Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Nekra »

Vyčleňuji se z "toho zbytku", protože se současný RPGF netrpím. (Naopak bych trpěl na té modrobílé nepřehledné šílenosti.)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Alef0 »

Migrácia fóra na iný engine je teda nateraz* pasé, keďže ľud potrebuje tradičné istoty a nemenné hyperlinky, čo dáva zmysel. Potom by som chcel poprosiť Markusa, či by nemohol upgradnúť phpBB na poslednú verziu (detaily viď PM.)

Paralelne urobím ten upgrade tabuliek.

Inak neviem, z čoho vznikla tá strašidelná odbočka rozprava o registrácii cez Facebook: teda, to zrejme bola nejaká dezinterpretácia Yorkovej bočnej poznámky. Za mňa poviem, že nič také nie je v pláne a už vôbec nie ako povinnosť.

--------
* Veru veru, hovorím vám, táto debata tu bude o taký rok-dva zase, lebo engine phpBB sa už takmer nevyvíja a môže sa stať, že jednoducho vyhnije zvnútra tak, ako vyhnil zvnútra Drupal...akurát, že toto ešte chvíľu vydrží. Inak povedané, ak dožijeme a debaty nás neprestanú baviť a neobrastie nás mach a lišajníky, o nekrátky-nedlhý čas tá migrácia bude nutnosťou.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Argonantus »

Alef:
No, tvoje hvězdička vyjadřuje můj laický názor; ježto je migrace nakonec asi nevyhnutelná, pak není nač čekat.
Tady lze vést jedině boj na zdrženou, což moc nemá smysl.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Nekra »

Alef0: To vím, že jste tím propojením se socsítí nevyhrožovali - spíš jsem jen Yorkovi vysvětloval, že ne pro všechny je to nutně plus.

A k tý "nevyhnutelný migraci" - tím myslíš co? Že to časem dojde k takovým problémům, že zachování odkazů oproti nim bude prkotina, kterou bude možno klidně obětovat? :O Uáááááá.
(Jinak z laickýho hlediska mne překvapuje, že phpbb je něco "zastaralého" - nedávno jsem na jiném fóru zaznamenal upgrade na nejspíš phpbb, protože po něm tamější uživatelský panel je velmi podobný zdejšímu :) . Jo ale padla tam tomu za oběť spousta dat :( .)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Alef0 »

Pred mesiacom som sa stretol s Annunovou mŕtvolou na Annun.sk (phpBB fórum) a skonštatoval, že asi po 2 rokoch nie sme s Annunom až tak pozadu s poslednou verziou. phpBB sa navyše rozdelilo do dvoch vetiev, jedna novšia je nejaká experimentálna a na starej len opravujú chyby. Ono to možno nie je až také kritické a možno životnosť phpBB bude dlhšia než životnosť tejto komunity, ale nemôžem neskonštatovať tento fakt.

Markus možno vie viac, on do phpBB viac vidí.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Argonantus »

Boj na zdrženou vedeme dle vojenských příruček v případě, že očekáváme kavalérii, která nakonec odněkud přifrčí a zachrání nás, asi jako Rohanští jezdci.
Jestliže nikdo dorazit nemá, dává boj na zdrženou smysl ještě v případě, že hodláme padnout do posledního muže a nechceme dát kůži zadarmo.
Jinak se doporučuje neprodlená kapitulace, pokud úloha nemá vojenské řešení a nechceme padnout do posledního muže.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 19. 10. 2015, 09:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od York »

Nekra píše:spíš jsem jen Yorkovi vysvětloval, že ne pro všechny je to nutně plus.
Já jsem ale taky nikdy netvrdil, tak to tak není. Říkal jsem pouze toto:

:arrow? Buď je to pro tebe plus, protože používáš google nebo facebook account a potěší tě, že si nemusíš dělat další registraci
:arrow? Nebo je to pro tebe nulová změna, protože registraci už máš a znovu ji dělat nebudeš, takže to tlačítko umožňující zaregistrovat se přes google nebo facebook account nikdy v životě neuvidíš

Tak jako tak je to jedno, protože Alef0 to zjevně implementovat nechce a Sosáčka jsme společnými silami vytočili, takže se nic takového dít nebude a není tudíž třeba proti tomu brojit.
Nekra píše:Jinak z laickýho hlediska mne překvapuje, že phpbb je něco "zastaralého"
Ono php obecně není vyloženě technologie budoucnosti, takže cokoliv v něm napsané se s tím tak trochu veze, nehledě na to, jak moc na tom někdo pracuje nebo nepracuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od OnGe »

Úvaha o tom, že když se to stejně jednou bude muset předělat, tak že je lepší to předělat dřív nebo později má drobnou trhlinu. Totiž že na cokoliv bychom to dneska předělali, může být za 2 roky stejně v rozkladu, jako phpBB dnes.

K nutnosti aktualizace - tahle verze phpBB poběží tak dlouho, dokud bude php, které běží na hostingu, podporovat věci, co potřebuje. Takže pokud dneska není log plný hlášek o tom, že je něco deprecated, tak vydrží do verze php 7 a php 7 je zatím pořád RC, takže bude trvat ještě nějaký ten rok, než se na hostingu vůbec objeví a pak ještě pěknou řádku let, než vyprší podpora pro php 5. Jinými slovy - není důvod k panice, je tu reálná šance, že fórum na tomhle phpBB některé z nás přežije.

Samozřejmě, jsou tu i jistá negativa. Například se do toho dost těžko něco dělá, protože nevíte, kdy vám co upadne a návrh opravdu moc nepočítá s tím, že by to někdo chtěl sjíždět na mobilu a tak. Jenže celé roky tu do toho nikdo nevrtal a nepočítáme-li ten nešťastný čtvrtletní výpadek (za který ovšem mohl výpadek soukromého serveru, ke kterému neměl kdo jít), tak do toho ani nikdo vrtat nemusel.

Stran mrtvosti Drupalu - běží na něm nedávno spuštěný nový portál ČT24. Drupal žije. Zlo neumírá snadno.
Ono php obecně není vyloženě technologie budoucnosti, takže cokoliv v něm napsané se s tím tak trochu veze, nehledě na to, jak moc na tom někdo pracuje nebo nepracuje.
Tohle je blbost.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od York »

OnGe píše:
Ono php obecně není vyloženě technologie budoucnosti, takže cokoliv v něm napsané se s tím tak trochu veze, nehledě na to, jak moc na tom někdo pracuje nebo nepracuje.
Tohle je blbost.
Sosáčka na tebe ;-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Markus »

Alef0 píše:Migrácia fóra na iný engine je teda nateraz* pasé,
Pozor, taky dochází k mýlce. Na potřebě zmigrovat Fórum na něco jiného než phpBB se v zásadě shoduju i já - jen jsem napsal, že se mi "nelíbí" konkrétně Vanilla, konkrétně v provedení Story Games. Kde "nelíbí" = znamená, že alespoň od pohledu to osekává Fórum o spoustu funkcí a má to zmatečnou strukturu/organizaci, respektive jde o něco totálně odlišného.

Nicméně to je efekt toho, že byla položena volba "Buď phpBB, nebo Vanilla," kde neexistuje nic mezi tím. Jsou ale i jiné enginy fór. Zajímavé by teď bylo zkusit pohledat, jestli neexistuje nějaký engine, který jednak řeší naše technické problémy, jednak ale stále zachovává fórum v rozeznatelné podobě, tak aby to nebyl takový obrovský skok jinam.

Jinými slovy: Ta debata by byla výrazně zajímavější,kdyby se debatovaly i jiné varianty než "neměnit nic" a "měnit všechno".
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Pieta »

Markus píše:Nicméně to je efekt toho, že byla položena volba "Buď phpBB, nebo Vanilla," kde neexistuje nic mezi tím.
Já měl dojem, že Sosáček nabídnul spíš "budu to dělat já, pokud na Vanilla, nebo někdo jinej, pokud na něco jinýho, nebo to zůstane." Čili že otázka není, na co to chceme migrovat, ale spíš kdo to bude dělat.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Pepa »

Já si také nejsem jistý, jestli se mi design fóra Story Games líbí (graficky mi to přijde takové "prázdné", kdežto toto phpbb fórum mi prostě přijde takové graficky přehlednější). A nevím, jestli se tedy nějaký upgrade bude či nebude konat. Ale i když se konat nebude, tak je stále potřeba:

:arrow? upravit hlavní stránku
:arrow? dát na ni link na stránky Drakkaru
:arrow? updatovat anotace o nové hry
:arrow? uklidit ve fóru

... a to je pořád práce jako na kostele... :think:
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od midewiwin »

Po těch zhruba deseti letech, co se potuluju v diskusních luzích a hájích, mám neblahý pocit, že 95% změn bylo k horšímu.
Tahle zkušenost ze mě udělala konzervativce.
RPG fórum je pro mě oáza přehlednosti a uživatelské přívětivosti. Zvlášť to oceňuju taky proto, že poslední dobou chodím na net skoro výhradně z mobilu, což jinde bývá docela hororová záležitost.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Vallun »

midewiwin píše:Po těch zhruba deseti letech, co se potuluju v diskusních luzích a hájích, mám neblahý pocit, že 95% změn bylo k horšímu.
Tahle zkušenost ze mě udělala konzervativce.
RPG fórum je pro mě oáza přehlednosti a uživatelské přívětivosti. Zvlášť to oceňuju taky proto, že poslední dobou chodím na net skoro výhradně z mobilu, což jinde bývá docela hororová záležitost.
+1

mam Woknofon, ale nutno konstatovat, že RPGf je jedna ze stránek, kde není žádný problém (vyjma mých nemotorných prstů).
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Náhodné úvahy na téma dalšího rozvoje RPGF

Příspěvek od Sosacek »

Tak jak to vypada s tou novou verzi phpbb, Markusi? Vysral ses na to, co.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti