Pravidla RPG Fóra

Vítejte na RPG Fóru. V této sekci naleznete všechny základní informace - co je to RPG Fórum, jeho pravidla, orientační průvodce a všechny možné další informace.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10286
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Pravidla RPG Fóra

Příspěvek od Markus » 21. 4. 2007, 23:27

1. Buďte slušní a přátelští

Chovejte se k ostatním s respektem a nepoštějte se do zbytečných hádek. Tématické hádky a "odborné" rozepře jsou vítaným kořením diskuzí, ale osobní spory tu vidíme neradi. Snažte se proto prosím respektovat a nenapadat ničí osobu, povahu, přesvědčení či víru. V diskuzích buďte féroví a prosazujte své myšlenky argumentací, nikoliv zesměšňováním a znevažováním oponentů. Moderátoři se snaží uklidňovat zuřící hádky, ale bez vaší ochoty jsou bezmocní.

Stalo se dobrým zvykem vítat na Fóru nové tváře a být trochu shovívavější k novým návštěvníkům. Snažte se i vy svým chováním nové návštěvníky uvítat a motivovat je do dalších diskuzí, spíše než se s nimi hádat a odrazovat je.

Osobní spory, urážky, posměšky a nezdvořilé chování na RPG Fórum nepatří. Budete-li je provozovat, očekávejte, že se o vás začnou zajímat moderátoři.

Postihy jsou dle závažnosti:
:!: napomenutí
:!: zákaz přístupu na týden
:!: zákaz přístupu na vždy a IP ban.

Máte-li dojem, že vás někdo uráží a napadá, raději si to s ním vyříkejte v poště nebo napište někomu z moderátorů, než abyste se pouštěli do hádky. O žádné hádky tady nestojíme.

Stejně tak budeme rádi, pokud budete nejen slušní, ale dodržíte i zásady související s legálností příspěvků, které se zažily. Tak jako se vyhýbáme vulgaritám a pornu, nepodporujeme ani warez a odkazy na něj. Na druhé straně všechny fanouškovské výtvory a odkazy na ně jsou vítané!


2. Nebuďte vztahovační, přijímejte kritiku

Na RPG Fóru panuje kritické prostředí. Neznamená to, že jsme na sebe hnusní a nadáváme si (aspoň většinou ne :)), znamená to prostě otevřenou a konsktruktivní kritiku. Pokud pošlete nějaký svůj výtvor, buďte připraveni, že lidi vám otevřeně řeknou, co se jim na něm nelíbí. Na druhou stranu vám nejspíše i dají nějakou radu, jak to zlepšit, a zároveň pochválí něco jiného. Cílem kritiky není vás shodit, ale naopak vám pomoci zlepšit své výtvory.

Stejně tak počítejte s tím, že když se někoho zeptáte: "Co si myslíte o této hře?", najdou se lidé, kteří vám otevřeně řeknou, že se jim nelíbí. Až někam napíšete svůj názor, najdou se lidé, kteří s vámi budou nesouhlasit a budou proti vám argumentovat. Tak už to holt v diskuzích chodí. Připravte se na to a nebuďte jedovatí, až vám někdo řekne nesouhlasná slova. Však on to s vámi myslí dobře.

Jeden můj učitel vždycky říkal: "Pochvala je skělá věc, ale nic nepomůže tvůrčímu člověku tak, jako otevřená kritika." Buďte tedy i vy připraveni přijímat nejen chválu, ale někdy i hanu. Pomáhá to. Fakt.


3. Přispívejte do diskuzí

Vážně. Pokud nikdo nepřispívá, fórum nežije. Nestyďte se přispívat do diskuzí a nebojte se vyjádřit svůj názor. Noví návštěvníci se často obávají, že se zesměšní nebo že nemají čím přispět do diskuze. To je samozřejmě nesmysl. Každý příspěvek, byť by to byly jen dvě věty, je přínosem a pomáhá udržet diskuzi živou. Ukecanost je základem každého diskuzního serveru.

Toto pravidlo platí dvojnásob u překladů, nových her a jiných projektů. Pokud si z RPG Fóra něco stáhnete a líbí se vám to, obětujte prosím těch 5 minut na to, abyste napsali alespoň: "Děkuji". Nedokážete si představit, jak hrozný je to pocit, když vydáte třeba nový překlad, a... najednou ticho po pěšině, nikdo o něj nestojí. I obyčejné "Děkuji" působí jako obrovská motivace do další práce. Uvědomte si, že poděkování je jedinou odměnou pro tvůrce, který do projektu vložil spoustu svého času a úsilí

Pokud si jako osobní krédo stanovíte: "Napíšu svůj komentář ke všemu, co jsem si odsud stáhl, a poděkuji za všechno, co se mi líbí," náramně tím pomůžete kreativní náladě na Fóru.


4. Zakládejte nové diskuze

Nebojte se zakládat nové diskuze. Pokud si chcete o něčem popovídat a nevidíte vhodnou diskuzi, založte ji sami. Je to mnohem lepší, než v koutku naříkat a stěžovat si, že na Fóru není nic, co by vás zajímalo.

Nedejte se odradit složitou strukturou Fóra. Pokud nevíte, do které sekce poslat svojí diskuzi, nelamte si s tím hlavu a prostě ji někam šoupněte. Nic se nestane, moderátoři ji kdyžtak mlčky přesunou tam, kam patří.


5. Pravidlo prvního příspěvku

U některých diskuzí je třeba udržovat aktualizované informace. Jsou to především:
- překlady, tvorba světů a systémů, jiné materiály
- informace o plánovaných akcích
- sborníky odkazů
- atd...

V takovýchto diskuzích proto platí Pravidlo prvního příspěvku - je nutné udržovat první příspěvek tématu aktualizovaný, průběžně do něj doplňovat nové informace, atd. První příspěvek by měl obsahovat takové věci, jako je představení projektu, odkaz na jeho webovou stránku, datum plánované akce, atd. Používejte k tomu funkci "Upravit", která vám umožňuje zpětně měnit své staré příspěvky.

Při upravování prvního příspěvku máte možnost zaškrtnou volbu "HOME" - když je tato funkce zapnutá, první příspěvek se zobrazí v záhlaví na každé straně daného tématu.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10286
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla RPG Fóra

Příspěvek od Markus » 26. 5. 2009, 11:00

Pravidlo moderátorské
...které se vás týká pouze v tom případě, že jste moderátorem nějaké sekce...Nemažte, archivujte

Je naprosto nepřípustné, abyste bez dovolení smazali cizí příspěvek! Stejně tak je nepřípustné, abyste někomu přepsali či cenzurovali příspěvek. (Upravení chybného odkazu či jiné technické zásahy jsou jiná pohádka).

Co se starých diskuzí týče, ty RPG Fóru nemažeme, ale archivujeme. Pokud si budete svou sekci chtít pročistit, buď stará témata prostě pozamykejte a zapomeňte na ně, nebo mi napište soukromou zprávu a já vám založím sekci v archivu. Důvod? Jiní návštěvníci vložili do diskuze svůj čas a invenci a je zkrátka neuctivé smazat jejich příspěvky, i když jsou ve "vaší" sekci.

Můžete samozřejmě mazat své vlastní příspěvky a témata, do kterých jste přispívali pouze vy sami (např. oznámení). Můžete smazat témata, pokud se zeptáte přispěvatelů, zda jim to nevadí. Ale pamatujte na to, že témata s hodnotnými příspěvky bychom raději viděli v archivu.

Nezapomeňte, že v krajním případě existuje možnost oddělovat a slučovat témata, díky níž můžete z "překážejících" příspěvků udělat samostatnou diskuzi.


Dodatky:
  • Tohle pravidlo zcela můžete zcela ignorovat v soukromých, družinových sekcích. Do těch nám nic není a spravujte si je podle toho, jak se dohodnete se spoluhráči.
  • Spam a příspěvky, které porušují pravidla fóra, samozřejmě mazat můžete.
  • Pokud v prvním příspěvku předem varujete, že určité typy příspěvků v tématu budete mazat, tak je vše v pořádku. Například: "Do tohoto tématu prosím posílejte pouze odkazy na obrázky, nadbytečné příspěvky mažu", tak se nikdo zlobit nebude.
  • Možná ještě nějaké další výjimky? Určitě na ně přijdete sami. Obecně nám jde o to, že není dobré mazat příspěvky, do kterých jiní lidé vložili čas a energii s chutí přispět k diskuzím. Řiďte se selským rozumem, snažte se být fér a všichni budou spokojeni.
  • Rozličný pokec má vlastní pravidla známá lidem z Rozličného pokecu :wink:
  • Vrchní krutovládce má vlastní pravidla. :s_grin:

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10523
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla RPG Fóra

Příspěvek od Ecthelion » 22. 2. 2014, 21:00

Abychom ukotvili zažitou praxi do pravidel, rozšířili jsme je dnes o následující text:
Stejně tak budeme rádi, pokud budete nejen slušní, ale dodržíte i zásady související s legálností příspěvků, které se zažily. Tak jako se vyhýbáme vulgaritám a pornu, nepodporujeme ani warez a odkazy na něj. Na druhé straně všechny fanouškovské výtvory a odkazy na ně jsou vítané!
Keep calm and carry on. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Vítejte na RPG Fóru!“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host