Jaký systém hrajete?

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Už hlasovat jde ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
zdenislav
Příspěvky: 27
Registrován: 19. 12. 2005, 16:12

Příspěvek od zdenislav »

d20 je moje nejoblíbenější a tumu jsem dal taky svůj hlas, i když na četnost hraní mám víc nahráno Ad&d a prastarého DrD...
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

DnD rulez :-)=

Tazko to hodnotit. Zatial som vyskusal len DrD a DnD pri ktorom som aj ostal. Az dozrie doba skusim zas nieco ine...
Cleric
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak já nevím. Od přesunu do Oznámení si leckdo sliboval poražení DnD... ale řekl bych, že je to spíš naopak. $P Jj. kvalitní C/L se hned pozná... $D
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Frael
Příspěvky: 41
Registrován: 10. 3. 2006, 14:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frael »

asi nejsem dobrej hodnotici hral jsem jenom DnD(a d20), DrD a WoD-- a davam hlas DnD a d20... :)
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Hlasoval jsem pro Dnd a D20 ale fandim i WoD
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

DnD, lebo som ho hral najdlhsie.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Alnag: To Ti nikdo nebere. Problém je v tom, že:
Shit C&L
podprůmC&L
C&L
nadprům C&L
shit Skill
Výtečnej C&L
podprům skill
skill
nadprům skill
výtečnej skill
$D :-)= $D $D :-)= $D :-)=
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Pár jinejch systémů jsem vyzkoušel a d20 mi stejně sedí nejlíp.. :)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek píše:Alnag: To Ti nikdo nebere. Problém je v tom, že:
Shit C&L
podprůmC&L
C&L
nadprům C&L
shit Skill
Výtečnej C&L
podprům skill
skill
nadprům skill
výtečnej skill
$D :-)= $D $D :-)= $D :-)=
plně souhlasím, bohužel lepší jak podprůměrný skill systém ještě nebyl vydán... :-)= takže je to jen o prsa... o prsa dívky ploché jako prkno.
A za podprůměrný skill systém považuju jen jediný (hádej který), ostatní jsou nižší, tebou velmi přihléhavě nazvaná kategorie...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Hlasoval som za "vyprávěcí" systémy, za najlepší teraz považujem Sorcerer. FATE, The Shadow of Yesterday, Conspiracy of Shadows a My Life with Master sú podľa mojich skúseností dobré tiež.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

$D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D $D
Alnag: no jo, jenže podle Tvého hodnocení je jasné, že mluvíš o one-shot game, kde jsou skill systémy opravdu velmi nevýhodné (dlouhá příprava a tak...) zatímco C&L tam nemají příliš mnoho obtíží (u one-shot se není kam rozvíjet apod, že...)

Jenomže já mluvim o dlouhodobym hraní, kde se nedostatky C&L projeví naplno, zatímco skill systémy ukáží všechny své výhody. A z hlediska tohoto dlouhodobého hraní jsem narazil pouze na jeden skill systém, který je horší než průměrný*) a tím je z důvodů rozvoje postav, jinak bohužel velmi nadějné, Window... :>:o/ Škoda toho plýtvání... tak dobrá myšlenka a ztroskotá na vývoji postavy :>:o/
*) slovo průměrné aplikujte ve smyslu "to mezi opravdu dobrým a špatným", nikoliv podle matematického významu slova průměr

$P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P $P

Your move :wink:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek: No... takže jinými slovy jsi právě řekl, že zatímco kvalita C&L se pozná na první pohled (resp. první session), tak o kvalitě skill systémů tě musí dlouho a pracně přesvědčovat DM, spoluhráči a přizvaný hypnotizér...
Jo, jo. Je to tak.

$P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Alnag píše:Tuk-Enek: No... takže jinými slovy jsi právě řekl, že zatímco kvalita C&L se pozná na první pohled (resp. první session), tak o kvalitě skill systémů tě musí dlouho a pracně přesvědčovat DM, spoluhráči a přizvaný hypnotizér...
Jo, jo. Je to tak.

$P
já myslím že to řek jinak :)


.. řekl bych že po několika hraních můžeš hodnotit C&L nebo Skill jinak než když hru hraješ dlouho a chceš svou psotavu pěstovat, šlechtit, a prostě věnovat ji spoustu času...
Když chceš rychle zahrát jen tak něco tak Je vhodnější asi C&L kde toho nemusíš tolik určovat a studovat...
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Alnag: Ah... jsem rád, že jsi tak rychle pochopil mou pointu a že jsme se tak krásně shodli, jenže bohužel jsi asi velmi zaneprázdněný člověk a tak jsi nestihl svůj příspěvek dokončit.
Nevadí, ostatním to objasním já, aby ses nezdržoval od práce.
Na první pohled poznáte kvalitu C&L, zatímco při setkání se skill systémem musí být opravdu přítomni jak velmi dobří a zkušení hráči tak GM, aby vás přesvědčili o jeho kvalitách, hypnotizér při tom opravdu není na škodu.
Po delším hraní si ale brzy uvědomíte, jak vás ty C&L s*** a tak se postavíte k ochotně a trpělivě čekajícímu skill systému, který sice první chvíli nebudete moc brát, ale který do několika her ovládnete a uvědomíte si jeho krásy...
A proto se těma sh** C&Lkama vůbec nezdržujte a poučte se z chyb nás, služebně starších hráčů, a jděte rovnou do skill systémů.
No, Alnagu, jsem rád, že jsi se tak umoudřil. Naše tak krásná shoda Sethi pro změnu jistě potěší $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů