Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Markus »

Vítejte zpět po dvoudenní abstinenci :wink:

Celý portál prodělal řadu změn. Nejde o žádné dramatické změny, spíše o různé funkční drobnosti s jedním velkým cílem: zvýšit přehlednost celého portálu. A právě pro toto zaměření si tento upgrade vysloužil přezdívku "jarní úklid". Abychom vám usnadnili rozkoukávání, následuje seznam změn. Zároveň je potřeba, abyste si nyní smazali staré cookies (viz dále)

Informační portál
Hlavní strana a přidružené podsekce (tj. všechno kromě fóra) byly totálně překopány a předesignovány. Tedy ne co se týče samotného záhlaví, obrázku a barev, ale spíše layoutu. Žádné nové funkce, ale rozvržení ovládacích prvků je teď zcela jiné a doufám, že mnohem uživatelsky přívětivější. Takže:

:arrow? Nové rozvržení ovládacích prvků, spousta úprav v designu a nových ovládacích serepetiček
  • :idea: například abecední řazení anotací
    :idea: nebo klíčová slova uspořádaná do přehledného rejstříku
:arrow? Neviditelné: vykuchán a změněn způsob přihlašování (je lepší!), ale to vás asi nezajímá :)

Pamatujte však na to, že i přes lepší integraci prvků jsou Portál a Fórum stále oddělené stránky (tady zbývá spousta práce). To znamená, že vyhledávání na portálu nevyhledává na fóru, a naopak. Totéž platí pro RSS.

Známé chyby:
:arrow? Hapruje abecední řazení v rejstříku klíčových slov. Matou ho české znaky a velká písmena. Měli jsme potíže se správným nastavením serveru a museli jsme to odsunout. Bude opraveno ASAP.
:arrow? Takový ten blok, který ukazuje stránku Drakkaru a dává na výběr ze všech čísel, by měl správně ukazovat momentálně označený Drakkar (teď ukazuje vždy jen nejnovější). Jde o chybu v softwaru a čekáme na autora, až ji opraví (curse you, free-time developers!)

Fórum
Fórum prodělalo velké čištění sekcí. Opět se nám sekce příliš rozbujely, a tak bylo naší snahou zredukovat jejich počet, ty méně navštěvované sloučit dohromady, atd. Celkový soupis změn pak je:

:arrow? Nový systém přihlašování, který snad vyřeší problémy, jež někteří z vás měli (vymažte si cookies!)
:arrow? Anonymní přispívání opět zapnuto, tentokrát s vylepšeným zabezpečením, takže snad nebude tolik spamu
:arrow? Zrušena spousta málo navštěvovaných sekcí, jiné sekce byly kompletně přesunuty do archivu - mezi nimi i několik mrtvých projektů. Budete-li chtít něco z archivu vyndat, pište mi soukromé zprávy. Většinu změn asi rychle objevíte sami, ty důležité ale jsou
  • :idea: RPG akademie zrušena a rozptýlena mezi existující sekce (převážně O hraní obecně)
    :idea: Z Kreslicího prkna se stala "RPG tvorba a design", nová sekce věnovaná designovým záležitostem, od např. teoretických diskuzí nad mechanikami až po samotné tvůrčí projekty. Více informací v sekci.
    :idea: Zrušena sekce RPG teoreticky a rozptýlena podle potřeby buď do Hraní obecně, nebo do Tvorby a designu
    :idea: Zápisy z her rozšířily záběr - nyní se jmenují Vaše hraní a obsahují i diskuze, kde návštěvníci prosí o pomoc s přípravou svých her, atd. To je spíše kosmetická změna v pojmenování a koncepci, jelikož došlo k minimu přesouvání
Jarní úklid na vaší straně
Aby vše fungovalo tak, jak má, proveďte prosím následující úpravy. Nejsou nezbytné, ale minimalizují šanci, že budete mít s něčím problém.

:!: 1. Vymažte ve svém prohlížeči stará cookies z RPG Fóra. Konkrétní postup závisí na prohlížeči, ale většinou tuto položku najdete někde v Nastavení > Pokročilá > Soukromí a zabezpečení.

:!: 2. Používáte-li zasílání příspěvků pomocí RSS feedů, smažte staré nastavení a nechejte si vygenerovat nové.

Chybičky?
Jsem si naprosto jist, že jsem při upravování fóra zase spoustu jiných věcí rozhodil. Proto mi prosím pište o všech chybách, na které narazíte - můžete buď tradičtně do Vlákna přání a stížností, nebo rovnou do této diskuze. Pokusím se je rychle zase poopravovat.

Děkuji za trpělivost s odstávkou a čtením tohoto příspěvku.

Užijte si uklizené RPG Fórum,
Jiří "Markus" Petrů
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Pieta »

Konečně to zase běží! Uf! (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Bajo »

Myslim ze dobra prace...pekne...alespon zatim :>;o) :clap:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Markus »

A málem bych zapomněl...

Řady moderátorské nově rozšířil alef0. Přivítejte ho prosím nadšenými ovacemi! :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Quentin »

:clap: alef0 ... jóó ... :clap: alef0 ...

o kom je řeč? (Když tak vzpomínám, tak mám s alefem spojené jen překlady.)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Jarilo »

Jarní úklid fóru rozhodně prospěl, uvidíme, jestli časem narazím na nějaké nepřehlednosti, ale zatím myslím (až na to sloučení pc her a ostatních), že to byl krok k lepšímu. Tímto děkuji =).

A Alef0vi přeju coby nově vybranému "zelenáči" =) hodně zdaru.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Markus testuje anonymní přispívání

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Markus testuje anonymní přispívání »

Alef0 je možná nenápadný, ale velmi pracovitý. Pominu-li šílenou aktivitu v překládání, vyznačuje je zejména hlubokou vášní ke kategorizaci, posílání odkazů, úklidu a všeobecným jiným činnostem, které zlepšují informační hodnotu portálu. $lol$ :wink:
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Namet na zlepsenie

Příspěvek od Peekay »

Overhaul zatial dobry, mam prvy namet na zlepsenie:

Obrázek

Da sa sposobit, aby vypis aktualnych diskusii naozaj podaval informaciu o diskusiach, nie o konkretnych postoch? Minimalne mi ide o to, aby jeden topic nezaberal dva a viac riadkov vo vypise (ako je to na obrazku) - plus som v tomto poste zmenil predmet z defaultneho (co je meno diskusie) na nieco ine a idem testovat, ako sa to objavi... predpokladam vsak, ze sa bude zobrazovat zmeneny nadpis (co nie je uplne stastne).

edit: Yep, presne ako som si myslel:

Obrázek

Toto asi nie je uplne stastne riesenie - dalo by sa namiesto 5 najnovsich postov vypisovat 5 poslednych diskusii?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Markus »

Jasně. 5 diskuzí jsem tam skutečně měl při spuštění, ale během hodiny jsem to změnil na příspěvky, protože jsem zjistil, že diskuze neodkazují na poslední příspěvek, ale na první příspěvek, což bylo takové nešikovné.

Na druhou stranu, když tak o tom píšu, myslím, že by neměl být problém přidat tam někam doprava ikonku "skočit na poslední příspěvek". Práce pokračuje!

Taky mám v plánu naučit to, aby to zobrazovalo jen diskuze o RPG, nikoliv Rozličný pokec.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Corvus »

Quentin píše::clap: alef0 ... jóó ... :clap: alef0 ...

o kom je řeč? (Když tak vzpomínám, tak mám s alefem spojené jen překlady.)
alef je fajn chalanisko a skuseny mod z annunu.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Jerson »

Markus píše:Jasně. 5 diskuzí jsem tam skutečně měl při spuštění, ale během hodiny jsem to změnil na příspěvky, protože jsem zjistil, že diskuze neodkazují na poslední příspěvek, ale na první příspěvek, což bylo takové nešikovné.
To je pravda, ale mít tam tři příspěvky z jedné diskuse je stejně nešikovné, až tu zase dojde na nějaký flame, tak bude vidt jen tahle diskuse. Jinak ale dobrý nápad, jedním pohledem se dá zkontrolovat, kde to zase přibylo.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní úklid - upgrade Fóra, 10. 2. 2010

Příspěvek od Markus »

Známá chyba
Posílání příspěvků na portál si nerozumí s Operou (přesněji řečeno - všechno funguje dobře, až na nahrávání obrázků). Než problém vyřeším, používejte prosím k posílání obrázků Firefox. :-?
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů