Pomalost fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od PetrH »

Ebon Hand píše:Já se s forem trápím ukrutně. Poslední týden je to nesnesitelné. Bohužel musím koukat jen přes IE, protože firemní NB.
Ať kliknu na cokoliv, tak dvakrát ze tří pokusů mi to napíše, že stránku nelze zobrazit, nebo mám mnoho minut hodiny.
+11111111
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Quentin »

Dneska je to asi nejextrémnější. Kolem jedný jsem byl presvedcenej, ze forum ani nebezi.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od PetrH »

no me cely odpoledne spise nejelo nez jelo, neustale mi pri nacitani neprecteneho hlasil prohlizec 404
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Markus »

Opět se omlouvám za pomalost, už jsem psal Almadovi, udivíme co s tím.

Začínáme vážně uvažovat o přesunu na komerční hosting. Almadovi jsme za jeho server zdarma vděční, ale asi už začínáme být příliš nároční :) Na druhou stranu chápeme, že nám nedokáže poskytovat moc podporu, a nejspíš bude lepší přesunout se na něco spolehlivějšího, byť za peníze. Ušetří to starosti nejen nám, ale i Almadovi.

Budeme vás informovat, jak se situace vyvíjí. Já teď bohužel nemám žádný čas, takže to hodně záleží na zbytku týmu.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Aljen »

mne ide 2 tyzdne bez problemov, a klikam celkom dost
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Rauksul »

Tak nějak... Když jsem v práci, jeden to bez nejmenších problémů. Když doma ve vidlákově, občas se to trošku trhne...
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Vallun »

Rauksul píše:Když jsem v práci, jeden to bez nejmenších problémů. Když doma ve vidlákově, občas se to trošku trhne...
U mne obráceně - doma to jde použitelně, slušně...v práci máme občas záseky na netu jako takovém, ale RPGf se kuše furt....načíst stránku trvá obvykle cca 90 vteřin...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od PetrH »

dejme kazdy 100 kc rocne na hosting, kolik nas tu je? 30 nejaktivnejsich? mame to 3000 rocne, to uz se da sehnat minimalne 20 g na dobrem hostingu, napr. web4u....
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Jerson »

musím říct, že čekat než se mi načte RPGF do mobilu je docela vopruz, protože nemůžu mít otevřená dvě okna. Pak mě to odhlásí, a načítání přihlašovací stránky, mezistránky a pak původní stránky tomu taky nepřidá (mimochodem kdo to vymyslel? Tuna načítání navíc). Dneska jsem se snažil sem napsat, jaké to je, ale mohl jsem napsat leda tak do depresária, že mi jde RPGF tak pomalu, že ani nemůžu nepsat do tématu "Pomalost fóra".
werksoltan
Příspěvky: 290
Registrován: 10. 8. 2011, 09:32

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od werksoltan »

Také pozoruji časté zpomalení/výpadky a to jak z práce, tak z domova, tak z mobilu.. Prostě ropucha není na mém přijímači ;)

Jinak osobně si myslím, že si forum zaslouží placený hosting - ostatně slouží jako oficiální technická podpora pro Váš produkt, že? ;)

Na druhou stranu pokud není vůle investovat do marketingu, tak se určitě najdou mecenáši z řad uživatelů. Třeba já jsem ochotný těch zmiňovaných 100Kč ročně také přispět. 8)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Bouchi »

werksoltan píše:Jinak osobně si myslím, že si forum zaslouží placený hosting - ostatně slouží jako oficiální technická podpora pro Váš produkt, že? ;)
Prehledl jsi, ze nejsi v sekci DrD II.
Skutecnost je takova, ze RPGF je nezavisly projekt venujici se RPG tematice obecne, ktery po dohode s Altarem poskytuje prostor oficialnim diskusim k altarim hram. Takova oboustranne prospesna symbioza.
Altar ma samozrejme na stabilite fora zajem, ale rozhodnuti o nejvhodnejsim reseni (ktere zachova dostatecnou nezavislost fora) je na jinych.
Obrázek
werksoltan
Příspěvky: 290
Registrován: 10. 8. 2011, 09:32

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od werksoltan »

Bouchi píše:
werksoltan píše:Jinak osobně si myslím, že si forum zaslouží placený hosting - ostatně slouží jako oficiální technická podpora pro Váš produkt, že? ;)
Prehledl jsi, ze nejsi v sekci DrD II.
Skutecnost je takova, ze RPGF je nezavisly projekt venujici se RPG tematice obecne, ktery po dohode s Altarem poskytuje prostor oficialnim diskusim k altarim hram. Takova oboustranne prospesna symbioza.
Altar ma samozrejme na stabilite fora zajem, ale rozhodnuti o nejvhodnejsim reseni (ktere zachova dostatecnou nezavislost fora) je na jinych.
Nepřehlédl jsem, že stránky na které se odkazujete jako na oficiální forum jsou zpomalené právě proto, že jsou součástí fora, které není koncipované jako komerční a tak je na neplaceném hostingu :wink:

To je detail jak to budeme klasifikovat, výsledek je stejný. Držím palce v rychlém nalezení řešení 8)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od Bouchi »

werksoltan píše:Nepřehlédl jsem, že stránky na které se odkazujete jako na oficiální forum jsou zpomalené právě proto, že jsou součástí fora, které není koncipované jako komerční a tak je na neplaceném hostingu :wink:
Jasne, ale:
- "jsou soucasti fora" nerovna se "forum slouzi jako technicka podpora" (a navic jsi napsal "technicka podpora pro vas produkt" v tematu, kde to nedava smysl)
- pomalost neni nutnym dusledkem neplaceneho hostingu
- placeny hosting negarantuje, ze k pomalosti nedojde (overeno nekolikrat v praxi u jineho diskusaku)
Obrázek
werksoltan
Příspěvky: 290
Registrován: 10. 8. 2011, 09:32

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od werksoltan »

Jak jsem říkal, není důležité jak to nazveš a klasifikuješ a jestli je na oficiálních stránkách odkaz na forum coby oficiální diskuzi, kde autoři odpovídají na otázky k pravidlům = technickou podporu..

Důležité je, aby to fungovalo. :wink:

Držím palce. 8)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pomalost fóra

Příspěvek od PetrH »

a navic se zase rozesrala mysql, neb zase treba toto forum se neodznacuje jako precteny... silne uvazuji, ze dokud nebude forum stabilni tak sem nebudu chodit:t ted se mi toto vlakno nacitalo skoro minutu a pul...
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů