2400 lo-fi sci-fi rpg

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Quentin »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Volný překlad autorova popisu hry:

2400 je lo-fi sci-fi rpg. Je to staletí v budoucnosti a je to modem, který kvílí jako umírající robot snažící se připojit k síti. Je to vesmírná loď s FTL pohonem, umělá gravitace a blikající display, který musíš párkrát poklepat, než ti ukáže skokové souřadnice. Je to bastlení s kdejakými levnými materíály, co máš zrovna po ruce, ignorování pravidel, dokud je nepotřebuješ, a uplácání něčeho, co se nezdá být hotové, ale určitě zní zábavně.

2400 je plug-and-play toolkit. Není to jen jedno RPG, ale série samostatných modulů, které lze snadno připojit nebo ignorovat. Každý sestává ze tří stran textu a obálky, dohromady na na jeden oboustraně potištěný list papíru. Všechny spadají do jednoho settingu, většinou. Prozatím je jich dvanáct.

itch.io
discord
Naposledy upravil(a) Quentin dne 14. 3. 2021, 22:03, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Sosacek »

Zajimavy taky je, kolik ta hra venuje prostoru consentu a bezpeci hracu. A ze prejmenovali GM z game master na game moderator. Cekal bych, ze se proti tomu zvedne vlna nenavisti.
But nobody came.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od KDolecek »

Sosacek píše: 18. 3. 2021, 08:33 Zajimavy taky je, kolik ta hra venuje prostoru consentu a bezpeci hracu. A ze prejmenovali GM z game master na game moderator. Cekal bych, ze se proti tomu zvedne vlna nenavisti.
Myslíš toto?
"Lead group in setting lines not to cross in play. Fast-forward, pause, or rewind/redo for pacing and safety; invite players to do likewise. Present dilemmas you don’t know how to solve."
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Sosacek »

KDolecek píše: 18. 3. 2021, 10:09 Myslíš toto?
"Lead group in setting lines not to cross in play. Fast-forward, pause, or rewind/redo for pacing and safety; invite players to do likewise. Present dilemmas you don’t know how to solve."
Ano, to je vic nez dela 99 % her.

Ale taky to treba linkuje Script Change https://briebeau.itch.io/script-change coz je
Script Change is a multi-function content, consent, and safety toolbox for collaborative creation and gameplay, useful for tabletop roleplaying games, board games, live action roleplaying games, and even collaborative video games to help guide group decision-making.
Celkove zajimavy. Clovek to nevidi casto.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Selhan »

Na itch.io je to už pár let docela pevný standard. Zajímalo by mě, jestli se to někdy dostane do DnD.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od KDolecek »

Sosacek píše: 18. 3. 2021, 13:51
KDolecek píše: 18. 3. 2021, 10:09 Myslíš toto?
"Lead group in setting lines not to cross in play. Fast-forward, pause, or rewind/redo for pacing and safety; invite players to do likewise. Present dilemmas you don’t know how to solve."
Ano, to je vic nez dela 99 % her.
Chtěl jsem se ujistit, že jsem něco nepřehlédl (když už jsem si to teď kvůli tomu koupil :D) a přehlédl jsem ten Script Change, díky za upozornění.
Pro mne to samo o sobě není tak neznámé, protože primárně v poslední době sleduji PbtA a FitD hry kolem Johna Harpera, Strase Acimovice ad. a tam mi příjde, že se to taky hodně používá jak zmiňuje Selhan. V každé další hře mi to příjde fajn a cením, že se to používá.
Zároveň mi v 2400 přišlo zajímavé/zvláštní, že tyhle safety texty nejsou ve všech částech stejné.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Sosacek »

Selhan píše: 18. 3. 2021, 14:07 Na itch.io je to už pár let docela pevný standard. Zajímalo by mě, jestli se to někdy dostane do DnD.
Tak to musi byt slusny doupe storygamujicich SJW, o to by si slusnej pundit kolo neoprel.

EDIT: jinak diky za vysvetleni, cely tenhle vyvoj jsem minul.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Ecthelion »

Quentin: Moc díky, že jsi sem hodil odkaz, jinak bych to asi nenašel.

2400 jsme koupili a je to strašně super věc. :dance:

:arrow? Děsně se mi líbí formát a nápady. Úplně z toho křičí Cowboy Bebop. Inner Systems Blues/Cosmic Highway FTW. $D
:arrow? Pokud budu někdy hrát sci-fi, tak budu tvrdě vykrádat a složím si z toho dost materiálů z různých playlistů. $D Rasy ze Xenolith, vybavení z Inner System Blues, loď z Cosmic Highway, psionické schopnosti z Project Icaros, Venusian Job tabulky pro heisty... moc pěkné věci.
:arrow? Pravidla jsou jednoduchá, rychlá a fungují, ale pro mě je to ekvivalent našich pravidel Příběhů Impéria, které jsou na podobné úrovni složitosti... a mám je prostě zažité. Tady nevidím nějaký extra důvod přejít. To ale není chyba. Kdyby někdo 2400 vedl, nemám problém s nimi hrát. Jen pro svoje hry se mi nevyplatí na ně přecházet.
:arrow? Říkal jsem už že se mi děsně líbí ten formát? Dvojlist A4 se sexy obálkou a je tam všechno co potřebuješ? Prostě palce nahoru. :P

Jako celek hrozně pěkná malá věc, která je skvěle modulovatelná a přístupná i ostatním, aby na ní postavili svoje věci.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Sosacek »

https://tibbiusgames.itch.io/crawlers

The hour is late. The sky is dark. A hard rain falls on the weak.

Govcorp rations out education, medicine, magic, and tech to the favored ones. The rest of you have to subsist on odd jobs. Androids, trolls, and the unliving grind out their time in menial roles, constrained by myriad arcane restrictions on their movement, speech, and behavior. Unlicensed witches are subject to burning, and a witch registration is very expensive to get. The only real freedom is the anonymity of the net, but even there Govcorp dominates with advertising and intrusive tracking. You're always just one step ahead of them, you think. But it's hard to be sure. Are they just waiting to trip you up?

Take the roles of revolutionaries, quiet or loud, trying to effect improvements in the daily lives of ordinary people under a dystopic plutarchy reinforced by magic and technology.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Sosacek »

https://irregularprojects.itch.io/forgo ... -starships

Forgotten Explorers: Starships and the Corridor

Travel the stars on your own starship. Explore a new sector with mysteries to unfold and pirates to negotiate with (or destroy if you are so inclined). Or go on the most thrilling adventures out there, the maintenance tunnels! Where bad circuits and radioactive containers need your help with mending them. Hey, someone has to keep life support operational.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Jiron »

Nedávno jsem díky Quentinovi koupil celý set a musím říct, že se mi to fakt líbí. Ty... moduly (asi?) se příjemně pohybují žánry a jdou od celkem klasických sci-fi settingů (Inner System Blues nebo Cosmic Highway) i do šíleného ultra-bizzáru (Tempus Diducit). Můj oblíbený je zatím asi Eos. Ta sada náhodných generátorů mě strašně baví. Moc se těším až něco z toho zkusíme.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Quentin »

Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Bifi »

Mne sa to tiež veľmi páči - a vôbec, smer FKR rules. Ešte na to nájsť tých správnych ľudí.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Markus »

A kde jsou vaše hvězdičky?! :)
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Jiron »

Bifi píše: 7. 9. 2021, 16:38 Mne sa to tiež veľmi páči - a vôbec, smer FKR rules. Ešte na to nájsť tých správnych ľudí.
Vůbec nevím co to znamená... :-(
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: 2400 lo-fi sci-fi rpg

Příspěvek od Jiron »

Markus píše: 7. 9. 2021, 16:51 A kde jsou vaše hvězdičky?! :)
Snažím se ale nejde mi se registrovat :-(
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti