2. akce - Strejdovy hračky

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

pustíš se do oprav. Zdá se, že nějaký kus železného šrapnelu před nedávnem zasáhl zespodu podvozek a zůstal trčet v rozvodech. Bezpečnější by bylo opravit to v klidu a lepších podmínkách vaší rozvodny, ale i tady na ulici s tím určitě alespoň něco zvládneš.

Marky, na rychlou opravu máš riskantní pozici a standardní efekt.

6: Povede se ti to
4-5: Povede se ti to, ale ne tak rychle, jak sis představoval - tikneme 1 dílek na hodinách času
1-3: Povede se ti to jen improvizovaně a dočasně - tikneme 1 dílek na hodinách času a zároveň si budeš muset vybrat:
- Necháš to být a při příští akci (zakázce) pomocí náhodného hodu zjistíme, kdy se šalina pokazí znovu
- Věnuješ jednu aktivitu v mezidobí pořádné opravě (bez hodu, jen to stojí tu aktivitu)

V případě odolávání se na 4-5 nebude tikat vůbec. Na 1-3 jsou následky dva a oba můžeš zrušit úplně.


Marie,

překvapený Spalovač chvíli jen nehnutě stojí a nechá tě vykládat a rozhazovat rukama. Když zavadíš o jeho masku, prudce sebou cukne a jeho dlaně vystřelí nahoru do něčeho, co připomíná zápasnický střeh. Ustoupí od tebe o krok a dlouze z plných plic vydechne.

Komi, popsala jsi akci sway a ne consort, dál to vyhodocuju podle ní. Na balení Spalovače máš riskantní pozici, ale jen omezený efekt. Spalovači jsou profesionálové a při práci není možné je jen tak rozhodit oblbováním. Nevím přesně, o co se snažíš, ale dopadne to zhruba takto:

6: Povede se ti to, Spalovač se Marií nechá rozhodit (a pokud ti o to jde, uhnou i svým vozem), nezapomene ale na svůj úkol, ten je stále přednější
4-5: Povede se ti to, viz výše, ale za cenu - Spalovači během letmého spojení s Marií dojde, že Švarcfógli mají něco společného s dvakrát mrtvým mužem
1-3: Nepovede se ti to, Spalovače tvé chování jen znechutí, zároveň mu během letmého spojení s Marií dojde, že Švarcfógli mají něco společného s dvakrát mrtvým mužem

Pokud bys odolávala, vždy následek zrušíš úplně


Heřmane, co mezitím děláš ty?


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◆◆◆
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◆◆◆◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »


fail 3,1


"Tak tohle se chvíli povleče," houknu na ostatní, když vidím rozsah škod.

Pořádně to budu muset opravit až doma, teď to nějak zflikuju. Aspoň budu mít důvod nejít spát, až bude potřeba opravu dotáhnout za dlouhých nocí do konce.

- Povede se mi to jen improvizovaně a dočasně - tikneme 1 dílek na hodinách času a
- Věnuji jednu aktivitu v mezidobí pořádné opravě (bez hodu, jen to stojí tu aktivitu)
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

V šalině vyštrachám poklop na glocnu. Takové ten se štítkem, podobné, jak nosí Pepan, akorát výhebkářské. Dyž si ho narazím, úplně cejtím, jak mi pod ním naskakuje kopřivka. Každé správné plotňák je na uniformy alergické, ale venku nésó plotňáci, ale vobyčejní lidi, a ti maj zasejc před uniformama trochu respekt. Navíc se dá hezky smeknót a hodit na hercnu, což taky uďám, hned jak vylezu ze šaliny.

Chvilu tak stojím a čučím na káru, kde je už asi nebožtík. Zvednu glocnu, jak kdybych čučel k nebíčku, kam že jako má duša toho nébicha valit, i když všeci gómó, že esli ho rychle nezfajrujó, bude strašit tadyk. Já hlavně ale nenápadka čučím, esli nás třeba nedohnala ta filcka, co se na nás přilepila hned ze startu.

Pak dondu k tý partičce, co drží smutek.
"Upřímnó sóstrast, vinšuju," hóknu jim zdrchaně, "To dycky zamrzí, když zakalí nějaké oltečák... Možu se spítat, kterej to byl? A na co zakalil? Za ten caijt, co sem tadyk rostl, tu gómu skoro každýho choroša. Však aji tutaj čuju povědomý ksychty. Já su nějakej Heřman..." Použiju zcela výjimečně svý pravý meno, ale myslím to na beton, na oltecu gómu kge koho alespoň vod merčení v knajpě.

Když se to dovim, vytáhnu placatku a než si z ní přihnu, mávnu s ní k tý káře a trošku vodleju na zem, pro tuhýho na poslední štacu.

Pak hodím nahodím mírně rozpačité ksicht a začnu vařim takový menší šmé: "Je mě to blbý, ale zašlafovali sme, abysme jako vokázali úctu a teďkon to nějak nechce chytit... A já se před cestó nevytento... Nemoh bych si u vás v kadibódě vodložit kabel, než ten náš bazmek bude v cajku?"
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

Borec na mě čučí trochu křivo, ale vypadá, že kóří, jaký to je, když vám samohonka rozhodí pajšl. Vokáže lucernó dozadu do dvora, kde si trůní kadibóda. Hodím děkovanec a valim tam. Jakmile ale na mě přestane jít světlo, jen bóchnu futrama, ale skrčím se do tmy.

Pak vyhópnu na róru vod rýny - mám kliku, vedle je nějaká bedna - a vytahnu se hore. Přes pavlačový žbrdlení mam pak v plánu to vzít na takovó menší zídku, co voděluje dvory a na střechy. Pak si hezky za komínem vyčíhnu, codkaď by mohla přiklapat ta filcka a zkusím se jí dostat do zad.

Říkám si, esli má vůbec cenu takhle blbnót, už mi nejni dvacet, abych skákal po střechách v oltecu. Ale tomu drakovi taky ne a na mě si přece nepřinde. A tyk mosích dávat bacha na svou sajtnu. Vůbec to nesóvisí s tím, že su kurážné z chlastu...

Mám v plánu si počíhat na muže s výbojníci (nebo čím je vyzbrojen dnes), ideálně tak, abych se dostal za něj nebo ho měl v nějaké jiné pro něj ne úplně výhodné pozici. Použiji k tomu Lov.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

fail 1

Asi fakt stárnu
budu odolávat, to takto nejde, že by mě zcela odmítl!
full succes 2,1,6
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

"Koukám, že ti to dneska šlape stejně blbě, jako mě bude šlapat tramvaj po týhle fligně," okomentuju znechucený odchod Spalovače, "ale hlavně že jedem, fakt dík holka, kdo ví, co by tu bez tebe vyčmuchal."

Nasoukáme se zpátky do tramvaje a opatrným tempem vyrazíme vpřed. Na Lojzu nečekáme, však on se neztratí, kde je cíl ví.

V souladu s předchozími úspěchy tedy dorážíme relativně včas do blízkosti předání.

V ulici Josefa Hybeše si dávám na čas. Hlavně nevjet do žádné pasti.

Za rohem jsme si dali chvíli na přípravu a i příjezd je pomalý a obezřetný. Pokud nás to má stát 1 tik, abycl tam bylo dost offscreen prostoru, nevadí mi to.

Odpočítávám orientační čísla. 44, 46, 48 ... 50. Jsme tady ...

Zastavím před otevřenou branou a začnu vykládat první velkou bednu....

Předávám slovo. Jak to tam vypadá?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

Prozatímní shrnutí expů:
1x zoufalá akce na Vhled
2x řeším něco technickým skillem (uteklé žáby a rozbitou tramvaj)
1x jsem vyjádřil své dědictví (fňukal jsem, že mi Mařka řídí tramvaj a sebral jí řízení, jakmile to šlo)
1x jsem si způsobil trable díky svému zlozvyku (rozhodl jsem se spálit downtime akci, protože budu do noci opravovat tramvaj)
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... před chvílí ...

Marie,

sotva od tebe Spalovač odskočí, spustí ruce podél těla a zklamaně zakroutí hlavou.

"Ruce pryč, ženská. Nebo se neudržím. To se dělá, takhle trapně provokovat? Dyť sem vám moh jednu fláknout, jenom reflexivně, a co pak? Hleďte si radši svýho a budeme to mít všichni rychle za sebou."

Muž si ještě něco hlubokým hlasem zamumlá do masky, ale uslyšíš jen nesrozumitelné hučení. Pak se vydá kolem vozu ke svým kolegům, kteří už stihli naložit nebožtíka a zvědavě pokukují, co spolu vy dva řešíte. Spalovač jim něco krátkého poví a nastoupí na vůz. Jejich elektroplazmatický motor dlouze hvízdne, naskočí a Spalovači vyjedou směrem k Mendláku. Jedna z hlav se za tebou, Marie, ještě otočí a chvíli tě nehnutě sleduje, než zmizíte za zatáčkou.

... právě teď na Hybešce ...

Josefe,

za zatáčkou na začátku ulice Hybešova je krátká odbočka, která vede do komplexu průmyslových budov po vaší levici. Odbočka končí po pár metrech mohutnou branou, která je pootevřená a za ní se svítí.

Sotva zastavíte, přistoupí k vám ze dvora muž v klobouku a dlouhém plášti. Kolem krku má omotanou šálu, kterou si částečně zakrývá tvář. Počasí tomu důvod nedává, takže spíš nechce, aby byl na první pohled poznat.

Muž si zvenku šalinu prohlédne a posvítí si na ni i na vás silným elektrickým světlem. Zeptá se vás na karty a když povíte správné heslo, otevře zcela bránu a pokyne vám, že můžete vjet i s bednami dál.

"Urobíme prezenčku," pozdraví vás jiný člověk, který se k prvnímu za branou přidá. V ruce má blok s tvrdými deskami ačkoliv je oblečen stejně jako jeho kumpán, působí mnohem zodpovědnějším dojmem.

"Zrobte mi misto," kývne na vás a sám udělá prostor prvnímu muži, který si odněkud podal mohutné páčidlo a chystá se náklad otevřít.

Marky, Komi, přebírající muži mají v plánu zkontrolovat bedny i jejich obsah. Hrozí, že najdou nějaké nesrovnalosti. Co uděláte?

... právě teď kousek zpátky na Václavské ...

Heřmane,

chvíli čekáš za komínem a krom pár chodců dole v ulici a ruchu v domě pod tebou se nic zvláštního neděje. Poté zahlédneš před sebou na střeše hbitý elegantní stín. Je ti hned jasné, o koho jde. Pohybuje se směrem k tobě tiše a svižně, jako to pro něj byl denní chleba. Pokud by nějaký pozorovatel váhal, kdo z vás je kočka a kdo myš, máš v rukávu hlavě tvého kocoura, jinak těžko říct.

Jezusi, na tento lov máš riskantní pozici a jen omezený efekt - lovíš profesionála, kterému není snadné se do zad jen tak dostat. Můžeš tedy dosáhnout toho, že ho překvapíš v relativně vyrovnané pozici; abys ho zaskočil a měl v nevýhodné pozici (standardní efekt), musel bys zkusit něco odvážnějšího, nebo si nějak jinak pomoct.

6: Povede se ti to, Heřman si na něj počíhá do vhodné relativně vyrovnané pozice, budeš mít možnost něco udělat a on na to adekvátně reagovat
4-5: Povede se ti to, ale jako komplikace Heřmanův pohyb na střeše přivábí svědka někde dole - tvé další akce mohou zvednout dusno o 1
1-3: Nepovede se ti to, muž Heřmana zaskočí v pro něj nevýhodné pozici a zároveň jako následek bude opět svědek, viz výše

Pokud bys odolával, tak se svědek neobjeví.

Co uděláš?


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◆◆◆
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◆◆◆◆◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

chvíli předtím

"Ty sis vážně myslela, že tohle můžeme zašít?" ukazuji Mařce houbu, kterou schovala pod řídící pultík. "A že si toho při řízení nevšimnu? Vždyť jsem ji málem rozmašíroval kolenem!" dodám vyčítavě.

Pak trochu smířlivě dodám.

"Hele, podle mě je to příliš vošajstlich. Jde nám vo fakt velkou škváru a když tuhle zakázku zmákenem dobře, budeme mít tolik zlatek, že si tyhle houbičky budeš moct kupovat po tuc... ehm, že si budeš moct koupit třeba dvě nebo tři. Nebo líp, že si budeš moct koupit něco hezkýho na sebe. To máš přeci ráda, ne?

Než vezmeme kostky do ruky, chci se ujistit, že nepřekecám Mařku, abysme tuhle zakázku dokončili poctivě.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

...taky chvíli předtím....

Chvíli se dohaduju s Jožinem, že to přece hravě ukecáme, když vysvětlíme srážku s Kozovozy, domlácené pěstitele a to, že jsem to musela celé přeskládat a vynosit po schodech. Vzhledem k tomu, že ji ale Jožin našel, tak stejně bychom se museli už teď dělit na třetiny... a co s třetinou píchavky? Neochotně vrátím tu houbičku zpátky do krabice.

... opět v přítomnosti ...

Když se týpek chystá otevřít bednu, ještě jej upozorním, že pokud tyhle věci pro ně dřív vozili Kozovozi, tak že ti jsou fakt nasraní a pomstychtiví, že přišli o kšeft, tak ať si tu dávají majzla a ať se radši drží spolehlivých dopravců.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

Když vidím, jak si chlapík přepočítává píchavky, jsem hrdý na to, že tentokrát jsem to byl já, kdo byl ten opatrný a dokázal se kontrolovat, zatímco Mařka byla za zbrklou a utrženou ze řetězu. Ale samozřejmě jí to nevyčítám - tohle se může stát každému. Minule jsem se nechal trochu unést já a příště to může být třeba Lojza. Jsme prostě jedna parta, a tak už to v partách chodí. Každopádně je jasné, že je budu muset oba víc hlídat.

Při vyndávání žab se objeví zdvižená obočí, když chlápek s páčidlem uvidí, v čem jsme je přivezli. Na tuhle příležitost jsem čekal. "Vidíte pánové? Ještě že svěřili tu prácičku nám, profíkům. Čumte na ten fajnovej dekl. Myslíte si, že ti fušeři kozovozi by dokázali takhle zimprovizovat. Ani heverem! Myslím, že je každýmu jasný, že nejen že nám zacálujete adekvátní odměnu, ale že by si nás Strejda měl najímat zejména, když potřebuje odvézt něco echt cennýho.

Jo, vypadá to fórově, vo tom žádná, ale klidně si to pořádně prohlídněte, až si ty žabičky vyndáte. Uvidíte, že na to, v jakejch to bylo dělaný podmínkách, je to vpodstatě majstrštyk," vzpomenu si na to, jak mě Lojza minule pochválil a pochválím své dílko. "A kdyby Strejda pustil chlup vo trochu víc, tak na příští kšeft pojedem vo to líp vybavený a až budem muset zas něco vopravit za běhu, už to zvládnem nejen po funkční stránce, ale i v estetyckym balení."

Záměr: Chci aby byli ohromení tím, jak jsme si poradili z rozbitou bednou a vytáhnout z nich víc prachů/lepší kšefty do budoucna.
Dovednost: Kutilství
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... při předávce ...

Josefe,

když začneš vysvětlovat situaci a zmíníš hned dvakrát Strejdu, vylezou oběma chlápkům už tak pozdvižená obočí až ke kloboukům.

"Cože? Strejda?" propukne jeden z nich v hurónský smích. "Vy určitě děláte s tou... no, ta s tím gulášem, cikorka... pomož mi..."
"S Žanetou," poradí druhý.
"Ano, s Žanetou. Ta jediná má asi koule říkat veleváženému panu Vladanovi Strýci mezi lidmi strej... no vy víte jak."
"Hele, mezi nama cajk, ale jestli chcete s panem Strýcem do budoucna pracovat, tak na tohle bacha, to by taky mohlo byt to poslední, co byste mu mohli řict."

Lehce uvolněná nálada nevydrží dlouho. Chlapík postupně otevře všechny bedny a druhý muž si do bloku poznačí pýchavky, žáby i menší bedýnky s částmi nějakého vybavení. Když si odškrtne poslední políčko, podrbe se tužkou za uchem a úřednickým hlasem vám oznámí.

"Tak, to by bylo. Je tu všecko. Enem si nesu jisty, jak brat tu opravu furtky. Chcete prachy za to, že ste opravili, co ste sami rozflakali? To je ňake čudne."

Marky, na ohromení chlapíků máš riskantní pozici a standardní efekt. Hrozí ti, že na ně zapůsobí víc samotná nutnost něco opravovat, než kvalita tvé práce.

6: Povede se ti to - dostanete za tuhle akci osm pětek (nadstandard)
4-5: Povede se ti to, ale jen částečně - dostanete za tuhle akci šest pětek (standard)
1-3: Nepovede se ti to - dostanete za tuhle akci šest pětek a zároveň se Strejda dozví, že jste měli při akci potíže

Pokud bys odolával, na 4-5 posuneš částečný úspěch na plný (osm pětek); na 1-3 zrušíš následek, že se Strejda dozví o vašich potížích.

Komi, co dělá v mezičase Marie? Zapojí se nějak do Josefovy snahy? Dělá něco jiného?


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◆◆◆
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◆◆◆◆◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

"Na tom není zhola nic čudného. Nikdo nás předem neupozornil, že bývalý dopravce - Kozovozi, proboha proč zrovna ti? - bude nasraný, že jste jim to odřekli a bude se snažit překazit nám převoz a způsobí nám škodu a tím i extra výlohy."

Pomáhám a přidávám kocku. A rychle skončeme, protože už mám jen jedno políčko stresu :-)
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Josef Marek »

partial succes 3,1,4

"Teď mě napadá, když mu přátelé můžou řikat Strejdo," zdůrazním zpěvné pražské EJ, "nebude von ten Vladan taky původem z Prahy, jako já? Podle mě to tak musí bejt, kdyby byl místní, tak by si nechává říkat Stréc, nebo tak něco, ne?"

fail 2

Z pohledů, které mě probodnou, mi tuhne krev v žilách. Asi jsem dloubnul do citlivého místa. Je pravda, že to, že se Strejdou pocházíme že stejného města nám asi vynese pár pětek navíc, ale jakmile je dostanene, bude lepší se co nejrychleji zdekovat.

+1 exp za původ, pokud je možné si vytvořenou komplikací nechat přenést dal. Score prodlužovat kvůli expů už se mi moc nechce.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

... jeden z dřívějších večerů na Václavské ulici ...

Házím zrovna špacír z paluše U Stromu, kam sem skočil na nějaké ten škopek a kořaličku pro lepší trávení. Můj kocór se rozhodl mi dělat garde, ale včil ho cosik popadne a na rohu před Mendlákem veme kramle. Jak su piclé, valim za ním, i když normálně je mi volný s kým se morduje nebo se mróská.

Kocór vyhópne na sřechu, hodí sicnu za komín a valí na mě augle. Ty só taky jediný, co z něj ve tmě čuju - vobčas mám pocit, že jima svítí, i když nemaj, co vodrážet.

Normálně bysem ho tam nechal jeho vosudu - tak je mi volné - ale ten pakoň na mě začne mňaučit. Esli chce machrovat, vybral si blbó chvilu. Dyž su prdlé, rád někam lezu - prostě véšky to je mý - takže hópnu na vokap a po troše nadávání se vylezu na střechu za ním. Střízlivé bych to nedal, to je zichr, lízt takhle dva štoky je nejmíň vo kryplkáru a eště mě moh někdo zmerčit. A zrovínka na Oltecu, kde sem se narodil, nechcu platit za šiblího lofasa.

Sotva se dostanu ke kocórovi, zmetek se zvedne a valí po střeše dál. Chvilu valím za ním a chytám balanc - teďkon už s rožnutó (neboli rozžehnutou) lucernó, páč prd vidím. Nakonec se zastaví a nechá se drapnót.

Hodím sicnu za komín, jak před tím von, a vod lucerny hodím jiskru do špinky. Jak tak kóřím, dlachním toho vola kocóra a čučim na lampy důle.

Vlastně to tu znám. Vzpomínám, že sem možná zrovna sem chodíval jako vérostek špízovat do fentru poňokadla špitálním študentkám, co byly naproti v nájmu. To byly časy... Včil mě víc zajímá, že je to vlastně betelné plac na čučku nejen na křižovatku, ale že jeden merčí i vokolní střechy, když na ně de tu a tam světlo z vikýřů... Zároveň se tu dobře sedí a jeden je kryté. Dybych měl větší fedry z teho blížícího se paše, možná bych si tu zašil pořádnó krochnu. Ale páč z nich bobky nemám, budu na to zétra líné. Navíc mosím vyřešit takové menší zádrhel, že včil negómu, jak důle...

Za jeden stres odehrávám přípravu před začátkem probíhajícího kšeftu.

... zpět v současnosti nad ulicí Václavskou ...

Plas, co sme pošukali s kocórem, je včil úplně špicové. Přikrčím se za širokým komínem a vartuju, až se borec dostane kolem a já mu do zad. čuju ale, že si dává pozor, špízuje s fortelem jen tak mimochodem a navíc de tak, aby nebyl blízko možnejm skrýším - ani ty mý. I tak ho zkusím alespoň trochu překvapit.

Ďábla neberu. Ale díky svojí schopnosti Skautíka, dostanu +1 kostku za předem připravenou pozici.
partial succes 3,3,4
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host