Ω Lovecraftova země

Diskuze k Jersonovým projektům, především o Projektu Omega - RPG o alternativním předválečném světě roku 1939, ve kterém fungují různé technické vynálezy a okultní praktiky. Ale taky o jeho starší hře Čas pro hrdiny.

Moderátor: Jerson

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Ω Lovecraftova země

Příspěvek od Jerson »

Po řadě komentářů různým herním modulům jsem se rozhodl napsat vlastní modul. Plánuju ho hrát v Omeze, ale chci ho vytvořit bez pravidlových aplikací, aby byl použitelný v jiných systémech. A aby byl zajímavý i pro jiné skupiny, půjde o lovecraftovské téma zasazené do skutečného světa.

Základní myšlenka
USA v roce 1939, Lovecraft je už dva roky mrtvý, nicméně jeho přítel a spisovatel August Derleth založil vydavatelství Arkham house a hodlá Lovecraftovo dílo popularizovat. Současně s tím naznačuje, že Lovecraft si obsah svých povídek ani tak nevymýšlel, jako spíše že se mu ve snech zjevovaly výjevy skutečnosti, které jsou však mnoha lidem skryté. A nabízí blíže neurčenou odměnu za každou informaci, která by vedla k potvrzení těchto tvrzení.

Pochybovači tvrdí, že je to jen marketingový trik pro zvýšení povědomí o Lovecraftovi. Čtenáři i různí záhadologové si naopak myslí, že na tom může být víc než jen střípek pravdy, a jsou ochotní vydávat se do předpokládaných míst výskytu a zkoumat je.

Provedení
Našel jsem oblast poblíž Salemu, severně od města Reading, ve které se nachází jedny z nejstarších osad evropských kolonizátorů v USA, a která svým charakterem vyhovuje zasazení různých povídek. Rozloha je přibližně 10 × 10 km, dobová mapa (z roku 1944) je zde

V současnosti vypadá oblast takto

Do téhle oblasti bych rád zasadil několik událostí a zápletek, které budou vycházet z reality konce 30. let, a zároveň budou obsahovat lovecraftovské motivy. Vše bych rád udržel v "Omega stylu", tedy že všechny události můžou mít nějaké reálné vysvětlení - alespoň ty, které lze vyfotit, nafilmovat, či přinést jiný "důkaz" o jejich existenci.

Celý modul by měl poskytnout dost materiálu alespoň na pět dějových linií a alespoň dvacet herních sezení, ale výsledný rozsah může být klidně dvojnásobný. Samozřejmě by měl umožňovat hraní stylem multikampaně či West Marches, tedy výpravy různě se měnících skupin do blízkého okolí, průzkum, a návraty do nějakého "bezpečného útočiště", ve kterém je možné vyměňovat si informace.

Tvorba
Důvod proč to píšu je celkem jednoduchý - hledám GMmy a Vypravěče, kteří by se chtěli podílet na tvorbě, a současně nebo vedle toho komentátory a kritiky, kteří se budou předkládané skutečnosti rozebírat na šroubky a hledat chyby a nesrovnalosti tak, jak bych to dělal já s cizím výtvorem. Tak či onak bych měl rád nějaké lidi na konzultaci nápadů - a to jak těch, které má znát jen Vypravěč, tak těch, které můžou znát hráči.

Pokud by měl někdo bližší zájem, ozvěte se mi.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 20. 10. 2022, 21:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecraftova země

Příspěvek od Markus »

Já ti to rád budu rozebírat na šroubky :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 914
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecraftova země

Příspěvek od kin »

Já bych se velmi opatrně přihlásil. Pracuji momentálně se Sparkle na daším Taurilu + mám své dva rozdělané projekty.
Ale zajímá mě to a minimálně s občasnými nápady a konzultacemi bych rád přispěl.

Lovecraft sandbox mi přijde jako zajímavá výzva pro tvorbu a změna pro mě obvyklých témat, takaže zájem je. Ale vážně (aspon zatím - což je min půl roku) nezvládnu být nějaký pravidelný a aktivní přispěvatel.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Lovecraftova země

Příspěvek od smrq »

Tento projekt nějak pokračuje nebo to umřelo?
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecraftova země

Příspěvek od Jerson »

Projekt pokračuje, jen v něm také hraju, takže ho průběžně dotvářím, zatím pro účely hry. Což znamená, že mám asi třicet rukou psaných kartiček a mapu a zkouším, jak to vlastně hrát jako kampaň.

Jen zatím nevím, v jaké podobě to mám předat dalším zájemcům.
Odpovědět

Zpět na „Projekt Omega (a CPH)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti