[domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Markus »

Obrázek

Markusovo DCC je dobrodružná hra v žánru sword & sorcery. Hráči představují morálně rozporuplné tuláky, hazardéry, zlodějíčky, blázny a výjimečně i hrdiny, kteří za pomoci meče, magie, štěstí a alkoholu překonávají nevšední nástrahy na fantastických místech.

Jde o kompilaci pravidel hry Dungeon Crawl Classics (DCC), jejího rozšíření DCC Lankhmar a bezpočtu mých osobních úprav, doplňků, zjednodušení a různých drobností vykradených po různu z internetu. DCC vybízí k tomu, abyste si hru poskládali po svém, a tohle je přesně ono – moje osobní skládačka. Snad vám k něčemu bude, ať už k hraní, nebo jako základ skládačky vaší.

Hra je skoro kompletní a samostatně hratelná. Snažil jsem se narvat do ní úplně všechno, co budete potřebovat, ale jedna jediná věc chybí: popisy kouzel. Ty musíte vykrást ze základní příručky DCC nebo oficiálně posvěceného online generátoru (obsahuje totéž). To bohužel znamená, že ke hře potřebujete i jednoho hráče ovládajícího taje angličtiny. Kromě těch kouzel máte všechno tady.

:arrow? Podrobnosti v článku na mém blogu

Obrázek

:arrow? Přímé odkazy na stažení:
- Pravidla
- Deník klerika
- Deník kouzelníka
- Deník válečníka
- Deník zloděje

„Kompletní“ verze vyšla v květnu 2021. Diskuze obsahuje i příspěvky k různým předchozím, rozpracovaným verzím. Nechávám je tu kvůli historickému záznamu, jen prosím berte na vědomí, že příspěvky a moje odpovědi před květnem 2021 nemusí být relevantní k současné podobě hry.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Markus »

Muzzug píše: 24. 5. 2021, 18:45 Staženo, zařazeno na reading list. :)
Už vím, jaké to je, být na druhém konci téhle hlášky. :)

(Ale zároveň reálně nečekám, že mi budou lidi komentovat 85stránkový dokument vzápětí.)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Bifi »

Ako sa volá retroklon retroklonu? R2-klon?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od smrq »

Wow, to je nádhera. Číst to budu později, ale soudím, že se to příliš neliší od materiálů, co jsem louskal asi měsíc nazpět. Jen je toho mnohme víc, kompletnější.
Absence magie mě krapet mrzí, ale nemám zdání, kolik práce navíc by to bylo.
Mrzí mě taky jen 4 povolání. Ale jinak paráda.
A vizuálně jsou to orgie. Kde jsi bral ilustrace? Jsou z originálu?

(A teď WH. :) )
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Bifi »

Inak Markusi, záslužná práca pre komunitu a obdivuhodné nasadenie.

Prekvapilo ma, že to prezentuješ ako zatvorenie kapitoly a posúvanie sa ďalej (LotFP? RuneQuest? WFRP?), ale asi to má aj čo dočinenia s koncom lockdownu.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Markus »

Smrku, magie tam je. Ve smyslu, že jsou tam komplet pravidla magie, včetně tabulek rtuťovité magie a mutací (což je docela dost stránek, všechno jsem to přeložil, resp. zkompiloval z různých zdrojů). Ale v DCC je každé kouzlo separátní tabulka náhodných výsledků, každé má jednu stránku, někdy i víc. Celkem asi 200 stran. To není v mých silách překládat, hráči si holt musí vystačit s anglickými tabulkami. Naštěstí jsou kouzla volně dostupná tady. To je jediné, co chybí.

4 povolání na DCC stačí. :) * Ona jsou dost volná, spíš archetypy. A pak jsou tam dost neviditelné specializace: když si projdeš na konci tvorby postavy různá "požehnání", tak zjistíš, že si pomocí nich můžeš poskládat třeba berserkra, barda, léčitele nebo warrior-mága. Akorát to teda musíš nějak hacknout (triple-hack!), abys postavu nenahazoval náhodně, ale sestavoval výběrem schopností.

* A v zásadě nic nebrání vykrádat další povolání pro DCC odjinud. Třeba ze základního DCC (tam jsou ještě hobit, elf a trpaslík) nebo různých rozšíření a z internetu. Je to kompatibilní.

EDIT: Jo a obrázky jsou vykradené z různých knížek pro DCC a něco málo i z Old School Essentials. :D
Bifi píše: 24. 5. 2021, 21:37 Prekvapilo ma, že to prezentuješ ako zatvorenie kapitoly a posúvanie sa ďalej (LotFP? RuneQuest? WFRP?), ale asi to má aj čo dočinenia s koncom lockdownu.
DCC miluju a nezanevřel jsem na něj, ale hraju ho v kuse už dva roky a za tu dobu jsem vedl... kolik... 30 sezení? Celou tu dobu jsem samozřejmě poctivě oldschoolově bastlil systém (byť jsou to spíš dílčí úpravy a ladění detailů, to jádro DCC je prostě dobré). Přišlo by mi blbé ukončit to bez výstupu. A zároveň je to podoba hry, kterou bych asi chtěl dát hrát a neměl bych moc potřebu ji měnit. Ten herní "cyklus" založený na práci se štěstím, epizodických dobrodružstvích a downtimu, kdy postavy hýří a spouštějí následky, mi přijde uspokojivý. Výhledově za dlouho bych v tom chtěl hrát městskou kampaň v Lankhmaru (ve kterém jsem, navzdory názvu, vlastně nehrál :)).

A ano, posouvání dál je přesně to, co píšeš. Všechny tři jsi trefil. :) Teď mě zajímá:
- WFRP (zdá se, že budeme hrát Enemy Within)
- Nějaké OSR, žádné vzletné modernosti jako DCC, naopak poctivě mechanické jádro a především power curve starého D&D (včetně vancovské magie), včetně xp for gold. Nejradši okolo Castle Xyntillan, možná přes internet. Ale musím si udělat vlastní hack, což bude kombinace Lamentations, Divného Uhorska (už ani nepočítám stupeň hacku) a markusovských optimalizací :)
- RuneQuest, ale ten jsem ještě ani nezačal číst a je to tak 2023+
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Markus »

„Vydal“ jsem novou, červnovou verzi. Změny jsou vesměs kosmetické: do PDF jsem přidal záložky. A hlavně jsem zavedl spoustu drobných oprav různých překlepů a chyb, zpřesnil jsem nějaké formulace atd... Na tomhle místě patří obrovský dík Panu Bačovi, který se pustil do svědomitých korektur! Díky!

Korektury jsou zhruba v půlce, budu ten dokument průběžně aktualizovat.
Uživatelský avatar
Henrik the Little
Příspěvky: 17
Registrován: 10. 5. 2021, 12:16
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Henrik the Little »

Zatím zběžně pročteno, ale líbí se mi to strašně moc. Super práce! Teď jen najít tiskárnu, která udělá jeden kus a ne min 10 :-)
Newbie DM v tréninku ve světech:
Mörk Borg & Mausritter & Hogwarts & Zapovězené Země

Amatérský sběratel pravidel, který nakonec ani nemusí použít.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Markus »

Díky za zprávu, Henriku. Potěší slyšet, že to někdo využije. ;)

Já tisknu většinou prostě v copyshopu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Markus »

Zveřejnil jsem červencovou verzi. Obsahuje druhou polovinu velmi důkladných korektur od Pana Bači. V tuhle chvíli nepředpokládám, že se pravidla budou v nejbližší budoucnosti aktualizovat, takže je to dobrá chvíle k jejich vytisknutí. :wink:
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od KDolecek »

Vynikajicí, hned to dnes večer otestujeme! :D
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 295
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [domácí hack] Markusovo DCC Lankhmar

Příspěvek od Pan Bača »

Markus píše: 12. 7. 2021, 12:53 ... velmi důkladných korektur od Pana Bači.
Standard :-)

Ale jdu si to taky vytisknout.
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů