Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak kdy bude možný embedovat twitter linky?!
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Markus »

Nikdy. Někdo (sosáček?) má pravdu v tom, že spolu s embedy by sem vlezly cizí cookies, tracking a podobný bordel, a o to asi nestojíme.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od eerieBaatezu »

Taky by to chtělo takový to, že v něčím příspěvku označím větu a hned vedle mi vyjedem ikonka "quote". To citování tady je tak děsně pracný oproti jiným fórům.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 748
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Nordoslav »

Selhan píše: 15. 12. 2020, 10:19 přede mnou. Na druhou stranu, rád bych dal přispěvateli vědět, že si nepíše jen sám pro sebe. Co myslíte?

Zde jsem našel nějakou extenžnu, co by to měla umět: https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2347471 (obrázek se dá změnit, nemusí to vypadat jako facebook)
Obrovský plusíček... (a jsem proto, aby to mělo obrázek plusíčku :D)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Selhan »

Do protokolu bych rád uvedl, že mě v následné diskuzi přesvědčili proti, nicméně kdyby to mělo být, tak za mně rozhodně "sedí vec". :)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od KDolecek »

Když jsem na hlavní stránce, tak menu "Rychlé odkazy" mám tlačítko "Označit jako přečtené".
Když se přesunu na stránku Aktivní témata, tak ve stejném menu, to stejné tlačítko už nemám.
Nešlo by tam jednoduše přidat?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Selhan »

Hele nemám odpověď, spíš jen tušení, že to nepůjde (aktivní témata jsou vlastně výsledek vyhledávacího formuláře, který to neumožňuje), a možný workaround, jestli fórum čteš podobně jako já - používám zobrazení "nepřečtené příspěvky", což tuhle možnost má nahoře nad seznamem témat a funguje to podle mě pro prohlížení fóra skvěle.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Markus »

No především efekt toho tlačítka by byl stejný - označilo by všechno na celém fóru jako přečtené. Tak proč ho potřebuješ i na té druhé obrazovce? Stačí to udělat jednou z té hlavní. :)

A Selhan asi bude mít pravdu v tom, že tam bude nějaká technická příčina, kterou asi nestojí za to rozplétat.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od KDolecek »

Ušetřilo by mi to denně tak deset načítání hlavní stránky, ale to přežiju.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Selhan »

Mám dojem, že když někdo zadá adresu rpgforum.cz, tak si dost možná ani nevšimne, že je tu něco jiného než ta databáze. Řeším to teď proto, že dělám letáček pro RPG Kuchyni, chci tam dát odkaz a bojím se, že to tam lidi nenajdou. Krom toho mi to obecně přijde škoda - pro mě je přeci jen hlavní fórum, databáze je "vedlejší" projekt.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 748
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Nordoslav »

Plusíček pro pána s žlutočernou ikonou.

A teda když rpgforum otevřu na telefonu, tak strefit se do malého odkazu na to opravdové forum je fakt za trest
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Quentin »

Selhan píše: 26. 9. 2021, 12:25 Mám dojem, že když někdo zadá adresu rpgforum.cz, tak si dost možná ani nevšimne, že je tu něco jiného než ta databáze. Řeším to teď proto, že dělám letáček pro RPG Kuchyni, chci tam dát odkaz a bojím se, že to tam lidi nenajdou. Krom toho mi to obecně přijde škoda - pro mě je přeci jen hlavní fórum, databáze je "vedlejší" projekt.
+100
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Markus »

A tak je to už od roku 2001. :)

Jako v zásadě souhlasím, ale zároveň to nevnímám jako zrovna akutní problém. Nad uspořádáním hlavní stránky přemýšlím dlouhodobě a je tam co zlepšovat a měnit – naráží to na čas, design a technické možnosti. Líbilo by se mi třeba, kdyby tam někde nějak byly nejnovější diskuze (něco jako "Aktivní témata" tady), ale potíže jsou (1) jak to tam dostat, když jsou to úplně separátní enginy; a (2) jak to odfiltrovat od Rozličného pokecu, PbB a jiné vaty, kterou bych na hlavní stránce zvýrazněnou mít nechtěl. Odpověď na obojí asi zní "RSS", ale zatím jsem se dál nedostal...
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Selhan »

Jenže kdysi na té hlavní stránce očividně nic nebylo, tak se člověk proklikl na diskuze. Teď je to relativně funkční databáze a stejně jako nečekám kinematografické fórum na ČSFD, tak by mě možná úplně nenapadlo ho hledat tady - i když ten název je samozřejmě taková drobná nápověda.

Ono v prvé řadě by mi stačilo možná i jen zvýraznit to tlačítko co vede na fórum.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Naoki »

jak to tam dostat, když jsou to úplně separátní enginy
Rest API?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Markus a 2 hosti