2. akce - Strejdovy hračky

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

... Koželužská ...

Když se zabouchnou dveře nahoře, tak si oddechnu a vylezu ven ze své skrýše. Popojdu ke zmlácenému hlídači a dřepnu si k němu, cíp šatů se přitom zamaže od špíny a krve. Chtěla bych jej nějak pochválit a ocenit, ale nějak nemůžu najít slova. Nešťastně se na něj usměju. Byl celkem fešák a teď bude vypadat blbě bez zubů a navíc určitě šišlat. Vztekle zatnu svoje studené, zpocené dlaně v pěst. "Sráči jedni kozovozí, někdo by jim měl vtlouct do hlavy, že náš zákazník, náš pán."

Zoufale se rozhlížím a moc nevím co dál, protřu si dlaněmi obličej, ale moc mi to v přemýšlení nepomůže. Rozejdu se k bedně, v půlce kroku se zastavím, rozejdu se opačným směrem, zase zastavím a zanadávám. "Mysli!"

Tak jo, konečně mi mozek začne trochu fungovat. Nejdřív vyběhnu nad schody a zamknu vchodové dveře.

Pak zakryju ty dva domlácené aspoň nějakýma pytlama, ať tu neleží takto v zimě a vlhku.

Projdu se po pěstírně, hledám hlavně nějaký trakař, na kterém bych si to dovezla do šaliny, až to vynosím nad schody. Vzhledem k tomu, že nepředpokládám, že by v té mojí bedně byly obyčejné houby, tak zvědavě nakukuju do různých zákoutí a hledám, co tu kromě obyčejných hub vlastně ještě provozují.

Vezmu motyku a zapáčím za dekl od bedny, abych mohla kontraband rozdělit na menší kousky a odnosit. Vevnitř jsou v několika patrech naskládané květináčky a v každém zasazená asi jako myš velká píchavka. Zavřu oči a zacloním je, protože jak mám oči zvyklé na šero, tak ta záře, co z nich vychází mi je málem vypálí. Tak tohle musí stát majlant. S tím jak září, tak nejspíš stačí jedna do rodiny, aby chránila členy před křivicí, když se budou u ní každý den osvětlovat.

Začnu přeskládávat květináčky do menších krabic a ty nosit nad schody.

Když bude chtít Ss něco doplnit, může, jinak budu pokračovat až budu zase vzhůru
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

... v malé uličce mezi Bratislavskou a Cejlem ...

Uznale pokejvu šiškó, protože to Pepan před tím nachystal betálně. Chlupatejm to musí připadat jako že stvrzuju ty serpentýny, co hází.

Kocór si zatím vyhópne na zadeklovano bednu a a začne prskat. Su rád, protože žaby pak vesměs ztichnó - jednak se s nima nedrncá a jednak se bojijou kocóra - a zbytek přehluší snad kocór. A taky já, když si vodchrmlám a začnu hučet.

"Máme fakt kliku, že ste nás čuli, páni četníci," začnu větó, co asi moc často neslyšijou, "Když sme raizovali po Bratislavský, bóchla jakoby vod Francouzský hrozná prda, jako když někdo z něčeho vyšije. A pak druhá, jak kdyby někdo snad hodil držku rovnó ze střechy. Tady Kuba hned hantýruje, že jako musíme jít zjistit, co se stalo, abysme když tak helfli. Von je takovej samaritán, ten náš Kubíček.
Ale co vám budu hlásit, páni četníci, já měl z teho skoro blato na hřišti. Povidám, Pe-... pendrek, Kubo, eště nás taky vodkráglujou. Vememto dudle důle k celnici, a nameldujeme to četníkům. Ti maj respekt a na podobný věci jsou študovaní. Kdepak mi."

Valím jim klíny do kebule, aby neslyšeli žaby a taky přeméšleli vo jinejch horkejch věcech, než třeba prolízání všech našich bedem.

Pomáhám - Pepa má kostku navíc. Možná malinko posouvám záměr - četníci buď budou věc spěchat prošetřit, hlásit, nebo se prostě zdekují, aby nemuseli vysvětlovat, proč jdou úplně jinam.

A taky se tváříme jakoby nic - vobyčejní maníci, jen procházíme. Což je naše pašerácká specialitka a za to je další kostka pro Pepana.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... v malé uličce mezi Bratislavskou a Cejlem ...

Josefe, Heřmane,

četníci se na sebe nedůvěřivě podívají.

"Lápis, říkáte? To zní jako něco regulovaného, ne?"
"Ba, ba, a i na ty tiknktoněco bude určitě uvalená daň."
"To bychom si měli prohlédnout, jestli pánové nemají skutečně něco zpoplatněného. A případně hned ty poplatky vybrat."
"Ba, ba, porušení zákona teď a tady je důležitější, než možný zločin někde na Francouzské.

Četník sáhne po jedné z lahviček.

Marky, máš riskantní pozici a standardní efekt. Četníci se nevědomky snaží prokouknout tvé maskování. Pokud zahlédnou nějakou žábu, bude zle. Jezusova pomoc platí s oběmi kostkami.
Mám pro tebe ještě ďáblovu nabídku: Dostaneš kostku navíc, když ze špatně zavřené lahvičky zteče k zářivým žábám nějaká chemikálie. Jako důsledek dostanu právo později zahrát jednorázově "elektromagnetický pulz".

6: Povede se ti, cos chtěl: Znuděně zjistí, že to opravdu není nic zajímavého a nechají vás být
4-5: Povede se ti to, ale za cenu: budou dělat řeči a řeknou si o poplatek, spraví to jedna pětka
1-3: Nezabere to, zahlédnou nějakou žábu, příští akce proti četníkům bude ze zoufalé pozice

Pokud bys chtěl odolávat, na 4-5 to projde bez úplatku a na 1-3 zůstane riskantní pozice.


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◇◇◇
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◇
Máte čas do půl jedenácté: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

"Lápis, pánové četníci, je šutrák, kterým se léčí bradavice. Tenhle sem získal se slevou, byl už použitej, ještě dneska ráno si s ním jedna babka v Lužánkach drbala frňák, " ukážu na kámen.

full succes 1,6,4,2

"A tahle lahvička, ta je zase na zlatou žílu," okomentuju to, co si vzal četník do ruky.
"Zlatou co?" rozsvítí se mu očíčka, že konečně našel ve vozíku něco cenného.
"Zlatou žílu. Hemoroidy. Zánět prdele," vysvětlím poněkud přímočařeji a dodám: "Ale nemusíte se bát, ten pantáta, co sem to vod něj koupil, vypadal celkem čistotně a určitě si po každým vtírání do zadku myl ruce, než ji uklízel do lékárny..."

V tu chvíli četník lahev chvatně položí: "Tak my půjdeme prověřit tu Francouskou...."
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Když mám všechno vynošené nad schody, vyvláčím nahoru i trakař a naložím to všechno na něj. Pak je mi to ale celé nějaké blbé. Přece tu ty dva nemůžu jen tak nechat, jestli se vrátí napálení kozovozi sem, tak je rovnou zabijou. Navíc by oba potřebovali doktora. Zacouvám zase nazpátek a seběhnu k nim dolů. Vysvětlím jim, že musím doručit náklad, ale jestli mají někde poblíž nějaké kamarády, kteří by se o ně postarali, případně jim i pěstírnu pomohli ochránit, tak ať mi dají adresu a že jim dám vědět. Odkážou mě na jakousi truhlářskou dílnu hned za mostem, že tam prý mají kámoše. Je to sice kousek opačným směrem než potřebuju, ale těch pár minut mě snad nezabije. Slíbím, že jim dám vědět.

Zamknu je tam. A vyrazím.

... necelých deset minut později ...
Sunu se s šalinou přes most zpátky k pěstírně, v podpalubí kontraband, na palubě tři truhláře. Chci už otevřít dveře a pustit je ven. Ale pak si všimnu, jak jeden vozík z té protijedoucí šňůry vozítek, divoce předjíždí ostatní, chlápek na kozlíku mává klackem a statní, rohatí hňupi hrabou ze všech sil, až jim kopyta podjíždí na dlažbě. Povzdechnu si, šalina je sice skvělé vozidlo, ale nenápadná není a nepozorovaně se s ní ztratit opravdu nejde.

Ss, ti to zase pučím, jo? :-)
Naposledy upravil(a) Marie Přehnálková dne 8. 1. 2021, 23:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

... na rohu Kobližné a Kozí ....

Jak pokračujeme k Běhnouské, mám neustále takový pocit, jako když se vám někdo dívá do týla. Vím, že jsem trochu paranoidní, ale to neznamená, že po mě nejdou. A tentokrát chci nakládat v klidu a bez překvapení. "Hej, čapni chvilku kárku, já se tady musim vymočit," řeknu Lojzovi a mrknu na něj.

Pak odbočím do průchodu a začnu ulevovat ledvinám. Při tom ale pozornost sleduji stínům na ulici i na střechách.

Záměr: Chci odhalit chlapíka na střeše a zjistit, co je zač.
Dovednost: Pozorování (Survey)
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... u Koželužské ...

Marie,

přejedeš mostek přes Svitavu. Po pár metrech dorazíš k odbočce do Masné, kdes předtím nechávala šalinu, a zpomalíš. Teď se musíš rozhodnout, jestli vyskočíš ven a přehodíš si výhybku, nebo budeš pokračovat po Křenové dál. Před tebou je relativně volná kolej a kdybys na to šlápla, možná kolem kozovozu prosvištíš rychleji, než si tě všimnou. Spěchající naštvaní družstevníci očividně míří na Koželužskou, zpátky do sklepa, kde tak trapně naletěli. Budou muset zatočit a přejet ti přímo před šalinou. Kdybys to správně načasovala a zrychlila ve správnou chvíli, měla bys je před sebou krásně zboku... Nebo, ohlédneš se skrz zpětné zrcátko za sebe, bys to mohla prostě couvnout zpátky a objet to přes Olomouckou nebo po Svitavském nábřeží. Za tebou sice jede pár dalších povozů, ale Josef posledně názorně dokázal, že pár lehčích překážek vaše šalinka bez potíží odsune...

Komi, pokud nic neuděláš, družstevníci zamíří přímo do sklepa, teď zamčeného a budou pokračovat ve výslechu. Můžeš jim zkusit ujet nenápadně dopředu nebo dozadu přes překážky, můžeš je taky zkusit srazit nebo udělat něco úplně jiného. Co to bude?

A co ti truhláři? Budou se jen držet, nebo se zapojí? Pokud by ti měli aktivně pomáhat proti družstevníkům, bylo by fajn flashbackem (za nula stresu) hodit přes nějakou akci, že sis je jako pomocníky opatřila.


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◇◇◇
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◇
Máte čas do půl jedenácté: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... na rohu Kobližné a Kozí ...

Josefe,

když se postavíš čelem ke zdi do průjezdu a rozepneš si kalhoty, máš perfektní výhled jen na smáčené cihly před sebou. Nahoru na střechy zahlédneš jen koutkem oka a to se ještě musíš dost zaklonit. Hrozí, že koordinaci hlavy a rukou úplně nezvládneš a dojde k nehodě.

Marky,

jen stát u zdi a v rámci močení koukat na střechy je riskantní, ale má to jen omezený efekt. Pokud bys aktivně hledal vašeho pronásledovatele nebo mu dal důvod, aby ti sám vlezl do ideálního zorného úhlu, byl by standardní. Pokud to uděláš takto, tak:

6: Povede se ti to, ale jen omezeně. Vybereš si, jestli se stín na střeše jen mihne a ty zahlédneš jeden výrazný detail (co je zač), nebo dokážeš zpozorovat jeho pozici a směr, ale nic víc (odhalit chlapíka).
4-5: Povede se ti to stejně jako na 6, ale za cenu potřísněných kalhot.
1-3: Nepovede se ti to, tvou pozornost získá nějaký úplně jiný stín a zároveň svým chováním upozorníš na sebe toho pravého chlapíka; jako následek budeš mít další akci proti němu ze zoufalé pozice.

Pokud bys odolával, na 4-5 nepřijde tvé oblečení k úhoně a na 1-3 o tobě bude sice chlapík stále vědět, ale další akce nebude zoufalá.


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◇◇◇
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◇
Máte čas do půl jedenácté: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

partial succes 4

Pro svou paranoiu věnuji víc pozornosti zajímavému stínu na střeše, než močení, a tak si příliš pozdě všimnu, že se proud od zdi odrazil a skončil mi na levé nohavici od kolene dolů.

Chci jeden výrazný detail, co mi řekne, co je zač. Nemám nápad, prosím Draka o doplnění.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

Vemu vod Pepana kárku. Co mělo to mrknutí znamenat? Že by taky gómal, že se na nás někdo pověsil? Sem mu to nechtěl hantýrovat, bo včil vypadá jako hromádka nervů...
"Jen si v klidu ulev. Ale žádný lékovky na zlatou žílu nebo jiný svinstva, to si nechej na kér, až bude kšeft v kabeli..."

Sám to vemu na protější roh. Hodím čučku na hodiny u Jakuba, černoprdelníci u nich naštěstí udržujou světýlko, jináč by v tý tmě byly na houby. Zatím to de, za chvilu máme spicha s Mařkou. S těma žabama se na ulici necejtím úplně v cajku, ale Pepan to zamaskoval betálně. Uvolním se a tvářím se jakoby nic. Po vočku sleduju, že je Pepan v cajku, ale víc čučím do Běhounský, kde máme nabrat poslední saky paky. Chcu využít teho, že pro jednou stíháme, a trochu se nachystat. Borec na střeše je jedna věc, ale horší, kdyby se kolem naší poflakovali kozovozi - přece jen jim lezeme do kelu - jiné ksindl nebo dokonce tajní. Sme v centru štatlu, tady je to dycky vo držku.

Nejšpicovější by bylo, kdybysme se ke předávce mohli dostat nějak nepozorovaně. Hodím znova čučku na Pepana, kterej vypadá, že si snad právě pochcal gatě. Tak s takovým materiálem by šla nenápadka leda úplná mošna. To znamená, že budu muset vygómat nějakou skrytou trasu, jak se dostat do cíle, ale vypadnout všem z auglí. Poškrábu si šišku. Kurňa Lojza, mysli.

Chci vymyslet - objevit - nenápadnou cestu poblíž místu předání - tak aby nám mohli předat zboží třeba zadním oknem.
Používám Pozorování.
Navíc jsem Skautík (nebo asi spíš Zvěd), takže mám +1 efekt.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... poblíž Běhounské ...

Heřmane, Josefe,

když během vašich průzkumů občas hodíte očkem a uchem po kárce s bednami, získáte tak dlouho hledaný pocit klidu a kontroly. Žabky jsou zpacifikované, potichu a celý náklad vypadá s mírným odstupem skutečně jako ledabyle sbalené flašky s čímkoliv.

Dotikávám vám poslední část žabích hodin.

Josefe,

na střeše se mihne stín a doprovodí ho intenzivní zlatavý záblesk. Vysoko nad ulicí je černočerná tma, jen na nebi slabě září odlesky nespočtu městských světel. Nemohl to být tedy pouhý odraz, muselo jít o něco silnějšího. Nějaký silný zdroj světla, jedině na elektroplazmatické bázi. A vyšel z nějakého malého zařízení, které ten muž nese. Z něčeho podobného té výbojnici, kterou na vás mířil ten podivný sečtělý muž pár dní zpátky u Strojíren. Ačkoliv...!

Marky, Josef v záblesku pozná výbojnici, se kterou jste přišli do styku. A s největší pravděpodobností tedy znáš i majitele.
Jak se Josef cítí, když mu dojde, s kým máte tu čest? A co uděláš dál?



Heřmane,

nahlédneš do Běhounské a vybavíš si, kde je číslo popisné sedm. Směrem do ulice tam koukají jen dva malé obchůdky, za jejichž výlohami nevidíš žádné světlo, asi už jsou zavřené. A navíc přesně na sedmičce leží jen jedno průčelí, které vede přímo do rozsáhlého sklepního krámu a dílny s elektroplazmatickými přístroji. Žádná okna a jen jeden vchod, to není dobré.

Okamžitě ti ale dojde, že jako další podobné prostory bude mít i tenhle krám zadní vchod do dvora. A zrovna do tohoto dvora se ty umíš dostat. Když zabušíš na jednoho z kamarádů ve Dvořákově, mohl by tě pustit do soukromých sklepů, které vedou do vnitrobloku a pak se napojují na další chodby pod Kozí až k Běhounské. Nikdo by tam neměl mít přístup, kují tam po nocích nějaké podivné kšefty, ale pro tebe by snad kámoš mohl udělat výjimku.

Jezusi, máš riskantní pozici a skvělý efekt. Můžeš najít nejen nenápadnou cestu až na místo předání, ale bude taky hlídaná (kamarádem) a nikdo jiný se do ní jen tak nedostane. Hrozí ti, že se u toho zasekáš a ztratíte zbytečně moc času.
Mám pro tebe zároveň ďáblovu nabídku: Dostaneš kostku navíc, pokud půjdeš na předání sám a necháš Josefa na ulici s kárkou samotného.

6: Kamarád tě pustí, dostaneš se nenápadně až na místo předání
4-5: Kamarád tě pustí, budeš ale muset ztrávit nějaký čas přesvědčováním - tiknu 1 dílek na hodinách "času"
1-3: Budeš dlouho kamaráda přesvědčovat a nakonec tě nepustí - tiknu 2 dílky na hodinách "času"

V případě odolávání se tikání sníží vždy o dílek.


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◇◇◇
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

... před pár minutami v truhlářské dílně ...

Rozrazím dveře do dílny. Zrovna něco řežou na velké pile, tak je tam rambajz, že mě nikdo ani neslyší. Popojdu k prvnímu chlápkovi, který cosi zabrušuje a poklepu mu na rameno. Podává mi ruku, na které chybí pár článků prstů a do ucha mi křičí, co mě sem přivádí. Vysvětlím, že nechci vyrobit židli ani nic jiného, ale že jejich kámoši potřebují pomoct. Vstane, popojde k té superhlučné velké pile a zatáhne za nějakou páku, pila se zastaví a konečně tam člověk slyší vlastního slova.

Rychle spustím: "Dva chlapi z pěstírny hub tady hned za řekou - prý tu mají kámoše....Prosil mě, že prý jestli bych vám vyřídila, že potřebují pomoct ... Jeden se jmenuje Čenda nebo Zdenda nebo Venda nebo tak nějak ... má vyražené zuby, tak mu nebylo pořádně rozumět. Přepadli je tam u nich dole nějací grázlové a pomlátili, nejspíš se ještě ti hajzli vrátí a budou jim to chtít ještě vyrabovat."

"Borci potřebují pomoct, sami to nezvládnou" Radši neříkám, že ti dva jsou v takovém stavu, že se sami nezvládnou ani postavit na nohy, nechci tady tyhle vyděsit.

Jeden vstane od práce. Usměju se na něj a jen poznamenám: "No, možná bych to kladivo neodkládala."

Consort - chci, aby se ke mně přidali a pomohli ochránit houbaře i s jejich pěstírnou i pokud by to zahrnovalo riziko a násilí
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

tesař si utře ruce do zástěry a předloktím si smázne z tváře piliny a pot. Usměje se na tebe. Na nic se neptá, kývne na své kamarády a vyrazí. Napadne tě, že se možná měl zeptat, nebo jsi měla sama říct víc. Když jeden neví, do čeho se upsal, těžko říct, jak dlouho mu to vydrží.

Komi, na přesvědčení borců máš riskantní pozici a standardní efekt. Pokud budeš provádět akce spolu s gangem, můžeš mít dle typu akce lepší pozici i efekt. Hrozí ti, že jejich odhodlání nebude dost velké moc akce nevydrží.
Mám pro tebe ještě tuhle nabídku: Dostaneš kostku navíc, pokud tesaře nepošleš do akce samotné, ale budeš houbaře chránit po jejich boku.

6: Povede se ti to, získáš dočasnou kohortu (gang) s Úrovní 1.
4-5: Povede se ti to, ale tesaři se později rozkecají - zvedne se vám dusno o 1.
1-3: Nepovede se ti to, po prvním násilí se tesaři stáhnou a zároveň se později rozkecají - zvedne se vám dusno o 1.

Pokud bys odolávala, dusno se nezvedne.


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◇◇◇
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

... ještě před chvílí cestou...

Flashback:
Tlačím kárku a ruce, kterými jsem nandaval žáby zpět do klece, mne svědí.

Tak si je olížu.

'Pěkná slabota, to už jsem měl lepší matroš,' zhodnotím to.

Používám speciálku - odolávám žabímu jedu za proškrtnutí zvláštní zbroje.

.. opět v současnosti...

Lojzovi sdělím, co jsem viděl. "Ten chlápek má na nás pifku. Měli bychom si dát majzla. Jít sklepa a je dobrej nápad. Je vidět, že máš fištrón."

Pak se nechám vést.

Pomáhat mu (radši) nebudu.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

"Nápad je to špica, to jo," zamumlám a prohlídnu si Pepana od zarudlejch očí až po nohavicu, "Ale možná by bylo betálnější, kdybych šel sólo... Gómeš, kema bude klidnější, že vo tem hned zkraje neví každá mošna a že se mu tam hnedka nesnažíme nakvartýrovat s cajkama... Zmákneš tady vartovat? Budu pryč jen chvilu."

Pak hodím znova čučku na vorloj u Jakuba a po blízkéch střechách.
"Na teho draka si fakt dej bacha," hóknu pak Pepanovi tiše, "Míchli sme ho řádně, ale neřek bych, že to do nás rovnó vyšít by byl jeho styl. I když teda toho druhýho vodkrágloval fest... I tak šacuju, že je spíš zvědavé, co sme vlastně zač."

Mám docela fedry Pepana nechat samotnýho, ale hergot, taky je to chlap. Navíc du za kemou, co zná kde jakýho štatlaře a borca z ploty. A Pepan je nejenom cajzl, ale eště vypadá, že to nezvládá s chlastem, nebo hůř. Ne že by ploťnáci byli svatoušci a tyhle problémy taky neměli, ale kurňa, borec to na sobě nesmí nechat znát. Celý je to vo respektu - ten má člověk jenom jeden a já vo něj nepřindu kvůli pobochanýmu cajzlovi!

Chvilu na to už klepu na futra ve Dvořákově.
"Zdar, kemo, jak décháš? Potřeboval bych s něčím helfnót a tys byl dycky drak, co nikoho nenechá ve štychu..."

Beru ďáblovu nabídku, hecovat se "jen" kvůli bezpečnější cestě nebudu.

partial succes 4,1

Borec se vošívá a hází serpentýny, že se to jako nehodí a že to zmáknu sám, dyť su Heřman. Připomenu mu, že štatlaři a plotna zvláště drží při sobě, a stvrdit takhle náš kamarádčoft by se mu taky šiklo, zvlášť, když časy i kšefty sou nestálý... Nakonec to zabere hafo času, co mu musím klavírovat do štrycle, ale nakonec kévne.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host