[HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

[HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

MECHANICKÁ ČÁST

Druh plánu: Transport
Detail - trasa a prostředek: Šalinou po kolejích; Cíl bude Žluťák, cesta nejkratší možná, tj na jih na Joštovu a pak na Žluťák.

Naložení postav:
- Alois - 3
- Ignatz - ?
- Josef - 6
- Marie - 5

Začátek akce
- Štěstí +1d
- Kateřina Kolářová -1d
- Akce je odvážná a jednoduchá +1d
= 1d

Výsledek: 5

Švarcfógli,
- Jaký je detail - kam a kudy jedete?
- Může vám s touto akcí pomoct někdo z vašich kontaktů nebo přátel? Může vám ji zkomplikovat někdo z vašich nepřátel?
- Jsou tu nějaké další faktory, které bychom měli zohlednit?

- Jaké máte naložení?
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

nehoda1.jpg
Švarcfógli,

vaše šalina se překodrcá přes křížení kolejí a zanedlouho se vyhoupne na širokou Pražskou třídu. Minete zvěrolékařskou školu a pokračujete stále rovně na jih k centru.

S každou další minutou křižovatkou město mění svou tvář. Dým ze strojírenských hal vystřídá všudypřítomná kouřová clona nespočtu velkých i menších kotelen, strojoven a generátorů. Vzduchem je cítit směs všeho, co hoří, od elektroplazmy přes uhlí až po zářivé dřevo. Ranní mlha se rozplyne a odhalí smutnou tvář hektického Brna. Sotva hodiny odbijí celou, zahustí se ulice skupinami lidí. Většina pospíchá do práce, ke strojům, do obchodů i na trhy. Plně naložené vozíky všelijakým zbožím si hledají své místo mezi šalinami a těžkými povozy. Při příjezdu na Lažanského náměstí už musíte pokračovat opatrně, místy jedete sotva krokem.

Trojice četníků sedí na sedačkách, spiklenecky si mezi sebou šeptají a hází nervózní pohledy jak na vás, tak na bezvládné tělo. Pokaždé, když minete hlídku jiných četníků na pochůzce, sklopí všichni hlavy a radši dělají, že v šalině nejsou. Za hranicemi jejich domovské čtvrti v Králově Poli jejich autorita i možnosti rychle klesají; neochotně se vydávají do spárů složité byrokratické struktury městského četnictva a tradiční rivalitě jednotlivých okrsků.


Zvolna projedete centrem a jakmile to situace dovolí, na Joštově třídě zrychlíte a vjedete na ulici Dr. Macků. Úzký koridor obklopený štíhlými vysokými domy, které po vaší levici splývají s temnou siluetou Špilberku, bývá působí jako chřtán dávno zapomenutého démona. A křik, který zanedlouho zaslechnete v šeru před vámi, tenhle dojem ještě prohloubí. Mezi budovou kláštera a Slovákovým parčíkem se zastavíte.

V mihotavém světle elektroplazmatického veřejného osvětlení, které je usazeno neprakticky vysoko nad úrovní vozovky, zahlédnete obrys převráceného vozu a kolem něj spoustu lidí. Bezpečně zastavit je otázkou okamžiku. Než se stihnete zorientovat v situaci, uslyšíte za sebou zacinkání dalšího vozu. A k němu se začnou přidávat další a další zvonky, klaksony a výkřiky spěchajících vozků a kočích.

To důležité se ale odehrává před vámi. Napříč silnicí leží převrácený vůz nesoucí jasné znaky C.K. vojenské posádky, všimnete si i insignií hraní stráže. Taky kolem něj přebíhá několik uniformovaných vojáků, kteří mají plné ruce práce se shromažďováním rozsypaného nákladu zpátky k vozu. A dva z vojáků věnují veškeré své úsilí, aby zbylý náklad na korbě i donesené zbytky zvládli překrýt plachtami a co nejvíce uchránili před zraky zvědavců. Ať už vezou cokoliv, není to určené pro běžné Brňáky. Nezvyklá situace ale rychle přitáhla z okolních ulic ty nejdrzejší nebo nejzoufalejší z nich a nenechavé ruce musí vojáci odhánět pod pohrůžkou zbraní. Ke klidu jim určitě nepomáhá rozsypané ovoce a zelenina mezi kolejemi a vedle ležící jednoduchý dřevěný valník tažený párem pronikavě mečících koz. Kolem valníku se hemží dobrý tucet cikánů, z nichž se část snaží sesbírat svůj vlastní náklad, část se více i méně nápadně přimotává k vojenskému autu a zbytek jeden přes druhého vykřikuje, že vina za srážku určitě není na jejich straně a spíš vojáci mají co vysvětlovat a za co se omlouvat. Těžko říct, co jim dodává tu jistotu a odvahu, možná mají právo na své straně, možná počet, přihlížející se od nich ale drží dál a nejeden pán si rychle kontroluje svou tašku a portmonku.

V ranním shonu zahlédnete mezi přítomnými zástupce téměř každé městské skupiny, na kterou si vzpomenete. Josefe, tobě se na okamžik zdá, že mezi okounějícími zahlédneš Kateřinu. Jen co si promneš unavené oči, vykreslí se v prostém rouchu poďobaná tvář mladého muže. Jenže vzápětí zahlédneš stejné roucho o kousek dál, mezi stromky v parčíku. Postava projde pod jednou z lamp a ukáže se být starší ženou s dlouhými šedivými vlasy splývajícími na prsou. Ale potom, potom na chodníku, ve stínu vývěsního štítu nějakého krámku zahlédneš skutečně tvář Kateřiny. Něco v její tváři není takové, jak si pamatuješ, ale oči tě nešálí, je to ona. Oblečená je ve stejném rouchu, schovaná za skupinkou smějících se povalečů, zamyšleně si prohlíží scénu před sebou. A dal bys ruku do ohně, že než cikáni nebo vojáci ji více zajímá vaše šalina.


Před vámi i za vaší šalinou se zintenzivňuje hluk účastníků nechtěného zdržení. Z krytých vozů vykukují hlavy důstojných pánů a křičí na své kočí záplavu povelů. Ti se potom hádají s ostatními vozky a nosiči a zatímco se polovina přítomných snaží probít dál dopředu a převrácené vozy objet, ostatní se zkouší otočit a pustit do nějaké objížďky. Vaše šalina ten luxus nenabízí, vy můžete jen dopředu, nebo dozadu. A koleje jsou zablokované.


Akce1.jpg

Marky, Komi, Jezusi, Petře, co uděláte?
Z výchozího hodu vyplynulo, že vaše situace je nyní riskantní a každá první akce, o kterou se pokusíte, bude také riskantní.
Níže roztikávám nejdůležitější hodiny.


-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Co chce Kateřina? ◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Josef Marek »

Hledím na ten zmatek z řidičovy kabiny tramvaje a hledím na ten zmatek a spoušť. Tohle bude na dlouho a to si nemůžeme dovolit.

Když uvidím Kateřinu a další čelny jejich kultu, čelo se mi zakaboní ještě víc a nervózně si promnu vous. Co jsou zač, co tu dělají a co ten náklad?

Chvíli si pohrávám s myšlenkou namontovat na čelo tramvaje sněžný ppluh jako taran, a prostě si udělat cestu sám - a kdyby vůz patřil komukoliv jinému, než C.K. vojákům, tak to snad i udělám. Nemůžu si ale dovolit rozjet tramvaj proti ozbrojeným chlapům s puškami.

Pohlédnu za nás na četníky. Mimo svůj rajón jsou nesví a nevypadá to, že by šli ven zjednat pořádek.

Nezbývá, než si cestu nějak zajistit sami - ať tam, či onam. Nejlepším řešením, jak překonat zmatek, je způsobit ještě větší zmatek.

Vyjdu z kabiny, sáhnu do velké bedny s pískem za kabinou řidiče, rozhrábnu svrchní vrstvu sypké žluti a vytáhnu dlouhý pás s mnoha pouzdry všech tvarů a barev.

Mám s sebou pás s Ingrediencemi, palim jedno použití.


Jedno z nich, delší kovově lesklé, si vezmu do ruky a přesypu do něj obsah malého zeleného flakónu. Pak to zakápnu trochou oleje z olejničky uložené pod sedačkou.

"Připravte se, bude cirkus." Když ostatní zvednou hlavy, dodám na vysvětlenou, "větší než teď." Potom vystoupím, rozhlédnu se a skloním se ke kolům, jako bych něco kontroloval. Pak pošlu válec jako kulečníkovou kouli mezi kolejemi někam kousek za nás, mezi nahromaděné kárky a vozy.

* Používám kutilství (tinker), je to kouřový granát, pálím jedno použití pásu.
* Záměr je vyvolat dojem, že nějaký vehikl za námi začal hořet, hustý dým navíc zakouří ulici a znásobí zmatek.


Než se vyrobená dýmovnice rozhoří, zdánlivě nedbale se opřu o tramvaj a sledují okolí. Ve skutečnosti ale vyhledávám v rostoucím zmatku sektářská roucha i tvář Kateřiny a nejsem si jist, zda můj strach náhodou neroste rychleji, než zmatek i dým.

* Používám pozorování (survey).
* Záměr je zjistit, co se kultisté chystají udělat a kolik jich vlastně je.
* Hecnu se.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

když vylezeš z izolace své kabiny a vystoupíš na čerstvý vzduch, přepadne tě zvláštní neurčitý pocit, že je něco špatně. S dírou v žíle a dozvuky spojení s mrtvým ti chvíli trvá, než ti docvakne, odkud vítr vane. Ale to už se dýmovnice kutálí...

Marky, pozice je riskantní, efekt standardní. Ať to dopadne jakkoliv, nabízím ti dohodu s ďáblem: Tvá dýmovnice zreaguje s nějakou chemikálií v zácpě za vámi a dojde skutečně k požáru. Pokud se nebojíš trochy ohně, dostaneš kostku navíc.

6: Povede se ti to; můžeš si popsat reakci v koloně za vámi.
4-5: Vítr vane špatným směrem; povede se ti to, ale zadýmí se i vaše šalina a bezprostřední okolí - tvá následující akce, stejně jako podobné akce tvých parťáků, budou mít pouze omezený efekt.
1-3: Lidi se koukají špatným směrem - někdo si všimne, že jsi dýmovnici poslal ty a nenechá si to pro sebe

Pokud bys odolával následkům, tak na 4-5 bude mít omezený efekt jen tvá akce, na 1-3 má tvá akce svědka, ale nechá si to zatím pro sebe.


Kultisty v okolí zahlédneš téměř okamžitě. Jsou ale pořád v pohybu, přecházejí mezi lidmi a krouží zdánlivě každý jiným směrem. Nebude snadné zírat na všechny najednou a nenápadně.

Marky, máš riskantní pozici a standardní efekt, pokud předchozí akce neřekne jinak.

6: Povede se ti to; pokud chceš, můžeš si odpovědět sám nebo mi předat slovo a já ti odpovím.
4-5: Povede se ti to jen částečně; můžeš si vybrat a popsat jen jednoho kultistu (jeho záměry), nebo mi předat slovo a popíšu ti to já.
1-3: Kultisté si tě všimnou dříve, než ty jich; nic nezjistíš a naopak si oni začnou aktivně na tebe dávat pozor, jakákoliv následující akce na ně bude ze zoufalé pozice.

Pokud bys měl omezený efekt, zjistíš informací přiměřeně méně.
Pokud bys odolával, tak na 4-5 dostaneš informace o dvou kultistech, na 1-3 si tě všimnou dříve, ale další akce proti nim bude jen riskantní.


-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Co chce Kateřina? ◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Josef Marek »

Kutilství: fail 3,1

Kuželník mi vždycky šel, ale válcovitý kouřový granát nemá váhu kulečníkové koule. Válec pomalu sklouzne podél koleje a narazí do nohy řezníka, který má hned za námi kárku plnou masa. Ten se udiveně podívá na šumící prskající válec u jeho nohou, pak na mne a naše pohledy se spojí.

Polknu.

Zvedne nádobu ze země, odlomí víčko dřív, než reakce doběhne do konce a místo hustého dýmu, který má zavalit celou ulici mu do obličeje vyprskne malý hustý lepkavý obláček, který směsí olejnatých sazí pokryje obličej, koženou zástěru i košili pod ní.

Odolání: 3 => stojí mě to 3 stressu
Akce má svědka, ale nechá si to zatím pro sebe.


Když místo výkřiku jen protře oči, a pak mi věnuje druhý, rozzuřený pohled, nejprve se mi uleví. Pak se otočí ke své kárce dozadu a vytáhne z ní dlouhý sekáč na maso a vykročí ke mě. Záda mi polije studený pot.

Ohlédnu se po okolí, zda si malé nehody všiml ještě někdo další - a při tom se zaměřím i na to, co dělají kultisté.

Sledování: fail 1,1

Většina lidí si ve zmatku kolem ničeho ani nevšimla, ale zrovna kultisté jsou ostražití a nejméně dva si události všimli. Navíc se domlouvají nějakým tajným jazykem na velkou dálku - rychlé pohledy a krátká gesta, která dvojice udělala, nepochybně upozornili ostatní na mou přítomnost.

Kultisté si tě všimnou dříve, než ty jich; nic nezjistíš a naopak si oni začnou aktivně na tebe dávat pozor, jakákoliv následující akce na ně bude ze zoufalé pozice.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Bezradně se rozhlédnu na obě strany. Ani dopředu ani dozadu to nejde. Jsme tu úplně uvěznění. Sakra tohle je práce četníků, řešit takové nehody a ti ňoumové se tváří, jakoby tady vůbec nebyli. Krčí se tam, aby nebyli vidět oknama, jak čapnutá slípka. Proč já se vlastně snažila lézt do zadku takovým budižkničemům?

Neklidně zabubnuju prstama na madle šaliny, pak prudce vstanu a otočím se k nim. "Pánové četníci, asi jste si nevšimli, ale tam venku je dopravní nehoda, neměli byste třeba pomoct to tam nějak urovnat a případně pomoct s odklízením? Místní četníci se sem asi ještě nestihli dostat a ... jak bych to tak nejlíp .... my tak trošku spěcháme." Ukážu palcem za sebe směrem k mrtvole.

Vyřešila bych to pro tentokrát s policisty domluvou.
Consort
Chci, ať to tam nějak zorganizují a urychlí
Hecovat se nebudu, už tak jsem vystresovaná dost
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

četníci se na sebe podívají, kývnou na Luďana a ten spustí:

"Všimli, paničko, ale je to snad naše starost, řešit bordel na ulici? Není. A vůbec, my platíme vám, že makáte, tak makejte. Dovézt náklad je v popisu vaší práce, ne?"
"Ehm, neplatíme je," šťouchne do něj lehce druhý.
"No dobře, dobře, ale oni nás taky ne!" zvedne se z lavice Luďan. "Tak proč se my máme namáhat, když oni si tu zevlí?"
"A to je taky pravda," přikývnou ostatní a postaví se.
"Tak pojď ty, jedna," usměje se Luďan, "uvidíme, jaké cukrbliky zvládneš udělat na dutý hlavy."

Komi, popsala si spíše akci Sway, tak předpokládejme, že jdeš skutečně touto cestou. Pokud ne, vyřešíme to. Na Sway máš riskantní pozici a standardní efekt.
Každopádně, mám pro tebe ďábelskou nabídku: Když se během organizování a uklidňování zjistí, že vojáci vezou "problematický" náklad, dostaneš kostku navíc a já tiknu hodiny neklidného ducha. Co ty na to?

6: Povíš četníkům něco povzbuzujícího a oni půjdou sjednat pořádek sami
4-5: Četníci půjdou sjednat pořádek, ale ty budeš muset jít s nimi a "zabavit" vojáky
1-3: Četníci půjdou sjednat pořádek, ty půjdeš s nimi a zvrtne se to - vznikne konflikt s cikány, jejich uklidnění bude zoufalá akce

Pokud bys chtěla odolávat následkům, tak na 4-5 stačí, že se budeš motat s četníky okolo, na 1-3 vznikne sice konflikt, ale bez dopadu na pozici.


-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◇◇◇◇◇◇◇◇
Co chce Kateřina? ◇◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Marie Přehnálková »

"Sakra, co je potom vlastně vaše starost, když řešení srážky a snahy o rozkrádání není?"

Nakrčím zlostně (vím, že to vypadá i roztomile) nos, prudce se otočím, až se mi zavlní sukně a vlasy kolem hlavy.

"Co si ženská neudělá sama, to nemá." Odseknu a sejdu ze schůdků mezi dveřma šaliny a vyrazím směrem k povalenému vozu.

Sway: partial succes 2,5
beru Sarssaparilovu (ďáblovu) nabídku


Po pár krocích se otočím, trochu mě zklame, že mě nezastavili s tím, že to vyřeší sami, ale aspoň mě následují.
Dělám, ale že o nich nevím a přijdu přímo k jednomu z vojáků. "Dobrý den! Můžu nějak pomoct s odklízením? Potřebujeme co nejrychleji projet, je to otázka ... života a nesmrti."
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

jeden z vojáků ti rychle vykročí naproti a zastaví tě jednoduchým gestem ruky. Z frček poznáš příslušníka hradní stráže, poddůstojník, četař, na hrudi ale nosí i nášivku, která ti nic neříká. Oproti běžným vojákům se jeho uniforma i doplňky blýskají novotou, pušku, kterou drží, by mu záviděl nejeden gangsterský kápo. A zbytek jednotky je na tom vlastně stejně. Buďto jsou v Brně krátce, nebo na nich velitelé skutečně nešetří.

Tři četníci, kteří vás za okamžik doběhnou, vypadají vedle nich se svými umolousanými kabáty a postaršími pistolemi jako kluci z okresního přeboru oproti reprezentaci. Luďan se vmáčkne před tebe a rychle se pokusí převzít iniciativu. Voják je ale rychlejší a přísným hlasem věcně promluví:

"Legitimace!" zavelí prostě.
"Luděk Říha, okrsek Královo Pole," zabručí Luďan pod vousy a vytáhne z kapsy odznak, kterým mávne vojákovi před tváří a jedním plynulým pohybem ho do kapsy vrátí. Jeho kolegového ho mlčky následují.
"Tohle je kdo?" zeptá se četař a kývne na tebe. "Nějaká tajná?"
"Né, tohle... tohle je..." zakoktá se četník, "ehm... tohle je šalinbáb... dočasná pracovní síla. Dopravce, tak. Dělá teď pro nás. Vezeme důležitý náklad a spěcháme, to řekla přesně."
"Důležitý náklad?" zvedne voják obočí. "Kde máte služební vůz? Nemáte, že?"
"No, to ne, jde o mimořádnou situaci," hledá četník slova. Jeho projev je ale všechno, jen ne přesvědčivý.
"My tu taky máme mimořádnou situaci," odvětí voják stoicky, "a vy s ní nepomáháte."

V jeho kamenné tváři není vidět ani náznak ochoty se s vámi dál bavit. Jeden z četníků na tebe Marie ale spiklenecky mrkne a rychle odvážně zareaguje:

"Vidím, taky máte důležitý náklad, co?" zeptá se jízlivě a ukáže rukou před sebe. "Možná byste taky potřebovali schopnou dočasnou pomocnou sílu."

Četař se otočí. Dva vojáci zakrývající vůz mají zrovna plné ruce práce. Pod jedním koncem sotva držící plachty vykoukne černovlasá rozcuchaná hlava. Jeden voják okamžitě tasí zbraň, ale druhý mu s ní trhne k zemi a vyběhne kolem vozu.

"Padej od tama, zloději zlodějská!" křičí.
Kudrnatý chlapec vykulí oči leknutím a hbitě jako lasička vyklouzne z pod plachty. V rukou drží bytelné kovové pouzdro. Rozhlédne se všemi směry skočí stranou. Voják se po něm natáhne, ale štíhlá chlapecká postava mu proklouzne mezi rukama a hoch vyběhne za vůz mezi vysypané bedny ovoce. Voják ho ještě jednou zkusí chytit, ale zavadí přitom o plachtu a strhne ji z korby. Několik dalších stejných pouzder se skutálí na silnici a mezi koleje. Když padají na zem, rozezní se v okolí dunivá ozvěna, která se až příliš podobá pohřebním zvonečkům.

Marie, téměř ihned pocítíš závan studeného vzduchu, který se od vozu šíří. Spolu s ním uslyšíš za svými zády babiččin hlas. Jistě, že tam není, ale nepřeslechla ses.

Četař zakleje a rozběhne se zpátky k vozu. Na celé vojenské jednotce je hned poznat, že ztrácí trpělivost. Semknou se a jednotně vyrazí vstříc cikánům. Četníci na sebe mlčky kývnou a vyrazí za nimi. Cikánští kupci tváří tvář organizované přesile okamžitě přejdou do defenzívy. Jeden se sice pořád ještě snaží s velitelem hádat o tom, kdo srážku zavinil, ostatní ale s překvapivou efektivitou začnou vracet svůj valník zpátky na kola a nakládat to nejcennější ze svého zboží. Kudrnatý kluk i s jedním z válců mezitím zmizel kdovíkde.

Tikám hodiny překážky.
Marie, co uděláš dál?



Josefe,

řezník se zastaví tři čtyři kroky od tebe, odplivne si a hodí po tobě válec od dýmovnice. Razance jeho vrhu jasně říká, že ti ho nechce jenom vrátit.

"Tak ty mi chceš taky zkazit maso, hajzle?" křikne na tebe vzápětí. "Na mě si ale nepřideš, nene, já takový jako seš ty mám dobře přečtený. Tak to vyklop, dělej! Pro koho makáš? Která svině mě nenechá v klidu robit? Když přiznáš barvu, bude mi stačit bolestný. Zkus se nějak vytáčet nebo mi kecat a vezmu si prst! A pak se zeptám eště jednou!"

Řezník švihne svalnatým zápěstím a sekáček protne vzduch mezi vámi. Je ti jasné, že tady ve zmatku ulice ti zvládne ublížit dříve, než si toho kdokoliv všimne. Rozhlédneš se kolem sebe. A skutečně, zatím vám nikdo nevěnuje pozornost.

Zahlédneš jen dvojici v hábitech, samozřejmě; stojí zase někde jinde, blíže silnici a vaší šalině. Zatímco jeden je otočený k tobě zády a narychlo rozkládá z náprsní kapsy noviny, druhý se krčí za ním v ruce montuje podivný podlouhlý aparát. Na první pohled ti připomíná námořní dalekohled, ale něco je na něm přece jen jiné. Nedokážeš přesně ihned uhádnout jeho účel, ale lecos se dá domyslet.


Jakmile se závan chladného vzduchu od vojenského vozu prožene i těmito místy, kývnou kultisté na sebe. A zatímco jeden vytváří svým tělem a novinami co největší zástěnu, druhý namíří dalekohled připomínající trubici na vaší šalinu a něco do ní zašeptá. Vůz se na kolejích lehce zhoupne.

Tikám hodiny "Co chce Kateřina?"
Josefe, co uděláš dál?



Aloisi,

kovová konstrukce šaliny na okamžik prudce zchladne a okna se náhle orosí. Šalina se zhoupne, jako by do ní po schůdkách nastupoval někdo hodně obézní, a nebožtík ležící na lavici se překulí na stranu. Nebo to bylo naopak a nejprve se překulil nebožtík a až potom se zhoupla šalina? Těžko říct.

Aloisi, co uděláš ty?

-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◆◇◇◇◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◆◆◇◇◇◇◇◇
Co chce Kateřina? ◆◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Josef Marek »

Bízkost sekáčku mě vyděsí a začnu ustupovat dozadu - směrem k vozu a cikánům. Ale po pár krocích dostanu nápad.

"Pche, tvý maso je mi putna." spustím co nejhlasitěji a doufám, že má hlasitá pražština přiláká pozornost alespoň pár cikánů, co teď předstírají zájem o svůj vlastní náklad. "Na těch tvejch vosmrádlejch šlejškách stejně není co zkazit, beztak stejně všichni chodí na guláš k Esmeraldě, protože vona má guláš pár excelánc. Jejím jižanskejm vybranejm chutim a receptům se ňákej místní flajšr stejně nevyrovná."

Pár jich opravdu zvedne hlavu, když zazní jméno oblíbené hostinské.

"A vůbec, na mě si stejně troufáš jen protože si chceš vybít vzteka, že nemáš komu to maso udat. Vidim ti na vočích, že bys nejradši posekal prsty Esmeraldě a předělal ten její vybranej podnik, na pajzl co bude prodávat tu vaší šlichtu, co? Jenže na to máš malý koule ?"

> Pokus o domluvu (Consort) s cikány - nepřítel jejich hostinské je i jejich nepřítel :)
> Záměr je, aby nějak manifestovali svou nelibost vůči řezníkovi, on se zalekl, že máme přesilu a dal mi (alespoň pro teď) pokoj.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

když řekneš "...putna", řezníkovi se zkřiví tvář vztekem.

Když dodáš "...flajšr...", sevře křečovitě sekáček a skočí dopředu.

Než stihneš říct "...tu vaši šlichtu..." a řezníkovi dojde, o co ti vlastně kráčí, už se na tebe vrhá.

Marky, snažit se naštvaného řezníka zastrašit prostřednictvím mobilizovaných cikánů je... odvážné. Na druhou stranu, cikánů je tu absolutní přesila a pokud tě podpoří, nemá řezník šanci ve sporu s tebou uspět.
Tvá pozice je zoufalá, ale možný efekt je skvělý. Nejen, že ti dá řezník pro teď pokoj, ale cikány potěší, že se veřejně zastáváš Esmeraldy a bude s nimi snazší domluva ohledně řešení překážky.

Mám pro tebe navíc nabídku ďábla: Dostaneš kostku navíc, pokud tvá slova skutečně padnou na úrodnou půdu - založím čtyřkové dlouhodobé hodiny u frakce Řezníci "Švarcfógli jsou naší nepřátelé" a tiknu na nich jeden segment (jejich dokončení změní váš Status).

6: Stane se, co chceš včetně skvělého efektu - můžeš ho hned využít
4-5: Stane se, co chceš, ale řezník po tobě nejdříve skočí; dostaneš zranění úrovně 2: hluboký sekanec na ruce
1-3: Řezník po tobě skočí, ale pak se radši stáhne; cikáni nad tebou mávnou rukou a budou se věnovat odklízení vozu; dostaneš zranění úrovně 2: hluboký sekanec na ruce

V případě úspěšného odolání se sníží zranění na úroveň 1: sečná rána


-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◆◇◇◇◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◆◆◇◇◇◇◇◇
Co chce Kateřina? ◆◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Alois Heřman »

Borec, co kdysi zahlásil, že je "běda mužům, kterým žena vládne", neměl šajna, jakej pech musí cejtit četník, kerýho sekýruje netrpělivá ťapina...

Je ale fakt, že chlupatý se držej srdnatě a navíc s fištrónem, kerej bych u borců v uniformě moc nečekal, nasměrujó její vostró papulu žádaným směrem. A taky dost možná vlastně negómó, že je to (skorem) bejvalá štroncna - v tý šalinářský šolně by ju jeden šacoval na vcelku respektuhodnó lasicu.

Na každej pád su rád, že šli chlupatý alespoň na chvilu ze šaliny pali. Ještě kdyby ten náš šoférské cajzlík zas cosik nezmrvil a nespískal nějakó válku s masingrem. Najednó se ale do šaliny nahrne těžká klendra, fenstry se zakalé , a celé vágen poskočí. Ťuhýk na kavalcu, jak kdyby přestal na chvilu házet leháro a veme votočku na pupek.

Já vod něj vemu curyk takovým kalupem, že vemu šiško vzadu v šalině vo madlo. Herdek, co je totok za kšefty? Bledé jak mliko zamžórám jednim voroseným fenstrem ven, esli je šlus se světem enem tu, nebo je to venku ještě horší.

Zmerčím se tam ochométat kořeňa, co študuje cajtunk. To vížejó - vo kus dál se ti div že nezervó cikorky s vojclama a ty si budeš mírnyks týrnyks číst vo tym, co se dělo včera. Sotva my to docvakne, zmerčím aji jakósi róru, co má v prackách jeho helfr. Tak to ne, kalósci! Ze mě si nikdo šófky dělat nebude, a zkóšet něco na moju šalinu nebo co sem si do ní nalifroval, to teprve ne!

Prohrábnu si strniště a hned mi napadne jakou na ně ufachčit flignu. Když vás tak zajímá, co vezem, si pro to přiňdite, ne? Vylítnu ze šaliny futrama na straně k těm fízlujícím kalóskům jako splašené fógl - a nechám je rozglábený jako pěkný pozvání. Voběhnu šalinu, jakože vo nich nemám šajna, a začnu valit do masingra, co že si jako votvírá kušnu na našeho mašinfíra.

Šacuju, že ti fízli s cajtunkama a róró nevodolaj a zkusijó nazíznót zblízka, co máme v šalině. Vostatně žádné tam včil nejní a všichni řvó na plný kolo, takže borci vijó, koho si vohlídat. Samo, že je to těžká fligna. Jakmile mám pocit, že už museli strčit rypák do šaliny, nechám řezňála v rachotě s Pepanem a nadrzo hodím zpátečku. Přičupnu se a švihem voběhnu šalinu zase zpátky k futrům. Žádné nemůže čekat, že bych nechal kemu v tak těžkým štychu, ale jednak je to cajzl, druhak kóří, jak se vo sebe postarat - a esli ne, stejnak by nám byl k prdu.

Vletím do šaliny a to by v tem byl rohaté, abych do týhletý sítě nelapl nějakou fišlu...

V hraném spěchu jsem vyrazil ze šaliny a nechal jakoby náhodou zadní dveře otevřené. Oběhl jsem vůz a v předstíraném spěchu a hněvu se jal hádat s řezníkem. Doufám, že alespoň jeden podezřelá osoba neodolá příležitosti a vleze do vozu s zamlženými skly, aby se dostala k tělu. Nečekaně se pak přikradu zpátky a zkusím ji takto lapit - ideálně tak, že ji překvapím přímo ve voze.
Mám návnadu a lákám kořist do pasti - za mě jasný Lov(Hunt).
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Aloisi,

už když běžíš kolem šaliny zpátky k futrům, slyšíš vevnitř rychlé kroky dvou osob. Dvojice s novinami a dalekohledem očividně neváhala a využila příležitosti okamžitě, jak jen to šlo. Na chvíli tě napadne, jestli jsou tak hloupí, že si neuvědomili tvou past, nebo naopak tak chytří. Zjistíš to co nevidět.

Jezusi, děláš riskantní akci, můžeš dosáhnout standardního efektu. Mám pro tebe ďábelskou nabídku: S jedním z kultistů se znáte a okamžitě poznáte. A nemáte se rádi. Můžeš si vymyslet proč.

6: Povede se ti to, překvapíš je při tom, co v šalině dělají
4-5: Povede se ti to, překvapíš je, ale už stihnou něco udělat - tikneme hodiny "Neklidný duch" o dva dílky
1-3: Nepovede se ti to, překvapí tě naopak oni, že s tebou počítají; zároveň tikneme hodiny "Neklidný duch" o dva dílky

Pokud bys odolával, tak v obou případech budeme tikat hodiny jen o jeden dílek.
A v každém případě budeme tikat hodiny "Kateřina".


-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◆◇◇◇◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◆◆◇◇◇◇◇◇
Co chce Kateřina? ◆◇◇◇◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Josef Marek »

Ďáblovu nabídku beru a mám tak alespoň jednu kostku.
full 3


"Cajzl," ozve se mezi cikány mávnutí rukou nad mým osudem a ostří zasviští vzduchem.

Pokusím se uskočit a ostří mě jen lízne ...

Odolávám: 2
Mám zranění 1 sekanec a koupil jsem trauma - odteď jsem Paranoidní a vidím nebezpečí všude, také míň věřím ostatním, když mě Lojza nekryl.


... ale jak ustupují a hledím na sekanec na předloktí, klopýtnu o kolej a padnu na zad.

Ještě vidím, jak si řezník odplivne, když se otáčí pryč a pak se mi před očima zatmí ....

Jsem na chvíli vyřazený, do hry se vrátím, až s situace trochu posune.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Alois Heřman »

Hunt: ** + 1k za ďáblovu nabídku, kterou přijímám.
partial succes 1,4,4

Vobjevím se v šlinovejch futrách nevyhnutélné a přece nečekané jako járová činže. Borci se sklánijó nad tuhým kalóskem, kerej už zase hází leháro na cemru. Esli zmákl votočku sám nebo mu s tím helfli těžko šacovat, ale esli to první, su rád, že sem u teho nebyl...

Jeden z nich se akorát narovná, že by teda nebylo vod věci hópnót k futrám a trochu vartovat, esli už jako nendu. Pochválím ho, že jako betelné nápad, akorát ho měl kópit spíš. Namířím na něj krochnu a naznačím, že kdyby byl tak laskavé, a zacouval trochu curyk do šaliny, klepeta tak, abych je vcajku merčil. Samo že hóknu aji na teho druhýho, ať nezkóší fachčit nějaký šmé, ale když se narovná, su to tentokrát já, kdo valí překvapením augle.

"Brzda Žanek," poznám jednoho ze staréch plotňáků, bývalýho pekařa. Že sme mu tak říkali aji z jinéch důvodů, než podle štryclý, co pek, a že z teho včil těžko bude mět radovanec, mi bohužel docvakne až neskoro, "Co tadyk válčíš? Jak to žes nenaklapal na škopek, když už nekrótíš v kameňu?"
"Su z tama pali, ale ne díky tobě, Lojzíčku," odfrkne Žanek a nevypadá, že by mě rád merčil, "Tys mě gómal helfnout akorát tam. A mám už novou sajtnu, betelnější, věrnó..."
"Včil už pro všecky Heřman, Žany. A tohle na mě neházej," hantýruju trochu zvostra, "Dobře kóříš jak já, že to ušili na nás na voba. A že to pak bylo každej za sebe. Já nemůžu za to, že ti někerý cajky šli dycky trochu langsam."
"Ty nikdá za nic nemůžeš, co?" vyjede na mě Žanek, "Všeci sou pro tebe lemry, žádné nejni dost machr, aby ti ti stačil. Nakonec necháš každýho ve štychu."
"Copak su něčí mutr, abych někoho tahal z maléru, co si sám spíská?" zavrčím, ale trochu nervózně zašvidrám skrz zamlženej fenstr, esli nezmerčím, jak se drží Pepan. Pak Žanka pobídnu bóchačkou, "A vůbec, přestaň mi tu fňukat a kókej hlásit, co tu vůbec fachčíš. A co je zač ten druhé stréc, co na mě vejrá, jak tele na nový vrata."
"Hantýroval jsem, že mám novou sajtnu," narovná se Žanek a hlas se mu zazní malinko dutě, "Novó familiju. Někoho, kdo se vo svý lidi nejen stará, ale vokáže jim aji štreku, po který by mohli jít. Dá jim nějakou štacu."
"Co to žvékáš za békoviny?" protáhnu ksicht, "To tě v kameňu klofnul nějakej černoprdelník? Tys byl na tyhle války dycky trochu ujetej, za mlada v kirchně snad každó nedělu, ale pak ses spravil... Prosimťe, Žany, hókni, že to valíš pro love, jako každé normální týpek!"
"Bratr Jan má pravdu," hópne do teho ten druhej borec, "Máme svoji cestu, ale ta se zrovna vás osobně netýká, pane Heřmane. Snad v budoucnu trochu zprostředkovaně, ale vyrozuměl jsem, že potíže svých spolupracovníků rád necháváte na jejich vlastních bedrech. Kdybyste byl tedy tak laskav a nechal nás kráčet po naší cestě, sám se budete moci brzy vrátit ke svému... živobytí."
"Čučím, že mi mi tu nestraší enem v šalině, ale aji někomu ve štrycli, co?" zachrčím, "Gómete, že ten kdo drží v pazóře bouchačku su já, že jo? Tak koukaj meldovat, co má všechen tenhle céres znamenat, a já si pak rozmyslím, esli mi jen vysolíte flastr a povalíte pali, nebo vám před tím eště rupnu pár žeber."
"Ehm, bratře Jane," otočí se ten divné kalósek na Žanka, "Nejsem si jist, jestli pánovi dobře rozumím, ale chápu správně, že nám vyhrožuje?"

Vyhrožuju. Pokud by byli ochotni pokračovat v hovoru více méně po dobrém či dokonce přijít s nějakou nabídkou, nebudu se bránit a můžeme ještě kousek odehrát. Nicméně jsem připraven je motivovat pohrůžkou násilí (Command). Cílem je dostat z nich buď nějaké informace, nebo alespoň cennosti (včetně toho "dalekohledu") a pohrozit jim dostatečně na to, aby se alespoň pro dnešek stáhli (alespoň tihle dva). Nevím, jestli toho nechci moc, však on si to drak už nějak přechroustá :-)
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host