[HRA] 3. akce - Baráky

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Zamčeno
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

[HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

baráky_p_13.png
Ostraha Baráků za plotem:◆◆◆◇◇◇
Kočky na stopě:◆◆◆◆
Hledáme Heřmana:◆◆◆◆◆◆
Výbuch:◆◆◆◆

- Mariiny vzpomínky na minulost: ◆◆◇
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Druh plánu: Inflitrace
Detail - místo infiltrace: Podzemní kolektory

Naložení postav:
- Heřman - 5
- Josef - 3
- Marie - 5

Začátek akce
+1d za štěstí
+1d za odvážnou akci
+1d za dobrý detail (pokud půjdete všichni spolu přes kolektor)
+?d za pomoc kamarádů a kontaktů (Strojaři jsou zadavatelé, ale zatím vám nijak konkrétně nepomáhají)
-------------
Celkem 2 kostky

partial succes 5,5 => Smíšený výsledek; na začátku akce jste v riskantní pozici



... v podzemí pod Baráky ...

Švarcfógli,

jeden za druhým postupujete zchátralým kolektorem. Ve vcelku široké chodbě vás doprovází na zdech i pod stropem ukotvené řady trubek a kabelů, které místy vedou kamsi za zdi nebo do podlahy, kříží se, větví a zase spojují a tak vám na pohodlnou chůzi nezbývá příliš prostoru. Ve zdířkách na stropě zbyla jen torza rozbitých žárovek, pokud vůbec něco z nich zbylo, a tak vám nezbývá, než si svítit sami. Pod nohami vám místy čvachtá a místy křupe směs všemožných usazenin, nad jejichž původem je lepší moc nepřemýšlet. Rozptyluje vás spíše občasný zvuk z průduchu nahoru k povrchu, slyšíte vzdálené dunění strojů, kroky strojařů i smích nebo útržky rozhovorů. S nimi se k vám chvílemi dostane i závan čerstvého vzduchu, který alespoň krátce přebije tíživé vlhké dusno a zatuchlinu.

Před chvílí jste minuli výrazný zlom v chodbě, za kterým jsou průduchy podstatně tišší a společnost vám dělá zejména monotónní hučení a syčení v trubkách. Nad hlavami už určitě stojí Baráky.


Zanedlouho narazíte na širší odbočku po pravé ruce. Podle Eduardova nákresu by měla vést pod bývalý vstupní a výstupní sklad. Chodba je temná a klidná a překvapivě krátká. Stačí si lépe posvítit a zjistíte, že v ní došlo k závalu. Trubky vedoucí pod stropem jsou po pár krocích utržené a zaražené zšikma do podlahy, vytváří tak nepřirozenou hrubou mříž. Za ní v chodbě leží hromada cihel a další suti, napříč chodbou jsou potom vzpříčená torza kovových polic a regálů, která se sem musela propadnout ze skladu. Ve změti trosek a jejich stínů není na první pohled jasné, jak náročné by bylo závalem projít.

Víc než první pohled teď ale nemáte. Z ničeho nic se v chodbě pokračující dál rovně ozve tupá rána a hned potom kovový lomoz, který zní Heřmanovi jako když do hospody valí sudy s pivem. Klokotavé drncání se k vám přiblíží rychleji, než stihnete zareagovat, a když už máte pocit, že na vás musí ze tmy něco vyskočit, ozve se poslední náraz a chodba stejně náhle utichne. Posvítíte si před sebe a po chvíli hledání u zdi, pod rozvodem trubek s popraskanými budíky, najdete velkou zrezivělou plechovku od oleje. Je otevřená a musí tu ležet už roky.

Do nosu vás praští intenzivní zápach čpavku. Naštěstí vás nedráždí ke kašli, ale lehce vám všem zahoupá s žaludkem.

"Staňo, eště robiš?" zavolá někdo krátce a ostře v temné chodbě před vámi.
"Jo, makám," odpoví jiný mužský za vašimi zády. Otočíte se, ale nikdo tam není.
"A ešče dlouho budeš? Deme na jedno," pokračuje ostrý hlas.
"Už to skoro mám, jen přeleštím poslední ventil, smontuju to a jdu."
"Fajn, potkame se v knajpě. Zatim!"

Dialog bez jasného zdroje utichne stejně rychle, jako valící se plechovka, nic vám ale po něm nezůstane. Podíváte se na sebe a zaslechnete kroky.

Zvuk stejně jako ty předchozí přichází z kolektoru pokračujícího dál do centra Baráků. Oproti vaší čvachtavé chůzi jsou tyhle kroky klapavé, jako podpatky městských paniček na Svoboďáku. A skutečně se za okamžik z temnoty vyloupne postava drobné slečny v sukni a lodičkách, která je až po uši zabalená do zimního kabátu a spěchá k vám. Schováte se za roh k závalu a hned poté kolem vás proběhne mladá dívka s velkýma černýma očima. Za odbočkou se zastaví a prudce otočí. Natáhne ruku s malou lucerničkou, která vlastně téměř nesvítí, do chodby k vám. Vaše pohledy se setkají, ale dívka na vás nijak nezareaguje. Jen chvíli kouká někam do závalu, vzdychne si, a potom se rozběhne přímo skrze vás. Ucítíte kolem sebe chladný závan a dívka proběhne skrz vylámané trubky do suti, kde vám zmizí před očima.


Zůstanete sami na křížení chodeb. Když za okamžik zaslechnete kus od vás táhlé hvízdání dětské ukolébavky, už vás to příliš nepřekvapí. Doléhají sem k vám ozvěny přízračné sféry, události dávno minulé a zapomenuté, což je v Brně výjimečný jev, ale tady v Barácích se to dalo očekávat. Ale s tím hvízdáním se objevilo i něco jiného. Marii se lehce zatají dech. Z přízračné sféry sem do kolektorů vstupují i mnohem nebezpečnější síly. Nejste tu sami.

Švarcfógli, dostali jste se k první významné překážce. Stojíte na rozdvojení kolektoru a musíte si vybrat, kudy dál. V chodbě vedoucí na sever rezonují ozvěny přízračné sféry. V chodbě na východ je nutné překonat zával. Marie si díky své speciální schopnosti uvědomuje blízkou přítomnost duchů.

Vaše pozice je riskantní. Co uděláte?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

"Škoda, že s sebou nemám svý výbušný nádobíčko z tramvaje. To bych byl stim závalem ajncvaj hotovej," poznamenám k ostatním. "Ale k duchům se mi teda zatím nechce, to je vo držku. Tak půjdu ten zával aspoň vočíhnout, jestli tím něco nezmůžu tímhle," vyndám z brašny malé páčidlo a pilku na železo. "Třeba bude stačit tu a tam přivohnout nebo vodpižlat ňákou tu rouru."

Pálím 1 slot vybavení, mám s sebou Zlodějské náčiní - sadu paklíčů, páčidlo
Akce: Dělám si páčidlem cesty skrze zával
Použitá vlastnost: Zkáza (Wreck) + Sabotér - můžu ničit věci, aniž by to byl velký kravál a poškození.
Prodírám se i nedostatečné odstraněným závalem a provizorně ohnutými a odtlačenými trubkami (zhoršení pozice), jen abych dosáhl víc (lepší efekt).
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

hned u první pevně zaklesnuté police obtěžkané sutí ti dojde, že s holýma rukama, respektive rukama plnýma pilky a malého páčidla, máš před sebou práci na týden. Navíc každé říznutí pilkou a ohnutí trubky skřípe bolestivě jako zubní vrtačka. A do toho padají trosky od stropu do uvolněného prostoru a víří dráždivý prach.

Když ale vlezeš mezi trosky a prodíráš se odvážně skrz, nezůstává za tebou jen úzká škvíra, kterou by se jeden sotva protáhl, ale celkem stabilní tunel.

Marky, zoufalým počínáním můžeš dosáhnout silnějšího standardního efektu, jinak bys měl jen omezený a Josef byl schopný vytvořit maximálně úzkou plazivku.

Ďábel to vidí takto: Dostaneš kostku navíc, pokud prolezeš jen ty sám a ostatní necháš za spadnutým závalem.

6: Povede se ti bezpečně projít na druhou stranu
4-5: Povede se ti to, ale jako následek přehlédneš něco na druhé straně - popíšu ti, co se děje a budeš na to muset reagovat ze zoufalé pozice.
1-3: Nepovede se ti to, zával se ještě zahustí a jako následek tam zůstane tvé nářadí a ty vylezeš se zraněním úrovně 1.

Pokud bys odolával, odstraníš všechny následky, na každém hodu jsou dva.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

Příliš pozdě si uvědomím, že trubky, které nařezávám či ohýbám a odkláním, aby mi nestály v cestě, si v okamžiku, kdy je za sebou pouštím, hledají opět nějakou stabilní polohu ... a úzká škvíra, kterou jsem si vytvořil, se za mnou s občasným zarachocením zavírá.

Ďábla beru.
full succes 3,6


Konečně jsem na druhé straně. Ohlédnu se. Několika zbylými škvírami vidím Mařku s Lojzou. "Sem v cajku, ale trochu se bojím, že vy to budete muset zvládnout jinačí štrekou. Jestli si to dobře pamatuju, tak tahle chodba vede k laborkám - a to je moje parketa, tak to tam zkusím vybrat. Sejdem se v ..."

Domluvené místo srazu zanikne v hluku, jak se sesune další kus závalu. Ale myslím, že mě slyšeli.

Co uvidím dál?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

prvních několik kroků se musíš orientovat jen po zvuku, protože v kuželu tvého světla poletuje hustý zvířený prach připomínající zimní chumelenici.

Za svými zády zaslechneš tlumené hlasy. Jsi si jistý, že dva z nich patří Heřmanovi a Marii. A třetí... třetí je pravděpodobně jen nějaké zkreslení těch dvou závalem, nebo se ti možná jen zdá. Možná. Ve stropě kolektoru nad tebou se táhnou od závalu dlouhé praskliny a spáry, skrz které k tobě doléhá šustění, syčení a možná i cupitání drobných nožek. Nic lepšího než svůj dojem ale nemáš a tak pokračuješ dál.

Kolektorová chodba se po chvíli změní z trosek na změť zašlého potrubí a kabeláže, kterou jste procházeli už dříve. Místy podloží připomíná husté lepivé bahno a skutečně narazíš i na starou shnilou botu trčící uprostřed chodby a něco, co připomíná vyschlé kosti. A tentokrát v čvachtavé břečce zahlédneš místy i nějaké stopy. Zdá se, že jde o nějaké středně velké zvíře. Když dorazíš na další křížení chodeb, stop přibyde. Doprava, do areálu Strojíren, jich vede velmi málo, zatímco doleva, hlouběji do baráků, jsou rozeseté po celé šíři chodby. A to doslova. Stopy bláta zahlédneš obtisknuté i na trubkách podél stěn a dokonce i na stěnách samotných. A mezi nimi si všimneš, že se zde opět objevují průduchy, které pravděpodobně vedou až na povrch, a kterými by ses s trochou snahy mohl protáhnout. A kosti. Zastrčené mezi trubkami, povalující se v koutech u zdí, na hromádkách pod žebříkem průduchu. Spousta kostí.

Marky, kam se Josef vydá dál? Může zkusit vylézt někam do skladu, do laboratoří nebo pokračovat kolektorem ještě dál na sever. Co udělá?

Heřmane,

když se usadí prach, který Josef svým průrazem zvířil, a do bláta se skutálí poslední kamínky, zůstanete s Marií sami. Josefovy kroky se brzy ztratí a krom občasného šustotu v trubkách a táhlých tónů ukolébavky hlouběji v chodbě je klid. A v tomto nepříjemném tichu máš alespoň jistotu, že hvízdání ukolébavky se k vám zvolna přibližuje.

Co uděláte?

Co uděláte?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

Něco tu žije. Něco, co ohlodává odvážlivce na kost.

Takže budu raději připosraný. Přesně jak Lojza na minulé akci, než se ožral.

Zabalím lucernu do kusu hadru, aby svítila opravdu jen slabým proužkem světla a vydám se najít průlez do laboratoří. Pokud možno tak, aby mě nenašlo to, co tu žije. Obávám se, že na rozdíl od chlupatejch minule, tyhle potvory bych jen tak neoklamal.

*Akce: Plížení se do laboratoří.
*Vlastnost: Slídění (Prowl)
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

úzký proužek světla vycházející z tvé lucerny vykouzlí v kolektoru uklidňující dojem, že těch stop kolem tebe nakonec není zase tak moc. Je to naivní iluze. Stop je tu spousta, kostí taky a jejich původce asi správně odhaduješ v množném čísle.

Ve prastarých románech se občas používá úsloví 'lézt do jámy lvové'. Nevíš přesně, co to ten 'lev' vlastně je a jak ta potvora kdysi dávno vypadala. Ale z vyprávění máš pocit, že by jeden možná mohl žít právě tady. Vlastně ne, ne jeden, víc.

Marky,

na plížení má Josef riskantní pozici a jen omezený efekt. Zvířat je tu více a je v jejich základní povaze vnímat vetřelce. Proto bez ohledu na plížení tak či onak časem zachytí Josefovu stopu (= omezený efekt). Založíme hodiny "na stopě" se čtyřmi dílky.

6: Josef se dostane až do laboratoří, zatím nikým nesledován - na hodinách ještě tikat nebudeme
4-5: Josef se dostane až do laboratoří, ale jako následek ho už někdo vyčmuchá - hodiny tikneme o dva dílky
1-3: Původce stop zachytí Josefa ještě dříve, než dorazí do laboratoří - hodiny tikneme o dva dílky za neúspěch a o dva dílky jako následek - dojde ke konfrontaci

Pokud bys odolával, na 4-5 se tikne jen jeden dílek a na 1-3 také.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Se zděšením sleduju, jak se cesta za Josefem zase zasype. Možná je to jen má fantazie, ale cítím jak se o mne otřelo cosi stěží hmotného a studeného, z hrdla mi unikne nechtěné zakňourání. Všechno ve mně se najednou chce rozběhnout pryč, otočím se zpátky, ale tam stojí Heřman a vypadá docela soustředěně a odhodlaně. Hledí upřeně kamsi za mne do chodby. Ve světle lucerny a s těmi černými stíny, které na něj dopadají, dokonce nejsou vidět v jeho tváři ty stopy přehnaného chlastání, vypadá skoro jak fešný hrdina s ostře řezanými rysy.

Polknu a zastydím se za ten zaječí úmysl. "Asi to vezmeme delší cestou." Usměju se lehce.
Popojdu pár kroků, ale ty zvuky ukolébavky mi drásají nervy. "Zkusím zjistit, co se tu děje" prohodím a vylovím zase kuklu, která mi pomohla tenkrát v šalině. Odfrknu, jak mě praští do nosu ten její pach, ale nezaváhám a nasadím si ji na obličej. Hvízdání ukolébavky zesílí a najednou rozeznám už i slova:

Neskončí, má milá, tahle noc
Nikdo ti nepřijde na pomoc!
Tuhle noc, nezemřeš,
Na věky tu s námi zůstaneš.

Bude to, má milá, hrozný sen,
po kterém nepřijde nikdy den,
slzy Tvé miluju,
A srdce ti z těla vytrhnu.

Jedno attune prosím, ráda bych zjistila, na koho si mám v tomhle paranenormálním šílenství dávat největšího majzla.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

poslední verš ukolébavky ti rezonuje v hlavě v nekonečné smyčce:

...
slzy Tvé miluju,
a srdce ti z těla vytrhnu
...
slzy Tvé miluju,
a srdce ti z těla vytrhnu
...
slzy Tvé miluju,
a srdce ti z těla vytrhnu
...

Děsivá slova se ti vpíjejí do mysli a s každým dalším opakováním cítíš, že to není jen náhodná píseň šíleného ducha. Je věnována přímo tobě a pokud si svou masku rychle nesundáš, stane se ukolébavka tvou součástí.

Komi,
naladění je riskantní, efekt díky masce skvělý. Můžeš díky ní skutečně zjistit, na co si tu v nejbližším okolí dát největší pozor, normálně bys zachytila přinejlepším jen všechna nebezpečí a nástrahy.

6: Zjistíš, co chceš a Marie bude schopná to odlišit od záblesků minulosti
4-5: Zjistíš to, ale jako následek budeš mít jen omezený efekt - Marie zachytí všemožné nástrahy v okolí
1-3: Nebezpečí Marii přemůže a poznamená - jako následek dostane zranění úrovně 1 "poškozené oči", můžeš ho případně odstranit ještě během akce, pokud Marie najde zdroj čisté vody

Pokud bys odolávala, na 4-5 budeš mít plný úspěch a na 1-3 se vyhneš zranění.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

Vydám se dál, přesvědčen, že tlumené světlo a tiché našlapování mi získá čas.


fail 2


Spletl jsem se. Ty potvory mají hrozně dobrý čich, nebo co...

Kdo mne dohnal?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Attune: fail 1,1

Začínám mít pocit, že konečně začínám prohlížet přes všechny ty otisky lidí a závoje minulosti. Ta ukolébavka se mi ale vpíjí do mozku. Cítím, jak se moje příčetnost drolí. Ještě malou chvilku vydržet, jenom vteřinku a určitě zjistím ....

Odolávám - resolve partial succes 5,1,4
nebudu zraněná, získávám jeden stress
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

ztlumená lucerna ti nedovoluje příliš rychlý postup, s omezeným světlem je náročné orientovat se ve spletitém prostoru. Naštěstí si tvůj zrak rychle přivyká na okolní šero a postupně vnímáš věci, kterých sis dříve nevšímal.

A k tvému překvapení velmi rychle postřehneš slabou záři, které vychází z úzkých štěrbin mezi trubkami, z rozvodů pod stropem i od země z hromad trosek a harampádí. Přidáš do kroku a rychle pokračuješ kolektorem k laboratořím. Tuhle zvláštní mihotavou záři znáš, setkal ses s ní nedávno. Ale dnes se neozve žádné roztomilé kvákání, které bys teď čekal. Naopak k tvým uším ze všech koutů dolehne táhlý bolestivý kvil, který se dá přirovnat snad jen k děcku brečícímu hladem. A se zvukem přichází i kočky.

kočky.jpg

Několik chlupatých a rozcuchaných zvířat prosvítí kolektor. Vypadaly by skoro stejně jako Heřmanova nebo Mariina kočka, kdyby ale nezářily mnohem intenzivněji, než pašované žáby a jejich oči nezůstaly temně prázdné, i když si na ně přímo posvítíš.

Kočky se protahují, vlní svými ocasy a pomalu, krok za krokem, se blíží k tobě. Jejich mučivé mňoukání přehluší všechny ostatní šelesty a šumy v chodbě, neslyšíš už ani čvachtání tvých vlastních kroků.

Před sebou i za tebou se táhne dlouhý kolektor a z obou stran se blíží tví pronásledovatelé. Nedaleko tebe si všimneš rezavého žebříku, který vede ke stropu a pokračuje tmavým průlezem někam výš. Netušíš, jestli končí otevřeným prostorem, starou mříží nebo nedejbože těžkým kovovým poklopem. Ale je to nejbližší cesta pryč z tohohle šíleného kraválu.

Marky, kočky jsou zvědavé a mají v plánu zjistit, co je Josef zač a jak chutná. Upozorňuji, že zářivá zvířata jsou silně toxická a i poškrábání nebo kousnutí bude mít nepříjemné vedlejší projevy. Co uděláš dál?
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

zkoušíš vydržet kakofonii psychotického textu, ale srdce se ti rozbuší a oči zvlhnou. Zorné pole se ti zamlží a potáhne šedivou vrstvou. Nejsi si jistá, jestli se ti začala rozpouštět maska, nebo tvé slzy zolejovatěly a z očí ti teď vytéká hustý černý mazut. Zahlédneš jen siluetu muže v pracovních montérkách, s párátkem mezi zuby, klukovským úsměvem a melodií na rtech.

"Počkám si na tebe, Maruško, už teď se těším,..."

Strhneš ze sebe masku. Tvář máš zrudlou a zpocenou. Přejedeš si rukou přes koutky očí a prohlédneš si konečky prstů - jsou jen vlhké, žádný mazut ani nic podobného. Uleví se ti. Ale zároveň si uvědomíš, že ať už si tu v kolektorech hvízdá kdokoliv, zaujala jsi ho. Už je to osobní.

Komi, můžete s Jezusem pokračovat dál. Hvízdající duch si na tebe počíhá někdy později. Teď vám bezprostředně cestu komplikují jen matoucí záblesky minulých událostí, které se sem nesou směrem z Baráků.

Co uděláte dál?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

... Flashback, pár hodin před akcí..

Balím se a dávám si nejnutnějších pár věcí do brašny. Nejedeme tramvají, tak chci jít nalehko. Na jednou něco měkkého nahmatám a ztuhne mi tvář.

"Lojzo, ten tvůj prasáckej kocour už zase přitáhl půlku chcíplý krysy a nacpal mi jí do věcí..." nadávám, zatímco vytahuji z brašny nevábně vypadající mrtvolu a držím ji mezi dvěma prsty za ocas, s výrazem hnusu ve tváři.

"Proč gnómeš, že to zrovna můj kocór..." ozve se Lojza, "dejchá jich tu celé pakl."

"To je jedno," uklidní hned situaci Mařka, "to si tě prostě nějaká předchází, to tak kočky dělají," přidá vysvětlení. "Hlavně to teď nesmíš vyhodit před ním, to by se urazil. A víš jak je to s kočkami, s těmi není radno si to rozházet, zvlášť když jde o nadpřirozeno. Nech si to v tažce a dohodíš to někde v kanálech, až se kocour nebude dívat."

Platím jeden stress, tohle je větší pomoc.

V současnosti

Instinktivně sáhnu do brašny, snad ze zvyku, že v tramvaji mívám v tuhle úplně všechno možné a najde se něco vhodného.

Ruka nahmatá měkké tělíčko krysího dárečku, které jsem v tom dosavadním zmatku a stressu zapomněl vyhodit.

Hlavou mi bleske nápad. Vezmu ho do ruky, dám si ho do pusy a vrhnu se na všechny čtyři. Na jazyku ucítím špinavé studené syrové krysí maso, ale to teď není důležité. Udělám pár opatrných kroků vpřed ke kočkám a pak z úst pustím krysu na zem, jako bych přinesl domu dáreček.

Ustoupím.

"Čičiči, ná... Budeme kámoši? Necháte mě projít, budete mě hlídat jako oko v hla..." zaseknu se. "Budete mě hlídat před ošklivostmi... A já pak přinesu víc dalších dárečků..."

Akce: Chci si kočky spřátelit, případně chci aby šli za mnou a varoval mne, kdyby se mělo něco zvrtnout...
Dovednost: Domluva (Consort)
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti