Jaký systém máte nejraději?

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pieta: No vidíš, na Wushu jsem úplně zapomněl. Co můžu soudit z recenze (hru nemám), řadil bych to mezi Fate, Fudge a spol. Co můžu soudit, stále se ta hra hraje "klasickým" stylem (družina, questy...), a proto bych to nedával do alterny.
Tak hlasuj pro tuhle možnost, já tam jdu dopsat Wushu.

Já vím, že je nešikovné takhle shrnovat více her do jedné volby, ale ta anketa má jen 10 položek a RPG her je přitom nespočet. Musíme hold podobné hry dát do jednoho.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Preferuju univerzální skill based systémy. Z toho mi nejvíc sedí GURPS - hlavně kvůli modularitě (všechno je někde vyřešeno, ale nic mi nebrání hrát jenom s kostrou a vlastními house rules, což také s oblibou dělám) a taky kvůli tomu, že mám rád postavy popsané spoustou hezkých slov :P
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Markus píše:Pieta: No vidíš, na Wushu jsem úplně zapomněl. Co můžu soudit z recenze (hru nemám), řadil bych to mezi Fate, Fudge a spol. Co můžu soudit, stále se ta hra hraje "klasickým" stylem (družina, questy...), a proto bych to nedával do alterny.
Tak hlasuj pro tuhle možnost, já tam jdu dopsat Wushu.

Já vím, že je nešikovné takhle shrnovat více her do jedné volby, ale ta anketa má jen 10 položek a RPG her je přitom nespočet. Musíme hold podobné hry dát do jednoho.
To byl povzdech, že se nevejdu, nikoliv výčitka. (:
Wushu přečti, má už nějakou dobu volně stáhnutelnou open source verzi. A pravda je, že takové věci jako družina tam fungují, na druhou stranu je to dost haluzné (čti: alternativní) třeba tím, že mechanismy jsou velmi abstraktní, čili že děj a mechanismy jsou na sobě dost nezávislé. Třeba v hardboiled detektivce se může odehrát scéna, v níž dva najatí svalovci ručně vysvětlí hráčské postavě detektiva, že strčil nos někam, kam neměl, a nechají ho ležet v kaluži vlastní krve a zvratků, ale mechanicky je to pro hráče vítězství. Ale to už asi patří do jiného vlákna. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

ja stale *prekvapenie, prekvapenie* d20 Warheart, cize prva kolonka aj ked teoreticky aj posledna :think:
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Pieta: Podle toho co si pamatuji, Wu-shu bylo moje první setkání s netradičními systémy. Hrál jsem ho jednou, bylo to už celkem dávno a hra nebyla nijak zvlášť povedená. Ale ten systm mi tehdy přišel dost neobvyklí (tehdy jsme o nějakých indies ještě neměl ani páru). Podle otho co si pamatuji a jak to na mě působilo, bych ho spíše řadil k alternativním, než příběhovým, ale je to dost na hraně.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Inu, já jsem hlasoval tak, jako vždy a jako ještě mnohokrát hlasovat budu. U mě DrD+ vede na celé čáře. Systémů jsem hrál celkem dost, mnohé jsou jistě lepší než DrD+, ale nakonec pravidelně a primárně hraji jen a jen DrD+.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Pořád hraju svůj Čas pro hrdiny ve verzi 2. Rád bych vyzkoušel i jiné systémy, ale i tak jsem si jist, že moje preference se už nezmění (protože když se mi něco bude líbit, vždycky to můžu zkopírovat).
Uživatelský avatar
Batsup
Příspěvky: 71
Registrován: 11. 7. 2006, 23:21
Bydliště: blíže nespecifikované místo kolem Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Batsup »

d20 + shadowrun + domaci system bych hlasoval kdybych moh mit vic hlasu takhle sem hlasoval d20
Všichni žijeme v houbě.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

rozhodne BW. ale odmitam o nem prohlasit ze je to takticka hra, takze zatim bez hlasu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sos: Taktická nebo realistická, což BW je. Ale tady nejde o slovíčka, ale o systémy. Prostě tu máš jednu volbu, která shrnuje Burninng Wheel/Empires, Riddle of Steel a podobné srandičky.

Omlouvám se za špatnou formulaci, ale myslím, že hry v téhle skupině si fakt podobné jsou.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ne, ani BW ani TRoS nejsou takticke ci realisticke hry. Muzes je hrat jako simulator reality, ale tim obchazis jejich hlavni princip, obchazis to jak byly konstruovany. To bys mohl stejne dobre zaradit DnD 3.5e jako DI hru, pac se tak HRAT DA. ale rozhodne na to neni stavena.

No nic. Nebudu se s tebou hadat :) Je to konec koncu celkem jedno, a jsou tu na to jiny temata.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

No je ale vidět, že výsledek naší ankety je mnohem rozmanitější než minule.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vitus »

Už jsem taky hlasoval, i když musím podotknout, že dát DrD (old) a DrD+ pod jednu řádku je trochu nefér například vůči DnD a ADnD, protože ty by pak taky museli být dány dohromady :wink:

Pro DrD+ jsem hlasoval, protože se mi líbí "duch" a celkové pojetí a prostě jej mám zcela neobjektivně rád (což se o mne všeobecně ví, ale samozřejmě tím nechci říct, že objektivně vzati neexistují lepší systémy - naopak určitě existují, ale zatím mi nic nesedlo tak, jako DrD+).

BTW - pro věčné rýpaly a "právníky" - například ADnD a DnD s d20 sleduji již léta (stejně dlouho jako produkty Altaru, tedy DrD a DrD+) a samozřejmě jsem TSR držel palce a teď držím palce i všem, kdo zlepšují d20, protože ten systém má obrovský potenciál. Ale to nemění nic na tom, že moje srdcovka je DrD+ :>;o)
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

evidentne je na ankete vidiet prichod dracakistov na forum :-)=
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Corvus píše:evidentne je na ankete vidiet prichod dracakistov na forum :-)=
Raduj se. Toho jsme se snažili docílit už dlouhou dobu :wink:
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů