[B-OSR] Warlock! a Warpstar!

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[B-OSR] Warlock! a Warpstar!

Příspěvek od Markus »

ObrázekObrázek

:arrow? Warlock! (2020) - pravidlově nenáročná hra vycházející z počátků hraní RPG v Británii, připomínající Warhammer

:arrow? Warpstar! (2020) – její úprava do podoby připomínající Warhammer 40K

Obojí:
Pravidla jsou celkově jednoduchá, dají se snadno „hackovat“ a dál adaptovat. Postavy mají jen dvě charakteristiky (stamina a štěstí) a výběr z 32 dovedností. Při tvorbě postavy si vyberou jednu z 24 kariér, která určí výhodněji dostupné dovednosti a další podrobnosti o postavě, třeba minulost, prožité eskapády nebo nepřátele z dřívějška. V průběhu hry pak hráči můžou mezi kariérami přecházet a tím si sestavit unikátní postavu. Výraznou novinkou je přidání pravidel pro vesmírné lodě a jejich boj.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [B-OSR] Warlock!

Příspěvek od Markus »

Děkuju Muzzugovi za anotaci!

Na Warlocka jsem letmo koukal, když jsem připravoval WFRP kampaň Enemy Within. Chvíli jsem zvažoval, jestli to nehrát vážně v nějakém minimalistickém klonu. Ale pak jsem to zavrhl, protože konvertovat statistiky všech postav, hodnoty překážek atd. v celé kampani by byla moc práce. A samozřejmě Warlockovi chybí provázání s reáliemi Warhammeru, takže bych je tam musel pracně vracet.

Ale pro hraní „v duchu Warhammeru“, když nutně nepotřebujete svět WFRP, mi to přišlo při zběžném pohledu fajn.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [B-OSR] Warlock!

Příspěvek od Muzzug »

Je to zatím rychloanotace, zatím na to jen tak koukám. Ale nevypadá to špatně a za zkoušku by to někdy stálo. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [B-OSR] Warlock! a Warpstar!

Příspěvek od Markus »

Věděli jste, že Warlock! má sci-fi brášku?

Obrázek

:arrow? Warpstar! (2020)
Warpstar! je jednoduchá RPG hra, která se snaží napodobovat styl prapůvodních britských RPG her (tzv. „britské OSR – B–OSR) jako Advanced Fighting Fantasy, ale posouvá je do prostředí připomínajícího Warhammer 40K. Předpokládaným (ale blíže nepopsaným) herním prostředím je galaxie milionů světů kolonizovaných lidskou říší. Hráči ovládají postavy snažící se v téhle směsici mimozemšťanů, robotů, světů a frakcí přežít.

Hra používá stejná základní pravidla jako její fantasy předchůdce Warlock! (2020). Pravidla jsou celkově jednoduchá, dají se snadno „hackovat“ a dál adaptovat. Postavy mají jen dvě charakteristiky (stamina a štěstí) a výběr z 32 dovedností. Při tvorbě postavy si vyberou jednu z 24 kariér (jako lovec odměn, diplomat, rebel...), která určí výhodněji dostupné dovednosti a další podrobnosti o postavě, třeba minulost, prožité eskapády nebo nepřátele z dřívějška. V průběhu hry pak hráči můžou mezi kariérami přecházet a tím si sestavit unikátní postavu. Výraznou novinkou je přidání pravidel pro vesmírné lodě a jejich boj.
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti