[HRA] 3. akce - Baráky

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Zamčeno
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

[HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

baráky_p_13.png
Ostraha Baráků za plotem:◆◆◆◇◇◇
Kočky na stopě:◆◆◆◆
Hledáme Heřmana:◆◆◆◆◆◆
Výbuch:◆◆◆◆

- Mariiny vzpomínky na minulost: ◆◆◇
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marky, pokud to do sebe Heřman dobrovolně naleje a popíše, co to s ním dělá, není potřeba házet kostkami. Musí to ale udělat okamžitě a bez řečí, jinak vrhne kvůli démonovi.
Jezusi, co uděláš?
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Vůbec se mi nechce vstávat, jak ta hlava příšerně třeští, kdyby se mi nezdály tak debilní sny, tak bych tu klidně ležela, než by mě někdo našel nebo než bych tu zhebla. Takto se pomalu postavím a čučím do tmy, zprava se mi zdá, jakobych zaslechla Heřmana a Jožina. Vydám se tedy tam. Jak se blížím, tak slyším i jiné hlasy, takže zpomalím, rozhodně tam nechci jen tak napochodovat, spíš poslouchat z povzdálí. Poletuje tu jakýsi kovový bordel, jeden zrezlý šroub se prudce odrazí od mého čela, rychle jej zachytím, ať necinkne o zeď, v hlavě mě přitom rychlém pohybu píchne, jako kdyby mi skrz ni ten kus šrotu fakt prolítl.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Alois Heřman »

Vytřeštím augle, že mi div nevylezó z důlků. Ty vole, delirium tremens!

Gómal sem, že to jednó přinde, ale že včil? Asi maj v těch Barácích nějaké eklové luft... Hned na to mě to popadne a pošimrá v kejháku. Snad to nejní lofasem; sem se tu dostal mezi dost podezřeló sajtnu... Stejnak mi štrycló letí akorát to, že mi brzo povolí měch. Bylo mi blbý si vo to řikat, dyž mě sem táhli, kór před tó kopretinó, ale chcal bych jak koroptev.

Nakonec mě helfne Pepan. Tentokrát fakt. Zamává nějakým slopem. Lifruj to sem, šnel, jináč fakt hodím kosu.

Natáhnu kejhák, zabublám a zakévu na Pepana, jakože jasan. Jen co mě to pustí, zlomím se v pase a zacpu chlebárnu. Votočí se mi pajšl a v hubě ucejtím kosu. Nejní to žádná hrůza, normálně bych to hodil někam do škarpy jako takový chlapský odplivnutí a šel lejt dál. Tadyk su ale v cimře a podle všeho si potrpijó na ordung, takže to zas zkušeně polknu. Nésu přece nějaký prase...

Přinde mi, že se fakt čeká akorát na mě, tak nehrám dámu a kopnu to do sebe.

Vlastně to nejni tak hrozný, mám pocit, že mi to srovnalo pajšl. Pak si grgnu a zazní to, jak kdybych tu kosu fakt házel. Kolem pysku mi vyskočí pěna a celej se vorosím, jak kdybych měl vrhnót tele. Lapnu se za šišku, která mě začne bolet jak střep. Musím zavřít augle, páč i to šero mě do nich najednou bodá. Funím, hekám a nakonec už jen skučím. Čupím na patách a vobjímám si haksny.

...

Takto střízliv jsem nebyl již dlouhá léta. Ani jsem nedostal šanci takzvanou hladinku zvolna doplňovat, abych zmírnil šok, který náhlá absence alkoholu organismu způsobí. Chvíli ještě sbírám síly a smiřuji se s novým stavem, pak mi nezbyde nic jiného, než otevřít oči. Zásadní pochybení! Přede mnou se nachází jakási stvůra složená z nejrůznějšího materiálu; přesto nepopsatelná a rozumem neuchopitelná. Jisté je jen jedno, tentokrát se mi to nezdá. Stále mhouřím oči, neb mi do nich dopadá světlo z míst, kde by měla... ta věc... oči. Navíc moji bolavou hlavu a mysl světlo stále zraňuje.

Nejhorší na celé situaci však je náhlé plné si uvědomění reality. A ta je velice depresivní. Nejen momentální situace, s ní by snad šlo ještě nějak naložit - pomineme-li bezprostřední blízkost děsuplné mocnosti nevázané zákony fyzikálními, tím méně omezením lidskosti - samozřejmě. Celé bytí v tomto tyranstvím mocných sevřeném městě - na tomto kataklyzmatem zničeném světě! - je žalostným oddalováním nevyhnutelného. Tragédie marnosti života, jež si jako hladové krysy požírá vzájemně maso, když pro něj při kolizi realit přestalo býti místa.

Z hrdla se mi vydere přidušený sten, zvolna přecházející v sípavý jekot. Skutečně křičet nemohu, protože mne plíce při každém nádechu bolí - jak jsem tak dlouho mohl ignorovat, co mi to nezřízené kouření způsobuje? - navíc ze mne Josefův protialkoholický elixír vyhnal všechnu vodu, takže mám hrdlo jako troud.
"... vodu..." zaúpím mezi steny.

Josefe, obávám se, že tvůj dobře míněný pokus byl na Aloise příliš silná medicína. Démon navíc zjevně nechápe, že některé věci jsou ve své podstatě mazivo, které udržuje stroj vchodu i v nevhodných a náročných podmínkách.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... v dílnách ...

Josefe,

tvá příprava i aplikace čistidla s přítomnými maskovanými lidmi ani nehne. Strnule v pokleku čekají na démonovu reakci. Hlavy svěšené, a možná jen trochu, co jim průzory v maskách dovolí, hledí před sebe.

Heřmanovo následné hekání a skučení doprovodí jen jedno tlumené odkašlání a pak je zas ticho.

Démon svým nepřítomným zářivým pohledem pozoruje pravděpodobně tu hromádku neštěstí, která nejspíš prošla vnitřní transformací z Heřmana na Aloise. Zoufalá žádost o vodu zůstane bez odpovědi. Démon se jen přisune blíž ke schoulenému tělu, nakloní se blíž a ozáří svým pohledem zpocený zátylek.

"POVĚZ MI, OBNOVENÝ MUŽI... POMŮŽEŠ MI VYČISTIT BRNO STEJNĚ, JAKO JSI TEĎ ČISTÝ TY SÁM? VRÁTÍŠ S JOSEFEM ŘÁD TAM, KDE VLÁDNE CHAOS A ZÁNIK?"

"Ale od toho jsme tu my!" neudrží překvapený výkřik jeden z mužů a vztekle bouchne pěstí do země.
"Hubu drž," okřikne ho tlumeně žena, "Ordner má místo a účel pro nás pro všechny!"
"Ale..." pokusí se ještě muž o odpor, ale jeho nevyřčená věta přejde zvolna v tlumené chrčení. Kovové části masky se kroutí a mačkají tvář i hlavu tak dlouho, dokud se neozve tlumené prasknutí a muž se nezhroutí k zemi.

"BUDE TU POŘÁDEK..." ozve se z démonových nehybných úst, tváří na jeho těle i všech kovových dílů a nástrojů, které máte u sebe. Josefova pistole a paklíče, přezky na Heřmanově zbroji, to vše se slabě roztřese...

Jezusi, démon čeká na tvou odpověď. Co uděláš?
A co uděláš ty, Marky?


Marie,

blížíš se za hlasy a brzy ti dojde, že nejsou s tebou tady dole v kolektoru, ale někde nad tebou. Brzy dorazíš do rozšířené chodby, kam od stropu vede mnoho trubek a drátů a tady u tebe se napojují na staré přístroje a budíky. Nad hlavou zahlédneš průduchy kryté mřížemi, přes které teď k tobě doléhá jen relativně čerstvý vzduch. Ticho přeruší výkřik neznámého muže:

"Ale od toho jsme tu my!".
"Hubu drž," okřikne ho ženský hlas.

Zarazíš se. Něco je na tomhle hlase povědomého. Poznáváš tu ženu, měla by sice znít jinak, ale ano, je to ona. Jen si vzpomenout...

Komi, ten ženský hlas patří Mariině nekamarádce Tonči. Marie si to může i nemusí uvědomit, je to na tobě (bez kostek). Co uděláš?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

"Čistička. Ten novej účel Baráků. Chceš-li vypucovat Brno, potřebuješ fakt vobrovskou čističku," vypadne že mě bezmyšlenkovitě první, co mi přijde na jazyk.

Protože můj mozek je zcela okupován jedinou obavou. Od čeho chce démon Brno čistit?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Alois Heřman »

Nejprve mne ochromí bezpočet alternativ, které každé rozhodnutí má. Příčina, následek a příliš mnoho neznámých mezi tím. Copak je možné hrát život jako domino, když nedohlédneme na konec řady padajících kostek? A co zodpovědnost za vlastní činy a rozhodnutí, za vlastní život...

V přemítání mi nepomáhá, že je pro moji bolavou hlavu démonův hlas příliš hlasitý a světlo odrážející se od myriády lesklých součástek se stává jehlami pro mé oči. Raději je zavřu. Mám strašlivou žízeň a zároveň žaludek jako na vodě.

Konečně se trochu seberu. Přestanu si objímat kolena a přejdu do kleku. Výše se nestavím, ostatně klečení je tu preferovanou pozicí. Křupnutí, jež následuje po zkroucení kovové masky mi poskytne novou perspektivu. Řešení je ve skutečnosti velice prosté. Vždyť démon se táže pouze, aby zvěděl, zda nás má použít nebo jako nepotřebné proměnit v řád strnulého bezvědomí či smrti. Snad si ani neuvědomuje, že nám nedává na vybranou, snad nás chce jen zařadit ve vlastní rovnici světa. Dát nám účel nebo nás jako neúčelné vyřadit.

Josefova odpověď mi zní jako něco, co může vyplodit pouze intoxikovaný mozek. Že by prodělával podobný šok jako já, možná ještě znásobený těmi léky, co používá? Je to skoro úsměvné, Josefa, jakkoli byl v současnosti přínosný, si lze jen těžko představit jako posla řádu. Přesto jsou jeho slova užitečná, pomohou mi nalézt potřebná slova v situaci, kdy mám v ústech jako v polepšovně.

"Řád..." zasípu vyprahlým hrdlem a hned se dám do kašle, "Vypíglu- vyčistíme chaos... tu... anarchi-j-i...zániku... proho-... nahradíme kunšt- tou... konstrukcí oučel...nosti."

Olíznu si vyprahlé rty. Nic jiného než přijmout stejně nezbývalo, na druhou stranu chce-li bránit zániku, nemuselo by to být až tak katastrofální.
Na chvíli zase otevřu oči, abych se podíval směrem k vedoucí ženě. Uvědomuji si, že umlčený muž pouze nahlas vyřkl myšlenku, která se honí hlavou ostatních přítomných.

"Očistil si nás, dej nám účel... místo mezi svejma... v tom... soukolí. Žádnej nebude nahraze-.. ný?... poníže- n... soukolí se akorát rozšíří... v nóta.. teda v tom... har... harmoni-i. Každej podle svejch schopností... každýmu účel. Rádi helf- pomůžeme... s Josefem... když teď ču- vidíme... smysl."

Otřu si orosené čelo. Začíná to být náročné.

Souhlasím s démonovou nabídkou - nic jiného nám ostatně nezbývá. Snažím se zároveň, aby to nevypadalo, že se chceme povyšovat nebo někoho nahrazovat - že ctíme pozice ostatních a nejdeme proti nim, aby zbytečně nevznikala hned od začátku zlá krev. Consort - Spolčování.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Zavřu oči a soustředím se na hlasy nad sebou, Heřman i Jožin jsou zjevně na živu, Heřman je ale nejspíš zraněný, posedlý nebo zfetovaný, podle toho jak blábolí a trhaně mluví. Jen doufám, že jej zrovna nemučí.

Nemám vůbec představu, kolik lidí tam je a čemu vlastně čelí. A ten ženský hlas, je v něm něco divného, ale jinak je tak povědomý!

No nic, napochodovat tam nemá smysl, nemá smysl se hloupě obětovat, jen abych udělala gesto, že zachraňuju kumpány.

Musím nejdřív zjistit, co se děje a kdo vydává ten kovově znějící hlas a co je sakra tamto za ženskou.

Stáhnu z dlaně náramek. Je také z pozůstalosti po babičce. Je to matný, nepříliš hezký bílošedý něco-jako-řetízek z obdélníkových článků. Když se mě borci ptali, co že je to zač, radši jsem lhala. Podle babiččiných zápisků je to mimořádná vzácnost. Jednotlivé dílky jsou sušené pospojované články parazita, žijícího ve střevech monster v Krasu. Prý to dokáže narušit proudění elektroplasmy a vadí to dokonce i samotným démonům.

Začnu tichounce mumlat zaříkávání, které by mi mělo otevřít mysl a přitom přebírám články náramku, vždy jeden odstavec modlitby na jeden článek.

Attune - chci zjistit jak Josefovi a Heřmanovi pomoct. Pokud by se ještě něco odehrávalo, tak chci pomoct okamžitě. Pokud se to tam rozpustí a akce skončí, tak chci nějakou informaci, která nám pomůže v budoucnosti, až budeme zase řešit tohoto démona.
A ano, ten náramek z tasemnice je demonbane charm
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

s každým dalším článkem náramku a odříkaným veršem modlitby se vznášející kovový šrot rozestupuje, až ho dokonce natlačíš na zdi a vzápětí z nich popadá. V hlavě ucítíš intenzivní zářivý pohled, který si tě prohlíží podobně, jako lékař postřeleného pacienta, ale v tomto případě průzkum probíhá zevnitř. Uvědomíš si, že s amuletem proti démonům tě intuice vedla správně, ale těžko říct, co s tím teď ten démon udělá.

Komi, tohle naladění je riskantní, koleduješ si, že svým působením na démona situaci nahoře jenom zhoršíš. Tvá případná pomoc ale může stejně tak zlepšit výsledek Jezusova snažení. Můžeš dosáhnout standardního efektu, a to:

6: Zjistíš něco užitečného a hned tím klukům pomůžeš - Jezus dostane 1 kostku k hodu jako Pomoc a ty nemusíš platit stres
4-5: Viz výše, ale jako následek "přetížíš" svůj náramek - budeš muset využít jednu aktivitu v některém mezidobí, aby sis ho dala dohromady
1-3: Napácháš víc škody, než užitku - jako následek bude mít Jezus při Odolávání cenu +1 stres

Pokud bys odolávala ty, zrušíš vždy celý následek.



Heřmane, Josefe,

na Heřmanovo koktavé vyjádření souhlasu reaguje jen jeden z maskovaných lidí sotva postřehnutelným zakroucením hlavou. Možná je to povzdech marnosti, možná nevěřícný šok, těžko říct. Jistí si můžete být jen tím, že kolem vás už nic nekřupe, necinká ani nevibruje a démon pečlivě poslouchá. Co se honí komu v hlavě je ale záhadou. Pouze Josefovu šedou kůru mozkovou lechtají slabé výboje při každé další myšlence na čističku a její možné významy.

Jezusi,
na socializaci jsi v riskantní pozici, hrozí tu hlavně riziko, že si tvé úmysly a lehce matoucí formu jejich vyjádření někdo špatně vyloží. Můžeš dosáhnout standardního efektu a zpečetit započatou dohodu, můžeš to taky pokazit. A navíc se do toho kvedlá Marie - počkej v každém případě na Komiino vyhodnocení, díky.

Nabízím následující vyústění:

6: Domluvíš to tak, že s těmito lidmi budete mít dobré vztahy - nastavíme vám s vaší frakcí Status +1 (kolegiální)
4-5: Budeš si muset vybrat jedno z:
- Domluvíš to na dobré vztahy (Status +1), ale budete muset za to ještě nějak projevit svou hodnotu (pětky, reputace apod.)
- Domluvíš to tak jen tak nějak - na Status +0 (neutrální)
1-3: Budeš si muset vybrat jedno z:
- Domluvíš to tak jen tak nějak - na Status +0 (neutrální) a budete muset za to ještě nějak projevit svou hodnotu (pětky, reputace apod.)
- Domluvíš to špatně a maskovaní lidé vás budou vnímat jako nežádoucí osoby okolo démona, Status bude -1 (konkurence)

Pokud bys odolával, tak na 4-5 dosáhneš výsledku 6+, na 1-3 výsledku 4-5.

Marky, ty můžeš s Josefem Pomáhat Jezusově akci. Pokud bys to dělal také přes akci consort, vyhodnotili bychom to jako "lead a group action".
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Attune: full succes 4,6
Něco zajímavého se dozvím a Alois bude mít kostičku
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Alois Heřman »

Rozptylující se clona kovových střípků mne trochu uklidní, tak pokračuji ve vysvětlování s větší vervou.

"Ostatně jsme tak říkajíc 'od fochu'. Taky sháníme a vozíme, co je zrovínka třeba. Rádi nabídnem' i tento kumšt, zvlášť když je to... to pro takovou vznešenou věc. Pro Očistu."

fail 3,2
EDIT: Tak nakonec jsem se přeci jen rozhodl to Odolání risknout...

Odolání(Rozhodnost) - full succes 5,6


Někdy však méně znamená více. Zdá se, že jsem Švarcfógly zrovna nejlíp neuvedl. Navzdory stále přítomným obavám z neznáma a hlavně nepříjemné společenské situaci, která je mojí vinou více než na pováženou, si ještě stihnu uvědomit chybu a zavřít tu svoji problematickou chlebárnu dřív, než napáchá ještě větší škody. Otřu si zpocené čelo.

Rozhodně nevypadáme jako profíci, ale možná ta naše sebranka přijde některým podobně sympatická jako zatoulaný pes. Vlastně jsou tu možná někteří přítomní na tom podobně - zatoulali se na smetiště a už tu zůstali.

Zamrkám a obtížně polknu. Bože, to jsou zase úvahy... jak já bych se napil!
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

odříkáš další část modlitby a zářivý pohled něčeho cizího opustí tvou hlavu a rozprostře se na stropu nad tebou. Zakloníš hlavu a před očima uvidíš složité světélkující schéma jakoby nakreslené křídou na tabuli. V několika větších skvrnách na stropu poznáš siluety lidí stojících v patře nad tebou. Dvě z nich jsou nápadné na první pohled, je to určitě Heřman a Josef. A jedna další je velmi povědomá; musíš si poodstoupit a trochu se otočit, aby obrys nabral lepší kontury, ale hned potom v cizí postavě poznáš Tonku...

Všechny postavy mezi sebou propojují energetické pulzy, které ti připomínají vlákna zemřelých duší. Tenhle propletenec ale vypadá jako důmyslný a provázaný systém s jasným středem. Krom siluet lidí zahlédneš nad sebou i démona. Jeho kontura je jasně vyrýsovaná a zdá se být pomyslným středem celého toho schématu. A uvědomíš si, že zatímco Heřman je s ostatními provázán jen velmi slabými občasnými pulzy, Josef je s démonem propojen mnohem pevnější a složitější vazbou...

"PROZÍRAVÁ ŽENA...," ozve se ti v hlavě zvonivý hlas. "MÁ SÍLU... DOBŘE. UŽITEČNÉ ZJIŠTĚNÍ."

Náramek ve tvé ruce se slabě zahřeje a poté tě démonův hlas i pohled opustí. Schéma na stropě pohasne a ty zůstaneš sama v prázdném kolektoru. Skrz průduchy se k tobě nesou další části rozhovoru.


Heřmane, Josefe,

jeden z klečících lidí pokorně, se stále sklopenou hlavou, tiše promluví.

"Ale to my už přece taky sháníme a vozíme... všechno, co je potřeba. A vždy přesně a bezchybně!"

"Kšc!" zasyčí na něj z pod masky žena, ale vzápětí sama pokračuje: "Jen ty znáš plán, Ordnere, a my jsme jeho pokorné součástky. Je opravdu nutné tyhlety poslouchat? Nebo s nimi dokonce pracovat? Od nás máš vše, o co si řekneš."

"JSOU SOUČÁSTI SYSTÉMU, TONKO... JSOU TEĎ A TADY... A MAJÍ SVOU FUNKCI. PLÁN SE ROZRŮSTÁ, MĚSTO MĚNÍ. JSOU UŽITEČNÍ... A MAJÍ SÍLU..."

Démon se odmlčí, tváře v jeho hrudi se roztečou do obličejů Heřmana, Josefa a Marie. Tonka sebou viditelně trhne.

"NOVÝ ŘÁD... TITO ZDE V NĚM MAJÍ MÍSTO. BĚŽTE... SBÍREJTE SÍLU, MĚŃTE CHAOS V POŘÁDEK. SBÍREJTE SÍLU... VAŠE ÚLOHA JE JASNÁ, ÚKOLY DOSTANETE..."

Kovový hlas se rozplyne do ztracena. Upřený démonův pohled ještě chvíli zkoumá něco na podlaze a poté jeho oči lehce pohasnou. Propletené tělo se vpije do oprýskané zdi a zmizí vám v temném koutě.


Cizí lidé se zvolna postaví a protáhnou. Maskovaná žena přistoupí k vám a založí si ruce na prsou.

"Mno, tak co teď s váma? Máte své místo? Dobře teda. Teď ale odsud vypadněte, nadělali jste tu dneska už dost kraválu a fakt tu nechceme zvědavou ostrahu nebo někoho ještě horšího. Až Ordner poví, co po vás chce, dáme vám vědět."

Tonka se odmlčí a zvědavě si vás prohlíží. Její kumpáni zvednou svého druha s pomačkanou maskou a když zjistí, že sám chodit nezvládne, podepřou ho a vynáší z haly. Tady je klid. Ze vzdálených koutů Baráků k vám doléhá praskání požáru a mňoukání koček. Elektroplazmatická zeď dál hučí opodál, jako by se tu nic zajímavého nestalo.

Švarcfógli, co uděláte dál?
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Když slyším, že ti démonovi poskoci...v čele s Tončou....fakt s Tončou! ... už odešli a cítím, že démon se taky stáhl, zavolám polohlasem na ty dva nahoře: "Jak jste na tom? Padáme? Můžem se setkat u slezu dolů, kde jsme vylezli předtím s Heřmanem!"

Čím dřív odsud vypadneme, tím líp.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

Mařky výzvu málem přeslechnu a i když do mě Lojza trkne a vydáme se za ní, jdu jak náměsíčný.

"Vyčistit Brno, vyčistit Brno," opakuje se mi v hlavě a mou mysl se perou mé obavy s nepotlačitelným nutkáním začít s tím úklidem hned teď.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Alois Heřman »

"Jasný," přikývnu ženě s maskou a naznačím i mírnou úklonu. Schválně jen maličkatou, aby nevyzněla jako provokace, "Voni sou tadyk šéf... teda vlastně šéfová. Ten brajgl nás mrzí... no, snad dostanem příležitost to nějak napravit... ufahčit pro změnu trochu ordung. Do tý doby - snad ty naše sajtny nemusijó bét hned na nože, ne? Dyť my se nikam nedrápem, spíš tak jako dycky do nečeho hópnem a pak se vezem jako po hov..."
Navzdory její masce ucítím její pohled a trochu se přikrčím. Včil už to není pečlivě odměřené záměr.
"No jo, jasný. Dyť už dem..."

Hned jak sme sami, hókne na nás Mařka. U ní sem měl teda nejmenší fedry, že to dá, ale aji tak se mi uleví - skoro stejně jak když hodím chcanec na nejbližší zeď. U teho zmerčím, že v dálce se mihne něco svítivího a mňoukavýho a za tím se bléskne dvojica auglí.
"Mikešu, pocem, kurňa! Kurňa... dyť já si kvůli tobě pochval vanilku - a zrovna tu bosó! Mikešu," zasyčím, když se vobjeví poblíž a čučí jak vejr, "Pocem! Mikešu... kurňa... esli jsi tu zkóšel něco píglovat, tak mi nesmíš do kéru, gómeš, ty chlupaté chuju..."

Nakonec vodsaď vypadnem podle Mařčina plánu. Kolektor se zdá být klidnější, než před tím, skoro jako by tu chybělo nějaký to pohvizdování. Su rád. Vostatně mám toho za sebó moc, na hrbu vopicu jak trám, a takovó šlajznu, že bych se vo ňu mohl vopřít.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Švarcfógli,

pokračujete kolektorem až do míst, kde tajuplné praskání v trubkách přehluší randál rozjetých strojů a dřících dělníků nad hlavami. Vylezete na povrch stejným žebříkem, kterým vás Eduard Radler před pár hodinami poslal dolů. Starý předák je už zase, nebo možná ještě pořád, tady v bočním skladu a nervózně přechází sem a tam. Když vykouknou vaše hlavy, skoro vyskočí a i chlapi z jeho ochranky si protáhnou ztuhlá záda, típnou cigára a postaví se do pozoru.

"Tak co?" vyštěkne starý předák nespokojeně. "Říkal jsem vám myslím jasně, že nechceme žádný humbuk, naše spravedlivá věc musí zůstat před šéfy utajená. A v Barácích to přitom hučí, jako by tam něco bouchlo dneska a ne před lety. Alespoň jednou jste mohli nechat vaši drzost na uzdě, ne?"

Přísným pohledem si vás všechny přeměří a zkušeným okem zhodnotí viditelná i odhadovaná zranění. U Josefovy hlavy jen nevěřícně povzdechne.

"Ale jste všichni v pořádku, že ano?" dodá nakonec otcovsky a nabídne vám láhev s chladnou čistou vodou. "Tak povídejte, co se tam všechno semlelo..."

Švarcfógli, vaše score končí. Máte všechny tři části úlovku:
- Dokumenty z kanceláří
- Plány z laboratoří
- Ducha dělníka Václava v lahvi
Pokud Radlerovi bez řečí a zvídavých otázek předáte všechny tři části, dostanete odměnu 10 pětek. Za každou část, kterou si necháte, se odečtou 3 pětky.

Více v mezidobí...
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host