[ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Otevřená odschoolová online kampaň v gonzo megadungeonu Anomalous Subsurface Environments. Přidejte se, jestli máte rádi chaos.

Moderátor: KDolecek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Markus »

V každém týdnu, kdy se postava neúčastní výpravy, může nepovinně hrát jednu downtime akci. Jejich přehled a efekty najdete v pravidlech. Nabídka downtime akcí se liší podle toho, jestli budete v táboře/vesnici/městě/velkoměstě.

Pokud nic nezahrajete, budeme vám to defaultně počítat jako odpočinek (rest and relaxation) v táboře.

Akce prosím evidujte do kalendáře a sem pište, co děláte.

Kalendář kampaně

Henchmani taky hrají downtime, ale nemají kalendář, protože to už by byl overkill. Pokud chcete, můžete hrát downtime i za své henchmany (ale nemusíte). Evidence už je čistě na vás - spoléháme na systém cti.

Kdykoli chcete něco po Bifim, pište to jinou barvou, ať se v téhle diskuzi vyzná a ví, na co má reagovat.

Životní náklady

Každý týden musíte taky zaplatit životní náklady podle vašich XP a podle toho, kde se v tom týdnu nacházíte. Životní náklady zahrnují ubytování a stravu, takže si nemusíte separátně kupovat jídlo. Náklady musí platit postavy i hechmani.

V táboře: 1 gp za každých započatých 600 xp vaší postavy.
Ve vesnici (Čeľabinsk): 1 gp za každých započatých 400 XP vaší postavy
Ve městě (Lugósi): 2 gp za každých započatých 400 XP vaší postavy
Ve velkoměstě (Denetix): 3 gp za každých započatých 400 XP vaší postavy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od KDolecek »

Vasco
9. - 13. týden - Vasco se vrací po operaci z Čelabinsku. Často odpočívá, v posledním týdnu protahuje a cvičí zeslábou ruku. Dle možností se zapojuje do chodu a údržby základny.

Bratr Nomen
10. týden - výprava a léčení (1d6 = 2, mám 4/5 životů). Hodně času tráví Nomen venku z kompexu (možná dělá společnost strážím) a sleduje světla. Venku také provádí veškeré denní obřady své víry. Skrze karavnu si koupí nový štít a odešle dopis.
11. týden - chtěl bych vzít alespoň 2, ideálně 5 žoldáků a prozkoumat úpatí Rendonu. Cílem je najít nějaké slibné cesty ke světlům.

Bifi, prosím o vyhodnocení následujících akcí.
  • Světlo - ve svých úvahách vycházím z toho, že světla na hoře Rendon jsou nejsilnější zdroj světla, jaký kdy bratr Nomen viděl s vyjímkou Slunce, je to tak?
  • Dopis - pokud můj předchozí předpoklad platí, pak bratr Nomen pošle dopis do Denetixu do hlavního chrámu bohyně Lux. Po karavaně jej dopraví do Čelabinsku a dá Zurrgurrovi peníze na posla do Denetix. Kolik si mám strhnout? V dopise bratr Nomen líčí o světlech, popisuje horu Rendon jako svaté místo a žádá Radu velekněží o finanční podporu k ustanovení svatyně bohyně Lux. Netrpělive čeká odpověď.
  • Svatyně - už mne dříve napadla a teď jsem si ji a všiml v pravidlech. Kolik na takovou svatyni musíme vynaložit peněz a přináší i nějaké mechanické benefity?
  • Průzkum - musím něco řešit ohledně toho zda se mnou žoldáci půjdou na průzkum? Jak vyhodnotit zda jsem něco našel a něco mne nesežralo?
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Bifi »

KDolecek píše: 2. 2. 2021, 00:38Světlo - ve svých úvahách vycházím z toho, že světla na hoře Rendon jsou nejsilnější zdroj světla, jaký kdy bratr Nomen viděl s vyjímkou Slunce, je to tak?
Je to tak.
Dopis - pokud můj předchozí předpoklad platí, pak bratr Nomen pošle dopis do Denetixu do hlavního chrámu bohyně Lux. Po karavaně jej dopraví do Čelabinsku a dá Zurrgurrovi peníze na posla do Denetix. Kolik si mám strhnout? V dopise bratr Nomen líčí o světlech, popisuje horu Rendon jako svaté místo a žádá Radu velekněží o finanční podporu k ustanovení svatyně bohyně Lux. Netrpělive čeká odpověď.
Brat Nomen osobne pozná vikára Sunko Lumivaka, ktorý ho prijímal do rádu a je členom Rady veľkňazov. Z Čeľabinsku do Denethix poslať po poslovi list stojí 0,5 gp.
Svatyně - už mne dříve napadla a teď jsem si ji a všiml v pravidlech. Kolik na takovou svatyni musíme vynaložit peněz a přináší i nějaké mechanické benefity?
Benefity sú primárne tri (ale možno budú aj ďalšie): (1) Peniaze, ktoré do jej stavby vynaložíš, sa rátajú do tvojich XP. (2) Veriaci tvojho božstva majú možnosť vo svätyni čerpať duchovnú útechu, čo sa môže prejaviť zvýšenou morálkou. (3) Môžu tam začať chodiť ľudia z okolia a pútnici, aj keď mechanicky prilákaš followers až od tvojho 8. alebo 9. levelu.
Průzkum - musím něco řešit ohledně toho zda se mnou žoldáci půjdou na průzkum? Jak vyhodnotit zda jsem něco našel a něco mne nesežralo?
Prieskum je ako taký samostatná výprava. K zdroju svetiel to ale nie je ďaleko, postnem čoskoro nejaké informácie. Asi nebudeš jediný, kto tam chce ísť, aj keď ty tam možno chceš osamote rozjímať. Keďže si nová postava, ak ti momentálny veliteľ tábora alebo iná dôveryhodná osoba pridelí žoldnierov, pôjdu s tebou. (Prípadne ak vstúpiš do expedície.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Bifi »

Markus píše: 1. 2. 2021, 23:40 V 10. týdnu, zatímco probíhala výprava...

Upadáj Houston se probudil a bylo mu zle. Byl bledý, slabý, zvracel, kašlal krev. V místech, kde ho zasáhla Moriova kule z praku, cítil, že je něco v nepořádku a věděl, že jestli něco neudělá, brzy umřel. I vypravil se do civilizace (Čeľabinsk? Lugósi? Denethix? Bifi, nevím, kde hledat chirurga, urči prosím město) pro pomoc. Peníze si půjčil od ochotného trpaslíka Rola s tím, že mu je vrátí, jakmile mu přijde podíl za prodej zlaté cihly a akvamarínů.

Hraju v downtime surgery. Doufám, že jelikož Upadájovi zbývalo 6 dní života, stihne najít doktora včas. Surgery stojí 1k6 × 50 gp, házím... 50 gp (ha!) Na adversity mám automatický úspěch. Ztrácím 1 CON. Zotavovat se musím 1k6 = 2, tedy 10 až 30 hodin, takže to beru tak, že se to stihne v rámci toho downtime týdne. Potom jsem na 1 hp.

Upadáj stráví ve městě (ať už je kdekoli) ještě 11. týden, aby se zotavil na plné hp. Bifi, léčení mi obnoví 1 hit die. Znamená to, že jsem zpátky na plných, nebo že si mám hodit kostkou, kolik se mi obnovilo?
Chirurga netreba hľadať, nie je to recruitment. V Retennis chirurga nájdeš, je to necelý deň cesty od Čeľabinsku. Zotavovanie bude len 1d3 hodín (cost die bola jednotka). Späť na plných hp.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Markus »

OK, díky. V tom případě se Upadáj nemusí v 11. týdnu léčit a je opět k dispozici v táboře.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Bifi »

Skrxkr prišiel o všetky peniaze vložené do vojnových dlhopisov.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Antharon »

Na jednu stranu mamvycitky, ze som sa nechal ukecat na taku donebavolajucu hlupost...

Na druhu stranu uz nemam vycitky, ze podporujem denetix v boji proti karakinom...

Embrace the chaos!

Inak svoj dlh sa snazim postupne splacat celkom slusnym tempom, kolko bude trvat kym nam zacnu klopat na branu vymahaci?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Bifi »

Koľko ešte dĺžiš?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Antharon »

Uz len nejakych 160, ale buduci tyzden im to urcite vratim :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Winnie »

Louhi, downtime 11. týden

Týden se budu toulat po táboře, družit se s táborníky a vyptávat se. Primární zaměření je zjistit něco víc o smrti Katji, ale sekundárně se snažím pochytit něco i o celkové náladě v táboře. Co se povídá o Expedici, o komplexu? Jak spolu táborníci vycházejí? Kdo a proč tu vlastně je? Sbírám drby :-)

Obecná rovina vyšetřování:
Od strážného robota mám poměrně přesný popis, jak vypadal onen vetřelec – pravděpodobný vrah Katji. Poptám se po táboře, jestli ho někdo nezahlédl nebo podle popisu nezná. Ty oči, vybroušené zuby, oděv… nenaznačuje to příslušnost k nějakému kultu? Cechu? Etniku?
Mluvím s těmi, co jsou v táboře už delší dobu, uvykli jeho dennímu režimu a běžnému běhu, jestli si nevšimli něčeho divného, co by nezapadalo. Nemusel to být zrovna ten vetřelec. Prostě nějaký cizinec, který strkal nos, kam neměl, divně se vyptával (někdo jiný, než já). Anebo i místní, ale nezvykle se chovající. Něco nebo někdo, co nezapadá do běžného rytmu.

Konkrétnější rovina vyptávání:
Jaká byla Katja? Chci si o ní udělat obrázek (jak dlouho byla s DD, jak dlouho v táboře, jak zapadala mezi ostatní,…). Na základě získaných informací zkusím vyvodit, jestli její smrt byla opravdu „smrt náhodné překážky“, nebo mohlo jít o něco osobního.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Markus »

Bifi, jak to prosím dopadlo s roboty a jejich pokynem opravit patro a potom sebe? A zbylo jim něco z těch 40 hp ve šrotu? :)

V 11. týdnu...

Upadáj Houston se vrátil do tábora a ihned se začal věnovat údržbářským robotům. Vznikla bizarní situace, kdy to vypadalo, jako že Upadáj uctívá roboty, zatímco roboty uctívají Upadáje. Náboženská extáze oboustranná. Trochu problém je v tom, že Upadáj nemluví předúpadkovým jazykem illahám. A tak poprosil Lexibota a společně strávili týden tím, že se snažili s roboty navázat smysluplnou komunikaci a vycvičit je jako jednotku, která bude schopná přijímat od Upadáje základní příkazy.

Chtěl bych to hrát jako kombinovanou akci dvou postav Improving a language a Training troops. Jde mi o to, aby Lexibot naučil Upadáje pár základních příkazů v illahám (především „ustupujeme“, ale i další) a aby se roboti naučili přijímat povely od Upadáje a fungovat jako jednotka pod jeho velením. Neočekávám, že zvládnou složité manévrhy, jen základní povely. Bifi, může být?

===

Pro ostatní pár námětů/dotazů na downtime:

- Ještě pořád chceme někomu ušít důstojnickou uniformu, nebo už to nemá smysl? Vyžaduje asi cestu do města za krejčím.
- Možná nějak zkoordinovat obranu, pokud očekáváme návštěvy?
- Má smysl najímat další žoldáckou kumpanii, abychom pokryli všechny potřeby hlídek a zároveň měli vojáky, nebo nám stačí Danbalovy děti, když se doplní na počet 20?
- Trochu mě znervózňují ty stázisty, to by chtělo vybudovat šponážní síť v Čeľabinsku
- Průzkum okolí se zdá být dobrý nápad, stejně jako sběr drbů (jak na světla reagují okolní osady)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Antharon »

Ja by som svoje downtimy chcel vyuzit takto: v desiatom sedeni pojdem s damianom do celabinsku a chcem tam najst noveho partaka. Viem ze Hadra nik nenahradi, ale potreboval by som ochrancu, ktory bude ochotny vziat kopiju a bojovat so mnou. Potom by som asi rad skusil carousing a uvidime co sa stane...

Zajo zatial touto dobou niekde v retenise zmrsila svoke assasinske skusky.

Skrkxkr uz si zvykol na jej neustale stebotanie a tak sa bez nej nudi. Uvedomuje si, ze dambalove deti sa ho mozno trocha boja a isto mu nedoveruju, obzvlast teraz, ked karakinske kmene potlacili vojska denetixu.

Lamanou vjaparcinou sa im prihovori, ze sa nemusia bat, ze ich nezozerie. Chcel by som si s nimi v priebehu tyzdna trocha precvicit boj vo formacii, ale hlavne si chce zvyknut na ich hantyrku a ziskat si ich doveru.

Musim este zaplatit vsetky upkeepy...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Bifi »

Antharon píše: 5. 2. 2021, 23:37 Ja by som svoje downtimy chcel vyuzit takto: v desiatom sedeni pojdem s damianom do celabinsku a chcem tam najst noveho partaka. Viem ze Hadra nik nenahradi, ale potreboval by som ochrancu, ktory bude ochotny vziat kopiju a bojovat so mnou. Potom by som asi rad skusil carousing a uvidime co sa stane...
Koľko investuješ do verbovania? 0 gp / 10 gp / 25 gp?
Antharon píše: 5. 2. 2021, 23:37Lamanou vjaparcinou sa im prihovori, ze sa nemusia bat, ze ich nezozerie. Chcel by som si s nimi v priebehu tyzdna trocha precvicit boj vo formacii, ale hlavne si chce zvyknut na ich hantyrku a ziskat si ich doveru.
Boj vo formácii ako tréning je v pohode. Chceš cvičiť s novými alebo veteránmi?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Bifi »

Markus píše: 4. 2. 2021, 11:11 Bifi, jak to prosím dopadlo s roboty a jejich pokynem opravit patro a potom sebe? A zbylo jim něco z těch 40 hp ve šrotu? :)
21 hp minuli na vlastnú opravu. Všetkým stúplo HD z 1 na 1+1 a stúpla morálka z 8 na 9.
Všade v stanici pozhŕňajú a pozbierajú odpad a rozbitý nábytok, vyčistia klimatizácie, zaslepia otvorené drôty, všetky použiteľné veci poodnášajú do skladu a tak podobne. Minuli ďalších 9 hp šrotu.
Jeden z nich sa ťažko poškodil pri snahe opraviť nástenný panel v kontrolnej miestnosti. Z jednej miestnosti chcú urobiť smetisko - z ktorej môžu?
Markus píše: 4. 2. 2021, 11:11 Chtěl bych to hrát jako kombinovanou akci dvou postav Improving a language a Training troops. Jde mi o to, aby Lexibot naučil Upadáje pár základních příkazů v illahám (především „ustupujeme“, ale i další) a aby se roboti naučili přijímat povely od Upadáje a fungovat jako jednotka pod jeho velením. Neočekávám, že zvládnou složité manévrhy, jen základní povely. Bifi, může být?
Hej, toto je fajn.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Antharon »

Do verbovania by som kludne investoval aj 25, v tom pripade este premyslim druhu akciu.

Trenovat asi budem s novacikmi a vezmem si ich nabuduce do siku. Mame aj ich mena?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Downtime - Aktivity ve městě a jiné srandy mezi výpravami

Příspěvek od Selhan »

Dřizt by teda rád v 11 týdnu zkusili vyzvědět informace z Čelabinsku. Mohan odtud pochází, mohl by doporučit nějaký kontakt - pravidlově bych chtěl "build a spy netwrok" na levelu 1. Takže utrácím 1d6 > 6 * 10 zlatých, a na reaction roll mi padá 2d6 > 4, takže... jsem neuspěl. Ehm. No, nicméně se chci Bifi zeptat, jestli se dají koupit nějaké pasti (myslím takové ty klišovité na medvědy nebo něco podobného), jestli se žoldáci nemůžou naučit udělat štítovou hradbu, a hlavně - jestli bys mi mohl zopakovat, jak mám posunout Mohana na první level. Můžu mu vybrat plnohodnotnou classu? Stojí to nějaké peníze? Bude mít fighting capability 1 man?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „[Online kampaň] ASE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti