Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Markus »

Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Již více než dva tisíce let je jsou Velikonoce proslavené tím, že v této době vstávají mrtví z hrobů. Abychom tuto odvěkou tradici uctili i zde na RPG fóru, vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání. Cíl je prostý: pročtěte si staré, zaprášené a zapomenuté diskuze. Vyberte jednu, která se vám líbí. Oživte ji. Snažte se ji udržet celý týden naživu. Akce končí nedělí 11. dubna, nejúspěšnější oživovači dostanou punc souhlasu zombie Ježíše.

Obrázek

RPG fórum už existuje bezmála devět let. Za tu dobu se tu nastřádalo neuvěřitelné množství diskuzí, někdy ohromně zajímavých, jindy méně, které dnes leží ladem a nikdo o ně ani nezakopne. Chtěli bychom využít tohoto vyjímečného času v roce a vyhlásit týden, kdy se budeme ohlížet do minulosti. Připojte se k nám v procházení zaprášených archivů tohoto serveru, pobavte se nad dávno zapomenutými diskuzemi a o své nejlepší nálezy se podělte.

Týden diskuzního zmrtvýchvstání je akce, během níž bychom vás chtěli požádat, abyste si našli své oblíbené, zapomenuté diskuzní téma a "oživili" ho. Postup je prostý.
  • :arrow? Prolistujte si staré diskuze a pokuste se najít jednu, která vás zaujme
  • :arrow? Diskuzi "oživte" - tedy pošlete do ní nový příspěvek, ideálně takový, který přináší něco nového nebo předestírá nové otázky, aby se na něj dalo dobře reagovat
  • :arrow? Diskuzi udržte naživu až do neděle 11. dubna - snažte se, aby se stále diskutovalo, pobízejte ostatní ke psaní, pošťuchujte, provokujte. Tohle je nejzásadnější a neobtížnější bod celého procesu a zvládnou ho jen mistři. Holt už se věc má tak, že umění nekromanc... zmrtvýchvstání zvládou jen mistři.
Věříme, že pro vás tahle akce bude zábavným zpestřením místního koloritu. Její úspěch ale z velké části závisí na tom, zda se nám ji podaří pojmout skutečně masově. Čím víc lidí, tím větší nekrosranda. :-)= Berte to s nadzázkou, oživujte nejen vážné diskuze, ale i ty humorné, kontroverzní či provokativní. Sledujte, co oživují ostatní a přispívejte jim do jejich diskuzí, ať jim usnadníte práci. A hlavně se u toho bavte.

Akce skončí nedělí 11. dubna. Každý, komu se podaří za tento týden udržet alespoň jednu starou diskuzi dostatečně naživu, dostane punc souhlasu zombie Ježíše. Přesný konec a co to vlasntě znamená "dostatečně naživu", jsou dost volné pojmy - jestli ji udržíte od pondělí do čtvrtka, nebo od pátku do neděle, to vychází vlastně nastejno. Posuzovat bude porota temných moderátorů v kápích. :-)=

Užijte si týden oficiálně posvěcené nekromancie!

A veselé Velikonoce. :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Markus »

Vedlejší soutěž... nebo spíš výzva :)

Ještě mě napadlo, že by bylo fajn při tomhle oživování diskuzí začít příspěvek nějakým malým obrázkem, který by dal najevo, že jde o tuhle akci (a pak pokračovat už normálně). Bohužel nestíhám nějaký miniobrázek připravit. Můžete pro začátek používat třeba ten, který jsem použil v oznámení na hlavní straně (přeposílám níže).

Má výzva spočívá v tom, že jsem chtěl ty z vás, kteří jsou graficky nadaní, poprosit, zda by taky nezkusili připravit nějaké oživovací miniobrázky. Myslím, že zadání dovoluje celkem volnost, od svatých obrázků pro ty "dobré", až po zombie Ježíše pro ty "zlé". :-)=

Obrázek
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Conlai »

Když se to ještě řešilo jako nápad, přišlo mi to jako dobrý vtip, zombie-Jesus, Velikonoce a tak dál. Ale nevěřil jsem tomu, že to opravdu bude vyhlášeno. Sice to na první pohled vypadá jako dobrý nápad, lidi si projdou stará témata a najdou zapomenuté klenoty, ale... na druhý pohled mi to přijde jen frustrující.

Když už narazím na téma, které by se mi chtělo znovuotevřít, tak bych to udělal bez všech těch zavazadel, co se ve starém tématu nasbírala. Pěkně zčerstva a odznova a kohokoli, kdo se bude klepat na čelo, že se to tu přece už řešilo v roce raz-dva (tady jsem vám našel odkaz, koukejte jaká jsem na foru stará páka) poslat k šípku.

Ehm. Rant over. )
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Markus »

Conlai píše:Když už narazím na téma, které by se mi chtělo znovuotevřít, tak bych to udělal bez všech těch zavazadel, co se ve starém tématu nasbírala. Pěkně zčerstva a odznova a kohokoli
Super, jdi do toho! $D Najdi si staré téma, které se ti líbí, a vytvoř jeho klon, možná "pro úplnost" s odkazem na staré téma. Máš pravdu, že je to v zásadě totéž, a navíc nezvniká tlak číst si staré ranty.

Nechám na ostatních, kterou cestu si zvolí, ale tohle byl dobrý postřeh.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Markus »

Týden zmrtvých vstání je za námi. Chtěl bych tímto poděkovat všem, kdo jste se zúčastnili a také jste se pokusili vyvést svého nebožtíka z hrobu. Jmenovitě (i když nejspíš na někoho zapomenu, takže se připomeňte):
  • Ecthelionům
  • Jarilovi
  • PetroviH
  • Quentinovi
  • Sammaelovi
Nekromantům tímto děkuji. Tady máte za odměnu Ježíšův štempl, který si můžete dát do podpisu:
Obrázek

Mrzí mě, že jsem se sám nezapojil, bohužel ale poslední dobou na fórum skoro nestíhám chodit (a věci jako týden banánů sežerou i to minimum času). A hádám, že v tom asi nebudu sám, soudě podle účasti. :wink:
Přílohy
ressurection banner.png
ressurection banner.png (13.72 KiB) Zobrazeno 3227 x
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Jerson »

aniž bych ti chtěl kazit radost, Markusi, tak mám dojem, že program Zmrtvýchvstání byl spíše programem Ukažme nabalzamovanou mrtvolu lidu, než ji opět pohřbíme. Psal jsem to několikrát a tak to zopakuju - pokud chceš živá témata, musí být dostatečně široká, aby mohly růst jednotlivé větve podle toho, na kterou stranu stromu zrovna svítí slunce. Odžezávání a přesazování větviček vede ke stavu, který je zde viditelný - samé nízké křoví, z větší části mrtvé, jen sem tam pár šlahounů.
Zároveň bych rád podotkl, že i když některým lidem vadí takzvané "prasení diskusí" - tedy že se třeba v diskusi o Space Opeře řeší nesmyslnost Mechů v Battletechu, tak prakticky jedině toto prasení - jak já říkám "probíhající spor" - udržuje diskuse naživu. Mohl sis povšimnout, že po oddělení opět zemřely obě debaty, jak Space Opera, tak to druhé, o nemožnostech ve sci-fi nebo jak se to jmenuje.
Jako další (proti) příklad tu máme téma "co se stalo ve vašem posledním dobrodružství", které je jakž takž živé - ale není to diskuse. Z 90% jsou to jen nesouvisející příspěvky a jen tu a tam nějaká krátka reakce.

Z tohoto důvodu jsem se projektu oživování neúčastnil a ani jsem takovýto příspěvek nepsal na začátku, protože jsem nechtěl sýčkovat dopředu - nicméně i ty jistě uznáš, že ono oživení mrvolek se podobá spíše navázání na provázky a letmé postrkování sem a tam. Ve chvíli, kdy dotyčný animátor pustí provázky, opět mu máme ležící mrtvolku.

Takže ačkoliv tu budou někteří (možná množí) protestovat, stále nevidím jiné řešení, než že se kontroverzní témata nebudou oddělovat, pokud se delší dobu (třeba týden, lépe však dva) nebudou do sebe míchat dvě stále se vzdalující vlákna. A i pak bych se přimlouval spíše za přesměrování do existující diskuse (patřičně otevřeně pojmenované nebo přejmenované), než pro zakládání nového tématu, zhruba tak, jak se to snaží provozovat Argonantus.

Také bych rád podotkl, že míra živosti fora je daná součtem živostí jeho přispěvatelů násobeno zahuštěností diskuse. A tedy stejný počet přispěvatelů rozdělený do více diskusí znamená menší život jednotlivých diskusí, a navíc pokud se nepřesune alepsoň jeden názorový oponent, nevzniká dostatečná diskusí hustota k pokračování.

Jako obvykle nerad vynakládám úsilí na řešení následků, když nevidím úsilí k odstranění příčin. Toť vše, co jsem k této nekromancii chtěl napsat.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Jarilo »

Markus: Ten štempl je hezkej, i když si myslím, že si to nezasloužím, neb to byl jen takový záchvěv a je taky pravda, že jsem pak už neměl čas to rozvést (byť nějakým monologem =)). Nicméně díky.

Celkově se mi ta idea pokusit se rozvířit na fóru diskuze líbila a je škoda, že se to neujalo a nepovedlo. Ale chápu, že lidi (včetně mě) jsou vytížení dalšími aktivitami a povinnostmi a to pak už kolikrát na diskutování nezbývá ani chuť...
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Markus »

Díky za zajímavý názor, Jersone. Nerad ti kazím radost, ale házíš hrách na zeď. V roce 2010 byla oddělena dost možná přesně jedna diskuze (pominu-li Rozličný) - space opera, a to jenom proto, že v jednu chvíli bylo 90 % příspěvků na téma: "sakra, proč tohle řešíte ve space opeře, proboha, oddělte to někdo!". Tím nechci vyvolávat spor, jen podotýkám, že taktika rozdělování diskuzí, proti které tak rád vystupuješ, se tu nepraktikuje... možná už pár let.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Jerson »

Nepomíjej rozličný, jistě sis všiml, že tady stejně jako na mnoha jiných forech zabírá Rozličný velkou část prostoru. Kromě toho to neřeší věc, o které jsem mluvil - kdyby tu bylo celkem třicet diskusí, bude jich živých mnohem více.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od PetrH »

souhlasim s tim, ze me by se melo vyskrtnout:) muj pokus byl marny, ma zombi ani neskytla, asi uz je spise jen kupka hnoja:)
Uživatelský avatar
Tavicz
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 8. 2010, 13:45
Bydliště: Albireo, Dálavy

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Tavicz »

Taky vám přijde, že se tu poslední dobou diskutuje všechno možné, jen ne stolní hry na hrdiny? :think:
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od OnGe »

Pojď to zvrátit:
viewtopic.php?f=118&t=13293
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Jerson »

Tavicz píše:Taky vám přijde, že se tu poslední dobou diskutuje všechno možné, jen ne stolní hry na hrdiny? :think:
Už asi posledních ... 6 let? 8 let? Jo, připadá. U skupinově omezené činnosti jako RPG je to asi normální.
Uživatelský avatar
Tavicz
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 8. 2010, 13:45
Bydliště: Albireo, Dálavy

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od Tavicz »

Škoda, že jsem tu dobu nezažil...

Témetem to podle mě není. Na zahraničních RPG fórech se diskutuje stále hojně. Akorát ta česká jsou poslední dobou neaktivní. S výjimkou RPG fóra, kde se ale diskutují jiná témata, a d20.cz, kde se diskutuje DrD, D&D a Fate. Zdá se mi, že RPG fórum má víc uživatelů než d20.cz, a přesto se tam diskutuje o RPG mnohem aktivněji.

Nebylo by dobré tu taky diskutovat o hrách na hrdiny víc, aspoň tak jako na d20.cz, aby sem měli fanoušci RPG větší chuť chodit častěji? :think:

Můžete říct: "Tak začni," ale já jsem spíš typ pozorovatel než aktivní diskutující a věřím, že jsou tu povolanější než já.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhlašujeme týden diskuzního zmrtvýchvstání

Příspěvek od OnGe »

Tavicz píše:ale já jsem spíš typ pozorovatel než aktivní diskutující a věřím, že jsou tu povolanější než já.
Tak až tu víru ztratíš, můžeš s tím zkusit něco udělat :)

Ale vážně - jestli ti chybí diskuse na nějaké téma, tak nemá moc smysl očekávat, že to lidi začnou řešit, protože chceš. Lidi to začnou řešit pouze v případě, že to začneš řešit. Teda, možná ne, ale pořád máš lepší šance, než když budeš akorát čekat.

A jako povolanější? Na založení tématu nepotřebuješ vysokou školu, nemusíš potřit do žádné kasty, dokonce to nemá ani minimální level. Kde se ta povolanost bere?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti