[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 1 - Život v MiDeksu
Obrázek
Pastoral


Aktuální Kapitola: 02 / XP: 17
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 4 (a 4 v otevřeném intentu)

Žánrové akce:
Obrázek Sdílená akce
Obrázek Sdílená reakce
Obrázek Střípek života

Žánrové pravidlo:
Pokud zahraješ jednu z žánrových akcí, ale při tom se ti nepodaří se s někým spojit/sdílet/navázat kontakt, tak získáš nebo se ti zvýší Potíž Obrázek Izolace.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od J35U5xMachina »

... Cheesusovo doupátko ...

Il Tentacolo :think: Zajímalo by mě, jestli si ten nick dal podle svého oblíbeného jídla nebo svého oblíbeného hentai. :-)=

Nějakou dobu mě svrbí prsty otevřít Pandořin link - ostatně už jsem nějaká nařízení CMWGE porušil a bylo to epic! - ale pak mi vyskočí reklama na hlavní turnaj letošní sezóny v LoQods: Zákon&Pořádek :eyecrazy:
Zvláštní, tento rok je nějak dřív... Musím napsat Cornymu, abychom stihli alespoň základně potrénovat.

S mým tierem můžu nominovat jednoho hráče a Cor - pokud umí se železem alespoň z poloviny tak dobře jako se slaňovat (nebo řečnit :-P) - by měl stačit, abychom spolu překvapili MemeSis a já se jí dostal na kůži.
Je to zvláštní, ale po tom všem, co jsem poslední dny zažil, mám poprvé pocit, že nemusím nutně vyhrát - i když bych samozřejmě nechtěl zklamat mis fans! - ale MemeSis je prostě MemeSis!

Otevřu si zprávy a vidím, že jsem při pobytu na Klinice přehlédl zprávu od Míji. Rychle ji přelétnu očima a pak otevřu odkaz na úvahu, kterou napsala...
Míjina esej píše: 20. 8. 2021, 00:10Text o skromnosti, o času stráveném offline, o solidaritě, o sdílených zdrojích, o nezneužívání CMWGE, o zamezení plýtvání.
... o nanosekundu později ...

"Hola, čumbas, tady váš spasitel z nudy J35U5 :!: Vím, že jsem vás teď trošku zanedbával, ale to proto, že jsem trénoval ¡for real! A řeknu vám, že je to paráda!

Ale chill, čumbas, jsem z5 a víc C001 než kdy před tím! O turnaji vím, a jdu do něj na plný otáčky! Double full! Bude to hustě epic! Sdílejte to dál => J35U5xMachina vletí do turnaje jako mašina a převálcuje vy-víte-koho!!!"

Udělám pár grimas a přidám odpovídající hudebně-zvukový podkres, pak to ale trochu uklidním.

"Víte ale co je taky ještě krutopřísný? Moje kamarádka Míja. Zrovna jsem dočetl její esej a... nebudu vám lhát, čumbas, chytila za srdíčko. Vejrněte na sestřih mých výrazů, když jsem to četl poprvé-"<obrazovku zaplaví koláž škály výrazů od překvapení, přes zamyšlení a dojetí až k opatrnému souhlasu, za které by se nemusel stydět ani herec Corneliova kalibru> "Je to místy trochu chica's, ale už dloho jsem nečetl nic tak opravdického. A, čumbas, ¡for real...real! je teď nový trend! Vyzkoušel jsem si pár dní skoro off a... mazec! A jestli Míja říká, že by to prospělo nejen vám (jako to prospělo mě!), ale dokonce i CMWGE, tak... ¡madre!... klidně to čekněte! Udělá vám to excelente! A možná dokonce i CMWGE!!!

Upřímně - já nevěřím, že by mohlo mít CMWGE nějaké vážnější problémy, vím, že jsem vždycky říkal, že je to akorát krtčí mlha takovéhle věci... ale ona tomu věří (si to přečtěte!) a já zase věřím. A jestli je na tom jenom pár bajtů pravdy, tak...
Takhle, čumbas. CMWGE je počítač. To víme. Zapomínáme na to, protože je to cool epic hustokrutopřísnej počítač, paráda mazec. Ale pořád jenom stroj. Sice nabroušený a téměř bez chyby jako... jako moje Čepel! ... ale pořád jen věc. A jako takový může mít své limity.

Vím, že si je stěží představit, ale existují. Míja rozumí matematice, takže když řekne, že limita je věc, tak ¡for real!, bro's&sis's. A asi jste si všimli poslední dobou těch lagů a glitchů a /btw, sem nevěděl, že můžou být i v reálu a pak přišlo to Hope&Glory-třesení $-o / a delšího logovacího a odlogovacího času... Prostě jestli míň připojených znamená lepší připojení... a menší zátěž kvalitnější výsledky pro ostatní... pojďme to nějak střídat, jak navrhuje Míja. Přečtěte si její text a přemýšlejte o tom, čumbas! CMWGE má možná nějaká omezení, ale víte kdo je nemá? My! Naše komunita, naše snaha. Naše srdce <3 a tohle, btw, mám i od jednoho hustýho typa, co jsem potkal - ano, modří už vědí! - zase jedině v reálu!!!

Tak to fakt čekněte, čumbas, zprocesujte a pak se odpojte a zkuste pro jednou udělat něco ¡for real-real! Třeba pokecat s lidma v parku. A když už tam budete, dejte si k tomu pivo! :cheers: ;-)
Like, follow&share love <3 Tohle byl váš dnešní J35U5, vaše pravidelná dávka zábavy v ráji."

Obrázek¡Cink! Vyslovíš teorii či domněnku ohledně toho, jak něco zapadá do paradigmatu, o kterém neustále přemýšlíš, či jak ho to mění.

//H&G: > @J35U5 opravdu chce !vůle=2 pomoci @Míja s jejím #záměr. Využije určitě, že @J35U5=!Celebrita=2 . !If: možno !than: !Pouto(Život JE hra)=2 {Cheesus negamifikuje, ale doslova využívá svoji oblíbenou hru a slávu z ní plynoucí k tomu, aby dosáhl něčeho v životě}
> @Hráč(J35U3) by chtěl, aby si @osoba(???), co @J35U5e na jeho kanálech sleduje, všimla nejen @Míjiny iniciativy, ale i faktu, jak snadno nadchla @J35U5e pro něco, co mívá jinak za #krtčíKonspiFake > (@Míja = slabina(@J35U5))


Vypnu kameru, hodím obsah na Vejr a napiju se brčkem své vinaminové sody. Uf, to byl zase prožitek!
Rychle ještě písnu Velkýmu psovi a přiložím odkazy na turnaj i své poslední video. Bude se mu líbit. Míja by se mu taky líbila... i když je možná někdy trošku nerd&weird.

Obrázek¡Boiing! Střípek života - Cheesus právě prožil emocionální reakci na něco ve světě. Té náladě úplně propadl.
Bonus ¡Boiiing! Neprožívá to sám, ale s lidmi z Vejru, podělí se i s Corneliem.
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Corneliu seděl ve stínu olivovníku a popíjel z lahve. Široko daleko se táhla pustá prašná krajina, zbrázděná ostrůvky vyprahlé zeleně a osamělými stromy. V nedalekém údolí vykukovala kupole biodómu Ovidius, skrytého v milosrdném stínu Alp. Nevadilo mu být venku, i když bylo pro většinu lidí moc dusno. Vzduch byl těžký a chvěl se horkem. On ale navzdory únavě cítil očekávání. Povolali ho do aktivní služby. Věděl, co to znamená. Chtěl si vychutnat naposledy pohled na domov. Musel si tu krajinu vrýt do paměti, protože to bylo možná naposledy, co jí uvidí. Upravil si brýle, protože i ve stínu ho pálily oči. Bylo obzvlášť jasno. Pípl komlink.

Zamžikal očima.

Seděl na bedně od munice a popíjel pálenku z ešusu. Široko daleko se táhla industriální pustina železobetonu, oceli a změti nejrůznějšího odpadu. Obloha byla potemnělá a vysoko v mracích se blýskalo. Cítil napětí. Kdesi daleko se dalo do pohybu něco, co rozhodne o jeho další budoucnosti. A on trčí tady v ruinách toho, co kdysi býval Kyjevský centr.
"Pojď radši dovnitř, SíEm, bude kyselej!", zavolal Joseph, zarostlý snědý voják v šedivých maskáčích.
"Vim. Na jazyku je cítit síra.", oprášil se od všudypřítomného prachu a seskočil z bedny, "Hele Jo, nenechal sis mecha stát na nádvoří?
"Pizda práce!"
"Plukovníku, nová zpráva!", pípl mu do ucha komlink od spojařky.
"Pizda práce.", přikývl.


Rozlepil oči a rozhlédl se. Seděl na zápraží domu, který vypadal jako z jednolitého zaobleného bloku z kamene, až na bytelná okna a dveře. Působil nově a moderně, ale přesto zapadal do krajiny a po jeho zdech se plazily popínavé rostliny. Před domem ležela rozkvetlá zahrada ve svahu, přecházející v březový háj. Zamračil se, promnul si oči a otřel koutek úst. Musel usnout. Opřel se a svěsil ruce, zavadil konečky prstů o nedopitou lahev.

"Vypnout simulaci."
"Vypnuto. Máte nové zprávy."

Cítil se mizerně, přestože sem zalezl, aby se zklidnil. Ale nezabíralo to. Holé bezútěšné stěny vypnuté simulační kóje nikam nezmizely, jen je překryla líbivá kulisa. CMWGE slibovala každému jeho přání a tužby, ale ty jeho vyplnit nešlo. Tohle byla chabá náhražka. Začínal si uvědomovat, že i když mu simulace pomáhá rozpomenout, zároveň mu hrozí, že časem otupí a naopak zapomene, ztratí se ve vzpomínkách na lidi a místa, která nejsou. Jedna jeho část se chtěla poddat a prostě se v tom ztatit. Dál zírat na nekonečné virtuální světy a šťourat se ve vzpomínkách.

"Máte čtyři nové zprávy."
Potřásl hlavou a odfrknul si.

Začínal si uvědomovat, že se naopak víc naživu cítí v blízkosti lidí jako byl Toby, Chesus nebo Max. Když měnil svět okolo sebe a cítil od ostatních něco, cokoliv. Nápady, iniciativu, názor, emoce. Cokoliv jen ne tupou spokojenost a pohled ponořený do obrazovky.
Uvědomoval si, že izolace mu nesvědčí a vyvolává jen další melancholii. To místo, které tak pečlivě modeloval nedávalo smysl, pokud zůstávalo tajné a skryté. Koneckonců, Ráj byl pro všechny. Už jednou kousek ukázal Tobymu, ale v té době ho to moc nezajímalo. Možná by ho sem mohl pozvat, nebo někoho jiného.
Nové zprávy.

Zkontroloval holotab a rty mu zvlnil úsměv. No vida, jako na zavolanou.

Obrázek Corneliu si uvědomuje, čím ho jeho Tajné místo zraňuje, láme, jak ničí tvou schopnost žít obyčejný život. Je to právě fakt, že je tajné a nesdílí ho s druhými. Že se v něm uzavírá do svého světa, kde se jen užírá, místo aby v něm nacházel klid.
Obrázek Také se odmítl stáhnout do svého Tajného místa.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... v parku ...

Sedím rozvalený na lavičce, v ruce cigareta, a přemýšlím nad tím zvláštním setkáním s Corneliem. Nemělo asi smysl mu vysvětlovat, jak tady funguje výuka historie a vlastně výuka obecně. Na světě je příliš moc informací, naše hlavy mají omezenou kapacitu a AI je neustále po ruce. Tak proč bych si měl pamatovat staré války a tak, ne? Každopádně je ironicky příjemné narazit na někoho z Majdexu, kdo je na tom asi hůř než já. Heh, vítej, Core, ve městě splněných snů. Jsem zvědavý, co provedeme s těmi tvými...


Zpátky do přítomnosti mě natáhne Jan Blomqvist a už hned pochopím, že když si přehrávač takhle výrazně vezme slovo nad mými myšlenkami, něco za tím bude. Zaposlouchám se a pozoruju hemžení lidí v okolí. Všechno se zdá být jako obvykle, jen kolem reklamních ploch poletuje nezvykle moc uklízecích dronů, který se potýkají se zbytky Míjíny práce. A sotva si na ni vzpomenu, uvidím ji přibíhat přes trávník. Vypadá spokojeně, bezstarostně, vůbec ne jako kriminální živel - revolucionář. Té holce se musí nechat aspoň to, že ať už děla sebeprdlejší věci, vypadá u toho neskutečně roztomile. Ale i tak, sotva se přivítáme a Míja sedne ke mně, típnu cigáro a podívám se na ni přísně, jako táta, nebo spíš starší brácha.

"Hele, Míjo, když jsem na diskotéce plácl to se zachraňováním světa, byl to jen slovní obrat. Natáhla mě k tomu písnička a nemyslel jsem to doslova. A určitě jsem tím nemyslel to, abys tu začala ve velkém dělat letákovou osvětu, to je spíš průšvih, rozumíš? Já chápu, že chceš nějak oslovit lidi, ale M.D.P.D. tě tohle prostě nenechá dělat. Tohle je v rozporu se... systémem, který tu máme, a který funguje. Zkusím to později nějak vyřešit, ať z toho nemáš problémy, ale nebudeme to dělat pravidelně, jo?"

We could have been the ones
Who cut the screen at once
We should have seen the ones
Who turned machines at once


"Když to tak poslouchám... teda, chtěl jsem říct - když nad tím tak přemýšlím, možná jsme to mohli být my, naše generace, kdo život v Majdexu změní k lepšímu. Odtrhne se od reklam k něčemu reálnému, jak ty sama navrhuješ. V tomhle s tebou, Míjo, souhlasím."

Povzdechnu si a nechám si do uší dohrát známé pokračování moudrého textu.

Never gets old
My sad addiction
Letters now bold
The saddest fiction
Don't wanna buy gold
Don't wanna buy love
Cuz now it is all sold
Theres never enough
Its never enough


"Víš, problém je ale v tom, že lidi nebudou mít nikdy dost. Lidská přání jsou prostě nekonečná a ani sebelepší umělá inteligence na tom nic nezmění. A ani tvoje letáčky na tom, obávám se, nic nezmění."

We could have been the ones
Who left the scene at once
We could have been the ones
Who took the streets at once


"Tím ale nechci říct, že se na to máš vykašlat. Podívej se kolem sebe, kolik je v tomhle parku a ulicích lidí. A všichni vypadají spokojeně, že ano? Ale to jenom na první pohled. Schválně, koukej se mnou. Když se pořádně podíváš, všimneš si, kolik věcí tu nesedí.

Třeba tam u toho stromu - vidíš toho kluka v červeném tričku? Uvízl mu na stromě dron a nemůže ho dostat dolů. Teď si určitě přeje, aby přilétl nějaký pořádkový dron a sundal mu ho.

Nebo tam ta paní s robopsíkem - ta krouží pořád kolem dokola fontány a neví, kudy kam. Nejspíš se jí sekla navigace a ona je teď úplně zmatená a ztracená. A přeje si, aby ji CMWGE okamžitě opravilo vizor a ukázalo správnou cestu.

A tam na rohu, za jezírkem, se ta copatá zelenovlasá holčička snaží spravit svůj skútr a nedaří se jí to. Určitě si přeje, aby ji vizor ukázal videonávod, ale CMWGE asi nestíhá a holčička si s tím neví rady.

Co kdybychom, Míjo, chvíli nezkoušeli změnit Majdex, a místo toho pomohli CMWGE jinak? Možná je tohle tvoje skutečné poslání, na které tě CMWGE připravuje. Víš jak každý máme nějakou práci, povinnost a účel - třeba tvým smyslem je plnit lidem ta přání, na která CMWGE sama nestačí. Tak co říkáš, půjdeme spolu někomu splnit přání?"

Usměju se na ni povzbudivě a jako první se zvednu z lavičky. Doufám, že se ke mně přidá. Míja je sice všechno, jen ne hloupá, ale naivní je myslím taky dost. A možná jí ještě nedochází, že nikdo z nás není schopný s tímhle šíleným a pomalu se rozpadajícím se systémem nic moc nadělat. Kdo jsme oproti nejpokročilejší AI současnosti? Prd. Ale pořád lepší, když bude Míja zbytečně pomáhat lidem s jejich problémy, než aby si příštím idealistickým excesem zničila budoucnost.

Obrázek Vyjádříš ostatním to, co předstíráš a při tom tvá postava cítí své obavy

Míjo?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

... dříve, při čtení výpisu z rejstříku přestupků ...

První záznam! Až budu vykládat holkám, jak jsem plašila ty drony, tak budu mít i důkaz!

Stejně jsem klikař, ať už to vyřešila CMWGE nebo ten můj policista... Někdo jiný by možná dostal nějakou extra práci jako trest. Ach jo, jak by bylo hezké, kdyby měl každý takové příležitosti jako já: Možnost si povídat se CMWGE ... školu, jakou jsem měla já ... žádnou práci, ale zábavné úkoly od CMWGE. Znovu se mi připomene, že teď už vím, že jsou i velmi důležité. Přece musí existovat způsob, jak umožnit všem lidem žít tak dobrý život, jako mám já.

... v parku ...

Usměju se na mého policajta. "Ale vždyť se nic nestalo! 'Vyřešeno domluvou'. Děláte, jakoby se za psaní vzkazů a lepení papírků popravovalo!"

"Ale ano, moc smyslu to nemělo. Na těch reklamních plochách to málokdo viděl."

S lehkým údivem a stínem rozčarování poslouchám, jak se můj policista chce proměnit v chodícího asistenčního drona. Zvolna a váhavě se vydám za ním a hledám mezitím slova, jak mu vysvětlit, že je to úplná hloupost.

V kapse mi pípne tablet. Vytáhnu ho a vypísknu překvapením. "Píše Darja, že viděla Cheesusův vlog a že byl o mně!" Chvíli klikám do tabletu, ukazuju mu kousky zpráv nebo mu je zajíkavě čtu. "Jestli tohle s lidma nepohne, tak už nevím co!"

Dojdeme ke klukovi pod stromem s dronem. Spodní větve jsou celkem nízko, tam se dá vylézt bezpečně. Průměrně zdatný chlapec jeho věku, pokud nemá strach z výšek by tam zvládl vylézt lehce a bezpečně. A i kdyby spadl, husté větve zabrání nejhoršímu. Možná to ale není případ tohoto kluka. "Ahoj! Já jsem Míja. Ty jsi v pohybových hrách v AR či VR výrazně podprůměrný nebo máš problémy se závratí?" Zeptám se, ať víme na čem jsme. Znovu si uvědomím, jak je skvělé, že se CMWE o lidi stará a vede i děti a dospívající ke cvičení, péči o tělo a zdraví. Všechna ta doporučení, zábavné cvičící hry, sledování a doporučování tepové a dechové frekvence. Nechtěla bych vidět, jak by lidstvo bez toho vypadalo. Respektive viděla jsem nějaké staré fotografie a teda ... uch.

Kluk na mě vytřeští oči, nejsem si jistá, co to znamená.

Schovám si tedy kadeř vlasů za ucho, ať mi nevisí do očí při lezení a začnu šplhat na strom. Pak mě konečně napadne, jak mého policistu přesvědčím. Hned mu to začnu povídat, zatímco on stojí pod stromem. Mluvím, celkem hlasitě, ať mě zpod stromu slyší.
"Existuje hardware, které CMWGE nevyužívá. Přece existuje ŠejdNet! Pokud by se ŠejdNetí zařízení přidali k CMWGE, tak bude silnější!" Hned mě napadne další způsob.

"Kromě toho, že vysvětlíme lidem, ať nezneužívají CMWGE, tak pomůžeme CMWGE, ať prioritizuje požadavky a ty hloupé odmítá úplně." Skloním se a vykouknu skrze husté větve dolů, protože očekávám zespodu pochybnosti. "Obojí jsou svým způsobem neuronové sítě, obojí se může učit nové věci!"

"Taky bude nutné vysvětlit lidem z LouQods, aby nezatěžovali CMWGE zbytečně nedisciplinovaným chováním. Jak se vlastně dá dostat do LouQods?"

"Pak samozřejmě zbývá UpFloo ..." Chvíli stihnu, jak vymotávám dron z větví "... a už je venku."

Slezu o dvě větve níž a pak seskočím. S dronem v ruce dopadnu vedle kluka a podám mu ho.

"Tak co? Kam napneme síly nejdřív? Nebo je to jen na mně a vy budete lidem pomáhat drobnými službičkami? Je to jistě záslužné, ale ... neefektivní."
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Když je někdo celebrita, tak přimět k něčemu širokou populaci je pohoda. Překážka 0.
+2 Celebrita +2 Vůle = 4 Něco efektivního, co tě posune k tvému cíli.


J35U5ova výzva způsobila na sociálních sítích doslova poprask.

Je tedy pravda, že zatím se o tom zejména hodně mluví a sdílí se to všemi myslitelnými kanály, ale příští dny ukáží, jak moc si tuhle výzvu lidé vezmou k srdci.

Tento intent necháme ještě chvíli otevřený.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... v parku, asi o patnáct minut dříve ...

K parku se blížím skoro poklusem, dost jsem se s Corneliem zakecal. Když ale na hraně trávníku proscanuju okolí a Míju nikde nezahlídnu, zvolním a zapálím si cigáro. Snad ho stihnu stáhnout, než dorazí. Sotva ale škrtnu zapalovačem a vkročím mezi keříky, přeskočí mi pečlivě piplaný drummový set na podivnou latinsko-rapovou slátaninu. Prvně mě napadne, že to možná souvisí s těmi reklamami na latino-pařmena J35U5e, které mi cestou kdoví proč furt AI cpala do cesty, ale když se skladba zasekne na částečně poslouchatelném refrénu, zbystřím.

I'm a grow my wings again
I'm a fly again
Don't know how, don't know when
I'm a fly again
I'm a grow my wings again
I'm a fly again
Don't know how, don't know when
I'm a fly again


Na tohle si, byť těžce, začínám zvykat. Tyhle lagy, kiksy, nebo jak to vlastně nazvat, nejsou náhoda. A tohle určitě znamená něco víc. Zůstanu stát na břehu jezírka, přivřu oči a znovu se pečlivě rozhlédnu. Tak co? Na co mě to odkazuje? No tak...?

Je to vlastně otázka jen pár desítek sekund, než zahlídnu kluka v červeném tričku, který obchází košatý strom a hledí smutně nahoru. Ve větvích se zaleskne kovová krabička a mě docvakne, co mu tam uvízlo. Tak o tobě mi zpívají, chlapče? Ty budeš zase lítat, jo? Ale kdy a díky komu, to nevíš, co? No, uvidíme...

Sednu si na nejbližší lavičku a usilovně přemýšlím. Tenhle vytrvalý kluk mi něčím připomíná ztraceného a přitom tak sebevědomého Cornelia. A na chvíli se zas ztratím v myšlenkách, než mě z nich vytrhne Jan Blomqvist a vzápětí i Míja.


Když o chvíli později začne roztomile vyšilovat z jakéhosi blogu, nevěnuju tomu moc pozornosti. Jenže tenhle blog je toho samýho J35U5e, který mi v hlavě brouzdal před chvílí a já zas zbystřím. Teď se něco děje a já to nesmím nechat proklouznout mezi prsty!

Míja ještě jednou kouká na záznam a cosi mi k tomu vysvětluje, já ale jenom kývu hlavou a usilovně se rozhlížím. Kluk pořád ještě nemá svůj dron, paráda, ale potřebuju víc. Ta zmatená ženská a holka s křáplým skútrem jsou ideální. Rychle dám mému nápadu nějakou strukturu a pak to v rytmu skladby More na Míju prostě vychrlím.


Pak stojím před lavičkou, chvíli čekám, ale Míja se zvedne a vyrazí přímo za tím klukem. Mlčky ji následuju a jen sotva dýchám. Třeba si s ním jde jen pokecat, že jo. Ale ona si hned strčí vlasy za ucho a vyhoupne se na větve. Ruce se mi lehce chvějou, ale nechám ji lézt a jen čekám, jak to dopadne. Pořád ještě může spadnout. Může pod ní něco prasknout, může toho drona shodit, nebo i ten dron může být domlácený od větví. Pořád ještě může být všechno v pořádku a ta prdlá latino skladba vůbec nic neznamenala.

Ale Míja s naprostou samozřejmostí vyleze až za dronem, povídá u toho a zdá se, že tohle je přesně to, co tady má udělat. Když mluví o haprující CMWGE a nápadech, co s tím, mlčky na sebe s klukem kouknem. V jeho výrazu vidím, že totálně nechápe, která bije. Já asi musím vypadat podobně, ale důvody ten kluk nechápe.

A když Míja seskočí dolů a podá mu drona, nechám její otázku ještě okamžik viset ve vzduchu a kývnu na kluka, aby ho vyzkoušel. A... jasně, dron zabzučí, setřese ze sebe listí a vyletí nahoru nad jezírko.


"Neefektivní..." zopakuju mechanicky po Míje poslední slovo, zatímco furt ještě koukám za vzdalujícím se dronem. Brada se mi třepe, jazyk je těžký a lepí se na vyschlé patro. Cítím, že bych měl držet hubu, ale nedokážu se zastavit.

"Neefektivní jsem byl, to je fakt. Vždyť on Lin zařval kvůli mě... byla to moje zodpovědnost, a ničí jiná. Je jedno, co měl spočítané a vůbec... já měl přece všechny indicie... - prvně mi hrála First Day... pak Infra Red... a na konci Shot In The Back Of The Head... vždyť jsem mohl vědět dopředu, co se stane... a zachránit ho. Ale já byl hluchej a blbej... a Lin je tuhý a nikdo mu s tím už nijak nepomůže. A můžu za to já..."

Kouknu dolů na Míju a dlouho ji zpříma koukám do očí. Nejsem si moc jistý, co se snažím najít, ale asi nějakou jistotu v tomhle zvláštním světě. Je mi nanic, poprvé od té střelby o tom mluvím s někým jiným než s Gé a vlastně bych ani neměl. Co je Míje po tom, že jsem z nedbalosti zabil parťáka? Nic. Copak může chápat, o čem to mluvím? Ne, je to milá holka, ale tomuhle nemůže rozumět. Tomuhle nemůže ve městě splněných přání rozumět nikdo.

"Promiň," omluvím se stejně pitomě, jako bych se hlásil majorovi. "Říkám nesmysly, že? Tak já toho nechám a... a můžeme se podívat do LouQods, tam se dokážu dostat. Tam by naše cesta mohla začít, co říkáš?"


A sice nevím přesně, na jakou cestu se to vlastně vydávám, a jestli mi v tom šíleném dnu společnosti bude líp s Míjou nebo Corneliem. Ale už vím přesně, co musím změnit a udělat - musím mnohem lépe poslouchat. Mou hudbu, okolí, město i lidi. Dávat pozor, nenechat nic náhodě a nedovolit, aby někdo z mých nových známých skončil stejně, jako můj parťák.

Míjo, předávám slovo.

HG, hlásím dotáhnutou Obrázek Sdílenou reakci. Nejen, že Max s Míjou hovořili o něčem důležitém, o pomoci CMWGE, ale sblížili se do té míry, že kvůli tomu plánují podniknout něco nového a nebezpečného. Zároveň Max odhalil Míje svou slabost - pocit viny za smrt parťáka.

A dál si myslím, že je tam Obrázek Střípek života - Max prožil silnou emocionální reakci na důkaz, že jeho vize budoucnosti jsou skutečné. A tomu pocitu zcela podlehl. Zároveň si to ale v sobě vyžral sám, takže mu myslím stoupne Obrázek Izolace.

HG, zároveň hlásím, že jsem tímto odehrál konec mé aktuální Cesty Obrázek Změny. Max už ví, co musí udělat, aby tuto zkušenost udržel pod kontrolou.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Max se díval na veselou bezstarostnost lidí kolem sebe. Dokonce i Míja, ta jediná, které mohl poodhalit alespoň něco, byla bezstarostná ve svých megalomanských plánech.

Max si uvědomil, jak moc je jiný.

Potíž Obrázek Izolace se prohlubuje na stupeň 3.

Jsi obklopen úžasnými lidmi. Úžasnými věcmi. A pak jsi tu ty.
Je to dost pitomé, ne? Cítit se tak zranitelně. Ale ty prostě nejsi v pohodě. Ne tak, jak oni.

Krom toho získáváš +1 Zázračný bod (i nad limit).
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

... v následujících dnech...

J35U5ův repost Míjiny zprávy se dál šířil Vejrem i všemi dalšími komunikačními kanály, a živor v Majdexu se změnil.

Lidé začali zkoušet trávit alespoň část svých dnů offline. Monotónní a predikovatelné proudy lidí hledící do rozšířené reality nahradily chaotické spletence vzájemně se bavících, diskutujích a offline žijících lidí.

Vejr osiřel a ulice Majdexu ovládl zmatek. Nádherný, pozitivní zmatek, nabitý zápalem, nadšením, entusiasmem že zkoušení něčeho nového.

Po měsících frustrací z nesplněných přání přišla euforie. Alespoň prozatím...

Tímto končí kapitola a zároveň i kniha Život v Midexu.

Získáváte každý 4 žolíkové expy, 1 přechází do další knihy.

Prosím, učiňte následující:
- umístěte žolíkové EPXy (včetně těch za Emoce, pokud jste tak doposud neudělali) do svých Cest
- projděte si své Cesty, zdali se v nich nenachází něco, co jste splnili a předtím jste si toho nevšimli. Mějte při tom na paměti, že někdy vám může se splněním kroku na cestě pomoct i odehrávka někoho jiného - třeba HG nebo spoluhráče.
- obnovte si Vůli na 8
- pokud máte povrchové nebo těžké Zranění a nemáte ho úplně čerstvé, můžete si ho odstranit.
- pokud máte Potíž, a nemáte ji úplně čerstvě (či čerstvě zhoršenou) a něco jste podle ní zahráli, můžete si ji snížit (odstranit, pokud tím klesne na 0).

Další hra bude pokračovat v nové knize, až založím příslušné vlákno.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host