Jaký systém hrajete?

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

MaxiDag píše:já myslím že to řek jinak :)
Vážně? :think: Wow. To mi vůbec nedošlo... )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Alnag píše:
MaxiDag píše:já myslím že to řek jinak :)
Vážně? :think: Wow. To mi vůbec nedošlo... )
Protože se nesmí dávat jen smailík protože to nic neříká tak to napíši:

je mi jasné, že se jen škádlíte :) :) :)

hold ale to nešlo nereagovat :) promiň :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tuk-Enek píše:Alnag: Po delším hraní si ale brzy uvědomíte, jak vás ty C&L s*** a tak se postavíte k ochotně a trpělivě čekajícímu skill systému, který sice první chvíli nebudete moc brát, ale který do několika her ovládnete a uvědomíte si jeho krásy...
No po osmi letech jsem si stále nevšiml že by mě CnL systém sral
$P $P $P $P $P $P $P $P
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Hlasoval jsem pro DnD a jsem na to hrdý :D.

2Dalcor: To je dobrá zpráva, můžu tak doufat že mě to bude ještě nějaké tři roky bavit :).
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dalkor: Nědo má holt dlouhý vedení $P $P a nějakej anarchista a buřič co de ze zásady proti proudu (Invictus) se taky najde vždycky $D $D
Ale nebojte, synové, Osvícení se dočká každá ovečka Satanova jdoucím za Světlem Boží...
...ch skill systémů :lol:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek píše:Ale nebojte, synové, Osvícení se dočká každá ovečka Satanova jdoucím za Světlem Boží...
...ch skill systémů :lol:
Njn. fanatismus se vždycky musí šířit ohněm a mečem. Teroristickými atentáty a útoky proti integritě humanity. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

to s tou integritou som nepochopis, aky maju vplyv skill systemy na integritu rpg komunity? snad len ten, ze ju zlepsuju, lebo prinasaju slobodu volby :-)=
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

crowen: Humanity, ne komunity $lol$ $lol$ $lol$ $lol$
I když, abych řek pravdu, taky moc pojem >integrita humanity< nechápu... teda, vim, co je integrita a vim, co je humanita a i kdyby ne, tak mám slovník cizích slov, ale nějak si ta dvě slova nezvládám významově spojit.
Jenže narozdíl od C&L jedinců, kteří by museli těžce sbírat mnoho expů, aby si vzali nové povolání "lingvista" a v tom šli po těžké stezce mnoha levelů k poznání, co to znamená integrita humanity, já si prostě jen za pár bodů trochu zvednu skill "znalost cizích slov". Jak krásný pocit svobody vývoje $D $P $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek píše:I když, abych řek pravdu, taky moc pojem >integrita humanity< nechápu... teda, vim, co je integrita a vim, co je humanita a i kdyby ne, tak mám slovník cizích slov, ale nějak si ta dvě slova nezvládám významově spojit.
Jenže narozdíl od C&L jedinců, kteří by museli těžce sbírat mnoho expů, aby si vzali nové povolání "lingvista" a v tom šli po těžké stezce mnoha levelů k poznání, co to znamená integrita humanity, já si prostě jen za pár bodů trochu zvednu skill "znalost cizích slov". Jak krásný pocit svobody vývoje $D $P $D
Radši bys měl investoval pár skill pointů do "znalost C&L" systémů... protože bys věděl, že dovednost "porozumění Alnagovi" si můžeš vzít i v řadě z nich při prvním přestupu na další úroveň, který nastává obvykle co session. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Tuk-enek: Kdo je anarchista a buřič, ty jeden satanisto :) ?

Já nejdu proti proudu, já jsem v podstatě konzervativní. Pokuduž hraju podle nějakých CundL ( :D ) pravidel a hraju podle nich dlouho, jsem trošku alergický na přecházení na jiný systém. Rozhodně ne v už rozehraných kampaních.
A nejsem vůbec uzavřený jiným systémům. Teď se například učím GURPSy abych mohl zprovoznit setting Alpha Centauri (ta od Sida Meiera, modří už vědí) právě do GURPSů. ha :P

Btw.: Vy snad hrajete kvůli něčemu jinému, než aby jste nabrali co nejvíc expů, levelů a stali se bohy? $D
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invictus: GURPS Alpha Centauri uz dokonce existuje jako hotova kniha. Teda aspon myslim :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Invictus píše:Btw.: Vy snad hrajete kvůli něčemu jinému, než aby jste nabrali co nejvíc expů, levelů a stali se bohy? $D
Já hraju DnD jen proto, abych měl čím provokovat GURPSáky... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Miguel Moreau
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 2. 2006, 09:05

Příspěvek od Miguel Moreau »

hlasoval jsem pro WoD to kvůli prostředí a relativní jednoduchosti pravidel a z tohoto důvodu neuspěl u mě GURPS protože to je až příliš dokonalej systém O-)
„Beneath this mask there is more than flesh. There´s an idea and ideas are bulletproof.“
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ADnD.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jsem potěšen :-) Zatím se mi nestalo, abych měl svůj systém vyjmenovaný (byť v závorce) vedle takových leadrů. Doufám že odemně nikdo nic jiného nečekal, protože já prakticky nic jiného nehraju.

Vlastně ano, hraju ledacos, jen se odmítám učit pravidla déle než pět minut před hrou. Když nemůžu hrát to co si vymyslím, (myšleno typ postavy, nikoliv síla); když nemůžu provést nějakou akci (vůbec nebo zdárně) jen proto, že na ní GM nemá pravidla; když ta pravidla nedokáže rozumně udělat během pár minut; když po mě GM háže čísly, protože neví, co si pod nimi představit; když pro vytváření postavy musím listovat pravidly - to jsou situace, které mi kazí požitek ze hry. Velmi rád hraju cokoliv, kde se ani jedna z těchto věcí nevyskytuje - jak v krátkodobé, tak v dlouhodobé hře. Tedy, hrál bych, kdyby mi někdo něco takového nabídl.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host