[HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Když kultisté vyhrožovali, že se babičce pomstí na jejich blízkých, tj. na mne, tak babička jim řekla, že jsem tuctová ničím nezajímavá šlapka. Že jí na mne nezáleží, a že jestli opravdu chtějí se mstít zrovna na mne, tak ať si poslouží, ona že však svůj názor nezmění. Ve stejný den mi dala pak ten medailon.

Když se šalina začne se zuřivým cinkáním rozjíždět, vytřeštím oči a přestanu vnímat Leopoldovo našeptávání. I tady zezadu vidím přes přední okno, že koleje jsou ještě zablokované, chytím se pevně tyče. Všimnu si chudáka Miriho, jak tam bezvládně dřepí. Nechci, aby si tu někde při srážce rozflákal hlavu, tak se - stále se něčeho držící - rozeběhnu k němu a položím jej na zem, přitom mu vytrhnu tu Jožinovu šipku ze zátylku.

Jožin je magor, šalina naštěstí nevykolejila.

Když pak k šalině dorazí nasraní četníci, začnu jim překotně vysvětlovat, že u šaliny zkolaboval chlap, že potřebuje do nemocnice, tak jsme ho naložili. A že jen proto, že mu šlo o život, tak Jožin prorazil skrz ten vojenský povoz.

"Přece jsme ho tam neměli nechat umřít kvůli vojákům, kteří neumí řídit!" podívám se na ně zkroušeným pohledem. "Jo, Jožin je taková dobrá duše, chudák bude mít práci s opravama, ale co by neudělal pro bližního svého."

"A teď Entschuldigung, šalina je v loji, ten kousek ho teď nedovezem, tak běžím pro doktora."

Naposled mrknu do šaliny, Miri tam leží na zemi, tělo se mu jen lehce pocukává a mohutně slintá.

Snažím se vytvořit dojem, že Josef neprojel skrze ty lidi protože je fakt magor, ale protože zachraňoval téměř umírajícího a šlo o minuty.

edit: Tak tedy sway, ať mě Ss nepomluví
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Švarcfógli,

krom četníků a Silbersteina se vašim směrem vydá i hlouček přihlížejících ze zácpy. Z výrazů některých můžete snadno poznat, že by si rádi s vámi Josefův manévr vyříkali osobně, možná i hezky ručně. Když ale vidí, že se s vámi dají okamžitě do řeči četníci, zůstanou stát opodál a vyčkávají, co s vámi provede ruka zákona.

Když na četníky Marie spustí své vysvětlování, významně se na sebe podívají.
"Zkolaboval chlap, jo?" zeptá se Luďa, aniž by čekal odpověď.
"Už to tak vypadá," kývne jeho parťák, když nahlédne do šaliny.
"To je ten blbec Ignác?"
"Ne, to je jinej."
"Sme ho vezli?"
"Nevezli."
"Tak co dělá vevnitř?"
"Možná to sou ty votevřený šalinový střeva, na který se vymlouval Heřman před chvílí," pokrčí rameny četník.

Luďa si odfrkne a zakroutí hlavou.

Komi, na balamutění četníků máš riskantní pozici a standardní efekt. Hrozí vám, že četníkům dojde, že na tvé historce něco neštymuje a prokouknou tě.

6: Povede se ti, co chceš - policajti proteď zapomenou na to, že jsme jim ujeli a vysvětlí i ostatním nasraným, že to byla otázka života a smrti
4-5: Povede se ti, co chceš, ale policajti tě prokouknou jako lhářku a pro teď jenom přivřou oko, aby měli pokoj a mohli pokračovat; jakékoliv příští jednání s Luďem a jeho pochůzkáři bude ze zoufalé pozice
1-3: Nepovede se ti je obalamutit, prokouknou tě jako lhářku, hezky nahlas vám to vmetou do obličeje; jakékoliv příští jednání s Luďem a jeho pochůzkáři bude ze zoufalé pozice

Pokud bys odolávala, tak v obou případech zrušíš příští zoufalou pozici, zůstane jen fikční projev.


Heřmane,

udýchaný Silberstein se opře o kandelábr a mračí se na tebe. Když popadne dech, pokusí se k vám dojít, ale píchne ho v boku a radši se vrátí ke sloupu.

"Nemyslej si, že to tím končí," zařve na tebe. "Jak sem řek, maj čas do zítřka, pak se začnu soustřeďovat echt na ně! A ten kabát mi zaplatěj, drzoune drzá!"

Švarcgógli, co uděláte?

-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◆◆◆◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◆◆◆◆◆◆◆◆
Co chce Kateřina? ◆◆◆◆◆◆
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Marie Přehnálková »

"Samozřejmě, že jsme ho nevezli." Šmarjá, takhle jednoduchou a srozumitelnou historku si vymyslím a oni ji stejně nepochopí!
"Jak jsem se vracela do šaliny od těch vojclů, tak tady ten pán se tu motal. Má modřinu na hlavě, možná kvůli tady té zácpě někde narazil nebo ho něco trefilo a má otřes mozku" Ránu na hlavě opravdu má, ale až z šaliny, ani ležící nebyl úplně otloukání prostý.

"Nejspíš se zamotal do nějaké nehody, připadal si, že je v poho, ale pak se mu udělalo šoufl a složil se na chodníku."

"Ale dost povídání ať nám tu neumře a nemusíme vézt další mrtvolu."

Otočím se a s lehce nadzvihnutými cípy sukně se vydám do běhu do kopce k nemocnici. Napůl čekám, že po mně začnou řvát, protože mě prokouknou.

Hecuji se, partial succes 1,4
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

nikdo po tobě neřve. Kdyby ses ohlédla, uvidíš trojici četníků, jak se drbou pod čepicemi, přešlapují na místě a přemýšlí. A kdyby jim někdo stál těsně za zády, zaslechne, jak si šeptají:
"Ten chlap vypadá fakt blbě, co?"
"Vypadá, ale musel jet kvůli tomu jak prase?"
"To asi jo, ne? Jel bych stejně, být to můj táta."
"Ale to není tvůj táta. Ani jejich. Přehnálková mlží, to není ňákej náhodnej chlap z ulice."
"Máš recht, kvůli němu nás nechtěli pustit dovnitř."
"Hm, ale aspoň se mu snaží zachránit kejhák, když už to má na kahánku."
"Ale co když za to můžou oni? Marie měla přiznat barvu, co je to zač."
"No na to ale teď není čas," ukončí debatu Luďa. "Teď zpátky k fušce, máme tu mrtvýho a chcípajícího chlapa a moc velkej čurbes okolo. Musíme se dostat na stanici, než se to fakt začne srát."

Dvojice četníků si povzdechne a vykročí mezi okounějící.
"Rozejděte se!" zavelí jeden. "Převážíme raněného!"
"Neshlukujte se!" dodá druhý. "Ukliďte si tam ten nepořádek a umožněte průjezd! Tento vůz dál pokračuje v přednostním režimu!"

Luďa přidřepne ke kolejím a poklepe Josefovi na rameno:
"Tak co, pojedem? Spalovna je za rohem. Nebo si máme najít spolehlivější dovoz?"

Švarcfógli, co uděláte dál?

-----------------------------------------------------------------------------------
Neklidný duch dvakrát mrtvého muže: ◆◆◆◇◇◇◇
Překážka na cestě: ◆◆◆◆◆◆◆◆
Co chce Kateřina? ◆◆◆◆◆◆
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Josef Marek »

Zvednu hlavu od kola, otřu si orosené čelo. Ukážu výhybkovou tyčí a tvářím se, že pot je od námahy a ne z nervozity.

"Pojedem. Už je to v pořádku."

Pak rychle vklouznu do kabiny a zazvoním k odjezdu.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Alois Heřman »

Jak čuju Silbersteina, radši zalezu do šaliny a dělám, že jako nésu. Trochu teda špízuju furt ještě trochu voroseným zadním fenstrem, ale jináč ani nedutám. Snad to Mařka s tou její vyřídilkó zmákne sólo. Normálně bych naklapal vokřiknót pár největších drzónů a vyřídil případný reklamačky pěkně pár fackama po papuli, ale takghle...

Každopádně gómu, že Silberstein včil bude eště větší osina, než před tím - fachá jak dyby mu ty love fakt chyběly, hamty hamty dědek stará... Chvilu si lámu gebeňu, kolik jár koštuje dovopravdy - vony ty fůsa dost mató. Na každej pád mám pech, žádné jungoš to sice nejni, ale těžko můžu dófat, že by snad brzo zakalil.

Chcačky nechcačky budu muset vyšmédit, esli mu tu škváru teda fakt visím a nejní to vod něj přece jen nějaký šmé. A esli nejni, tak kde teda kurňa ty love só?

Ale jedno po druhým.

Nejdřív se mosíme zbavit toho zakalenýho borca, kerým to celý začalo. A někdo bude muset vysvětlit tady Mirovi... kudla, někdo bude muset prvně vysvětlit mně, co se to dadyk nakonec událo! To je zase tak, dyž nechám v šalině Mařku a "Maru" Pepana samotný...

Nakonec sebó šalina trhne, a i když to furt trochu skřípe, jedem. Benga vlezó dovnitř a z kukuče jim čuju, že to Mařce moc nesežrali. Fligním, že mám péči vo Miru, kerej lansam chytá už trošku lepší barvu. "Déchá," kévnu na zvědavýho chlupatýho, "Ale furt je jedné haksnó na lopatě, podle mýho je to hercna..."
Luďan čučí, jak kdyby mě chcel rovnó šópnót do kameňa - pro zichr - ale páč je hned vedle mě ten tuhé drak, chce to mít všecko dneska už prostě za sebó. Stejně jak ja.

Nakonec su rád, když si možu naložit Miru na hřbet a spolu s jedním chlupatým ho vytáhnem z šaliny. Před špitálem už postává Mařka s nějakou špitálovó švicou, beztak nějaká její známá. A debrecinka hned hóká, že betelný, že sme ho vzali sem, jak jakože hantýroval, páč ho tadyk znaj. Pré nějakej moribundus, nebo kýho výra. Šikovné kocór.
Máří se teda vycajchnovala, že ju tak kvaltem splašila - zaslóžila by hubana. Teda samo, že vobrazně, šlápoty se moc nevoblizujó a míchat hoknu s čurinó je blbé nápad. Vono vůbec si něco porádnýho začínat s mařkama je blbé nápad, ale vo tom snad jindy.

Hodíme teda Miru na kryplkáru a vemem ho jakože do špitálu. Voba kocóři eště zamávajó chlupatejm, kerý pokračujó hned za roh na bengárnu a do spalovny.

Mařka mi konečně vyklopí, co se v šalině dělo. Švica ještě chvilu postává v chodbě u Miry, ale šacuju to, že sme to stihli akorát, páč začíná bét zas čiperné. Špitální kocór si chvilu ještě něco špitá s Máří, pak na mě udělá eště nějaký cukrbliky a je v trapu. My vemem čáru taky, s klopýtajícím Mirou mezi sebó.

Včil bude řada asik na mě, abych mu vobjasnil, proč jeho vočekávanó reklamaci nehodláme uznat.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Josef Marek »

Zatímco ostatní řeší kultistu a dvakrát mrtvý náklad, já obchází tramvaj a dívám se na šrámy, co utržila.

"Nu, holka, docelas to vodskákala. Budu tě muset vzít do teplejch, abys vypadala zas k světu," mluvím ke své tramvaji, "a když už ti budu zalakovávat šrámy, dostaneš novej vohoz, aby tě nepoznal každej maník, co se vochomejtne kolem."

Pro Josefa tohle score končí. A jako parta mámě feat Jen procházíme, takže to dusno nebude tak velké...
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 1. akce - Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od Alois Heřman »

Vo nějakou dobu pozdějc, až je všcko jakž takž klidný, stojíme s Mirou u štatlovéch lázní kósek vod Mendláku. Von čučí do mlýnskýho potoka, já čučím na něj.

"Chápu-li to správně," začne lansam Mira, "tak protože hrozilo údajné riziko, že se duch vymkne kontrole, vaši lidé ho nějakým způsobem zatlačili zpět do mrtvého těla, s nímž byl později zpopelněn." Celó štreku důle ze Žluťáku sme byly jak pěny, ale včil je potřeba rozlósknót to nejdůležitejší. Love.
"Žádný 'údajný riziko', vašnosto," ušklíbnu se na něj, "Regulérní průser. Vostatně vás to skolilo a Žanek vzal kramle. Ten by před žádným údajným rizikem nezdrhal, to je zichr."
"Dobrá, dobrá," kéve Mira a nakrčí čelo, jak se mě snaží gómat,"Tuto část si pamatuji, přiznávám, že se nám to částečně vymklo... Proč vaši lidé ale nepolapili toho ducha do připraveného aparátu. Odborníkům přeci muselo být jasné, co bylo jeho účelem."
"Nehantý- ale nevypravujte mi tadyk vo vodbodnících," na flignu na něj trochu vyjedu, "To ste měli bejt předně vy. Kévl sem na ty love... vzal jsem vaše peníze, protože jste hó- říkal, že tím, co tam ufachčíte, helfne- pomůžete. Eště ste se lochčil, že mi jako solíte za to, že zvostanu déchat. Pendrek! Normálně ste to podělali jak nějací hochštapleři. Vohrozili ste mě, moje lidi a moju šalinu! A já za vás pak musel tahat kaštany z vohně - nebo jak se to řiká, abyste temu rozuměl. Měli ste sakra kliku, že ti, co sem dotáh, to vůbec alespoň nějak zmákli. Velkou kliku, zrovna vy, páč ten duch chcel pré vlézt do vás, Miro."
Mira se otřese a čuju, že zbledne eště víc. A to už je včil jak tvaroh.
"Ano, chápu," hantýruje nevochotně, "Přiznávám, vymklo se nám to. Ten duch mě zřejmě nějak paralyzoval. Myslím i mimo trans. To je skutečně nezvyklé..."
"Jo, to já nemůžu soudit, voni na to maj hlavu," zamumlám.
"Pravda," sebere se trochu Mira," Zkusím si o tom něco vyhledat... A když už jste zmínil ty peníze - vlastně jste nesplnil podmínky transakce... Tedy jako obchodu, rozumíte?"
Vytáhnu šrajtofli a vyndám z ní Mirovy love. Vyvalí na ně augle, takže hned kóřím, že si nedělal naděje, že bych mu je snad vopravdu vracel.
"Právě, že to gómu až moc dobře, Miro," vycením kelčáky a začnu přepočítávat bankovky, "Tyhle love vám patřej, páč kšeft vzal špatné konec. Enem si z toho vodpočítám náklady za riziko, bolestný za vohrožení mejch lidí a šaliny, poplatek za pomoc vám hochštaplerům... Mě přinde, že nám ještě trochu vysíte."
Mirovi se rozšíří oči strachem, ale začne zároveň i rudnout vzteky. Ještě by se možná kósnót. Jako krysařík zahnané do kóta.
"Ale páč su grand," dodám a schovám šrajtofli aj s lovema, "A mám radost, že to celý tak hezky dopadlo, zbytek vám vodpustím."
"Velice zábavné," zaskřípe kelcnama Mira a zahledí se zase na vasr, "Vrátíte mi alespoň náš aparát?"
"Ten šel do pece s tó mrtvoló," nahodím flignu ani nemrknu, "Duch se pré do něj trošku skřipl nebo co - tak mě to hókli, vy ste tadyk vodborník - tak prej zichr dali jedno k druhýmu, zaflikovali nebo tak něco a pak nechali sakum pikum zfajrovat. Ale naklid, aparát byl skované, že si ho žádné nevšiml..."
"Och! To ne! Taková škoda! Zbytečná škoda..." vyjekne Mira překvapeně. Byl by možná i pokračoval, ale rychle ho utnu.
"Vaše škoda. Vy ste tam byli za hochštaplery, pamatujou."
Podívá se na mě nesouhlasně, ale mlčí. Špica.
Poplácám ho po zádech. Trochu sebó trhne, páč se lekne. A je to v kabeli!
"Já za vás vostatním poděkuju," zazubím se na něj, "A nemějte fedry- teda jako strach. I když se kšeft nepoved a sme na vás trochu nabróšení za ten céres kolem, vosobně proti vám nic nemám. Ste férové chlap. Takže kdybyste v budoucnu stál vo nějaké další kšeft, kliďne pošlite Žanka a já to s ním dohókám. Jenom - a na to bacha - už žádný hoštaplerský bazmeky!"

Nechám Miru tumpachovýho z teho, že musí moje poslední věty trochu luštit, ale hlavně z teho, že sem mu nabídl kšeft, jako kdybych ho zrovna nevyždímal jak vypranó fusekli. Votočím se a s rukama v kapsách svýho nově vodřenýho mantlu se začnu šontat dom. Alespoň že tohle mě vyšlo - vodcaď už to mám jen kósek.

Trochu opožděný epilog za první akcí.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti