Jaký systém hrajete?

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek píše:Alnag: no... většina republiky tedy nepatří mezi průměrné občany $D. Pak záleží, jestli budeš náležet k průměru nebo většině :lol:
Ve skutečnosti je průměrný občan nedosažitelný ideál. Ale přesto nepřestávám doufat... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

Hele nechcete vytvořit rpg systém, kterej bude celej v latině...

No že by to bylo stylový a hlavně hrál by ho jen opravdu malej okruh lidí...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tůma's Revenge píše:Hele nechcete vytvořit rpg systém, kterej bude celej v latině...

No že by to bylo stylový a hlavně hrál by ho jen opravdu malej okruh lidí...
A co takhle v aramejštině. To by ho hrálo lidí ještě míň... )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 150
Registrován: 27. 6. 2003, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Horacio »

Ale no fuj, dyť je to tu uplně zaneřáděný trapnýma C&Lkama druhý generace! $D
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Beowulf »

Hlasoval jsem pro WOD. Je to systém, který mi vyhovuje. Má několik aspektů, které mi přijdou velmi povedené (např. princip získávání vůle skrze hříchy a ctnosti). Mé zkušenosti s ním jsou krátké, ale veskrze pozitivní.

Mnohem déle jsem hrál DnD, ale můj odpor k tomuto systému rostl s každým odehraným sezením. Nevadí mi ani tak, že to je C&L. Jako jaké to je C&L.

GURPS jsou pro náš styl hry příliš komplikující. Přiznávám, že jsem obě základní knígy nepřečetl celé, ale na svoji obranu musím říct, že i to o systému něco vypovídá. Nejsem žádnej sváteční čtenář, ale vzhledem k naší orientaci na vyprávění, spíše než na číslíčka, je x set stránek prostě příliš. Základy systému jsem pochopil, ale odvařenej jsem z toho zrovna nebyl. Vyhovuje mi, když si nemusím plánovat naučení se systému na konec letního zkouškového :-D

Window hrajem a je to takový...no...zvláštní.

Drd...naštěstí jsem odehrál jen několik dobrodružství, takže mě to příliš nepoznamenalo..zglurb, blelbelbe, fňuk, argh!!!
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek píše:Pointa je v tom, že základy GURPS tvoří... jestli správně počítám tak tři stránky standardního formátu A4 a tři druhy hodů, z toho všechny prováděné d6 (dva z nich vždy 3d6).
Tabulky nemají s GURPS příliš společného. Až na jednu tabulku... vlastně dvě... jsou všechny tabulky součástí volitelných pravidel.
No... prostě si přečteš ty tři stránky, které dohromady obsahují všechny principy, s nimiž GURPS pracuje, a zbytek si pak již jen vybereš podle settingu (např. těch X desítek stránek výhod a nevýhod a dovedností fakt nejsou pravidla. Je to jen ukázkovej-příkladovej výběr věcí, které se dají použít. Jejich přečtení není pro hru nijak důležité)
Tak dobře jsem se už dlouho nezasmál. Víš co Tuk-Eneku. Udělej experiment. Vezmi ty tři stránky dej je nějaké neznalé duši. A schválně jak si podle nich zahraje.
Systém nejsou jenom jeho mechaniky. Ono když vypreparuješ jakýkoliv systém tak ti zbyde několik málo stránek holého textu, ale to už není systém, to jsou principy.
Systém je i o tom, jak vést hru. Jaké možnosti ti skýtá, jaké prvky zdůrazňuje. A to se nezlob, ale to na těch tvých třech stránkách není.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Už uběhla celkem dlouhá doba, takže anketu tímto uzavírám. Její výsledky najdete v prvním příspěvku.

Kdosi měl zajímavou myšlenku, že bychom toto mohli páchat vždy jednou za rok. Takže nashledanou příště. Uvidíme, jak se do té doby posunou preference :wink:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

haha... vidim že budem muset uspořádat tu GURPS session s 20ti stránkama, aby Alnag veřejně přiznal, že sou GURPS lehký $lol$ $lol$ $lol$

Markus: To není třeba anketovat, posun bude samozřejmě k skill systémům, protože kvalita vítězí $lol$ $lol$ $lol$
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Tuk-Enek: Pokud ovšem nebude přesun k narativismu $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Předvídám přesun k narativním systémům, jež nedají se označit za level/skill-based.

Samozřejmě to předpokládá mohutnou propagandu narativismu. S tím se počítá. Vím, o čem mluvím 8)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Předpovídám posun k Dračímu doupěti... mohutný... ani nevím proč. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Davam drd rok, maximalne dva $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Sosacek píše:Davam drd rok, maximalne dva $D
Mám takovou pbavu, že to dopadne podobně jako s bolševikem. :>:o/ Pokud tomu trochu nepomůžeme :-)= .
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

Osobně sem teď opustil pole Eberronu, (ale dnd nedávám sbohem, ani tomuto světu ne, plánuju další OG, ale ještě sem to nezveřejnil), zabrousil sem do d20 modern, kde začínám s mými svěřenci hrát Americkou dálniční kampaň (Někde na fóru tady by měla být čtrta tohoto settingu), 1. session byla hodně horrorová a celkově by se dalo říct, že sem u mých svěřenců (i u sebe) vyvolal pocit strachu... takže začínám dávat přednost horroru, jinak o budoucnosti si neodvažuju mluvit, možná přesedlám na storytelling....
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

A jak to souvisí se systémem? :>;o)
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů