Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Sosacek »

EDIT, Markus, 13. 10. 2015:

Sosáček tu rozjel diskuzi, co s Fórem dál. Diskutujte.

Za sebe si dovolím pár globálních komentářů:
:arrow? Já jsem dávno neaktivní a vlastně jsem rád, když to Fórum dál rozvíjí někdo jiný, ale pořád k němu mám nějaký vztah a vnímám ho trošku jako svoje miminko, mějte se mnou slitování. :oops:
:arrow? Jakékoli zásahy čistě technického rázu a drobnosti - hosting, nové tlačítko sem, mírné vylepšení tu... s tím si dělejte, co chcete. Respektive věřím alef0vi, crowenovi aspol. Fórum už je dávno víc vaše než moje.
:arrow? Ale jestli chcete dělat něco drastičtějšího - zásadní změny ve funkčnosti nebo organizaci, designnu..., tak to prosím se mnou aspoň konzultujte. Rád bych do toho viděl. Sice sem moc nechodím, ale stále žiju a jsem schopný reagovat. Ono se to možná nezdá, ale Fórum je vytvořené s nějakou ideou vzniklou za víc jak deset let experimentování a za tím, jaké má/nemá funkce, případně jak jsou organizované se skrývá logika (někdy je hodně dobře schovaná). Když už nemůžu nic sám aktivně vyvíjet, tak alespoň tu vnitřní ideu/logiku vám můžu osvětlit.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Technické věci

Příspěvek od Alef0 »

Sosacek píše:Čuz,

1) jak moc custom věcí se používá z phpbb?
2) nechceme upgrade?
3) asi mi nedáte klon DB na experimenty s upgrademe phpbb (bez hesel, ideálně)?
4) běží to na té mysql nebo na forku mariadb?
5) asi nikdo nečeká nějaký velký traffic, ale proč doména nesměřuje skrz varnish?
6) když už to měsíc neběželo, nechceme se zamyslet nad nějakými vylepšeními? 8) (upgrade fóra, nový design, ban ongemu, něco takového)

EDIT: 1) chci říct "jak moc upravené je to phpbb a kolik z těch úprav se používá?"

1) Nevieme, ale pokial viem, tak phpbb je pomerne vanilla. napisem viac
2) upgrade fora prichadza do uvahy na nejaku poslednu verziu, vyplyva to z 1). boli nejake kratke uvahy nad alternativami, ale realne neexistuje iny zmysluplny engine (okrem SMF, ale to je prast jak uhod)
3)
4) bezi to na mariadb 5.5
5) lebo ma na to nik neupozornil :think:
6) upgrade fora prichadza do uvahy, prioritne ale treba restornut stranku a pobojovat s tym strasnym drupalom
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické věci

Příspěvek od Ecthelion »

No, za sebe jsem zvažoval nad lehkým upgradem grafiky - tj. to co můžu udělat - tu grafiku v hlavičce, patku a pozadí. Jen je problém že je to provázané s portálem kde je té grafiky mnohem víc a je to provázanější. (a taky jsem v tuto chvíli bez inspirace ale to přijde).

A díky za iniciativu!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Technické věci

Příspěvek od Sosacek »

Vanilla? K videni zde: http://story-games.com/forums/

Vanilla ma jinou strukturu, ma jednu uroven (diskuse ma "kategorii", ve kterych se da listovat) zatimco rpgfoum jich ma hromadu (podforum, podpodforum), coz je z meho pohledu vymluva, protoze mi rpgf pripada preorganizovane -- potrebujeme fakt Pokec, Pokec - Historie, Pokec -> Realita, Pokec -> Kultura, Pokec -> To ctvrte co ani nevim jak se jmenuje, a potrebujeme fakt 12 000 subfor na jednotlive hry, kam nikdo nepise?

Jo, a Vanilla by mela byt responzivni, takze to pujde cist z mobilu, coz uz dneska dela dost lidi. Treba storygames ma moc pekny jednoduchy vzhled, asi osm "kategorii" (cti podfor) a tak. Jako ja sam jsem tou overorganziaci vinen, kdyz jsem si vynutil sekci na pbp a nadelal v ni 16 vlaken, ale priznejme si, ze tu vetsina veci zeje prazdnotou.

Pak je tu samozrejme otazka, jestli potrebujeme ten portal s tim tragickym drupalem 8) Ale to je druha vec.

EDIT: anotace zeji prazdnotou, a "clanky" akorat odkazuji na drakkar, na slezinu a obcas na nejaky con. Pri tom, jaky sileny technicky dluh ten portal produkuje premyslim, jestli stoji za to ho mit. Rpgforum muze zustat rpgforem.

(ale uvidime, jestli nasledujici mesic ten portal bude nekomu chybet :) )

EDIT2: ja jsem si myslel, zkuste si z mobilniho prohlizece vlezt na story-games.com/forums/ a na rpgforum, a porovnejte. Vanilla je (bohuzel) php a mysql, ale aspon je to takova ta bezna nudna vec.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Technické věci

Příspěvek od Alef0 »

Nerozumieme sa v oznaceni Vanilla :-), mal som na mysli to, ze toto forum, ak sa nemylim, nema nejak extremne vela modov (ak neratame skin).

Vanilluforum som Aljenovi v debate zrusil, lebo som si myslel, ze je platena, ale nie je. Otazka je, ako lahke/tazke je migrovat.

Ten Drupal je, uprimne povedane, velka katastrofa, ale:
* su tam anotacie a komentare k hram, co je viac nez cenna databaza poznatkov
* su tam historicke clanky.

Co sa tyka inych veci: vzhladom na webhosting si nemozeme dovolit nic ine nez php a mysql, lebo potom dopadneme ako u susedov, kde kod vidi a dokaze opravovat jediny clovek, a portal je de facto frozen na veky vekov. Niezeby sme na tom boli mimoriadne lepsie, ze tuto je aspon miziva sanca, ze sa nieco opravi (vid kauza Ongeho hint k botom).
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Technické věci

Příspěvek od Sosacek »

Já jsem pochopil to, že "phpbb je vanilla" a "Vanillaforum" jsou jiné věci, neboj.

Vanillafórum má sice (pekelně drahou, btw) cloudovou verzi, ale je to svobodný software a dá se provozovat, právě v php a mysql (kdyby postgres, mysql je megaodpad ... ale to je jedno).

Zcela upřímně, ten důvod, proč se mi líbí Vanilla je právě ta odlišná (a plošší a jednodušší) struktura. Novější phpbb je fajn, a SMF může být víc sane, ale osobně vidím problém ve struktuře. Sekundární problém je pak v integraci na ten portál, ale s tím jen obtížně něco dělat.

Podobně vypadá ještě Discourse, což vyrobil autor StackOverflow a věřím, že ví co dělá, ale to chce postgres (což je v pohodě), a nodejs a redis, což už v pohodě není. Mají nějakou nonprofit verzi, ale 1) kdo ví, jak to funguje 2) furt to stojí dost peněz (plus člověk musí platit virtuál, na kterém to běží).

ETA: jo, já se na něco můžu podívat 1) pokud mi věříš 2) pokud budu mít čas.

Vanilla fórum má "konvertor" z phpbb, takže to můžu zkusit na lokále, ale musím dostat klon DB rpgf.

BTW, nevím jestli to je tím, že jedu přes ten varnish (dal jsem si jeho IP do hosts abych se sem dostal dřív neoficiálně 8) ) ale teď je rpgf o dost rychlejší, než bývalo.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Technické věci

Příspěvek od Sosacek »

Markus píše:Zprávu jsem posílal, jen co to Alef nahodil, ale zatím nepřišla. Počkám pár hodin, jestli to probublá internetem - vlastně nevím, přes jaký server to PHPbb odesílá -, abych to zbytečně neduplikoval, a kdyžtak pošlu znovu.
Existují zadáčo služby (zadáčo do 100k mailů měsíčně, nebo tak) co nabízí posílání mailů ze serveru, tak by to možná stálo za to použít. A upravit to, ať to nechodá z jpe@razda.cz ;)
But nobody came.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Technické věci

Příspěvek od PetrH »

Stacilo by info@rpgforum.cz stejne nejake pod emaily musi existovat. Pokud se udela slusne spf zaznamy tak to nebude ani padat do spamu. Navic jpe@razdva.cz je jiz urcite na blacklistu
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické věci

Příspěvek od Aljen »

Pozeral uz niekto markdown format alebo aspon import export (pre dlhsie prispevky ako su herne zapisy ci hacky/reskiny).
Plugin a prinajhorsom aj custom plugin by sa hadam dal spravit
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Technické věci

Příspěvek od PetrH »

Mozna by stalo za uvahu, zda neudelat cistku, proste stare necinne veci zrusit? Ono je fajn mit vse 10 let zpět, ale cte to vubec nekdo? Vyuzije to nekdo? Treba ruzne organizacni diskuze, nudne rozlicne tlachani?
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické věci

Příspěvek od Aljen »

Tie su mam dojem dobre zasite a veru obcas som aj 10 rocne cital.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Technické věci

Příspěvek od Alef0 »

Zatiaľ sú odstavené, musím zmigrovať Drupal a dostať zo starégo webhostingu databázu.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Technické věci

Příspěvek od PetrH »

blba otazka, ma cenu mit drupal? neslao by za uvahu udelat transformaci a zrusit zavislost na rpg.sk ?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Technické věci

Příspěvek od Sosacek »

PetrH píše:blba otazka, ma cenu mit drupal? neslao by za uvahu udelat transformaci a zrusit zavislost na rpg.sk ?
To jsem navrhoval, a bylo mi receno, ze
Alef0 píše:Ten Drupal je, uprimne povedane, velka katastrofa, ale:
* su tam anotacie a komentare k hram, co je viac nez cenna databaza poznatkov
* su tam historicke clanky.
Ja bych aspon navrhoval nechat forum jako forum a rpg.sk jako portal, a nemit to integrovane, pac integrace vzdycky saje, a integrace pres spolecnou databazi je moc velke peklo.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti