15. prosince: nové stránky spuštěny!

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

15. prosince: nové stránky spuštěny!

Příspěvek od Markus »

Tak a je to tady,
po několika měsících práce, tajnůstkaření, spoustě hromadných emailů a víkendu bez RPG Fóra vám konečně dám pokoj. Vítejte na nových stránkách! Ani nevíte, jakou mám radost, že konečně fungují.

Takže... co je nového?

V první řadě si ti z vás, kteří se zaregistrovali ještě na "starém" Fóru (tj. dřív než dnes) změnit heslo. Více podrobností zde.

Informační portál
A teď k těm příjemnějším změnám. Tou nejvější - oním slibovaným překvapením - je rozšíření RPG Fóra o velkou nástavbu, informační a novinkový portál. Ano, to jsou ta menu, která se zničehonic objevila v záhlaví. Ačkoliv jde fakticky "jen" o spojení s dřívějším RPG.sk, těžko byste na stránkách našli jedinou věc, která nebyla od základu překopána. Rozebírat, co je nového, by bylo na dlouho, když nové je vlastně všechno :wink: Tradičně ve svém stylu jsem připravil rozsáhlou dokumentaci, takže pokud máte chuť seznámit se s každičkým zákoutím, aniž byste museli experimentovat, můžete si ji přečíst tady (pasáže o fóru směle přeskočte, tam není nic nového).

Jestli se vám nechce číst nic dlouhého, pak jen heslovitě:
- Možnost přidávat novinky a upoutávky na akce s použitím vašeho stávajícího účtu. Zobrazují se na hlavní straně, akce navíc i v kalendáři.
- Možnost přidávat odkazy na své články, které publikujete na jiných stránkách. Tím vzniká jakázi centrální databáze (odkaz v menu), která odkazuje na vaše články po celém internetu.
- Moje milované anotace RPG her, které znáte ze starého RPG.sk. Tentokrát se v nich dá vyhledávat, jsou řazeny pomocí klíčových slov, můžete k nim posílat vlastní hodnocení/minirecenze (imdb.com, anyone?) a kdykoliv můžete přidat novou anotaci vyplněním jednoduchého formuláře.
-Článková spolupráce s Drakkarem. Drakkar se stal naší "oficiální" článkovou platformou - všechny články z Drakkaru najdete tady na stránkách. Kdybyste chtěli psát vlastní články, Drakkar vám je s radostí bude publikovat.

Posílání veškerých příspěvků používá váš starý uživatelský účet z RPG Fóra - jinými slovy, na celém portálu používáte jen jedno jméno a heslo. Příspěvky nikdo neschvaluje, objevují se automaticky hned po odeslání (tj. stejně jako na fóru).


RPG Fórum
RPG Fórum je pořád to staré dobré fórum, které znáte. Změn bylo spousta, ale jsou spíše kosmetického rázu - drobná vylepšení tam a opravy onde. Poslední dobou už se mi hromadilo spousta připomínek, na které jsem odpovídal "bude opraveno na nových stránkách". Takže už by to mělo být opraveno.

Předvánoční úklid
Jedinou výraznou změnou na RPG Fóru je drobný předvánoční úklid :>;o) Za těch pár let fungování Fóra se nám počet sekcí nějak neutěšeně rozrostl a když jste se v poslední době podívali na hlavní stránku, jenom horko těžko se v tom dalo vyznat. Prošel jsem tedy sekce jednu po druhé, zachoval jsem ty používané a ty nepoužívané jsem uklidil do archivu, nebo sloužil s aktivnějšími sekcemi. Celkem z hlavní stránky zmizelo kolem 20 sekcí a podsekcí, takže se teď na fóru snáze dýchá a je to na první pohled přehlednější.

Celkové pojetí organizace Fóra se nijak nezměnilo. Pokud jste se orientovali na starém Fóru, rozkoukáte se během minutky - možná bych řekl, že je to dokonce jednodušší :wink: Ty výraznější změny:
:arrow? Herní prostředí - sloučeno s O hraní obecně (odteď jsou tedy všechny obecné diskuze v jedné sekci)
:arrow? Překlady - přesunuty jako podsekce do Kreslicího prkna (dává to smysl, ne?). Naše webové stránky zrušeny a přesunuty taky do Kreslicího prkna
:arrow? Seznamka - sloučena s Organizováním soukromých her (přišlo mi nadbytečné mít dvě sekce víceméně pro totéž)
:arrow? Inzeráty - přesunuty jako podsekce do Rozličného pokecu (byly příliš málo využívané na to, aby zasloužily celou sekci na hlavní straně)

Zároveň jsem prošel sekce projektů a ty, které byly mrtvé (za rok 2008 tam jenom sedal prach) jsem odklidil do nového Archivu projektů. Omlouvám se tímto autorům, kterým jsem zaarchivoval projektové sekce (kameny posílejte PMkou), ale nepoužívané sekce na hlavní straně zbytečně znepřehledňují Fórum. Ve všech případech jsem založil "náhradní" diskuze. Kdybyste chtěli projekty vyndat z archivu a oživit, stačí jen říct, je to otázka několika kliknutí myší.


Tak a teď k zlepšovákům...
V první řadě přibyl tzv. uživatelský panel (odkaz nahoře), který shromažďuje všechna vaše osobní nastavení. Zkuste si ho projít, najdete tam užitečné věci, od záložek až po přátele/nepřátele.

Můžete si ukládat rozepsané příspěvky (tlačítko Uložit při odesílání). Uloží se vám do uživatelského panelu a budete je moci dopsat někdy v budoucnu.

K příspěvkům můžete přikládat přílohy. Tohle je poněkud kontroverzní, zvažoval jsem, jestli to nechat, nebo vypnout. Idea je taková, že přílohy by mohly přijít velmi vhod v Kreslicím prkně a podobných sekcích, kde usnadní posílání překladových klíčů, vašich rozpracovaných systémů, apod. Prosím, nezneužívejte je k "blbostem" - například posílání obrázků do Humorných odkazů. Uvidíme, jak se to ujme, kdyžtak to můžu zase vypnout. :>;o)

Sledovat nové příspěvky jde následujícími způsoby. Většina z nich tu byla i předtím, jen jsou teď trochu vylepšeny:
- obligátní odkazy navrchu hlavní strany (nové příspěvky od vaší poslední návštěvy; diskuze aktivní v posledních dnech)
- zasílání příspěvků z konkrétního tématu na e-mail (odkaz vespodu tématu)
- záložkování vašich oblíbených diskuzí (odkaz vespodu tématu, záložky najdete v uživatelském panelu)
- RSS - jednoduché, efektivní, snadno nastavitelné, akorát potřebujete čtečku (některé prohlížeče to umí automaticky). Doporučuji, odkaz nahoře - ten oranžový čtvereček

Vylepšení na poli soukromých zpráv. Můžete si založit až tři vlastní složky, do kterých si budete třídit a ukládat zprávy. Do každé se vejde 75 zpráv, spolu s hlavní složkou tedy můžete mít uloženo až 300 zpráv (stačí? :P ).

A hromada dalších prkotin, některé z nich jsem ještě ani sám neobjevil. Bonusové body tomu, kdo jako první zjistí, co to znamená "možnost rychlé komunikace mezi přáteli". :)

Toť vše...
Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří mi s tvorbou stránek pomáhali a bez kterých bych tenhle projekt nikdy nemohl uskutečnit. Zejména díky mým dvěma technickým oporám - Vlasákovi, který se postaral o některé programátorské kousky, nad nimiž mi hlava zůstává stát, a Almadovi, věrnému správci serveru, kterého ze mě už chvílemi musela bolet hlava. Komunikace s Almadem občas vypadala, jako kdybychom na sebe mluvili zcela odlišnými jazyky. :)

(EDIT: A Ecthelion! Jak jsem mohl zapomenou na Echteliona! Vězte tedy, že tu úžasnou práci s tvorbou designu odvedl právě on.)

Děkuji vám za vaši obdivuhodnou pozornost. Užijte si nové stránky...
... a řekněte, jak se vám líbí :wink:

Díky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: 15. prosince: nové stránky spuštěny!

Příspěvek od Markus »

Tady máte něco pro pobavení:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

EDIT: Jo a drobný dodatek... při procházení stránek nejspíš narazíte na drobné grafické chybky tu a onde. O některých vím, ale už jsem je nestihl za ten víkend opravit, další mi můžete hlásit, jak si jich budete všímat. Budu tyto drobnosti opravovat průběžně v následujících dnech. Díky za pochopení.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

přesouvám...

Příspěvek od Tafif »

Tak na tohle si budu muset nějakou dobu zvykat. Vypadá to tady úplně jinak.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Well, duh...

addendum: teda já čumím... "Přátelé a nepřátelé", "Sledování", ještě by to chtělo "Aréna", "Popraviště" a bude to kompletní $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Argonantus »

Jaký přátelé?
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Naoki »

Podívej se na uživatelský panel, tam to najdeš
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Vallun »

Hlavně jediný skin na výběr a velký banner v záhlaví fakt nejsou změny k lepšímu:(

Jsem vděčný Markusovi (a spol. ?) za práci, kteoru si stím dali, ale pokud endodají ěnjaké použitelné - čitelné a přehledné skiny, tak nevim...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od ilgir »

Tenhle skin jako takový je docela v pohodě. Nepřehlednost vznikla tou spoustou nových funkcí (nebo spíš jiným uspořádáním funkcí). Takže bys potřeboval skin, který by nějaké funkce neobsahoval...

EDIT: Zdá se mi to, nebo tu chybí tlačítko pro návrat nahoru pod každým příspěvkem?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Vallun »

ilgire s dovolením, já vím, co potřebuji a co ne.

Skin, který má nesmyslnou kostičku jako dominantní znak a nové příspěvky označuje čtverečkem o straně max 2 mm na 19ti palcovém monitoru je prostě nefunkční...

I další lidé zmiňovali špantou čitelnost, neprkatické rozložení ovládacích odkazů...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Markus »

Ilgire, je tam... vpravo dole, vedle odkazu "označit příspěvek za nepřečtený", je taková malá šipečka.
Vallun: jdu do organizačních sekcí nahodit téma o alternativních skinech, ale obávám se, že mnohé z toho, co ti vadí, se jiným skinem neodstraní. :wink:
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 15. prosince: nové stránky spuštěny!

Příspěvek od ilgir »

Hele, díky všem, tedy Markusovi, Vlasákovi, Almadovi a Ecthelionovi. A nenechte si zkazit náladu remcáním některých uživatelů. Lidé nemají rádi změny, to je známá věc.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: 15. prosince: nové stránky spuštěny!

Příspěvek od Lemmy »

Tož, dobrá práce toto :)
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: 15. prosince: nové stránky spuštěny!

Příspěvek od Mrcek »

taky si myslím, tak jsem si to ani nepředstavoval
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb

Příspěvek od Vallun »

Markus - no, tak se snaž. Co jiného an to říct? Prostě současná pdooba je z hlediska uživatele podstatně méně funkční a to zohledňuji to, že velkou část problémů tvoří nezvyklost. Chápu, že muselo dojízt ke změnám, některé dokonce jsou i velmi žádoucí, ale pokud v celkovém součnu nejsou změny k lepšímu, pak se neměly vůbec stát... A momentálně jsme Eružel v této etapě...

Nahoře je velká část stránky věnována logu, které jen překáží.

Kliknutím na název tématu se dsotnau na prnví stránku a nikoliv na aktuální příspěvky (což snad ale jde někde nastavit u uživatele?)

Kostička, jejíž smysl je nejasný a jen působí zmatky. Naopak nové příspěvky těžko zaznamenatelné, nečitelné nadpisy - a tohle obé jde skinem změnit...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: 15. prosince: nové stránky spuštěny!

Příspěvek od Aljen »

Nove stranky vyzeraju vyborne :)
Skvela praca
Naposledy upravil(a) Aljen dne 15. 12. 2008, 10:18, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů