[Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Otevřená odschoolová online kampaň v gonzo megadungeonu Anomalous Subsurface Environments. Přidejte se, jestli máte rádi chaos.

Moderátor: KDolecek

Zamčeno
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

[Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Toto je hlavné vlákno pre diskusiu o online kampani ASE’73.

Hráči sa stále môžu prihlasovať!
(Westmarches jajaja)
Adresár s pravidlami pre tvorbu postavy a hranie samotné, opis prostredia (gazetteer)
Kalendár pre sledovanie aktivity postáv, downtime atď.
Termíny najbližších sedení: 6. január, nasledujúce sa hlasujú na Termino
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Selhan »

Uhh, musím říct, že se začínám ztrácet. Jak tam mám zaznačit, že jsem byl na třech sezeních z pěti?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

Teď nijak, protože je zakázané editování. :)

Ale idea toho souboru Kalendář kampaně je taková, že si tam každý bude vyplňovat, co jeho postava v jednotlivých týdnech dělala. V zásadě bys měl mít vyplněný úplně každý týden. Pokud jsi nebyl na nějakých sezeních, máš některé týdny nevyužité, co znamená, že v nich můžeš hrát downtime. Aspoň teda tak jsem Bifiho systém pochopil.

Sám ale nevím, v kolikátém týdnu teď kampaň je (a kolik dowtimu můžu zahrát před zítřejší hrou), což byl taky důvod, proč jsem ten kalendář zakládal. Potřebuju, aby to upřesnil někdo, kdo hrál. V zásadě: Vandale, vyplň jsi to (hrál jsi skoro všechno, ne?). Podle toho se mi ostatní můžeme chytit.

Jo a taky je důležité zaplatit náklady za každý měsíc, aby sis "odemkl" ty čtyři týdny/akce na příslušný měsíc. (Já tam mám u nového měsíce, že jsem ještě nezaplatil - čistě pro názornost, před hrou zaplatím.)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Selhan »

A třetí a čtvrté sezení se oboje stihlo za jeden týden? Protože já byl jen na třetím.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

Ano, stihlo se za jeden týden, protože jsme jenom zaběhli do Čeľabinsku (1 den cesty) a zpátky (=další den). Domluvili jsme se, že to budeme brát dohromady jako jednu výpravu. To jsou čtyři týdny, které má Dřist jasně určené. Co bylo dál, nevím ani já (asi to bude na záznamu, ale ještě jsem se nedíval :roll: ). Vlastně jsme skončili ve stejnou chvíli.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od KDolecek »

Sorry, myslel jsem, že kdy v těch dokumentech nastavím editaci všem s linkem, tak to půjde, ale Dropbox zřejmě vyžaduje, aby všichni měli Dropbox účet než mohou upravovat.
Nejjednodušší by asi bylo udělat to přes sdílenou složku a dokumenty na Google Disku, tam není potřeba žádné přihlašování, ale asi to prostě zítra domluvíme před/po session.

Naše session proběhla tak, že naše postavy cestovaly se zbytkem Danbalových dětí, takže to musí navazovat na akci Lexibota, který je zaplatil a poslal do tábora. Výprava samotná do podsvětí se určitě vešla do jednoho dne.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Kalendár som nastavil tak, že by ho mali byť schopní editovať všetci. Link je v záhlaví.

Okrem toho som nahral jeden zlúčený dokument pravidiel 2.0, ktorý obsahuje všetky doterajšie súbory (tvorba postavy, gazetteer, pravidlá, dodatočné pravidlá skompilované Karlom) a zároveň sú v ňom niektoré veci ďalej dopracované (formation density s. 19, overwhelming odds s. 21, tabuľka zásahu strelnými zbraňami s. 23, movement options v boji s. 23, liečenie s. 25-26, downtime s. 26, command and control s. 28, ujasnenie typu jednotky s. 14).

Zvažujem ešte pridanie efektu eskalácie, resp. "winning and gaining" (v boji víťaziaca strana - teda tá, ktorá urobí viac hitov - útočí v nasledujúcej melee fáze ako o jednu kategóriu lepší typ jednotky alebo sa môže rozhodnúť protistranou manévrovať).
Neviem ešte, ako určovať typ jednotky pri zmiešaných skupinách (medián?) alebo príšerách (v Chainmail existoval fantastic combat) a ako robiť atribúciu hitov.

Lexibot:
Dokumenty obsahujú výpočty a grafy pre nejaké funkcie reaktora, tým ale dnes vôbec nikto nerozumie. Odkúpi ich kult vedy za 100 gp - máš ale podozrenie, že ich budú brať len ako relikviu.
Bral si do Denethix na predaj aj pušky a strelivo?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od KDolecek »

Bifi, jak to funguje s těmi výpravami v rámci fikce? I když jsme strávili v podzemí jeden den, tak se to počítá jako týden, během kterého už nemůžeme nic dělat a nemáme z něj žádné benefity jako třeba uzdravování se po zbytek týdne?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

Bifi píše: 5. 1. 2021, 23:48 Bral si do Denethix na predaj aj pušky a strelivo?
Nebral, a z těch dokumentů jsem bral jenom vzorek, takže to ani nemůžu rovnou prodat, musel bych se napřed vrátit. Takže jestli chceme něco prodávat, budeme muset začít zítřejší sezení dowtimem.
Okrem toho som nahral jeden zlúčený dokument pravidiel 2.0,
Super. Smažeš redundantní soubory, prosím? Pro přehlednost.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od KDolecek »

Brother Omen

Str 10
Wis* 16
Int** 10
Con 10 (70 % withstand adversity)
Dex 9 (no modifiers) / 7 (s armor
Cha 12 (max retainers 4, no modifiers)

Alignment: Lawful
Class: Prophet (Templar)
Level: 1
Next level: 1440xp
XP bonus: 10%
Jazyky: vjapárčina, nijamčina

Saves as: Cleric
-Poison: 11
-Wands/Rays: 12
-Paral./Petrif.: 14
-Breath: 16
-Spells: 15

Hit dice: 1
Hit points: 5
Fighting capability: 1 man
Speed: 120 (-30 za zbroj)
Heavy infantry (medium armor + shield, heavy weapon)

Abilities:
- can use armor, shields and non-edged weapons excluding arrow
- spelles (starting from second level)
- turn the undead: Mindless undead need never check morale and cannot be subdued but all the undead are subject to being turned away or even dispelled utterly by a lawful cleric who forcefully presents a Holy symbol. Should a prophet fail to turn an undead monster he cannot attempt to turn that monster again until sunrise.

Gold: 40g
Inventory:
medium armor
backpack
holy symbol
shield
morning star
torchers, 6
food one week
waterskin

Henchman: none

Obrázek
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Vandalicus »

Markus píše: 5. 1. 2021, 23:59
Bifi píše: 5. 1. 2021, 23:48 Bral si do Denethix na predaj aj pušky a strelivo?
Nebral, a z těch dokumentů jsem bral jenom vzorek, takže to ani nemůžu rovnou prodat, musel bych se napřed vrátit. Takže jestli chceme něco prodávat, budeme muset začít zítřejší sezení dowtimem.
Jaktoze ne? Vsak jsme te posilali do Denethix s ucelem jich aspon cast prodat. Minimalne ty dve, co tahal Zurrgurr.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

OK, tak jsem zmaten. Prodal jsem (?) tedy dvě pušky :)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Selhan »

Nebylo by lepší si taky udělat na fóru podsekci? Řešit v jednom vláknu pravidla, termíny, downtime, postavy, zápisy a design je trošku nepřehledné.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Vandalicus »

Pls, jsem pro, uz je toho fakt hodne a tohle je dost neprehledne.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

Domluvíme se večer naživo, pak to kdyžtak vytvořím.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Uploadol som opätovne dopracované pravidlá (v 2.1). Doplnené je: rozšírený camping (s. 20, p. aj nižšie), nový outdoor equipment a bandáže (s. 14, s. 25), fleeing and pursuit (s. 23), špionážny network (downtime), neotrasiteľná morálka, winning and gaining
KDolecek píše: 5. 1. 2021, 23:58 Bifi, jak to funguje s těmi výpravami v rámci fikce? I když jsme strávili v podzemí jeden den, tak se to počítá jako týden, během kterého už nemůžeme nic dělat a nemáme z něj žádné benefity jako třeba uzdravování se po zbytek týdne?
Hej, ono to je proste jeden "ťah" - plánovanie a príprava, zásobenie sa, presun z Čeľabinsku do vášho tábora, následný oddych atď.

Uzdravovanie sa v rámci toho týždňa aj vo vašom tábore by fungovať mohlo. Hodí sa jeden resting roll (d20 Con check), pri úspechu sa vyliečia 4 hp a pri neúspechu 2.

Momentálne váš tábor (p. aj camping v pravidlách na s. 20) nie je na najideálnejšom mieste:
Je to šikmá plošina, kde sa v riedkej tráve skrýva hromada ostrých kameňov (-2 na resting rolls). Vnútri, v prvej prirodzenej jaskynnej komore, to tiež nie je extra pohodlné a veľmi tam páchne (tiež -2).
Zranenie pod polovicu hp a únava dávajú -1 na resting.
Atmosféra a reputácia tohto miesta ďalších -1 na resting.
V tomto ročnom období (koniec leta) je to ešte OK, ale o pár týždňov na hore v noci poklesnú teploty (-1 na resting rolls pri ohni, -2 bez ohňa). Pri presune dovnútra sa postihy zmenšia o 1.
Kto má vlastný bedroll, má +2. Môžete si zadovážiť aj stan (ďalších +2).
Elfovia majú +4 na resting, hmyzáci +2, gammadwarfovia/jaskynní trpaslíci (ak vnútri) +2.
Lenivé postavy majú -2.

Žoldnieri môžu prebrať hliadky (nemusieť hliadkovať dá ďalších +2 na resting roll) a stavbu palisád a iných obranných prvkov, ale udržiavanie ohňa a nosenie dreva, varenie, nosenie vody, lovenie a pod. si musíte zabezpečiť sami alebo na to najať dodatočný personál. Žoldnieri majú vlastnú mulu na proviant a Binita doviezla dve ďalšie aj s jedným veľkým stanom.

Z toho mi vychádza, že resting check bude pre ľudskú, zranenú postavu bez bedroll a stanu s postihom -4.

Markusi, Lexibot predal dve pušky za spolu 630 gp.
Pri návrate si prosím nezabudni hodiť na Int check.

Karle, tvoj brat Omen by mal mať aj nejaké božstvo.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Zamčeno

Zpět na „[Online kampaň] ASE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti