[ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Otevřená odschoolová online kampaň v gonzo megadungeonu Anomalous Subsurface Environments. Přidejte se, jestli máte rádi chaos.

Moderátor: KDolecek

Odpovědět

Co je cíl na 14. sezení? (Cíle se pokusíme realizovat ve výherním pořadí)

Dokončit hledání goblinů a zjistit, co jsou zač morloci a proč s nimi chtějí pomoct.
2
29%
Nakoupit sítě a pokusit se chytit hvížďáky a prodat je přírodovědci.
1
14%
Slézt žebříkem u našeho vchodu do úplně jiné části podzemí (pod reaktor?) a zjistit, co tam je.
4
57%
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Markus »

Diskuze vedená stylem "hráči sobě". Nepokládejte v ní herní dotazy Bifimu, od toho jsou jiné diskuze. Bifi by teoreticky neměl tuhle diskuzi muset sledovat - slouží výhradně k naší koordinaci a Bifiho zajímají až její výstupy: tj. jaké budou výpravy, s jakým cílem a kdo se jich bude účastnit.

Termíny výprav
Hlasujte tu: https://www.termino.gv.at/meet/p/c95d3a ... d759-76038
V tomto vlákne napíšte cieľ vašej plánovanej výpravy. Môže ísť aj o malé "bokovky", cielené výpravy s menším počtom hráčov. (Je možné, že kvôli letnému obdobiu a zlepšenej pandemickej situácii už nedáme dohromady také veľké skupiny ako cez zimu.)

:arrow? In-game kalendář kampaně
:arrow? Složka s pravidly a dalšími zdroji
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od KDolecek »

Jasně, Bifi, nemá smysl to tlačit na sílu, když by to pak nebyla zábava. Držím palce s tou prací a přeju aspoň trochu času na odpočinek.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Markus »

Naprosto pochopitelné, Bifi, hrajeme dost intenzivně. Dej si voraz a načerpej sílu a chuť do hry.

Kdo byste si chtěl zítřek vynahradit, nabízím ještě jedno volné místo na hraní DCC - Shadowbrook Manor tuhle a příští středu. Teď je sedm hráčů, jsem ochotný jít na osm. :>;o) Má to být zkouška vedení hry v hodně hráčích, takže to asi bude dost chaos.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Bifi »

Ďakujem!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Winnie »

Dej si od nás pauzu, Bifi, ale počítej s tím, že se těšíme na návrat ;-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Markus »

Bifi píše: 14. 3. 2021, 17:58
Ahoj Bifi! Jak to vidíš s pondělkem? Už sis odpočinul? :wink:

Říkal jsi, že se podíváš na seznam akcí, které chceme dělat, a nějak rozvrhneš, které se budou odehrávat v sezení, které v downtimu, kolik postav se může účastnit čeho a další podrobnosti. Dostaneš se k tomu?

My jako hráči bychom mohli během zítřka nějak zfinalizovat plány. Zkusím zítra sepsat souhrn toho, co jsme vymysleli.

Těším se na pondělí!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Bifi »

Ahojte všetci, nemám dobré správy. Predminulý týždeň mi bol ponúknutý nový vedlejšák, ktorý som zobral. Som teraz odborný garant pre rozvoj kapacít štátnej správy pre participáciu, menovaný Úradom splnomocnenca pre rozvoj občianskej spoločnosti. Mám na starosti rozsiahly školiaci program zahŕňajúci zatiaľ 9 ministerstiev a odborné konzultácie pre tuším 11 rezortných politík. Je to tak na 15 hodín týždenne popri mojej regulérnej práci, výhľadovo na najbližšie 2 mesiace, aj keď ten proces bude menej intenzívne pokračovať aj potom.

Okrem toho už dlhšie zápasím s tým, že moje nadšenie pre hry a čas a mentálna kapacita, ktoré do nich investujem, sú prekážkou pre niektoré dodatočné ciele - či už kariérne (docentúra na jednej a profesúra na druhej univerzite sú už len otázkou formality, ale proste na to musím pozbierať čas) alebo verejno-politické (chcem dopísať knihu o ľavicových prístupoch k životnému prostrediu a postkapitalistickej ekonómii, rád by som mal pravidelnú spoločensko-kritickú rubriku alebo podcast, chcel som zorganizovať krúžok čítania Kapitálu...). Potrebujem aj podokončovať hromadu článkov z minulých konferencií a písať články pre nadchádzajúce a nahliadnuť do tej asi stovky kníh, ktoré sa mi hromadia v knižnici. A to ešte aj prišla jar a teraz po presťahovaní sa musím postarať o záhradu. A musím sa v neposlednom rade starať aj o seba, lebo som v posledných rokoch opakovane prekročil hranicu vyhorenia, nevraviac o ďalších, čiastočne súvisiacich, zdravotných problémoch.

ASE je pre mňa síce relaxačná a príjemná aktivita - a s výhodou minimálnej prípravy! - ale nabúrava mi režim a berie mi energiu a sústredenie pre iné aktivity, čo práve teraz je už za hranicou toho, čo by pre mňa za normálnejších okolností ešte bolo zvládnuteľné. Preto ASE zamrazujem, zatiaľ na dobu dvoch mesiacov (výhľadovo by sa mohlo hrať 24. mája/května, ale ešte sa to asi bude posúvať dopredu alebo dozadu). To platí aj pre ďalšie nápady, ktoré mám napoly rozpracované, ale musia ísť k ľadu - minikampaň v prostredí WH40K a v systéme 2400, v ktorej postavy prenikajú do Stygian Library space hulka, alebo Call of Cthulhu á la Delta Green ale v Sovietskom zväze na konci 80. rokov. (WFRP "Je to tvoj pohreb!" som sľúbil a mal by sa ešte uskutočniť.) RPGčka ma pritom v poslednej dobe bavia o čosi menej ako ASL, ktoré hrávam aj kompetitívne a nedávno som dostal ponuky od vydavateľov na môj modul o Slovenskom národnom povstaní, ktorý sa mi pomaly rodí pod rukami - ale od ASL si dávam pauzu tiež. Veľmi ma to mrzí aj kvôli vašim očakávaniam a doterajšiemu investmentu do našej hry. Dúfam, že sa mi moju dilemu a rozhodnutie podarilo vysvetliť a nebude zlá krv...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Markus »

Bifi, díky za vysvětlení. ASE mi bude chybět, ale při tvých aktivitách je pochopitelné, že na něj nemáš čas - popravdě mi přijde obdivuhodné, že sis na něj až doteď čas našel. A děkuji za vyjmenování všeho, na čem pracuješ, začínám se cítit méněcenně :) a asi bych si měl taky udělat inventuru a popřemýšlet, co všechno kvůli současné vlně nadšení pro RPGčka zanedbávám - bude toho dost.

Na druhou stranu v téhle pitomé domě se ASE stalo mým jediným pravidelným sociálním kontaktem (pominu-li rodinu) a jeho pravidelnost, každý týden ve stejný čas s víceméně stejnými lidmi, byla velmi vhod. Díky za to!

Pokud se ASE někdy vrátí, já osobně budu určitě moc rád. Klidně to nemusí být ani každý týden ani pravidelně.

Otázka je, co s naší partou teď? Máme Sirotčinec, ale ten je dost ad-hoc. Tady se mi na tom líbila ta pravidelnost, předvídatelnost i to, že to byla kampaň a ne jen série náhodných one-shotů.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Selhan »

Páni, to je pozice na dva řádky! Gratuluji! :D

Žádná zlá krev podle mě nehrozí, prostě když to nestíháš, tak si dáme pauzu, to se nic neděje. Jen teda do protokolu bych rád uvedl, že se těším na další pokračování. Čas goblinů totiž nadchází a potřebují silného (a pohledného) vůdce!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od KDolecek »

Bifi píše: 21. 3. 2021, 10:43 ...
Díky za info a držím palce v novém projektu a vůbec v téhle konsolidaci osobních zapojení. Neplánuješ třeba nějaký newsletter, kde bude informovat i o těch mimoRPG záležitostech? :D
Markus píše: 21. 3. 2021, 11:05 Otázka je, co s naší partou teď? Máme Sirotčinec, ale ten je dost ad-hoc. Tady se mi na tom líbila ta pravidelnost, předvídatelnost i to, že to byla kampaň a ne jen série náhodných one-shotů.
V diskuzi Sirotčince padaly návrhy na různé další hraní ať už megadungeony nebo protě rozsáhlejší moduly, které zároveń byly odsouvány do pozadí kvůli ASE, tak možná je čas některý z nich vytáhnout a oprášit? Já žádný takový nevlastním, ale zároveň, pokud někdo takový máte a radši byste si ho zahráli než vedli, nebo prostě nemáte kapacity ho nastudovat, tak se nabízím jako GM.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Markus »

Mě by strašně zajímalo uspořádat kampaň v Castle Xyntillan, což je megadungeon hrad, který zbyl po nějaké šílené rodině, takže plný divných věcí (a některých členů rodiny). Od začátku spousta vchodů, extrémně nelineární, dost funhouse. Dá se velice pohodlně hrát jako West Marches, což se nám v ASE nakonec moc nepovedlo. Ale nejsem schopný s tím začít dřív než odhadem v květnu, protože bych to musel načíst, připravit a nejspíš i zkompilovat nějaký systém. Zároveň pokud by se pak ASE obnovovalo, tak určitě nechci hrát dva megadungeony paralelně. :) Takže tohle by byl spíš návrh na úplnou náhradu.

(EDIT: Taky mám DCC Barrowmaze, už dávno připraveno a jsem schopný hrát ze dne na den. 8) )

Antharon mi psal o tom, že chce vést kampaň v Bifiho Divném Uhorsku, četl jsem nějaký settingový úvod, ale nevyrozuměl jsem z toho, jestli chce hrát nějaké existující moduly, vlastní tvorbu, nebo nějaký "volný roleplaying".

Můj dotaz ale nesměřuje ani tak tím směrem, co hrát (on se někdo a něco najde), jako spíš jestli chceme zachovat partu a pravidelné pondělky, nebo to spíš úplně roztrhat a přejít na ad-hoc organizaci v rámci sirotčince.

EDIT: BTW, Karle, kdybys někdy chtěl vést nějaký modul, a nevěděl, jaký, tak mám pro tebe seznam. :) A kohokoli dalšího.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Antharon »

Zelam vela stastia v projektoch, bifi, a dufam ze za dva mesiace sa vidime pri dalsej hre. Ja som na pondelok pripraveny na cokolvek. :)

Co sa tyka mojej pripravy na divne hornouhorsko, tak uz dva tyzdne som zabil s lopatovanim historickych pramebov a legiend v oblasti povazia. Mam pripravene dve az tri rozsiahlejsie dejove linky, tu zalezi koho co bude zaujimat a samozrejme to otvara dvere dalsim game mastrom ktori by si ich mohli zobrat na starost Stravas sa tusim ponukal ze by si to rad skusil tiez ako gm.

Co sa tyka samotnych dungeonov, tam su samozrejme otvorene dvere pre adaptaciu existujucich scenarov do tohoto obdobia, ale osobne ma bavi aj vlastna priprava.

Vedenie kampane by som chcel pohanat proaktivitou hracov, neviem, ako to bude cele fungovat, dufam ze dobre. Mam uz pripraveny uvodny scenar, tak ak by sa nasli nejaki hraci tak to rad odmastrujem
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od KDolecek »

Můžeme případně využít domluveného času na ASE, na chvíli se na callu sejít a domluvit se.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Antharon »

To by bolo fajn, vecer kbtomu zalozim thread
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Winnie »

Bifi píše: 21. 3. 2021, 10:43
Hodně zdaru ve všech těch projektech (jdu se se svou "vytížeností" stydět do kouta .D). Zmiňované květnové pondělí si značím do kalendáře .-)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [ASE'73] Výpravy! Termíny hraní a cíle jednotlivých výprav

Příspěvek od Antharon »

https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=16080

tutok som spravil thread k tomu hornouhorsku, ak by ste si chceli vecer zavolat, kazdy je vitany
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „[Online kampaň] ASE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti