2. akce - Strejdovy hračky

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

Včil!

Vyhópnu zpoza komína a zaujmu frajersó pózu s loktem vopřeným vo komín a pravačkou na bóchačce, co sem si ju posunul za opasek tak, aby pěkně čučela z pod mantlu.

Akorát je blbý, že to celý trochu kazí fakt, že při tem zavrávorám a shodím důle nějaké šindel. Chlast je sviňa, dá vám sice špicový nápady a kuráž se do nich hned pustit, ale trochu vám překáží při jejich realizaci...

Neodolávám. Bude svědek.

"Pěkné večír, vynšuju," hóknu na borca, "Betelné čásek na špacírung, co?"
Zakřením se a dófám, že sem se tím překvápkmě před ním alespoň trochu vycajchnoval.
"Můžó nahodit veget, nechcu po nich zase šít... vlastně sem s nima chtěl hantýrovat vo tom, že sme vykročili levó haksnó, a bét to na mně, bóchám vod začátku pro ně, ne pro chlupatý... Mám teda kliku, že sme na sebe zase natrefili. Sice nás to stálo poničený cajky, ale na to dlabu. Spíš si řikám, že když se za náma táhnó jak smrad, vokazuje se, že só na nás taky zvědavý. Což je betelný, páč já sem se jim chtěl právě prezentovat..."

Uďám dramatickó pauzu, při který potlačím grgnutí.

"Tož... čuli to sami. Sme sajtna, co se nebojí voprsklejch kšeftů a dostane jakýholi cajky z placu A na plac B. A případný trable zmákneme klidně i cestó, páč na to máme grif a fištróna. Vlastně škoda, že sme hned nečuli, že só to voni. Mohli sme jim nabídnót vodvoz teho vodkráglovanýho borca jako takové melóch..."

Nevím, jestli je to hned na hod, protože má "muž s výbojnicí" hodně iniciativu a je ve hvězdách, kam se to celé posune. Každopádně dlouhodobým záměrem je ufachčit kšeft (klidně jen příslib na budoucí), tom krátkodobém udělat dojem tím, že ho Heřman zvládl alespoň trochu překvapit.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... na střechách ...

Heřmane,

když promluvíš zpoza komína, muž se zarazí a na okamžik zavrávorá. Nerovnováhu ale hbitě převede do elegantní otočky, kterou zakončí v pevném postoji čelem k tobě. Žádnou výbojnici nebo jinou zbraň dnes v jeho rukách nezahlédneš, ale všimneš si, že na levé ruce má navlečenou zvláštní rukavici prošitou dráty, které pokračují kamsi pod naducaný rukáv kabátu. Podobně nezvykle vypadá i páska přes oko, která přidržuje tlusté temné sklo, po jehož okraji přeskakují drobné jiskry.

"Večír i vám, pane," pozdraví tě muž a na jeho sevřených rtech se objeví krátký úsměv, "vás bych tady skutečně nečekal. Překvapuje mě, že jste se dostal až nahoru v tak nevděčném stavu, ve kterém se už od náměstí nacházíte. Když už se setkáváme podruhé, je nejvyšší čas se představit. Mé jméno je Michael. To vám zatím bude muset stačit."

V tónu jeho hlasu poznáš upřímně míněný obdiv i záměrné popíchnutí do tvé podnapilosti. Během toho, co mluvíš, Michael nehybně stojí a prohlíží si jak tebe a tvého kocoura, tak prostor kolem vás. Pokaždé, když někde ve dvorech pod vámi skřípnou dveře nebo zaštěká pes, podívá se neomylně tím směrem a jeho monokl výrazněji zajiskří.

"Nečekal jsem, že se právě teď a tady budeme bavit o práci," usměje se Michael, "ale líbí se mi na vás, že přecházíte rovnou k věci. Dovolím si podotknout, že zatím pracuji spíše já pro vás a souhlasím, že je nejvyšší čas s tím něco udělat. Poslední mou službou vaší skupině bylo zpacifikování toho drzého střelce z takzvaného družstva povozníků, který na vás čekal na Francouzské. I když si svým podlým záměrem koledoval o nepříjemnosti, byl jeho následný pád pouze nešťastnou náhodou, to mi musíte věřit."

Michael se krátce odmlčí. Nezdá se, že by ho něco rozptylovalo, spíš jen hledá vhodná slova.

"Jsem toho názoru, že si můžeme být vzájemně užiteční, vaše a má skupina. Říkejme tomu melouch, partnerství nebo jak chcete, stále bude platit, že máme společné cíle. A zdá se, že chvílemi i společné či alespoň podobné prostředky. Nesmíte mi ale mít za zlé, že v tuto chvíli lehce pochybuji o efektivnosti naší spolupráce. Potřebuji se ujistit, že se bavím s někým, kdo se alespoň zvládne udržet na střeše a nedopadne jako svůj konkurent, víte? Tak co, pane, kolik máte toho grifu a fištrónu?"

Michael z ničeho nic přenese váhu na levou nohu, špičkou pravé boty nadzvedne uvolněný šindel a jedním prudkým švihem nohy ho mrští proti tobě.

Jezusi, tajemný muž Michael si chce tímto netradičním testem ověřit, nakolik je Heřman skutečně schopný a nakolik to jsou jen prázdná slova. Na Heřmana tedy vyletí jeden šindel a pokud nic neudělá, zasáhne ho. Nebylo by to nic zásadního, ale Heřman je podnapilý a může to skončit i pádem ze střechy. Pokud s tím poradí a neshodí se, můžeš počítat s tím, že si s Michaelem ten kšeft ufachčíš.

Co Heřman udělá?



... na předávce ...

Josefe, Marie,

chlápci se na sebe významně podívají. Obočí už jim nikam nevyskakuje, v jejich tvářích čtete spíš nechápavost.

"Ne, pan Strýc není z Prahy," pokrčí rameny jeden, "aspoň co vim já."
"No, říká se o něm, že je snad dokonce z..." přidá se druhý.
"Tss, ticho buď. To je nemusí zajimat, co se řiká. Však on jim to třeba někdy povi sám. Asi bude chtit brzo, vypadate jako schopna banda. Až na ten slovnik teda."

Chlápek si odkašle a chvíli se střídavě dívá na vás, prázdnou šalinu a na bedny.

"Jo, zaplatit chcete, co? Hned to bude. Zatim mi tu nechte ňaký kontakt pro příští kšeft. Nebo kdyby s vama chtěl pan Stryc mluvit osobně. Prostě ať vi co a jak."

Chlapík nalistuje v bloku prázdný list a podá vám ho i s tužkou. Druhý mezitím odejde někam do tmy a když se vrátí, nese vám jutový pytlík. Obnos souhlasí, je v něm dohodnutá suma i něco navíc. Sotva stihnete peníze přepočítat, chlápek s blokem si za vámi výrazně odkašle a naznačí, že je nejvyšší čas zavřít za vámi bránu.

Marky, Komi, pro vaše postavy akce pravděpodobně končí. Máte prostor si ještě odehrát nějaké outro, pokud máte zájem.

-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◆◆◆
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◆◆◆◆◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

Když ten drak zmíní, že sejmul střelca, co bóchal pro povozníky, překvapeně vyvalím augle a přejedu si levým klepetem přes strniště. Tohle sem fakt nečekal.

Sténak jako ten šindel.

Só borci, co sebó instinktivně mrsknó stranó, dyž na ně něco hvizdne. To só blbý móresy, když jeden lozí po střechách. Pak só borci, co to prostě zkusej lapnót, stejnak jako leckteré vořech, když mu něco hodíte. A třetí druh, a to só fakt machři, stihnó vodhadnót, co to na ně letí a dyž to nejni nebezpečný, zkoprnijó a přimou ranu. Pač to sópeř nečeká a zároveň se neriskujó blbé pohyb.

A pak je tu borec, co když glgá, nestihá přeméšlet a hrne první, co mu jeho rozjařená palica dovalí. A tomu borcovi richtig hantýrujó Heřman.

Páč sem držel pravačku imrvére na krochně, nepřekvapí mě, že ju držím. Trošku divný mi připadá až to, že z ní po tom letícím šindelu vyšiju. Ale co, tyhle věci řešívá až ranní Heřman s opicó, rozhodně ne Heřman, co mu právě začal flám.

Rád bych použil Lov, i když randál asi není zrovna to, co by náš možný budoucí zaměstnavatel dvakrát ocenil.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Jezusi, střelba na letící šindel je riskantní, efekt z toho standardní.

6: Povede se ti to ustát, Michael s tebou bude ochotný domluvit džob
4-5: Povede se ti to ustát, ale střelbu si svědek ve dvoře nenechá pro sebe - +1 dusno
1-3: Nepovede se ti to ustát, spadneš dolů a hrozí ti hned dva následky:
- Svědek si to nenechá pro sebe - +1 dusno
- Potlučeš se - zranění úrovně 1 - pohmožděný kotník

Pokud bys odolával, odstraníš následky úplně.


-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◆◆◆
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◆◆◆◆◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

Střílet podnapilej na střese? Jestli já na tyhle věci nezačínám bejt trochu starej... Ale zase je to betelné pocit, když vám hercna rumpluje ze všeho toho náhlýho dráma.

Hecnu se - 2 stresy.
Lov - partial succes 4,4,1

Následky beru, jak jsou.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Heřmane,

dunivá rána se roznese po střechách Oltecu. Pes někde dole na dvorku se zuřivě rozštěká a nedaleko práskne okno. Michael na tebe uznale kývne.

"Máte postřeh a drzosti tak akorát, to jsou vynikající vlastnosti. Věřím, že se nám bude dobře spolupracovat. Až mě budete hledat, zeptejte se tady," poví, a z kapsy kabátu vytáhne kartičku velikosti dlaně, kterou zasune před sebe mezi došky.

"Dnes se už budu muset rozloučit. Vím veskrze všechno, co jsem potřeboval, ba i mnohem více. Přeji vám pracovní úspěchy a brzy na viděnou."

Michael se otočí a elegantně sklouzne k hraně střechy.

"A ještě něco," poví, když se otočí u okapu a plášť mu zavíří jako sukně veselé tanečnice, "dávejte si pozor, koho máte v zádech. Děláte si ve městě nepřátele. A ne vždy bude nad vámi bdít někdo, kdo se o ně postará."

Ještě zahlédneš lehký úsměv a poté se už Michael chytí okapu a sklouzne dolů. Zůstaneš sám.

Jezusi, víc pro toho v této akci nemám, můžeš to zakončit, nebo přejít do mezidobí.

-----------------------------------------------------------------------------------
Naštvaní chlápci z povoznického družstva: ◆◆◆◆◆◆
Rozskákané žáby: ◆◆◆◆◆◆
Máte čas do půl jedenácté: ◆◆◆◆◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: 2. akce - Strejdovy hračky

Příspěvek od Alois Heřman »

Když slezu dolů - a trvá to o poznání dýl než hore - vydám se loudavým špacírem na plac, kde sme měli předat ty cajky. Zbytek sajtny to mezitím zmákl a podle toho, co hantýrujó, betelně. Jedem jen kósek - na chvilu zastavíme ve vodní ulici, kde moc nepřekážíme na glajzách a kvaltem si všecko hóknem. Na větší mudrování bude čas pozdějc. Pepan se už vidí v garáži, že pořádně vygóme, co mu se šalinó ztropila Máňa a ta zasejc nejspíš v betli, a jak to tak šacuju, asi dokonce i sama. Já chcu ale zůstat tu, na Oltecu. Mám v krvi ještě nějaký ty volty, takže utnót špicově rozjeté večír by byl hřích.

Tentokrát po hokně nešetřím úsměvama a chváló - a nejni to jen tou voltáží - su na nás vopravdu hrdé. Poplácám Pepanovi cemr. "Vidíš, že to de. Dyž si dáváš bacha, nejen že netropíš zbytečné céres, ale aji se umíš vycachnovat."
Před Mařkou sméknu imaginarní klóbrc.
"Já gómal, že do kšeftu du s vostrým kocórem, ale s těma hňupama si to zmákla echt betelně. Hádám, že hajtra jak ty musí umět vobčas vytáhnót drápky, ale sténak... Jináč dófám, že po tym jak vod tebe dostali naházíno, by teď na chvilu mohli stáhnót lofasy mezi nohy a my mít na nějaké čásek lebedu. Ale jak jim votrne, určitě nám to zkusijó vrátit aj s úrokama - včetně teho přebranýho kšeftu - měli bysme s tím počítat."

Přejedu si klepetem šmirgl na bradě a znova vykřením kelcny.
"Ale budó se muset vobejít bez jednoho borca s flintó. Ten drak, co nám rozmašíroval bednu a sobě cerm, byl totiž vod nich. Nebo ho minimálně cálovali. Hókla mi to ta filcka, so se nám přilepila na paty. Vokázalo se, že si ten borec vod strojíren hrál na našeho strážnýho andělíčka Michaela. Ne snad, že by měl tak laskavó hercnu, ale chcel na nás hodit špizuňk. Vokázal sem mu, jací sme machři, a v budoucnu spolu na zichr ufachčíme nějaké kšeft. Tož dneska fakt betelný rito."

Votevřu futra a vyhópnu ven.
"Tož zatím zdarec, děcka. Já du sebrat Fanóša a hezky za tepla to zalejt. Sejdem se pozdějc - jako dycky - a hodíme poradu."

Za mě ukončeno, a rovnou se přesouvám ke Stromu a do mezidobí :-)
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti