože jí mám v booku. Vážně by se hodilo tam psát více novinek, než jen jednu za půl roku.
Nedávno jsem o tom přemýšlel, když jsem chtěl napsat info o Coniáši. A rozhodl jsem se udělat to jako diskusi, protože když bych to dal jako novinku, tak by se to neobjevilo v nepřečtených příspěvcích.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Asi takto: Ideální by nejspíš bylo, aby se informace daly najít i v kalendáři na hlavní stránce, i v diskuzích. Jelikož ale na hlavní stránku málokdo chodí, tak bych spíš byl pro zakládání témat v diskuzích. (Protože to je asi taky i zajímavější: zeptat se ostatních, co se chystají hrát, jak pojedou tam a zpět, atd.)

Informování o conech se asi tedy nejspíš chopím já. Počítejte ale s tím, že jsem conový zelenáč, takže jich nejspíš hodně minu (třeba o CONiáši jsem vůbec nevěděl) a nebudu o nich moci dobře popovídat (informace o Žižconu jsem si čistě vymýšlel). Kdybyste kdokoli věděli o čemkoli, co se chystá, tak samozřejmě sem s tím! :)

:arrow? Zbývá pak asi jenom jedna otázka: Co cony deskovkářské, larpařské, počítačové a jiné? Měl bych informovat i o nich? :think:
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od York »

Pepa píše: :arrow? Zbývá pak asi jenom jedna otázka: Co cony deskovkářské, larpařské, počítačové a jiné? Měl bych informovat i o nich? :think:
Pokud se ti to bude chtít dělat, budu ti vděčný. Tyhle informace mě celkem zajímají a dost špatně se sháněj.

Většina akcí (v dnešní době spíš všechny) má nějakej web, kde se doplňující informace dají najít. Jde hlavně o to vědět, že nějaká taková akce vůbec existuje (a ideálně linknout ten web).

Hmm, teď zrovna koukám, že GDS bude 4. – 5. 11. 2016 v Praze. To je třeba docela hodně zajímavá konference.

edit: Ještě jedna věc - i když třeba na GDS téměř určitě nepůjdu, tak je fajn o ní vědět, protože přednášky se pak dají najít na youtube (ze starších ročníků jsem jich poslouchal docela dost).

edit2: S tím propojením s hlavní stránkou, kalendářem a tak - to asi má smysl jen u akcí, které jsou vyloženě RPGčkové. Třeba zrovna Coniáš to asi nesplňuje, ale Žižkon nebo Gamecon určitě ano. A těch RPGčkových není zas tolik, takže asi nebude až takový opruz zakládat psát to nadvakrát, tj. do novinek a pak ještě založit téma.

S pojmenováním témat bych se asi držel té struktury, kterou jsme nezávisle použili u názvu témat pro Žižkon i Coniáš - tj. název akce, datum a místo konání (asi stačí město).
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

No nevím, Yorku. To mě zase přeceňuješ. Abych se dozvěděl o takovýchto konferencích, na to jsem krátký... :-/

Když to budu dělat já, tak prostě spíš počítejte s tím, že si koupím časopis Pevnost a vypíšu sem z ní zajímavé akce. (Což jako uznávám, že to nezní nic moc, ale pro začátek...)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od PetrH »

Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Tak tím se to vyřešilo. Tím se vyřešilo až tak moc, že nevím, jestli má cenu sem ty akce z toho kalendáře přepisovat... :think:

Otázky teda zní:

:arrow? Mají na ten kalendář nějaký "copyright"? Když ten jejich kalendář budeme bezostyšně přepisovat do našeho kalendáře (na hlavní straně), tak nebudou se na nás zlobit?

:arrow? Má cenu o těch akcích zakládat diskuzní vlákna? Já myslím, že ano, ale v jaké sekci? Založíme nějakou novou, nebo to budeme všechno házet do sekce "Akce, seznamka a družinové sekce"?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od OnGe »

Pepa píše: :arrow? Mají na ten kalendář nějaký "copyright"? Když ten jejich kalendář budeme bezostyšně přepisovat do našeho kalendáře (na hlavní straně), tak nebudou se na nás zlobit?
Zlobit se jistě můžou, ale copyright můžou mít maximálně na text, co tam o akci uvedou (pokud si ho sami napsali). Je to zpravodajská licence. Autorská práva se mohou vztahovat jen na konkrétní zpracování zprávy (tj. text, reportáž), ale ne na samotnou událost.
Pepa píše:Má cenu o těch akcích zakládat diskuzní vlákna? Já myslím, že ano, ale v jaké sekci? Založíme nějakou novou, nebo to budeme všechno házet do sekce "Akce, seznamka a družinové sekce"?
Tady sis sám odpověděl, no ne? :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

No... Ne... :)

Bylo dobré, kdyby šel kolem někdo z moderátorů a řekl mi:

:arrow? Jak zacházet s kalendářem na úvodní straně. (Případně jestli ho má cenu oživovat.)
:arrow? Jestli tu informační sekci opravdu založíme a případně ji tedy založil. (Nejsem si jistý, ale myslím, že na založení sekce nemám pravomoce.)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od PetrH »

Pepo: moderator je zeleny, napis sz e2, faskalovi...ale oni sami nedojdou, impulz pujde od tebe....
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Ale dojdou. Jistěže dojdou... :>;o)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od OnGe »

O pasivní agresivitě jsem slyšel, ale agresivní pasivita je pro mne novinka
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Ecthelion »

My o tom víme, moc se omlouváme, klasicky nestíháme. :>:o/
Pepa píše: :arrow? Jak zacházet s kalendářem na úvodní straně. (Případně jestli ho má cenu oživovat.)
Roger that. Domluvím se s Bubákem a dám o víkendu vědět. :wink:
Pepa píše: :arrow? Jestli tu informační sekci opravdu založíme a případně ji tedy založil. (Nejsem si jistý, ale myslím, že na založení sekce nemám pravomoce.)
Záleží na tobě, jak to chceš udělat - jako podsekci v "Akce, seznamka a družinové sekce"? Případně jen ty conová témata označit tagem "[Con/Akce]"? Nebo jinak?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Jako jestli jde založit podsekce, tak tím lépe. Jako tagovat by taky šlo, ale nevím, jestli by se to pak nepletlo s "normálními" tématy. (Protože nevím, kolik aktivních témat v sekci "Akce, seznamka a družinové sekce" vlastně je + nevím, kolik těch conových témat bude, atd. Prostě myslím, že vlastní podsekce by byla (pro přehlednost) lepší.)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Díky, Vallune. O Fénixconu vím. Ale jelikož je až za dva měsíce, tak do té doby... No prostě je teprve v pořadí... :)
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host