Odrážecí plocha

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Faskal »

Zkusil bych mu raději napsat na mail, nejsem si jistý, jestli kontroluje své soukromé zprávy dost často. Je to možné udělat tak, že se najde Markusův profil (třeba v seznamu členů, nebo kliknutím na některý jeho příspěvek, v této sekci je jich dost) a pošle se mu ne soukromá zpráva, ale email.

Alternativně mi můžeš napsat do PM, co máš na srdci, a já to můžu předložit radě RPGF.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Wild West

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Wild West »

Ještě jste zapomněli Tychonovi dát plyšovou amilární sféru.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Faskal »

Ach probohy, pravda, pravda!

Vítej u nás, Tycho de Markusi, přijmi prosím plyšový astroláb, koláček a zařaď se do fronty.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Rejn
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 1. 2015, 19:27

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Rejn »

Zdravím milé čtenáře a přispěvatele RPG fóra!

Jeden bývalý kolega a dosud ještě (a doufám, že i dlouho nadále) kamarád rozšířil mé obzory (což věru není ve své podstatě těžká věc, jde-li o mou osobu), když mě upozornil na existenci RPG fóra (už to dost vypovídá o mé osobě, že jsem o tomto fóru neměl potuchy), v souvislosti s odkazem na některé velmi zajímavé diskuse, ať již tematicky laděné do oblasti fantasy, jež je mým oblíbeným literárním žánrem, RPG - jež jsou mým oblíbeným herním žánrem, či dokonce (přiznávám, že pro mě poněkud překvapivě) práva - jenž je, zatím po velmi krátkou dobu, zdrojem mé obživy jak fyzické tak intelektuální (v převážné míře).

[Za předchozí, snad poněkud chaotickou a příliš rozvitou, větu, se případným dotčeným čtenářům upřímně omlouvám :D (Vlastně i za následující věty sdílející tyto v zásadě nežádoucí charakteristiky.).]

Přispěvateli výše zmíněných diskusí jsem byl nezřídkakdy pozitivně (alespoň subjektivně to tak vnímám) inspirován. V zájmu respektování svého přesvědčení o povinnosti každého přispívat k zachování rovnováhy (v čemkoli, kde lze jen o rovnováze uvažovat, typicky tedy u fenoménů bi-, či multi-polárních) jsem se tedy rozhodl k předsevzetí si poměrně neskromné snahy o občasné přispění do podobných, v budoucnu pravděpodobně vyvstanuvších (is that actually a word?) diskusí, tak, abych, když již od přispěvatelů RPG fóra ( dále jen „fórum”) já něco získávám (např.výše zmíněnou inspiraci), rovněž se na oplátku něčím těmto přispěvatelům (obecně však čtenářům nepřispívajícím) rovněž revanšoval (slova neužito v jeho často pejorativně vnímaném významu).

Zaregistroval jsem se tudíž na fóru, načež jsem na tento akt upozornil výše zmíněného (ač neidentifikovaného) kamaráda. Ten mě obratem vyzval, ať napíšu na Odrazovou plochu...po chvíli hloubání a exaktním upřesnění co to vlastně Odrazová plocha je, jsem se dostal k psaní této zprávy. A když už jí tak píšu, aby můj účet zde nebyl smazán, napadá mě, že je to možná i vhodná příležitost pro mé (budu se snažit o stručné) představení se všem milým čtenářům (vlastně i nemilým, ale to se většinou už nepíše...)

Jak si již pozorný a pravděpodobnostní úsudek praktikující čtenář mohl domyslit, jsem povoláním právník („Fuuuuj! Shnilá rajčata létají povětřím, vstříc nežádoucí osobě...”). Netřeba mě však soudit podle toho (ano, má přetenou většinu vtipů s právní tematikou zde na fóru :-) ), sic vězte, že jsem především náruživý čtenář fantasy literatury (např. Kulhánek, Pratchett, Abercrombie, Žamboch, o JRR Tolkienovi a GRR Martinovi snad ani nemluvě...), dále vysloužilý již DrDař, WoWkař, hráč StarCraft, Diablo, HOMaM (II-V),Age of Empires III, Baldur's Gate, a jiné :-) Ve volném čase krom toho rád sednu ke klavírku, či zajdu do posilky nebo na basket.

To by jistě stačilo k představení. Na závěr mi dovolte vyslovit přání, jež spočívá v (nejen mém) postování smysluplných, a snad i pro někoho přínosných, příspěvků, a v bytí platným členem velmi zajímavých a zábavných diskusí, jejichž realizaci považuji za dosud úspěšně v realitu přetavovanou nosnou myšlenku tohoto bezva fóra ;-)

Nyní již Váš
Rein
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Vallun »

Vítej nám, přijmi zde plyšovou kasačku, a ne, že ji odmítneš!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Rejn
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 1. 2015, 19:27

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Rejn »

Nespecifikuješ, v jaké věci :-) Tudíž je možné. že bude shledána nepřijatelnou, je-li azylová, tudíž ti vyhovím, i když ji věcně neprojednám ;-) ale šance je malá, že plyšová kasačka bude o azylu, to se musí nechat :D

Díky za přivítání :-)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Sparkle »

Vítej Reine a ať ti tu dlouho vydrží elán :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Ecthelion »

Vítej mezi námi, Rejne, a ať se ti tu líbí. :wink:

Budiž díky tvému neidentifikovanému kamarádovi, že tě přesvědčil, ať se připojíš. Jinak čekám, že se tu za chvíli objeví Faskal s dalšími plyšovými dárky na uvítanou, takže já radši vyklidím pole, aby mě při příchodu nepodupal. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Faskal »

Ahoj Rejne, vítej u nás.
Přijmi ode mě prosím plyšové rajče (čerstvé!), koláček a postav se do fronty.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Vallun »

Vítej Falko, tady prijmi plyšovou želvu a počkej na Faskala:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Selhan »

Ok, kdyz uz jsem byl i na sraze (i kdyz jen chvili, jezto v soucasne dobe umiram na rymicku), tak je fakt trochu blby, ze tady porad jenom lurkuju bez jedineho postu. Takze ahoj, ja jsem J, po internetech znamej taky jako Selhan, problemy s plytvanim smesneho mnozstvi volneho casu na vyhledavani nepodstatnych historickych detailu do RPG kampani mam od svych desiti let, nebavi me hazet kostkou, naopak mam rad mapy, a me oblibene slovo je 'remorkér'. Vetsinou delam gamemastera, i kdyz zrovna ted to tak uplne nevypada - vedu jen jednu skupinku zacatecniku v Dungeon Worldu, jinak jako hrac hraju momentalne Stars Without Number, Gumshoe inspirovanej Akty X a takovou tu takrka klasickou homebrew nadstavbu dracaku.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Faskal »

Ahoj Selhane!
Vítej mezi aktivními uživateli! Přijmi prosím plyšový remorkér, borůvkový koláč a postav se do fronty.

Hm, tak Dungeon World říkáš! Jak to začátečníkům sedí? Já mám zrovna s DW strašně dobré zkušenosti s nováčky a dělají se mi v něm hrozně dobře různé jednorázové hry, protože jej lidi docela rychle chápou; nebo mám aspoň takový pocit.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Selhan »

Diky mnohokrat.

K DW: No, takhle, kdysi jsem lidem, kdyz se ptali, jak s temi RPGcky zacit, rikal, ze to zkratka zalezi, ze jsou ruzne rulesety, ruzne styly, snazil jsem se vysondovat, co by je asi tak bavilo... Dneska je bez vahani posilam na DW, protoze ta hra je na tohle proste bozi. Da se s tim rychle zacit, i kdyz to clovek vidi poprvy, mechanicky je to jasny a zabavny, je v tom spousta dobrych rad a vseobecne to cloveka nauci hrat tak nejak jakoze dobre. A i kdyz pak treba prejdou na neco jinyho, tak tohle je proste super uvod.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Faskal »

... a naučí to člověka improvizovat, což je hrozně užitečná schopnost, kterou ne každá hra dokáže takhle bezbolestně předat.

Používal jsi k naučení ten "Read and understand Dungeon World", tedy "when you read and understand Dungeon World, roll+INT", nebo jste to zvládli bez toho?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Stinupan
Příspěvky: 6
Registrován: 13. 3. 2017, 15:05

Re: Odrážecí plocha

Příspěvek od Stinupan »

Zdarec,
jsem tu (staronovej)novej, ale nikdy jsem nebyl aktivni diskuter. Spis jen (velmi) obcasny ctenar

Kazdopadne bych mel jednu otazku. Urcite jste resili jako GM mnozsvti materialu, ktere postupem casu naboptnavaly a zacalo byt nutne jejich trideni a archivace. Proto bych se rad zeptal, jestli se tu v nejakym vlakne resi, jaky kdo pouziva system? Nejlepe nejaky elektronicky.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů